1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На шопинг сами или во друштво?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од kristii, 11 септември 2011.

 1. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  1.706
  Девојки темава ја отворив да подискутираме за тоа со кого сакате да одите на шопинг? Дали сами или со другарки,мајка,сестра? Сум гледала многу девојки низ град сами каде што одат,сум одела и јас али не е исто чуството да одиш со некого да има некој до тебе да ти помогне во изборот.
  Доколку не ви се допаѓа темата,клуч
   
  На lalalu556 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.701
  Допаѓања:
  1.919
  Пол:
  Женски
  Со друштво. Ем ќе ми помогне во изборот, ем ќе ми каже како ми стои. Понекогаш и не сум баш сигурна дали нешто ми е како што треба.
   
  На lalalu556 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. imelda

  imelda Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  1.622
  Допаѓања:
  10.343
  Сама ми е најубаво. Кај сакам влезам, колку време сакам толку да поминам во една продавница. Никој не ме чека да пробам облека па да се испотам од брзање. За изборот... има огледала. Единствен минус е ако е цел ден авантура, и правам пауза за ручек, па немам со некого да правам муабет. Ама сепак преферирам сама.
   
  На Βικτωρία, joy1, kate21 и 2 други им се допаѓа ова.
 4. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.647
  Допаѓања:
  6.150
  јас сакам да одам сама ,многу ретко барам мислење од некого за нешто ,ако јас намислам нешто да си купам купено е, па и десет луѓе да ми речат дека не ми стои добро јас ке си го купам....
  обично им правам друштво на другарките-велат со мене се си наоѓаат :?:
  но кога е за мене одам сама, мразам некој да влечам со себе, така само повеќе се нервирам и нема да купам ништо
   
 5. Jojoba

  Jojoba Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  868
  Допаѓања:
  718
  Сама!! Порано никогаш не одев сама, се додека еднаш не успеав да најдам друштво и сфатив колку ми е подобро така. Воопшто не ми треба некој друг да ми каже дали ми стои или не, како што кажа Imelda има огледала за тоа, а искрено и во 80% од случаевите другарките секако ќе ми кажат дека ми стои добро и да не е така, најмногу го мразам тоа и не ми е јасно зошто така прават :^) Како и да е, одам кај сакам, купувам колку сакам, си седам во соблекувална 3 саати ако треба анализирајќи го секое деталче од облеката и на крај си решавам сама и најзадоволна сум така. Ако ме викнат за друштво нема проблем, и реално кажувам да ти стои, не не ти стои земи друго. Ама мене едноставно за шопинг не ми треба друштво. Со мајка ми веќе добри 6-7 години не одиме заедно од проста причина што очи ќе си извадиме, со дечко ми не можам затоа што го гледам како се туфка од што му е досадно и ме брза така да, сама ми е нај нај најубаво!!!
   
  На Gioia му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Gioia

  Gioia Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  598
  Сама ми е најубаво! Како помала идев со мајка ми ама во последно време почна и таа да ми се меша во изборот и да ми наметнува парчиња облека а јас тоа не можам да го поднесам,некој да ми натура! Убаво е понекад да имаш некој за консултација,ама па има огледало во секоја продавница и можам најубаво да си се консултирам самата со себе! Плус влегувам во која продавница сакам и колку сакам си се задржувам..лакше се дише коа си сам! :)
   
 7. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.792
  Допаѓања:
  3.261
  Пол:
  Женски
  Во друштво, ама ако партнерот за шопинг е нерасположен, цело време мрчи, се нервира, му се оди дома, го мрзи да шета, ми кажува „супер ти стои“ мо колку побрзо да си одиме дома, повеќе сакам сама. Инаку во главно најчесто одам на шопинг со најдобрата другарка или мајка ми, зашто тие секогаш се искрени и и да не ми стои ќе ми ја кажажт вистината. :)
   
 8. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  Со дечко ми. Не се буни ако се задржам подолго во градероба, искрено ми кажува како му се свиѓа тоа што ќе го пробам, и ми е идеално друштво кога одам на шопинг.

  Кога одам со другарка исто така добро поминувам, но ако одам само со ЕДНА. КОга се повеќе неможам по пола саат да ги приберам од една продавница што страшно ме нервира.

  Сакам кога одам на шопинг и некој мене да ми прави друштво, ама не сакам кога одам на некој да му правам друштво на шопинг, особено кога тој некој е без осет и со саати чекам да пробува.

  Не е лошо и сама... ама поинтересно е со дваца. Па после шопингот на една добра салатка, или кафе и сладолед :)
   
 9. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.384
  Најчесто сама, но ако сестра ми или мајка ми сака да купи нешто, се разбира дека може да ми се придружи, ама јас си одберам сама што ќе купам, ми кажува како ми стои, ама не ја прашувам воопшто. :D
   
 10. INSIDIOUS

  INSIDIOUS Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  705
  Допаѓања:
  512
  Секогаш со мајками :) Кога и да одам сама да си купам нешто, знам дека ке го утнам.
   
 11. macysh

  macysh Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2010
  Пораки:
  1.086
  Допаѓања:
  760
  Со една,две другарки или со мајка ми.
  Јас сама не можам до библиотека или до маркетот што ми е на две минути да одам,а не пак на шопинг...цел град сама да го вртам :angel: Не знам зошто стварно,ама многу ретардирано се осеќам ко ќе шетам сама по корзо и низ чаршија,ко некоја ненормална брзам,речиси трчам :D Ми треба друштво за шетање,а особено за на шопинг.
  Преферирам да пазарам со мама,секогаш одбирам поубави парчиња со неа бидејќи ако се затрескам во некое парче што не ми стои,веднаш ме критикува..секогаш е искрена.
  Додека пак,со другарки шопингувам кога мама не е слободна и тоа обично накит,шминка,аксесорис.Облека може со една другарка,зашто не обожавам да одам по бутици со цела сурија другарки :D
   
 12. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  637
  Ни со мајка, ни со другарка, уште помалку со дечко! Јас си одам сама да си купам што ми треба, поточно влегувам во два-три бутици каде сум си во близок однос со продавачките па воопшто не ми е непријатно да влезам и да купувам сама! Дури и подбро ми е така, отколку да ја влечам мајка ми со мене која на се ќе ми каже ,,ти ова нема да го носиш,, другарка ми која секогаш ми вели ,,препрепренајубаво ти стои земај го и ај да одиме на кафе,, дечко ми кој и тогаш кога сакам да купам облека за на работа ме насочува кон облека која единствено за свадба би ја облекла!
  Значи подобро сама да си одберам и да си купам што ми треба!
  Кога пак се наоѓам во дилема и ми треба мислење тогаш имам една личност од која барам мислење и која ми е редовен придружник кога купувам чевли оти во изборот на чевли правам најчести грешки!
   
 13. angel92

  angel92 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  1.569
  Допаѓања:
  3.130
  Обожавам сама да одам на шопинг. Едноставно никој не ме брза и не ме нервира. Си влегувам каде што сакам и тоа е тоа.
   
 14. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.627
  Допаѓања:
  4.429
  Пол:
  Женски
  Најчесто со мајками а се случувало и со другарка
   
 15. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.831
  Пол:
  Женски
  Најчесто одам со мајка ми и ја слушам како се жали дека ја болат нозете |( |( |( |(
   
 16. Squirrel

  Squirrel Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2011
  Пораки:
  362
  Допаѓања:
  433
  Најубаво ми е кога сум сама или со мајка ми,пошто сакам да си прошетам и да влезам во секој дуќан на раат да гледам. А,ако сум со другаркиве тие се се брзаат некаде.
   
 17. smiley-32

  smiley-32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  510
  во друштво :)
   
 18. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.878
  Сакам шопингот да го правам со друштво, ама БАШ друштво за шопинг.
  Мразам некои кои на секои 10 минути ти викаат ајде одиме, ајде...Не, тоа не! Имам неколку такви искуства и со тие личности Реина во шопинг никогаш повеќе...
  Мајка ми е супер друштво за шопинг, 4/5 другарки исто така, братучедми и нејдобриот другар...Тоа се се на се лицата со кои Реина оди на шопинг.
  А ако никој од нив не е слободен, фино лепо и културно, фаќам пат под нога и го минувам цел град САМА :)
   
 19. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.244
  Допаѓања:
  1.546
  Па со сестра ми најчесто а инаку ако таа не е расположена некоја другарка :)
  Но некогаш и сама!
  Зависи како сум расположена :)
  Инаку еве сега треба да одам на шопинг бидејки имам голема листа :lol:
   
 20. belieber

  belieber Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  642
  Мала сум да идам сама :wasntme:
  обично идам со другарки, или со татко ми пошто мајка ми многу ме нервира
  она ми кажува што да купам, што не, што е убаво а што не.. |(
  сакам да идам сама, зашто имам доста љубоморни другарки, ќе пробам нешто и од љубомора зашто они неможат да го купат ми викаат дека не ми стои..
  Од сега ќе почнам сама да идам или со тато :D