На турско кафе со... (Канал 5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Shekerka, 11 февруари 2012.

 1. Shekerka

  Shekerka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  25
  Во емисијата насловена како „На турско кафе кај...” ќе погледнете 18 едночасовни емисии со познатите ѕвезди од турските серии кои с еприкажуваат во Македонија. Ќе ги видите Султанот, Хурем, Алириза, Ферхунде.... Нов ТВ проект на Драган Вучиќ, сабота во 17.15 часот на Канал 5 телевизија.
  http://kanal5.com.mk/default.aspx?mId=1 ... icleId=724

  Емисијата во глобала е убава ама сепак како водител Драган Вучиќ не ми се допаѓа во емисијата :D
  Што мислите вие?? Како ви се допадна емисијата??
   
 2. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  2.459
  На турско кафе со...

  Одлична ми е идејата за ваква емисија, само водителот малку... не одговара.
  Иначе ја гледав денешната епизода, и супер беше интервјуто, освен некои дебилски прашања од Драган Вучиќ. :^) Едвај чекам понеделник, да гледам нова епизода од султанот, и секако едвај екам да ја гледам следната епизода од оваа емисија. :)
   
 3. Special.Someone

  Special.Someone Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2011
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  633
  има негде кај може на интернет да се гледа видеото на интервјуто што кажувала хурем и останатите? бидејки не гледав бев излезена
   
 4. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  9.752
  Допаѓања:
  119.340
  Интервјуто беше денес само со султанот, мислам, :?: и јас не го гледав целото , но само тој зборуваше. Како што разбрав во секоја емисија ќе има различен гостин. Инаку кај и да е сигурно ќе прикачат видеа на youtube. :)
   
 5. Shekerka

  Shekerka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  25
  Денес беше само со Султанот
  а др епизода со Чинар од Лале :D
   
 6. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.542
  Абе интересна замисла, интересна емисија ама водителот :x
   
  На duffi му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Look

  Look Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  1.034
  Допаѓања:
  884
  Ми се допаѓа емисијава.Како што сум станала верен гледач на турскиве,ќе ја гледам и неа. :lol:

  Ама овој водителов...страшна работа е. :x
  Поглупав не можеше да биде.Сака да се прави демек некој опасен водител,ама само глупости тресе.
  Сега на интервјуто со Халет Егренч му вика:"И што ти вика Корел кога ќе си легнете во кревет-Бегај бе ти таму со брадата,ме боцкаш". :^) (Хахаха :x ).
  И уште многу други вакви бисери кажа,кои во моментов не ми текнуваат.
  Такви глупави прашања не треба да дозволи еден водител да ги поставува.
  Не го бива.
  Не можам да го регистрирам ни со очи,ни со уши.

  А зошто Нигар не сакала да даде интервју?! :^)
  Тоа навистина не и' требало.Таа како македонка,требало без проблем да даде,а не уште да одбегнува за македонска телевизија. :x
   
  На musicgirl55, Rose96, TheaEsposito и 3 други им се допаѓа ова.
 8. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
  Го гледав денес, ама бреееј многу глупи прашања. Напна со брадата, ја боцка ли Корел, ти пречи ли, зошто ја пушти, кај нас коа се емитува ти е кратка. |( |( |(
  Идејата за емисијата е интересна. :)

  Ми текна и Халит му вика „бев во музичко училиште“, а Драган го прашува „А можеш да кажеш дали си музикален?“. :facepalm:

  Ја пее една од моите омилени песни.
  http://www.youtube.com/watch?v=fEEgesebCiw
   
  На musicgirl55, Nine25, Hipica и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. Abby

  Abby Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2011
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  76
  Емисијата искрено ми е интересна :clap: и планирам да ја гледам,ама Драган Вучиќ што го ставиле за водител е тоа :x
   
 10. sanjickar

  sanjickar Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  39
  абе добра им е идејава со емисијата и со глумциве...ама прашањава малку му беа безвезе...и многу малку траеше почна во 5 и пол па даваа реклами а заврши пред 6 |( замислував малку повеќе прашања ништо конкретно не прашаа и не добија одговор
   
 11. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.692
  Допаѓања:
  103.449
  Тука ми умира вербата во човештвото...ете баш тука,легна и се дави!
   
  На SunFlower94, najubava2010 и Gordana10 им се допаѓа ова.
 12. minne-mouse

  minne-mouse Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  536
  Добра емисија, добри гости но водителот и прашањата катастрофа :!:
   
 13. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  4.647
  Допаѓања:
  32.555
  Пол:
  Женски
  Зашто знаела кој дебил е Вучиќ. Ја не ја гледав и не ни мислам да ја гледам па макар и лепотанон од Ѓумуш да го интервјуира.
   
  На SunFlower94, Hipica, WhiteAngel и 2 други им се допаѓа ова.
 14. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.342
  Допаѓања:
  18.315
  Пол:
  Женски
  Абе по суратчено и' се гледа дека е малку дигната...Стварно, селски потег од нејзина страна, кој и да е водител...Шознам...луѓе плаќаат да ги викнеш у емисија да се промовираат, а да те поканат е сепак чест каква, таква.
   
  На Look му/ѝ се допаѓа ова.
 15. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.637
  А бе емисијава испаѓа ко демек македонската нација умира по турските глумци... |(
  Овој Драганчо уште сто години да биде во водителските води нема да се научи како да осмисли емисија и како да постави прашање. И што го праша? Ништо што не може да се најде и на интернет.
  Плус, тоа студиото. Ко в дневна кај мене да беше снимано. Па во цел Истамбул не најдоја поасално место за сминање!?
  Уште една неквалитетна глупост за перење мозоче на македончињата.
   
  На musicgirl55, SunFlower94, Alanna и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. alicia.keys

  alicia.keys Активен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  2
  Драган ми беше посимпатичен кога само пееше. Откако почна да води емисии :puke:
  Инаку, неговите емисии имаат интересен концепт, меѓутоа треба подобро да се реализираат. Така и оваа, ок е ама нешто недостасува, а тоа нешто се прашањата за гостите. Малку забега Драган со коментарите за брадата на Халит, едноставно го слушав и црвенеев дома пред ТВ. Толку многу работи има да се зборува со такви успешни луѓе, како и да е...
   
 17. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.342
  Допаѓања:
  18.315
  Пол:
  Женски
  Е тоа да, ама шознам барем никого нема онака навредено или да се има лошо испонашано со него у емисија, барем тоа ја шо го иам видено. Пак имал добра идеја со емисијава, ама ете и реализацијата е битна и не дека ги сакаме нешто многу турските глумци, ама серииве и те како им се популарни кај нас.

  Шознам мене не ме нервира толку. Можеби не е некој генијалец за разговор со гости, ама повеќе ме нервираат оние водители кои ми се прават доктор Сезнајко и имаат само една цел - да си ги направат гостите подоле од г**** мислејќи дека тие ќе се истакнат, или ми продаваат некои филозофии да си речеш „аууу колку е паметен/а“ и не му даваат на гостинот да дојде до збор.
   
  На Danilela му/ѝ се допаѓа ова.
 18. INSIDIOUS

  INSIDIOUS Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  705
  Допаѓања:
  511
  Се сложувам со горните мислења за брадата. Претера |(
  Интересна емисија, итересен концепт ама водителот нема што да е :x
  И ајде нели е пеач што мајкаму бара и во водителските води :^) Колку само поталентирани и подобри водители би можеле да најдат а овие баш Вучиќ, шо врска си нема со водителство.
   
 19. Arianna

  Arianna Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  128
  Супер емисија, никаков водител :(
   
 20. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  4.647
  Допаѓања:
  32.555
  Пол:
  Женски
  Tessie мене ми стана одвратен кога ја водеше онаа емисијата 2+1 и кога му беше гостинка Јасна Злокиќ. Женава требаше да пее една песна Писмо, во која она е љубовницата и и се обраќа на сопругата на мажот кој го сака дека се кае, и дебилов Вучиќ, ја прашува дали ти е песнава автобиогравска!!!!!! Мислам алоо!!!! А да не зборам понатаму понижувањето на натпреварувачите во оние емисии за таленти. Страшно. Е затоа Филиз Ахмет ( Нигер Калфа) не му дала интервју. Зашто знае што се прашања може да и постави.
   
  На tessie, DAngel и duffi им се допаѓа ова.