1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На што се се спремни хороскопските знаци за саканата личност

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од julie77, 10 октомври 2012.

 1. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.051
  На што се се подготвени хороскопските знаци, за да го освојат и задржат партнерот? На каков се начин ја покажуваат својата љубов и фактот дека им значите?

  Овен
  На се сте подготвени за личноста за која се грижите, па не ги ни бирате средствата со кои ќе го постигнете посакуваното и не ве интересира мислењето на другите. Ако сте маж, вашите напори обично се исплатат, затоа што сте упорни и духовити. Доколку сте жена, не се срамите и насред ноќ, да му заѕвоните на љубениот и да му се „фрлите“ околу вратот, а мажите ја следат својата партнерка на секој чекор.

  Бик
  Нема нешто што не би направиле за својот партнер, затоа што вие никогаш не се откажувате. Букет цвеќе, бонбониери, карти за омилената претстава, романтични стихови и песни, се само дел од „репертоарот“ на машкиот Бик за да ја импресионира својата партнерка. Ако сте жена, вашата вродена женственост и заводнички способности се главниот адут со кои на саканата личност ќе и покажете колку ви значи.

  Близнаци
  „Фаќате во лет“ се што може да има врска со саканата личност, па и пишувате пораки, мејлови и покани за романтични излети за двајца или пак вечера во омилениот ресторан. Се дружите и разговарате со роднините, пријателите и колегите на партнерот, за да можете да дознаете што повеќе детали за тоа како да му угодите и да му дадете до знаење колку ви значи.

  Рак
  Длабоките емоции се толку силни кај вас, што на партнерот брзо му го отварате и своето срце, а и вратите на својот дом. Вашата вродена срамежливост ја надвладува вашата упорност и пожртвуваност, кои ги криете поради стравот од преголема чувствителност. Личноста која ви е важна секогаш може да смета на вас, без разлика на проблемот во кој се наоѓа, затоа што вие сте тука за неа – и во добро и во зло.

  Лав
  Вашата великодушна природа ве прави вистински витез, кога е во прашање личноста која ја сакате, па поради неа сте подготвени да го превртите светот наопаку. На вас можат да се потпрат без разлика за што се работи. Доколку сте жена, поради вродената племенитост, подготвени сте за партнерот да направите многу повеќе, отколку што тој би направил самиот за себе. Се ангажирате лично и ги повлекувате сите потребни „конци“ за да му помогнете и да го усреќите.

  Девица
  Поради личноста која ја сакате, спремни сте на големи дела, затоа што вие не ја докажувате личноста преку зборови, туку со конкретни потези. Затоа сте повеќе практични, отколку романтични, за да му дадете до знаење на партнерот дека не треба да се грижи за било какви проблеми. Покрај вас никогаш нема да има чувство дека нешто ви должи, затоа што иако се би направиле за него, нема да им давате големо значење на тие настани.

  Вага

  На се сте спремни во име на љубовта да кажете збогум на гордоста, затоа што вам ви вреди достоинството. За среќа, вашата вродена дипломатија ве спасува од пониженоста пред другите, затоа што умеете да го процените моментот во кој ќе и покажете на саканата личност на што се сте спремни.

  Скорпија
  Вие се можете и се умеете, а најмногу кога некој сакате со целото свое срце и душа, па тогаш ништо не ви е важно. Љубовта постои или не, средина нема, затоа не тактизирајте, за да биде вашата сакана личност задоволна вашата вродена потреба за доминација ставете ја на втор план.

  Стрелец
  Иако на прв поглед така не делувате, спремни сте на многу одрекувања доколку е потребно на партнерот да му докажете својата љубов. Кај личност до која ви е важно секогаш има проблеми, водете го на ручек или на краток пат. Ништо не зборувајте однапред, но решението за нејзините проблеми секогаш ќе ве наоѓаат.

  Јарец
  Многу ве доживуваат како воздржани за емоции, но тоа всушност не е вистина. Доколку некој ви се допаѓа, личноста која ви е важна, ви се пожали на проблемите ќе дадете се за неа. Повеќе работите, отколку што се обидувате да ги решавате вашите проблеми. Важно ви е само личноста која ја сакате, да не пати повеќе.

  Водолија
  Упорни сте и тврдоглави повеќе отколку што мислите, па затоа за саканата личност спремни сте да отпатувате на крај на светот. Доколку вие сте ги предизвикале проблемите, нема да престанете додека не ги решите работите. Иако сте суетни, таа личност ќе ви биде најважна од се.

  Риби
  Вие сте мајстор да направите конфузија од својот емотивен живот, но исто така сте способни и да ја вратите рамнотежата во животот. Тајната е во тоа што тоа го правите ненаметливо, упорно, да не се откажувате. Во еден момент ви се чини дека се е загубено, но одеднаш излегувате како победник, затоа што знаете како да излезете од тунелот.
   
 2. KalaV

  KalaV Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  600
  Допаѓања:
  301
  Богами и би отпатувала... Некогаш се нервирам што мислам дека премногу би направила за оној што го сакам...
   
 3. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  684
  јас се би направила за оној што го сакам па дури би кажала збогум на гордоста :)
   
 4. Angelinkka

  Angelinkka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  361
  Пол:
  Женски
  Навистина? Па убаво! :D
   
 5. sweet25

  sweet25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  318
  Таква сум, да :D
   
 6. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  781
  А цел живот се обидувам да не биде конфузија... :lol: :wasntme:
   
 7. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.403
  Julie77-за рак и водолија е баш се точно особено за мене водолија
   
  На femina0 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. femina0

  femina0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2012
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  59
  За водолија е ce тоЧно :)
   
 9. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Ништо конкретно за јарците :|
   
 10. Katerinceee

  Katerinceee Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  814
  Допаѓања:
  1.230
  Пол:
  Женски
  Јарец
  Многу ве доживуваат како воздржани за емоции, но тоа всушност не е вистина. Доколку некој ви се допаѓа, личноста која ви е важна, ви се пожали на проблемите ќе дадете се за неа. Повеќе работите, отколку што се обидувате да ги решавате вашите проблеми. Важно ви е само личноста која ја сакате, да не пати повеќе.

  -Точно е!!!
   
 11. WhiteAngell

  WhiteAngell Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2012
  Пораки:
  726
  Допаѓања:
  2.305
  Пол:
  Женски
  Вага

  На се сте спремни во име на љубовта да кажете збогум на гордоста, затоа што вам ви вреди достоинството. За среќа, вашата вродена дипломатија ве спасува од пониженоста пред другите, затоа што умеете да го процените моментот во кој ќе и покажете на саканата личност на што се сте спремни.

  Се би направила во име на љубовта, би кажала збогум на гордоста но тоа малку потешко и во краен случај!
   
 12. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.343
  Вага

  На се сте спремни во име на љубовта да кажете збогум на гордоста, затоа што вам ви вреди достоинството. За среќа, вашата вродена дипломатија ве спасува од пониженоста пред другите, затоа што умеете да го процените моментот во кој ќе и покажете на саканата личност на што се сте спремни.

  Така ,така ,на се ,освен да си ја погазам гордоста . И морам да си го истерам инаетот до крај . Всушност , повеќе очекувам отколку што умеам да дадам .
   
 13. razocaranaODse

  razocaranaODse Активен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2012
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  10
  Тоа што е напишано во се се пронајдов ,а и во твоите зборови MarchelineAmar ,исто како јас да сум го напишала твојот пост :D...инаетото го истерувам до крај (со глава понекогаш сакам и ѕидот да го урнам :rofl: :rofl: )...и многу очекувам да добијам од партерот,отколку што јас сум спремна да дадам :D :D
   
 14. lana8

  lana8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  180
  Водолија
  Упорни сте и тврдоглави повеќе отколку што мислите, па затоа за саканата личност спремни сте да отпатувате на крај на светот. Доколку вие сте ги предизвикале проблемите, нема да престанете додека не ги решите работите. Иако сте суетни, таа личност ќе ви биде најважна од се.

  Не велам не, ама преувеличуваат :D

  Не , не за него би одела и крај на светот но АКО и само ако и тој е на тоа спремен.
  (А знам дека е.) :inlove:
   
 15. Skromna

  Skromna Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2012
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  118
  ....... :D ............ллеле бе луѓе ова како некој да ме познава лично....секоја чест.... :*
   
 16. Tearful

  Tearful Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  72
  Риби
  Вие сте мајстор да направите конфузија од својот емотивен живот, но исто така сте способни и да ја вратите рамнотежата во животот. Тајната е во тоа што тоа го правите ненаметливо, упорно, да не се откажувате. Во еден момент ви се чини дека се е загубено, но одеднаш излегувате како победник, затоа што знаете како да излезете од тунелот.
  I agree :P
   
 17. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  16.349
  Допаѓања:
  33.842
  Пол:
  Женски
  Рак
  Длабоките емоции се толку силни кај вас, што на партнерот брзо му го отварате и своето срце, а и вратите на својот дом. Вашата вродена срамежливост ја надвладува вашата упорност и пожртвуваност, кои ги криете поради стравот од преголема чувствителност. Личноста која ви е важна секогаш може да смета на вас, без разлика на проблемот во кој се наоѓа, затоа што вие сте тука за неа – и во добро и во зло.

  Точно е. :D
   
 18. Angel4eeee

  Angel4eeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  529
  Допаѓања:
  336
  Пол:
  Женски
  Девица
  Поради личноста која ја сакате, спремни сте на големи дела, затоа што вие не ја докажувате личноста преку зборови, туку со конкретни потези. Затоа сте повеќе практични, отколку романтични, за да му дадете до знаење на партнерот дека не треба да се грижи за било какви проблеми. Покрај вас никогаш нема да има чувство дека нешто ви должи, затоа што иако се би направиле за него, нема да им давате големо значење на тие настани.
  то4но така..
   
 19. Lovy1

  Lovy1 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  1.098
  Допаѓања:
  824
  Пол:
  Женски
  Водолија
  Упорни сте и тврдоглави повеќе отколку што мислите, па затоа за саканата личност спремни сте да отпатувате на крај на светот. Доколку вие сте ги предизвикале проблемите, нема да престанете додека не ги решите работите. Иако сте суетни, таа личност ќе ви биде најважна од се.

  Точно :D
  Иако сте суетни, таа личност ќе ви биде најважна од се. :/
   
 20. UnPaso

  UnPaso Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2013
  Пораки:
  1.002
  Допаѓања:
  247
  Пол:
  Женски
  Девица

  Поради личноста која ја сакате, спремни сте на големи дела, затоа што вие не ја докажувате личноста преку зборови, туку со конкретни потези. Затоа сте повеќе практични, отколку романтични, за да му дадете до знаење на партнерот дека не треба да се грижи за било какви проблеми. Покрај вас никогаш нема да има чувство дека нешто ви должи, затоа што иако се би направиле за него, нема да им давате големо значење на тие настани.