1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На турско кафе со... (Канал 5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Shekerka, 11 февруари 2012.

  1. TheaEsposito

    TheaEsposito Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    2.462
    Почнааа! Ајде сите прeд ТВ. :D
     
  2. eemmiilliijjaa

    eemmiilliijjaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    549
    Допаѓања:
    213
    хахах како се смее Хурем
     
  3. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Интересна беше Хурем :D откачена е, весела личност, а овој пат немам забелешки како Драган ја водеше емисијата :)
     
  4. Abby

    Abby Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2011
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    92
    bitch please поглупи пашања да и поставеше неможеше? :tmi:
    И која му е финтата на Драган што, секој гостин во емисијата го тера да пее? |( Бог да чува ццц :fubar:
     
  5. savana

    savana Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    1.770
    Допаѓања:
    9.567
    Пол:
    Женски
    Хурем :D , ми изгледа како позитивна, весела и откачена личност.
    И јас заедно со неа си се изнасмеав :D Изгледаше природно, добар впечаток ми остави...а Драган барем посаглам прашања да имаше ќе беше подобро.
     
  6. BI-44

    BI-44 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 декември 2011
    Пораки:
    972
    Допаѓања:
    481
    многу беше интересна хурем хеххе само се смшкаше
    Во следната емисија ке гледате:
    На турско кафе со.. Али Риза од Кога Лисјата Паѓаат
     
  7. TheaEsposito

    TheaEsposito Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    2.462
    Иста си е Мерием како Хурем. Темпераментна, духовита, ведра... Баш ми се допадна. :)
     
  8. Marcey

    Marcey Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2011
    Пораки:
    288
    Допаѓања:
    944
    Добар впечаток ми остави :D . Во филмот кога ја гледам и не ми е баш симпатична понекогаш.
    Во секој случај весела личност е. :)
     
  9. HurremSultan

    HurremSultan Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2012
    Пораки:
    241
    Допаѓања:
    119
    Супер е Мерием многу ми се допадна. Природна, скромна, весела, отворена, насмеана.. Топ е :inlove:
     
  10. fallenangel

    fallenangel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    16.149
    Мене ми се допаѓа идеата за емисијава ама не ми се допаѓа тоа што водителов нема концепт за тоа кои прашања би требало да им се постават на актерите може на пример да постави прашање дали во некои карактерни особини што ги глумат во ликот тие ги поседуваат и во приватниот живот.Според мене требало да се сконцентрира и да си напраи добри прашања и да биде малку подготвен и не ми се свиѓа тоа што ги тера да пеат не гледам причина за тоа. Би сакала да гледам интервју со Џеврие,Неџла,Ферхунде и Езел се надевам дека ќе се сети и на нив .
     
  11. meandyou

    meandyou Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    353
    Допаѓања:
    195
    Значи толку се изнервирав :@ струја снема баш прегеска! а утре нема да можам репризата да ја гледам. Го има на нет видеото од Мерием? барав ама неможам да најдам :sweat: ;(
     
  12. lola-86

    lola-86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    729
    Допаѓања:
    198
    Колку пријатно ме изненади ухуууу...Те сакав Хуремче а сега уште повеќе.Леле каква ведра особа.Браво.
     
  13. xxAngelxx

    xxAngelxx Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2010
    Пораки:
    1.516
    Допаѓања:
    968
    Пол:
    Женски
    Леле ама ме изнервира овој Драган кои глупави прашања и ги постави лелелее.... инаку девојката зрачи со позитивна енергија, се гледа дека е пријатна и мила особа.
     
  14. loveBlair

    loveBlair Активен член

    Се зачлени на:
    2 март 2012
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    19
    Мерием беше супер.. Позитивна, ведра, насмеана.. Драган поглупи прашања не можеше да и постави.. Најинтересен ми беше одговорот на Мерием кога ја праша дали би дошла во Македонија.. :lol:
     
  15. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Нити го познавам лично, нити ми е нешто во животот, ама стварно преку таквото веќе од зборење против Вучиќ. Меѓу нашиве водители, право да збориме, нема некои тешки интелигенции, без правописна или граматичка грешка, ниту еден разговор не им поминува, а и содржински не се баш забавни за слушање. Барем коооонечно некоја убава идеја за емисија од нашиве.

    Не можете да го поднесете, а сите емисијата му ја гледате. На гостите очигледно е дека не им пречи, ако ништо друго ги забавува и се гледа дека пријатно се чувствуваат во негово друштво. Јас чат-пат кога ја гледам, секогаш се смеам и успева да ме расположи. Такви сме ние, нашето не ни чини, а на сите други им чини. Затоа и Филиз Ахмет му одбила интервју, ја па се чудев зашо...ние ако може да се сотреме меѓу себе најубаво-ич непријатели не ни требаат. После Евровизија кукаме како никој не не` сака. Треба за почеток да се научиме да си го цениме нашето, за да не сакаат и другите. Паметен си е Вучиќ, барем знае да привлече и гледачи и гости...
     
    На Gordana10 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Izaabella

    Izaabella Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    7.301
    Пол:
    Женски
    Прашањава ме тераат од бутот да си гризнам.
    Најсеризно, може да се потруди барем некое подобро прашање да смисли, не?

    Ама да не биде плукање еве, му ја почитувам идејата, знае од никаде да никне и да создаде нешто што, и покрај сите муабети на луѓето, сепак е доста гледано.
    Креативен е, реализира добри идеи, има врски, што е исто така доста битно за да се успее и тоа е тоа..

    За тепање досада, супер е!
     
  17. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.475
    Допаѓања:
    8.168
    Пол:
    Женски
    Мерием е многу позитивна ведра личност,навистина се изненадив многу пријатно од неа :D .
    Водителот по се изгледа не може да свати дека треба зборува литературно,да има некој концепт кога прави интервју,и кога запнал со тој германски,па испеј песна па испеј |( .
    Како и да е,Мерием е многу приземјена културна и добра девојка,сигурна сум дека ја чека многу успешна и долга кариера,и навистина би сакала да дојде некогаш во Македонија :inlove:
     
  18. BI-44

    BI-44 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 декември 2011
    Пораки:
    972
    Допаѓања:
    481
  19. s.t.e.f.a.n.j.a

    s.t.e.f.a.n.j.a Нов член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2012
    Пораки:
    365
    Допаѓања:
    51
    Е значи овој не знае за ништо да ги праша од приватниот живот.Врти сука се за филмот (серијата).
     
  20. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    За проектов немам зборови навистина е многу добар.Канал 5 сеа си доби уште поголем рејтинг супер за нив ама не требало Драган Вучиќ да го пратат бидејќи не знае како да се изрази плус поставува многу смотани прашања.Требало некој како Џамбазов или ајде некој од помладиве.Ама еве во целост би кажала дека ми се допаѓа навистина овоаа емисија а за Драган ќе замижиме. :)
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.