1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На шопинг сами или во друштво?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од kristii, 11 септември 2011.

  1. mamaHana

    mamaHana Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2011
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    31
    Дефинитивно со мајка ми :D Ем нај искрено ми кажува што ми стои а што не,ем ке ми плати :D И со муж ми одам ама катастрофа ми е тогаш шопингот глеа побрзо да купам не обожава да влага од еден бутик у друг.Ако сум мажена сеуште на шопинг со мамa и со син ми :rofl:
     
  2. Dulceee

    Dulceee Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    900
    Допаѓања:
    1.960
    Пол:
    Женски
    Не можам сама. Сакам да слушнам мислење од другарка или најдобро, од мајка ми. Со неа ми е најубаво. Многу сум проблематична, често само гледам и гледам и гледам... многу ми треба додека се одлучам за нешто. :D Не е баш најзабавно да се оди со мене на шопинг. Со мајка ми сме слични, така што двете по 3-4 саати шетаме низ град. А и од неа секогаш добивам искрен и директен одговор.
     
  3. LaBella

    LaBella Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    1.027
    Допаѓања:
    1.083
    Пол:
    Женски
    убаво е да имаш некој крај себе кога одиш на шопинг, да те посоветува и помогне во изборот, но ја изгубив таа желба откако со себе почнав да носам една другарка што кога и да изразам желба за некое парче облека или трчаше на каса да си го плати или во наредните 2-3 дена обавезно го купуваше... од тогаш преферирам сама, но и мајка ми е секогаш добредојдена :)
     
  4. Acerola

    Acerola Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2011
    Пораки:
    537
    Допаѓања:
    630
    Дефинитвно-САМА на шопинг.Најубаво ми е,а и никогаш не сум имала потреба некој да ми потврди дали е убаво фустанчето кое сакам да го купам,или како ми стои.Доволно е да ми се допадне на мене.
    Кога сум сама одам каде што сакам,се задржувам на едно место колку време сакам,се враќам ако треба сто пати до некое парче за кое се двоумам дали да го земам или не,и без притоа да се објаснувам на некого зошто пак да се вратам,зошто 15 минути гледам во едно фустанче и се мислам итн.
     
    На aprokovic и LaBella им се допаѓа ова.
  5. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    обично одам сама-тогаш со мирна глава размислувам :D понекогаш со другарка, и ретко се погаѓа со дечко ми да одам
     
  6. MiniMouse7391

    MiniMouse7391 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2011
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    30
     
  7. ana.ubavkata

    ana.ubavkata Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    240
    Допаѓања:
    59
    Со друштво.Но,понекогаш,ете не сакам со друштво и одам сама или со мајка ми :D
     
  8. BabyD0ll

    BabyD0ll Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2011
    Пораки:
    2.353
    Допаѓања:
    8.288
    Пол:
    Женски
    Со сестра ми секогаш, ако сум сама нема кој да ми даде комплимент како ми стои тоа, тоа и тоа... Продавачките лажат нормално :D
     
  9. Elika

    Elika Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    46
    Најубаво ми е со мајками и сестрами :))Можам да се осигурам дали ми е убаво аи некако глупо ми е сама :^)
     
  10. s.t.e.f.a.n.j.a

    s.t.e.f.a.n.j.a Нов член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2012
    Пораки:
    365
    Допаѓања:
    51
    некогаш сама некогаш со друштво зависис од расположението
     
  11. gwen

    gwen Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    81
    Порано секогаш одев да купувам гардероба со другарки. Ама пустото ако сум тргнала за заеднички шопинг, јас ништо не си купував затоа што немав време за себе. Сега уживам сама да си се шетам по продавници. Позабавно ми е, трошам многу помалце време да не речам еден час и топ ми.
     
  12. Dazzle

    Dazzle Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2012
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    1.030
    Сама дефинитивно.
    Мразам да одам со други на шопинг, поготово другарки.
    Јас точно знам кај сакам да одам и секогаш сум многу брза, а мразам влечкање... Никогаш не влагам во продавница каде сум влегла 3-4 пати порано и не сум нашла ништо за мене.
     
  13. chocolate.chick

    chocolate.chick Популарен член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2011
    Пораки:
    922
    Допаѓања:
    644
    Најчесто со мама одам во шопинг, но не би мни пречело доколку одам со другарка која обожава да се шлае по бутици. Се ќе видиме и испитаме, нема да има бутик што не ќе го свртиме!! :lol:
     
  14. aprokovic

    aprokovic Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2010
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    45
    САМА ДЕФИНИТИВНО
     
  15. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Мене најубаво ми е кога со одиме на шопинг со дечко ми заедно :D Влегуваме во продавница јас накај женскиот дел, тој во машкиот гледам пробувам тој најискрено ми кажува како изгледам ако е добро пкаќам и го земем, ако не здравје во друг дуќан :)
     
  16. Veki4kaa

    Veki4kaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    5.073
    Допаѓања:
    17.216
    Пол:
    Женски
    сама најубаво :) .шо сакам ќе си видам ќе си пробам ќе си купам и ќе си одберам :D
     
  17. Butterfly15

    Butterfly15 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2010
    Пораки:
    1.145
    Допаѓања:
    2.620
    Мене најубаво ми е кога одам со мајка ми. Сама не сакам не ми е убаво. :D
     
  18. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Исклучиво сама :hai:

    Збеснувам кога ми се матка некој, па уште ако и тој купува па треба да го чекам да пробува или да се мисли дали да го земе :devil: Плус и јас се стегам да не се му се качам на глава и не разгледувам убаво, туку со брзање.

    Последен пат на шопинг во друштво бев во Солун пред некој ден и тоа со дури 3 жени :o Влегов со нив во две продавници и им реков адиос ќе се најдеме таму и таму, за толку време :D
     
  19. vesna212

    vesna212 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2012
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    49
    Сама никогаш не одам на шопинг, секогаш со сестра ми или со мајка ми, зш имаме исти вкус и носиме ист број :rofl:
     
  20. tweety26

    tweety26 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    мене ми е поубаво со другарка,но секако јас самата одлучувам дали нешто ќе земам,а прифаќам предлози и забелешки ;)