На работ на ножот

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од RIRIFENTY, 23 март 2013.

 1. RIRIFENTY

  RIRIFENTY Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2011
  Пораки:
  600
  Допаѓања:
  435
  Пол:
  Женски
  Ова е приказна за едно модерно и аристократско семејство кое живее во Истанбул во богата вила. Голема тајна го обвиткува минатото на тоа семејство, но и многу љубов, сплетки, љубомора и одмазда се надвиснуваат над нив. Главата на семејството е господинот Селим Решит, кој има два сина, Орхан и Мехмет. Орхан е оној кој е горд на својата благородничка крв, оженет е со Нисан и имаат илегално посвоен син Мурат на кој не му е кажано дека е посвоен. Нисан во куќата живее како во златен кафез, не е вљубена во својот сопруг и целата енергија и е насочена кон синот единец. Животот на фамилијата се менува кога се појавува Али, вистинскиот татко на малиот Мурат. Али бил десет години во затвор, осуден за убиство на неговата бремена жена и сега дознава дека неговиот син не е мртов, туку дека е одгледан како принц во богато семејство. За да биде поблиску до синот, се вработува како возач на семејството и е спремен да се одмазди на оние кои му го наместиле убиството.

  Улоги: Nejat İşler (Aли), Melisa Sözen (Нисан), Fikret Kuşkan (Орхан), Vildan Atasever (Ѓунеш), Mehmet Günsür (Мехмет), Mahir Günşiray (Харун), Erkan Can (Нуман), Tuğrul Çetiner (Решат), İpek Bilgin (Рана)

  http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... g-J9fHGIIo
   

  Прикачени фајлови:

 2. A.Fenty

  A.Fenty Нов член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2012
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  124
  a kolku epizodi ima? :)
   
 3. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  276
  никој не го гледа ? :(
   
 4. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  276
  подобро избришете ја темава :lol: изгледа само јас ќе си правам муабет самата со себе во темава
   
 5. CaperucitaRoja

  CaperucitaRoja Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2011
  Пораки:
  467
  Допаѓања:
  315
  Пол:
  Женски
  Ако ништо друго, може да си постираме слики од лепотанов... :wasntme:

  [​IMG]