На турско кафе со... (Канал 5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Shekerka, 11 февруари 2012.

1. Shekerka

Shekerka Истакнат член

Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    25
    Во емисијата насловена како „На турско кафе кај...” ќе погледнете 18 едночасовни емисии со познатите ѕвезди од турските серии кои с еприкажуваат во Македонија. Ќе ги видите Султанот, Хурем, Алириза, Ферхунде.... Нов ТВ проект на Драган Вучиќ, сабота во 17.15 часот на Канал 5 телевизија.
    http://kanal5.com.mk/default.aspx?mId=1 ... icleId=724

Емисијата во глобала е убава ама сепак како водител Драган Вучиќ не ми се допаѓа во емисијата :D
    Што мислите вие?? Како ви се допадна емисијата??

2. TheaEsposito

TheaEsposito Популарен член

Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    2.459
    На турско кафе со...

Одлична ми е идејата за ваква емисија, само водителот малку... не одговара.
    Иначе ја гледав денешната епизода, и супер беше интервјуто, освен некои дебилски прашања од Драган Вучиќ. :^) Едвај чекам понеделник, да гледам нова епизода од султанот, и секако едвај екам да ја гледам следната епизода од оваа емисија. :)

3. Special.Someone

Special.Someone Истакнат член

Се зачлени на:
    22 август 2011
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    633
    има негде кај може на интернет да се гледа видеото на интервјуто што кажувала хурем и останатите? бидејки не гледав бев излезена

4. duffi

duffi Форумски идол

Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    9.752
    Допаѓања:
    119.340
    Интервјуто беше денес само со султанот, мислам, :?: и јас не го гледав целото , но само тој зборуваше. Како што разбрав во секоја емисија ќе има различен гостин. Инаку кај и да е сигурно ќе прикачат видеа на youtube. :)

5. Shekerka

Shekerka Истакнат член

Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    25
    Денес беше само со Султанот
    а др епизода со Чинар од Лале :D

6. SOVRSENSTVO

SOVRSENSTVO Популарен член

Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.542
    Абе интересна замисла, интересна емисија ама водителот :x

На duffi му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Look

Look Истакнат член

Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    1.034
    Допаѓања:
    884
    Ми се допаѓа емисијава.Како што сум станала верен гледач на турскиве,ќе ја гледам и неа. :lol:

Ама овој водителов...страшна работа е. :x
    Поглупав не можеше да биде.Сака да се прави демек некој опасен водител,ама само глупости тресе.
    Сега на интервјуто со Халет Егренч му вика:"И што ти вика Корел кога ќе си легнете во кревет-Бегај бе ти таму со брадата,ме боцкаш". :^) (Хахаха :x ).
    И уште многу други вакви бисери кажа,кои во моментов не ми текнуваат.
    Такви глупави прашања не треба да дозволи еден водител да ги поставува.
    Не го бива.
    Не можам да го регистрирам ни со очи,ни со уши.

А зошто Нигар не сакала да даде интервју?! :^)
    Тоа навистина не и' требало.Таа како македонка,требало без проблем да даде,а не уште да одбегнува за македонска телевизија. :x

На musicgirl55, Rose96, TheaEsposito и 3 други им се допаѓа ова.
  8. dancing.queen

dancing.queen Популарен член

Се зачлени на:
    1 февруари 2010
    Пораки:
    752
    Допаѓања:
    1.087
    Го гледав денес, ама бреееј многу глупи прашања. Напна со брадата, ја боцка ли Корел, ти пречи ли, зошто ја пушти, кај нас коа се емитува ти е кратка. |( |( |(
    Идејата за емисијата е интересна. :)

Ми текна и Халит му вика „бев во музичко училиште“, а Драган го прашува „А можеш да кажеш дали си музикален?“. :facepalm:

Ја пее една од моите омилени песни.
    http://www.youtube.com/watch?v=fEEgesebCiw

На musicgirl55, Nine25, Hipica и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. Abby

Abby Истакнат член

Се зачлени на:
    13 декември 2011
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    76
    Емисијата искрено ми е интересна :clap: и планирам да ја гледам,ама Драган Вучиќ што го ставиле за водител е тоа :x

10. sanjickar

sanjickar Истакнат член

Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    39
    абе добра им е идејава со емисијата и со глумциве...ама прашањава малку му беа безвезе...и многу малку траеше почна во 5 и пол па даваа реклами а заврши пред 6 |( замислував малку повеќе прашања ништо конкретно не прашаа и не добија одговор

11. Lilit

Lilit Форумски идол

Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    7.692
    Допаѓања:
    103.449
    Тука ми умира вербата во човештвото...ете баш тука,легна и се дави!

На SunFlower94, najubava2010 и Gordana10 им се допаѓа ова.
  12. minne-mouse

minne-mouse Истакнат член

Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    536
    Добра емисија, добри гости но водителот и прашањата катастрофа :!:

13. nena2010

nena2010 Форумски идол

Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    4.647
    Допаѓања:
    32.555
    Зашто знаела кој дебил е Вучиќ. Ја не ја гледав и не ни мислам да ја гледам па макар и лепотанон од Ѓумуш да го интервјуира.

На SunFlower94, Hipica, WhiteAngel и 2 други им се допаѓа ова.
  14. tessie

tessie Форумски идол

Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.342
    Допаѓања:
    18.315
    Абе по суратчено и' се гледа дека е малку дигната...Стварно, селски потег од нејзина страна, кој и да е водител...Шознам...луѓе плаќаат да ги викнеш у емисија да се промовираат, а да те поканат е сепак чест каква, таква.

На Look му/ѝ се допаѓа ова.
  15. WhiteAngel

WhiteAngel Популарен член

Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.637
    А бе емисијава испаѓа ко демек македонската нација умира по турските глумци... |(
    Овој Драганчо уште сто години да биде во водителските води нема да се научи како да осмисли емисија и како да постави прашање. И што го праша? Ништо што не може да се најде и на интернет.
    Плус, тоа студиото. Ко в дневна кај мене да беше снимано. Па во цел Истамбул не најдоја поасално место за сминање!?
    Уште една неквалитетна глупост за перење мозоче на македончињата.

На musicgirl55, SunFlower94, Alanna и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. alicia.keys

alicia.keys Активен член

Се зачлени на:
    9 февруари 2012
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    2
    Драган ми беше посимпатичен кога само пееше. Откако почна да води емисии :puke:
    Инаку, неговите емисии имаат интересен концепт, меѓутоа треба подобро да се реализираат. Така и оваа, ок е ама нешто недостасува, а тоа нешто се прашањата за гостите. Малку забега Драган со коментарите за брадата на Халит, едноставно го слушав и црвенеев дома пред ТВ. Толку многу работи има да се зборува со такви успешни луѓе, како и да е...

17. tessie

tessie Форумски идол

Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.342
    Допаѓања:
    18.315
    Е тоа да, ама шознам барем никого нема онака навредено или да се има лошо испонашано со него у емисија, барем тоа ја шо го иам видено. Пак имал добра идеја со емисијава, ама ете и реализацијата е битна и не дека ги сакаме нешто многу турските глумци, ама серииве и те како им се популарни кај нас.

Шознам мене не ме нервира толку. Можеби не е некој генијалец за разговор со гости, ама повеќе ме нервираат оние водители кои ми се прават доктор Сезнајко и имаат само една цел - да си ги направат гостите подоле од г**** мислејќи дека тие ќе се истакнат, или ми продаваат некои филозофии да си речеш „аууу колку е паметен/а“ и не му даваат на гостинот да дојде до збор.

На Danilela му/ѝ се допаѓа ова.
  18. INSIDIOUS

INSIDIOUS Истакнат член

Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    705
    Допаѓања:
    511
    Се сложувам со горните мислења за брадата. Претера |(
    Интересна емисија, итересен концепт ама водителот нема што да е :x
    И ајде нели е пеач што мајкаму бара и во водителските води :^) Колку само поталентирани и подобри водители би можеле да најдат а овие баш Вучиќ, шо врска си нема со водителство.

19. Arianna

Arianna Истакнат член

Се зачлени на:
    23 јануари 2012
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    128
    Супер емисија, никаков водител :(

20. nena2010

nena2010 Форумски идол

Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    4.647
    Допаѓања:
    32.555
    Tessie мене ми стана одвратен кога ја водеше онаа емисијата 2+1 и кога му беше гостинка Јасна Злокиќ. Женава требаше да пее една песна Писмо, во која она е љубовницата и и се обраќа на сопругата на мажот кој го сака дека се кае, и дебилов Вучиќ, ја прашува дали ти е песнава автобиогравска!!!!!! Мислам алоо!!!! А да не зборам понатаму понижувањето на натпреварувачите во оние емисии за таленти. Страшно. Е затоа Филиз Ахмет ( Нигер Калфа) не му дала интервју. Зашто знае што се прашања може да и постави.

На tessie, DAngel и duffi им се допаѓа ова.