1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На шопинг сами или во друштво?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од kristii, 11 септември 2011.

  1. wild.cat

    wild.cat Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2011
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    28
    во послдено одам сама..само така можам да разгледам убаво без брзање да пробамм се што ми се допадналоо...
    некогаш знам дури и да се заборавам и да се занесамм..порано одев со друштво и се каравме едната сака овде другата онде ..едната му се допаднало на другата не..
    така да најдобро сама!
     
  2. Seznajka2

    Seznajka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    590
    Допаѓања:
    119
    Кога знам што купувам тотално сама,кад излавам чисто онака секогаш со една или две пријателице (сакам си ги )
     
  3. lily-prune

    lily-prune Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    155
    сама ми е најубаво дефинитивно!
    си разгледувам детално никој не ми виси на глава или преобраќа очи од мене го имам тоа искуство и не сакам да се повтори.
    се случува само со една од другарките со која имаме исти вкус за облека да се договориме да излеземе на шопинг и се знае не гледаме во саатот ниту пак си замеруваме една на друга.
    со другите шетање никако оти секој си е со своите потреби и цели тоа го научив одамна и веќе на никој не се јавувам за низ дуќани а и искрено не ми е потребно друго мислење моето си е доволно.
     
  4. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Поимот шопинг ми е добар само кога се наоѓа во моите мисли. Шопинг??? ваууууу

    Али вака кога ќе излезам да купувам, многу ми е досадно. Посебно кога сум со мама. Па ќе се тегнеме, па ќе се гонеме и ќе трчкаме низ бутиците... Таа по внесена од мене, а мене нозите ме болат...
    Обично не му ја мислам многу кога одам на шопинг, да барам со часови, да кубам коси ако не можам да најдам или пак мама да ми биде крива за тоа :!: (има и такви).

    Со другарки не сум била во шопинг, може само овака... некое парталче да купам. Ама ниту пак со нив не би издржала.

    Не сум пробала сама, ама мислам дека тоа е дека дека подобро од шопинг во друштво.
     
    На princess11ska му/ѝ се допаѓа ова.
  5. princess11ska

    princess11ska Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    64
    Малку можеби чудно но не обожавам којзнае колку шопинг, а особено ако немам доволно пари. Јас не се задоволувам само со гледање :) . Што се однесува до темава кога одам преферирам да сум сама или со некој кој е доста практичен, не му треба во моментот ништо и нема попаметна работа од тоа да се влечка по мене. Многу се нервирам кога треба да чекам некој да пробува... :devil: Можда звучи доста себично но таква сум си. Најмногу мразам кога одам со мајка ми!!! Секогаш завршуваме со карање и секогаш си одам дома само со чантичката и со многу брчки по лицето од мрштење! Неможам да го поднесам тоа кога нешто ненормално многу ми се допаѓа а таа продолжува ај ке разгледаме уште малку и се лепи по тезги на распродажба, разгледува по 2 саати иако се за деца стварите :D .
     
  6. Hiii

    Hiii Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2011
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.563
    Досега не сум била сама на шошинг и верувам дека нема и да одум.Прво не можам сама да се замислам како акам по продавници и второ секогаш ми се потребни совети.Се што сум купила со мајка ми сум го изнаносила за сите пари а со другарки знам да направам утка :D
     
  7. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.720
    Допаѓања:
    122.045
    Не сакам сама да одам на шопинг.Ми треба некој да ми каже како ми стои,сама тешко се одлучувам да купам :( Се случило 2,3 пати во живот да шетам сама,ама не ми е по ќеф.Не ми се оди сама по продавници,во друштво ми е позабавно.Уште повеќе ако со некоја другарка имаме нешто за купување за ист настан.Шопинг и кафица во град по него-чувство :mm:
    Сестра ми исто ми е верен придружник љубовчето-не го прашувајте колку е измачено :tmi: Најчесто он си страда,и ако сум се двоумела меѓу две ствари а он ми сугестирал која,ОН е крив кога ќе го донесам дома и кога повеќе нема да ми се допаѓа :lol:
    Морам да кажам дека најдобрите шопинзи ,т.е.најдобрите парчиња што ги имам купено- се со мајка ми.Има толку добар вкус,што едно влегување во бутик одма ќе ми искомбинира-ова со ова :mm: Штета што оддамна немаме заедно прошетано...
     
  8. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.579
    Допаѓања:
    171.539
    Пол:
    Женски
    Најубаво ми е кога одам сама :)
    Никој ни ми сугерира ни ништо. Луѓево од љубомора знаат многу маани да најдат :D
     
  9. Tanjich

    Tanjich Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    64
    Секогаш на шопинг одам со некого и секогаш барам совети околу тоа како ми стои итн итн иако кога во нешто ќе се загледам ќе го купам без оглед на тоа што другите ми кажуваат хахах :)
     
  10. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Вчера, додека чекав пред еден бутик, баш си размислував на темава. Бидејќи нели подранив, си реков прво да влезам во бутиков да разгледам, да ми помине време.... ама не сум ти јас тип на човек кој сам шета по продавници бе. Досадно ќе ми биде, знам.
    Јас сум тип на човек на кого му е добредојдено второ мислење освен моето, па сама да одам на шопинг за мене би било тотално непродуктивно и бескорисно, затоа што ми се чини со празни раце ќе се вратам дома.

    Освен ако веќе не сум испланирала што и како треба да си купам, тоа е веќе друго. Ако имам фиксна шопинг листа, може и сама да излезам.
     
  11. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.681
    Допаѓања:
    97.907
    Пол:
    Женски
    Не знам за другите ,ама мене најубаво ми е сама,влегувам каде што сакам,се задржувам колку сакам,ако има потреба а некаде и повторно.. :) .Кога сум со другарка некако нејзинита потреби се поголеми од моите и се сведува на давање мислења за неа...така да полн џеп и само релаксирано..и сама :D
     
  12. Chocoholic

    Chocoholic Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2011
    Пораки:
    747
    Допаѓања:
    987
    Најчесто во друштво, обично тоа се мајка ми или сестра ми. Потребно ми е да чујам и второ мислење :) А се случило и некогаш сама да одам, но ако веќе знам точно што ќе купам
     
  13. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    На шопинг сама не сум одела, или ако сум одела јас не памтам.
    Меѓутоа сум одела со другарка и секогаш нешто ќе ми се поквари после тоа.
    Одам со дечко ми некогаш, најчесто со мајка ми.
    Она е донатор, а и башка фин совет ќе ми даде, бар она гледа од сите аспекти, а не ко мене само визуелно. Ма да, некогаш ме нервира со забелешките од типот „Земи потемна боја на панталони, есен иде, ќе се прскаш, ќе ти се познава", али mother е. :D
     
  14. Artemission

    Artemission Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    2.031
    Допаѓања:
    15.669
    Порано не можев да замислам да одам сама на шопинг, не зашто ми е потребно друго мислење, туку зашто не сакав да одам никаде сама. Кога сватив дека секогаш не може да имам добро друштво за трошење пари пробав и заклучив дека САМ можеш најубаво да прошеташ и да разгледаш се што ти се допаѓа и да се одлучиш без туѓ притисок или брзање. Така да во глобала шетам сама, но ако се понуди некогаш и друштво не одбивам. Кафето после шопинг е секогаш најслатко :coffee: :talk:
     
  15. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029
    На шопинг одам најчесто со сестра ми...обично гледаме да купиме нешто што и двете ќе можеме да си го носиме а не само едната....а за фармерки шетам со другарка ми и ако си бендисам некои после со сестра ми одам да ги купам за и она да ги види....така да, на шопинг одам со друштво :)
     
  16. beautiful1

    beautiful1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2010
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    33
    Обично одам во друштво на некоја другарка бидејки имам ем друштво за муабет ем ми помага во изборот. Но кога се зафатени или имаат нешто работа другарките, одам сама.
     
  17. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Најубаво дрштво за шопинг ми е мајка ми,скоро секогаш со нејзе одам.Она ми е најискрен критичар. :* за мама
     
    На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Rose96

    Rose96 Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    2.680
    Допаѓања:
    37.125
    Сама ми е досадно нема со кого да коментирам затоа најчесто сум со друшто и со братучедками одам :)
     
  19. verica94

    verica94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
  20. Shana

    Shana Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    794
    Допаѓања:
    1.505
    Верувале или не, со ММ :) Најповеке бидејки сум ХХЛ, нема броеви кај нас па пазарам во Солун каде најчесто одиме заедно.