1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На шопинг сами или во друштво?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од kristii, 11 септември 2011.

  1. butterfly.fly

    butterfly.fly Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    26
    САМААААААА :D
     
  2. daddys.princess

    daddys.princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2011
    Пораки:
    988
    Допаѓања:
    318
    зависи...
    како сум располижена,ако некад не сакам да ми збори некој ова не е баш,не ти стиои убаво и тн

    сама идам,а некад со друштво
     
  3. The.Complicated

    The.Complicated Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2010
    Пораки:
    371
    Допаѓања:
    235
    Пол:
    Женски
    Сама. Тоа што сум сигурна дека убаво ми стои, не се двоумам, веднаш го купувам. Повеќе им верувам на сопствените очи.
     
  4. Steff.Unique

    Steff.Unique Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    270
    Пол:
    Женски
    Со мајка ми или понекогаш со сестра ми. :)
     
  5. ivinakit

    ivinakit Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2012
    Пораки:
    829
    Допаѓања:
    576
    Пол:
    Женски
    сама одам, ако нешто не ми стои самата можам да го видам нема потреба некој друг да ми го каже тоа и колку време сакам толку шетам и гледам, може после шопингот да се јавам на некоја другарка да пиеме кафе но откако ке ја завршам екскурзијата низ бутици, а несакам ни да одам со други посебно не со една другарка која по сто пати ке влезе во едн ист бутик и ништо нема да купи, па така си ги шетаме бутиците и на крај со празни раце се враќаме дома, затоа не благодарам не ми треба никој да ми прави друштво и не сакам да правам друштво
     
  6. keti.kety

    keti.kety Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2011
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    52
    Во друштво многу ми е поубаво кога имам некоја другарка со мене па заедно се шеткаме низ рафтовите, изборот на облеката на карајот е мој ретко слушам некој друг секогаш крајната одлука ја донесувам јас. Сама одам само доколку претходно го имам видено моделчето што го сакам и само да го земам.
     
  7. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
    Би одела на шопинг со другарка, али со дечко ми во никој случај. Инаку и сама да одам не е лошо барем на раат се ќе си изнагледам :)
     
  8. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Сфатив дека супер ми е сама. Си влегувам каде што сакам, си прашувам што сакам, единствено ми е глупаво кога ќе влезам некаде и тогаш настанува тишина и стојат до мене и ме гледаат. Се слуша и дишењето |(

    Убаво ми е и со друштво ама кога-како. Некој превртува очи кога ќе речам: ај сега ваму, ај сега таму да влеземе, а јас сакам да разгледам малку повеќе пред да купам нешто.
    Или ми се случува кога влегувам в бутик со некого, да фати да ги разгледува сите парчиња посебно, па ова на ќошот има точка, она има запирка, на другото конец му се влечел, па кога ќе почне да ситничари обавезно ме фаќа грбот и ненормално ми е досадно.
    Исто сум имала случаи каде што за се што ќе побарам совет ми велеле дека е супер, преубаво колку да го земам побрзо, или пак да стојат до мене и да ми викаат: земај ако сакаш, ама побрзо. |(

    Така да, кога ќе решам да купувам со друштво, морам да бирам некој од овие личности и не ми е лесно :lol: Затоа често си бирам сама, и после ќе викнам некој колку да ми даде одобрение дали е добро и го купувам.
     
  9. O.l.i.v.a

    O.l.i.v.a Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    122
    На шопинг со спонзорот-мајка ми :D Знае да пушти срце ако и се свиѓа нешто премногу, а и секогаш можеш да се изгребеш за нешто плус за разлика ако идеш со другарки или сл. па имаш ограничен буџет :lol:
     
  10. Abby

    Abby Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2011
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    92
    Мајка ми, дефинитивно. :$ Јас, не одам сама, ни до WC ,а не пак, да шетам сама по бутици. :lol: Сум била и со другарки, но не е тоа, тоа,секогаш се брзаат,па досадно им било ,па незнам што. |( Вака, мама под рака и си шетаме колку сакаме. :rofl:
     
  11. naturally

    naturally Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    1.014
    Допаѓања:
    3.362
    Со друштво, најчесто со сестрами :) , многу ретко одам со мајка ми.
     
  12. Princess.Serena

    Princess.Serena Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2012
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    102
    Најчесто одам со сестра ми, бидејки моето друштво не ме поднесува кога е во прашање шопинг, бидејќи додека не разгледам се во сите продавници не можам да си купам, а тоа трае 2-3 часа, а некогаш и повеќе. :lol:
     
  13. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    Најчесто со мајками, сурово искрена е
     
  14. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Или сама или со сестра ми. Со мајка ми :^) во никој случај!
    Со другарки многу немам одено по шопинзи па и немам некое искуство, ама непријатно ми е некој да ме чека додека се мислам и пробувам со саати, па да ми бара бројчиња па ова па она |( ниту пак јас сакам на некого да му изигравам стилист да му кажувам дали убаво му стои, дали е ок, па не ова, она земи го, ај таму бркајте си работа |(
    Сестра ми ми е одлично друштво за купување, ги сакаме истите работи, имаме ист вкус и + најискрено ми кажува кога нешто не ми стои убаво, а и најдобро знае таа што имаме во плакараот па со што и како би одговарало тоа итн... :)
     
  15. Mrs.Bass

    Mrs.Bass Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2012
    Пораки:
    897
    Допаѓања:
    7.317
    на шопинг одам најчесто со сестра ми :) ама најубаво ми е сама да си шетам со саати и да не ме замара никој .Шопингот може да ми трае и со часови :inlove:
     
  16. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.279
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски
    Најдобро кога сум сама. 8) Ем се ќе си купам,ем нема кој да ме предомислува скапо е не е,а и плус нема кој да ми го мати умот убаво ти стои не ти стои.Сама си знам најдобро да проценам.. :) Епа сега на кој му се допаѓа ок,на кој не-немора.
     
  17. Unique.chick

    Unique.chick Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    2.390
    на шопинг никогаш не одам сама .. секогаш одам или со другарки или со мајками
    повеќе со мајками бидејки има трпение за мене.. а и искрено ми кажува кога нешто не ми стои
    и сестрами додека беше тука ми беше многу добро друштво за шопинг бидејки сме слични..
    комплицирана сум со часови шетам и на крај пак го купувам она што прво сум го видела ... :)
     
  18. MaCa-J

    MaCa-J Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    604
    Допаѓања:
    135
    Никако сама. Одам со сестра ми или со мајка ми најчесто. Никогаш не би одела на шопинг сама. Како прво заради тоа што незнам дали добро би ми стоело тоа што сакам да го купам, па тука се тие што одат со мене да ми кажат затоа што често продавачките можат и да те излажат за да им го купиш. Како второ глупаво ми е да шетам по продавници и да разгледувам сама без никого и како трето сама си, а може се да ти се случи, никогаш не се знае, не се оди сам во денешно време. :)
     
  19. TeaB

    TeaB Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    1.868
    Допаѓања:
    543
    Не знам зошто но кога сум сама си имам најмногу време да си разгледам се што сакам без никој да ме брза. А кога се работи за друштво најмногу си преферирам со сестра ми, а со другите послабо.
     
  20. Melany.Macedonia

    Melany.Macedonia Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2012
    Пораки:
    333
    Допаѓања:
    67
    со другарками дефенитивно...