1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На турско кафе со... (Канал 5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Shekerka, 11 февруари 2012.

  1. TS-310

    TS-310 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    146
    Допаѓања:
    37
    Добра е емисијата,само водителот ме нервира.А некои прашања беа...Дали вечер кога си легнувате со жена ти и смета брадата? Како може такво нешто да праша. :x Тоа е дел од нивната интима и не мора сите да знаат за тоа
     
  2. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    И јас гледав лалала... :D :wasntme: Туку, фино, интересна емисија, но и мене не ми се допаѓаше истото што и вас, прашањата кои Драган ги поставуваше, брадата та брадата, во цела емисија за брадата се збореше |( Мислам дека за еден саат би можело еден куп разновидни прашања да поставел :!: што значит тоа не дава целосно убав концепт на целата емисија.
     
  3. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Да ама ми се свиѓа коа на крај Онуров рече демек брадата ќе се скрати, но јас ќе останам ист нешто у тој стил. :lol: Инаку мн сум пријатно изненадена од тоа како Халит Ергенч се понашаше...очекував ароганција у свемирот...
     
  4. BeYourself

    BeYourself Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    1.485
    Допаѓања:
    2.948
    Кога ќе има реприза?
     
  5. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Да не ве разочарувам пред време, ама ми се чини емисијава ќе заврши неславно.... исто како и сите други што ги водел Драган.
    Добро бе, кој уште му дава работа на овој човек?!

    Патем, го пуштив видеото кај што пее онур. Убаво, ме изненади. Дури и акцентот му е добар.
     
    На musicgirl55 и A-j-a им се допаѓа ова.
  6. Beauty161

    Beauty161 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    316
    Допаѓања:
    134
    Пол:
    Женски
    Абе оди бегај Драганче,чинам јас поубаво ќе ја водам емисијава од тебе...па и речникот не му е како што треба наместо Величествениот тој ми вели "Величанствени" бог да чува |( |( земи фрли се таму од Босфорд подобро ќе биде! Инаку секоја чест за Халит навистина пријатно изненадување :!: :D
     
    На musicgirl55 и TS-310 им се допаѓа ова.
  7. TS-310

    TS-310 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    146
    Допаѓања:
    37

    Ама содржината на оваа емисија на Драган повеќе ги интересира луѓето од сите други,негови така наречени "емисии". А и мене ме изненади Онур со пеењето и стварно му е добар акцентот.Кажа во емисијата дека живеел во Америка
     
  8. Belieber163

    Belieber163 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    373
    Допаѓања:
    444
    Ми се допадна концептот, ама Драган... :x :x
    Зошто, зошто толку ГЛУПИ прашања. И самиот рече дека многу тешко се доаѓало до Халит и сега кога конечно стигнал до него и добил шанса за да го интервјуира од 60 минутно интревју тој 30 минути збори за брадата...Како да нема нешто поважно...
    Сакам да го интервјуира и ... :lol:
    [​IMG]
    :inlove: :inlove:
     
  9. anamariia.x3

    anamariia.x3 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    578
    Допаѓања:
    856
    Не знам дали видовте но вчера кога започна емисијата додека збореше Драган доле пишуваше Драган Вучиќ ( Ибрахим Паша ) :lol:
    АХХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХХА :rofl: :rofl: :rofl:
     
    На TheaEsposito му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Sweety-Tweety

    Sweety-Tweety Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    994
    Допаѓања:
    500
    Не ја гледав емисијата ама можам да замислам...кутричкиот си мисли дека е интересен. |(
    Всушност јас и не памтам некогаш да сум слушнала да им поставува нормални прашања на гостите во неговите емисии. Сељак во вистинска смисла на збор т.е. Showman wannabe. :puke:
    И јас се воодушевив како Онур ја испеа мојата омилена песна. :clap:
     
    На musicgirl55 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. DreamAngel

    DreamAngel Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    584
    Допаѓања:
    353
    Овој Вучиќ стварно ја претера.. што убаво му стоеше воденњето таму на Езерска убавица или како беше таа емисијата каде што парадираа тие маниненките шо им се истураше салотоод сегде |(
    Јас стварно мислам дека Халит човек на место, приземјен и не вообразен.. и поради тоа прифатил да направи интервју со ова чудово.. ете и јас разбирам Фелис зошто го одбила, ма оној не заслужува прагот да му го пречекориш.. од толку битни прашања што можеше да му ги постави и што публиката ги интересира тој најде за брадата да му збори и дали се заљубил во Шехерзат .. глупости :rofl:
    Инаку баш ми се допадна како Халит детално се објаснуваше во врска со неговата кариера, потоа снимањето на сериите.. и кога кажа како биле одработувани сцените во Вечичествениот.. барем колку толку ѕирнавме позади камерите :D
    И баш ме интересираше кога го праша за Хурем (не знам како се вика вистински), дали се дружеле и приватно.. и овој како демек не одма одам дома.. хахах.. се изнасмеав, али добро кој ке признае такви работи па потоа да го препукаат новинарите.. па секој си сака приватност.
    Како и да е, ми се бендиса многу како личност.. веќе не се чудам што толку Берѓузал видела во него. Апсолутно срце е :inlove:
     
    На musicgirl55 и TS-310 им се допаѓа ова.
  12. jana.srce

    jana.srce Активен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
  13. jana.srce

    jana.srce Активен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Дечки јас пронајдов каде ги објавуваат епизодите на Јутјуб..
    Еве ви линк од интервјуто со Величествениот :http://www.youtube.com/watch?v=fDrQ_EmUVOg
    Ги има и другите делови пребарајте ги само во неговите видеа ! ;)
    Инаку контактирав со чоекот што го има акаунтот и тој ми рече дека сите епизоди ќе ги прикачувал! ;) ;) ;)
    ПоздраFче:* :* :*
     
  14. savana

    savana Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    1.770
    Допаѓања:
    9.567
    Пол:
    Женски
    Сакам да ја гледам емисијава, интересно ми изгледа. Читав во весник нешто окулу ова, пишуваше дека имал интервју со познатите актери од “Кога лисјата паѓаат“, “ Величествениот“, “Долина на волците“, “Лале “ и др.
     
  15. HurremSultan

    HurremSultan Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2012
    Пораки:
    241
    Допаѓања:
    119
    Дали ќе даваат реприза ? За жал ја пропуштив :)
     
  16. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Даваа денеска сабајле
     
  17. angel92

    angel92 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    1.589
    Допаѓања:
    3.257
    A уште некоја реприза?
     
    На BeYourself му/ѝ се допаѓа ова.
  18. jana.srce

    jana.srce Активен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
  19. HappyOne

    HappyOne Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2010
    Пораки:
    150
    Допаѓања:
    77
    Абе ајде, толку прекрасна замисла и идеја за емисија, и за што го ставија Вучиќ, за да ја упропасти?! Некој веќе спомна погоре, ептен дебилски му беа прашањата |( А Онур душиче колку убаво пее аууу :inlove:
     
  20. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.279
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски
    Добра замисла,ама водителот катастрофа.Првата епизода ја гледав и ќе ја гледам само кога Хурем ќе ја поканат, а после не планирам да ја следам. :!: