1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На што се нервираат и смеат хороскопските знаци?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од x.Daisy.x, 20 октомври 2010.

  1. meredith

    meredith Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    363
    Допаѓања:
    78
    колку е само точно за менее.....
     
  2. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    за рак се е точно :$
     
  3. RedRose97

    RedRose97 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2010
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    158
    Па нема толку да ме изнервира тоа.

    Оваа е точно. :D
     
  4. BlackCat

    BlackCat Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2010
    Пораки:
    521
    Допаѓања:
    202
    колку само нема врска.....јас не сум уредна баш спротивно секогаш се ми е растурено и испревртено а се смеам баш на се.....
     
  5. The.Crab

    The.Crab Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    629
    Допаѓања:
    370
    Пол:
    Женски
    Очигледно скоро се е точно за мене. Со еден збор лесно може да допрат до мене зборови на другите, па макар и кога знам дека се кажани во вид на зафрканција и сл., но сепак сум свесна и знам да ги разграничувам работите, па така и брзо и без никакви последици ми поминува. :)
     
  6. The.Crab

    The.Crab Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    629
    Допаѓања:
    370
    Пол:
    Женски
    Очигледно скоро се е точно за мене. Со еден збор лесно може да допрат до мене зборови на другите, па макар и кога знам дека се кажани во вид на зафрканција и сл., но сепак сум свесна и знам да ги разграничувам работите, па така и брзо и без никакви последици ми поминува. :)

    Мхмм што се однесува до пенкалцето, точно е дека има големо влијание кај мене бидејќи сум перфекционист најчесто во однос на обврски со училиштето, па пенкало што ми одговара може да допринесе во тоа истите да ги извршам колку што е можно посовршено. :angel:
     
  7. The.Crab

    The.Crab Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    629
    Допаѓања:
    370
    Пол:
    Женски
    Очигледно скоро се е точно за мене. Со еден збор лесно може да допрат до мене зборови на другите, па макар и кога знам дека се кажани во вид на зафрканција и сл., но сепак сум свесна и знам да ги разграничам работите, па така и брзо и без никакви последици ми поминува. :)

    Мхмм што се однесува до пенкалцето, точно е дека има големо влијание кај мене бидејќи сум перфекционист најчесто во однос на обврски со училиштето, па пенкало што ми одговара може да допринесе во тоа истите да ги извршам колку што е можно посовршено. :angel:
     
  8. Anjichka

    Anjichka Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    76
    Ovan je istinoljubiv. Stoga ga izazovite i pozovite na neko natjecanje (trčanje, šah, pikado), pustite ga da pobijedi, a onda ga optužite za varanje! Optužujte ga svim srcem, uvrijeđenog lica. Pomagač koji potvrđuje svaku vašu riječ samo će pridonijeti uvjerljivosti situacije.

    Е ова богами да ми го направи некој од такт би ме извадил :devil: ]:)
    А за второто, па делумно се согласувам :rofl:
     
  9. pink4ever

    pink4ever Популарен член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2010
    Пораки:
    1.042
    Допаѓања:
    1.012
    Да, ама поретко на ова, во главно на други работи :P


    Ноуп.
    Ја сум голем смешко. Се смеам на свашта и тоа ми претставува многу попреки на часовите :D
     
  10. Em4e711

    Em4e711 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    613
    Допаѓања:
    368
    Хаха го читам делов за водолија..на што се нервираме...и ств се изнервирааааав :@
     
  11. Avril.09

    Avril.09 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    737
    Допаѓања:
    892
    Па што знам за Бик. Не го обожавам толку луксузот па да се нервирам за шампон :)
    Инаку за шеги на моја сметка, ги прифаќам, ама како што вели тие по грубите... не толку.
    Значи колку-толку погодено ;)
     
  12. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Škorpion je tajnovit pa mu recite da ste pročitali njegov dnevnik i naslađujte se njegovom reakcijom. Ili mu kažite da ste prisluškivali njegov telefonski razgovor neki dan i vaše mišljenje je... Pobjegnite na vrijeme!
    Škorpion - Škorpion je po prirodi mračan i tajanstven, no to ne znači da nije sposoban za šalu, upravo suprotno, škorpioni mogu biti prilično duhoviti, posebno što se crnog humora tiče. Ne štede nikog, pa ni sebe, i često do suza nasmijavaju okolinu.


    Точно е се а посебно тоа за прислушкувањето. :D Е такви работи ме вадат од кожа дефинитивно. :@
     
  13. booble.girl

    booble.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јули 2011
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    2
    Хехехе...девица сум и воопшто не се нервирам на неред,ја уживам во тоа бре :$ ама со тоа што сум рак во подзнак можда ми одговара :!:
     
  14. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.598
    Допаѓања:
    23.108
    Пол:
    Женски
    Jarac je savjestan radoholičar. Isključite mu računalo iz struje i nalijepite poruku: 'U kvaru'. Napravite to i s ostalim računalima u sobi ako ste na poslu. Uživajte u besposlici dok on izbezumljeno traži odakle će poslati mail.
    Jarac- Saturnov podanik teško da razumije šale, a smišljanje ide još teže. Možda je ozbiljnost kočnica za sve smiješno, pa se ovi ljudi rijetko smiju, osim ukoliko u njihovim horoskopima ne prevladava kakav lakrdijaški planet. Za Jarca je život uvijek ozbiljan, uvijek na oprezu, on se ne zna opustiti...i nema vremena za smijeh.

    Посебно болдираното.
     
  15. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    Rak je sentimentalan, stoga zamijenite njegove obiteljske fotografije slikama iz časopisa. Podmetnite mu olovku sličnu njegovoj najdražoj, zametnite DVD s njegovim omiljenim filmom...
    Rak -Iako radije sluša nego prepričava šale, to nikada neće biti nešto vulgarno. Ovo je obiteljski čovjek koji zna kako riječi mogu povrijediti - makar bile izrečene u šali. Zbog toga se Rakovi ne ubrajaju u savršene komičare; jednostavno su preuviđavni prema drugima, i presenzibilni prema svemu!

    за рак речиси се е точно
     
  16. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Па... :?: и точно и неточно :D за прислушкувањето не баш, не се нервирам за тоа :D ама имам осет за тоа :D а за хуморот, точно :!: :geek: само нецрн хумор :!: смеењето е здравје за човекот :!: :D 8)
     
  17. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.880
    Допаѓања:
    102.909
    Пол:
    Женски
    Strijelac voli intelektualne zavrzlame, ali i jednostavnost u životu, koja mu omogućava veću pokretljivost. Zavežite mu zato vezice na cipelama u trostruki čvor. Po mogućnosti, rano ujutro, kad žuri na posao.
    Strijelac-Majstor duhovitosti Strijelac okuplja široku publiku koja ga slijedi u stopu - ne znate li razlog zbog koga biste se nasmijali, potražite Strijelca. Od njegovih gesti do onoga što govori, njegova je predstava i zabava svakako najbolja. Strijelac pod vladavinom Jupitera ima urođeni optimizam i smisao za humor, koji nesebično daruje svima!

    точно! :lol:
     
  18. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    Затоа не пишувам дневник. :!: Бришам пораки, повици, иако знам дека се е празно, сепак ме иритира кога некој ќе ми чепка по мобилниот. :swear:
    И да, мојата смисла за хумор е често несфатлива. If they only kneew... :lol:
     
  19. guguence

    guguence Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    291
    Допаѓања:
    320
    Пол:
    Женски
    Blizanci obožavaju razgovarati. Što god da vas upitaju, odgovorite im samo mimikom lica, kratkim da ili ne i ne dajte im povoda za raspravu. Po mogućnosti nekoliko sati. Nagovorite i ostale ukućane na to, a brbljavac će biti dezorijentiran i zbunjen.
    Blizanci - Od pravih prostačkih šala do Merkurovih intelektualnih zavrzlama, uvijek s duhovitim predznakom, Blizanci su i sami po sebi smiješni. Bez obzira jesu li majstori gegova, smiješne pantomime ili prepričavanje viceva, njihov je život uvijek obogaćen duhovitim pogledom na svijet
    се е точно :lol: освен последната реченица
     
  20. K0ST0VA

    K0ST0VA Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    58
    Донекаде е погодено. :?: мислаам само за смеењето за лутењетоо... :?: не баш.