1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На работ на науката (FRINGE)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од JuLleE, 9 јули 2011.

  1. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.805
    Допаѓања:
    65.525
    Пол:
    Женски
    Како вака сега? Не отворајте спојлер ако не сте ја гледале последната епизода.
    Умре Ета. :^) не дека ќе ми фали, ама ја изгубија ќерката. Сигурно ќе направат на крај некако да се варти назад времето што е изгубено. пред обзерверите.
     
  2. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    ^ И јас очекувам некој таков пресврт, или можеби сезоната ќе заврши таму каде што заврши претходната,
    кога Оливија дозна дека е бремена, или кај онаа сцената во паркот каде се, само нема да се појават набљудувачите и сите си живееа среќно засекогаш... :D малце ми е ретардирано тоа што овие може да патуваат низ времето, па може слободно да се вратат кога се родиле Питер и Оливија и да ги убијат наместо сега да ги бркаат :^)
    во секој случај интересно е, се загреваат работите
     
  3. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.805
    Допаѓања:
    65.525
    Пол:
    Женски
    Еве што не ми е јасно и што не ми штима.
    Како набљудувачите сега мора да изградат такво за воздух за да можат да дишат, а нели постоеа и порано, па не им требаше ништо за воздухот.
    И како го фатија тој набљудувачот кога нели може да се транспортираат?
    Почнаа некако дупки да се случуваат или?
    Ги направија премногу силни за сега да можат да ги уништат.

    Е ова не го очекував :o :x
    Питер... Уф, немам ни зборови.
    Кој ќе чека следна епизода. :x
     
  4. Emma89

    Emma89 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    425
    Додека дочекам на МТВ да ги гледам епизодите ќе остарам.
    Така си направив маратон, стигнав до 4 сезона, 20 епизода. Уште малку планирам да ја завршам и да почнам со петтата сезона.

    Искрено мислев дека
    ќе им се врати повторно Питер во меморијата и на останатите, а не само на Олив. Тоа не го очекував, освен ако до крајот на четвртава сезона не сменат нешто.
    Ќе коментирам за тоа откако ќе ја завршам четвртава сезона.

    Уште повеќе се изненадив кога ја видов ќерката на Оливија и Питер, па овие уште истите беа после 20 години, Питер, Волтер, Астрид (Астро, Аспирин :rofl: ) и Вилијам. Од каде па сега Вилијам? Ама измешано им е ]:) А Оливија ја немаше, најверојатно ќе умре. :(

    Читав сте пишале дека петтата е последна сезона, е баш ми е криво. :(
     
  5. Emma89

    Emma89 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    425
    Петта сезона, прва епизода.
    Тука е Оливија, нема шанси да умре, главен лик е. Мора да има хепи ендинг инаку не е тоа ТОА :D :D Инаку моментот кога се видоа Оливија и Ета, многу сентиментален. Срцки :angel:

    Баш ме интересира како ќе се одвиваат понатаму работите, уште малку останувам без епизоди за гледање, после ќе ги пратам како што излегуваат. ]:) Кој ќе ги чека
     
  6. mona.s

    mona.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    579
    Допаѓања:
    153
    нема да ставам споојлер зато што се надевам дека сите веке сте ја гледале 2 сезона...јас сум некаде до 11 епизода и гледам и наеднаш се појавува Чарли :o не знам колку се секавате ама ако некој се секава нека ми објасни... :?: јас знам дека Чарли умре кога тој од другата вселена му го превзеде телото негово и го фрли во еден оган таму...а после Оливиа го уби тој ликот шо беше во телото на Чарли и знам дека тажеше Питер ја тешеше се и сега наеднаш се појавува Чарли во ФБИ како се нормално да е :tmi: не сфакам ако можи да ми објасните дали ке кажат нешто потаму шо се случило или јас едноставно погрешно разбрав...зато шо не ми се верва да напрат грешка серијата е совршена :o :o :?:

    п.с.Многу се нервирам вака :|
     
  7. LaBella

    LaBella Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    1.027
    Допаѓања:
    1.083
    Пол:
    Женски
    AlicaInWonderland има објаснето на почетните страни

     
    На mona.s му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Emma89

    Emma89 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    425
    Јас ги изгледав сите излезени епизоди и од петтата сезона. Коментари во спојлер.

    Добро, што се случува сеа со двојниците од другиот свет? Во оваа сезона ниту ги споменуваат, ниту ги дадоа. Што се случи со нив?

    Јас мислам дека ќе ја вртат оваа сезона со иднината и нешто ќе сторат за повторно да се вратат уште пред инвазијата на овие ќелавковциве, уште кога Оливија дозна дека е бремена. А и ова со Ета што умре :?: И малку глупо ми беше овие останати исти, другиве сите остареле/пораснале и со едно сретнување тие веднаш за работа се фаќаат. Барем да дадеа малку простор да се запознаат Питер и Оливија со ќерка им. Туку ај, таква е серијата :D
     
  9. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Ги изначитав вашите коментари, и ми се допаѓа серијава, ако е стара и касно палам, и го погледнав промото и ми се допаѓа, возбудлива и заразна ми се гледа.
    Мистерија и необјаснети случки, мислам дека вреди да се погледне.
    Добро го склопиле промото на првата сезона
    http://www.youtube.com/watch?v=z_rG4tIJsck
    Веројатно при прва пауза на сите серии ќе ја симнам прва сезона и ќеја гледам натенане.
    Зашто веќе и имам премногу серии, ќе треба да ја гледам на брзање, а мислам дека вреди да и се посвети време.
     
  10. mona.s

    mona.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    579
    Допаѓања:
    153
    Да имаше нешто со религијата...ова епизода е кога во то чупето ке влези духот на еден умрен...и Волтер како Волтер....ке се скара со свештеникот :D за егзорцизмот ке му речи дека црквата не му дозвола да признават дека постои...и изгледа зато нешто беше во забрана...е ок ко е така фала многу ;)
     
  11. Emma89

    Emma89 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    425

    Се согласувам, јас ја изгледав во еден здив што се вели. Влече и тоа многу. И се посветив само на неа одреден период. Сега сум во исчекување на новите епизоди. И што да ти кажам, блазе тебе имаш што да гледаш. ;) Уживај, штом си фан на sci-fi and mystery :)
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  12. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    17.200
    Допаѓања:
    235.328
    Серијата станува се повозбудлива.
    Ета сеуште ми е мистерија, ама ете погрешив најверојатно.
    Туку следната епизода ја очекувам со нетрпение.
    Потегот со Питер беше вистински пресврт кој ја однесе серијата во вистински правец.
    Инаку финалето е закажано за 18 јануари и епизодата ќе трае 2 часа.

    Хипстер ќе се заљубиш во серијата верувај. Топло ти ја препорачувам. Ова ми е број еден серија, а сум сериоман, а знам дека мој човек си, па не испуштај ваков примерок од серија :) .
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  13. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.805
    Допаѓања:
    65.525
    Пол:
    Женски
    Препрепредобра епизода, не трепнав додека ја гледав. :)
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    Мило ми е што повторно се наоѓаат, прекрасни ми се заедно.
    Ова беше еден добар момент. [​IMG]
    [​IMG]
    Питер во акција, не да ми беше секси... :$
    И еден од најтрогателните моменти епизодава...
    [​IMG]
     
    На JuLleE му/ѝ се допаѓа ова.
  14. LaBella

    LaBella Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    1.027
    Допаѓања:
    1.083
    Пол:
    Женски
    Многу добра беше епизодава, абе секој пат ме изненадува серијава... ќе си цркнам кога ќе заврши ;(
     
  15. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    17.200
    Допаѓања:
    235.328
    Епизодата...да ја гледаш без да трепнеш. Па и како заврши.
    Кој ќе чека до петок, а и се надевам дека нема да има пауза, бидејќи најавија дека финалето е на 18 јануари, има само уште 4 епизоди до крај.

    Рејн, и мене ми се преслатки Олив и Питер заедно. Преубави се. А моментот со Питер и Волтер ме стопи. Љубовта на Волтер кон Питер е огромна. Што се не направи за него.
    Следната епизода ќе биде доста интересна. Неизвесно е, не можам да претпоставам ништо.
    Туку и конечно се открива и значењето на пресечената јаболка, на змејчето.
     
    На kravce и RainBow им се допаѓа ова.
  16. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    Ова беше најдобрата епизода во сезонава. Почнаа да се интензивираат работите, апел до режисерот/сценаристот да не убива никој од тимов! Астрид ми е многу срце, слатка е и без неа некако не ми е цело. Сакам кога има сцени со неа, па макар и да нема голем удел во сцената
     
  17. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Не се само уште 4. Сезонава ќе има 13 епизоди.

    16ти Ноември - 7ма епизода, Five-Twenty-Ten
    7ми Декември - 8ма епизода, The Human Kid
    14ти Декмври - 9та епизода
    21ри Декмври - 10та епизода
    11ти Јануари - 11та епизода и
    18ти Јануари финале, 12та и 13та епизода


    Значи пауза ќе има две недели околу нова година
     
    На JuLleE му/ѝ се допаѓа ова.
  18. ines.h

    ines.h Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2011
    Пораки:
    1.689
    Допаѓања:
    18.856
    Ја гледам и јас :) не ги симнувам сезоните затоа што по лезетски ми е :D онака искулирано на мтв да си ги пратам.
    Питер ми е доста интересен лик харизматичен некако и со прикриен шарм , Оливиа ми е итрица :D а Волтер приказна з а себе си секако интересна приказна :D
     
  19. Emma89

    Emma89 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    425
    Предобра епизода.
    Се чудам сега што ќе му се случува на Питер откако го стави тоа во глава, какви работи му се случуваат, гледаме како овие ќелавковциве гледаат на настаните. Интересно.
    Зошто е последна сезона? :(
     
  20. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Зашто толку им е паметот на глупавите американци ;(
     
    На mona.s му/ѝ се допаѓа ова.