1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На што трошите најмногу пари?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од LadyBug.k, 2 ноември 2010.

 1. LadyBug.k

  LadyBug.k Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  13
  штиклите ми се нааајголема слабост...леле се утепувам од давање пари за штикли ама шо да праам јбг...вие женски на што фрлате највише пари??? :lol:
   
  На Cvet1 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.506
  Допаѓања:
  80.539
  Пол:
  Женски
  Најчесто на ситници - марами, козметика, обетки ...
   
  На noname35 и Strumfeta93 им се допаѓа ова.
 3. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  на се, подеднакво :D мора комбинација комплетна да се направиш :lol:
  ама изгледа најмногу на цигари ми одат парите :^) :fubar:
  едит - во последно време трошам најмногу пари на обетки :$ :$
   
 4. mar17

  mar17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2010
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  107
  парфеми,маскари и сјаеви(лабела) 8)
   
 5. zenska

  zenska Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  339
  претежно на гардероба и чевли :P
   
 6. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.311
  Допаѓања:
  4.748
  Најмногу пари трошам на кредит , на цигари и за оброци во мекдоналЦ :)
   
  На MartinaSk му/ѝ се допаѓа ова.
 7. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.527
  Допаѓања:
  6.268
  Што знам не трошам многу пари на нешто посебно, ако сакам нешто шоо ептен морам да го купам а е поскапичко ке си соберам пари, а онака не купувам многу и не купувам некои крупни работи. :)
   
 8. KuklickaSk

  KuklickaSk Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  5.917
  Допаѓања:
  23.093
  на кафе :(
   
 9. Anggie

  Anggie Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  36
  На цигари дефинитивно :(
   
  На Mr.Lover и LudaJakimovska им се допаѓа ова.
 10. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.450
  Пол:
  Женски
  :?: дефинитивно на такси.
   
  На Celebrity3, LittlePinky, Mimi123 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Книги! Прво и основно, најмногу пари трошам и имам потрошено на книги!
  Албуми на рок ѕвезди!
  Алки, обетки, облека, беџови, маици со натписи на бендови.
  И најмногу на чипсови, хамбургери, чизбургери, секој ден сокчиња, мастики. :lol:
  И слично.
   
 12. LadyBug.k

  LadyBug.k Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  13
  такси...мојата лоша навика :( ...иначе ми е многу страв од таксисти на секаков лудак можеш да му влезеш во кола :worried:
   
 13. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.642
  Допаѓања:
  149.350
  На сметка за мобилен телефон,козметика и излегувања.
  И сега сфатив дека претерувам за првите две,за последното не жалам,секогаш со мерак си ги давам.
   
 14. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  нјмногу пари трошам за мој кеиф! :D :lol: и никогаш не сум се покајала за ништо што сум си купила! мајка ми секогаш знае да ми каже- не знаеш да ги цениш парите! а јас- ти не знаеш да цениш дека само еднаш се живее! женоо троши дур имаш и можеш :lol: никогаш не сум била штедлива, и никогаш нема ни да бидам- ќе си праам ќеифови дур можам и колку можам :D

  а највеќе пари трошам за цигари, кафе, такси, шминка, облека, и за сладолед кога е лето :lol:
   
 15. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  637
  Облека! 80% од заработената плата ја торшам на облека а во последно време доста трошам и на обувки!
  Секогаш нешто ми фали во плакарот и морам да си го купам...
   
 16. mmilena2

  mmilena2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  4
  na smetki za telefon,potoa za struja pa peleni :D
   
 17. Lina89

  Lina89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  36
  и јас за такси
   
 18. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.069
  Допаѓања:
  6.613
  Пол:
  Женски
  За облека,за козметика,за накит,за јадење,за кредит :)
   
  На rozy му/ѝ се допаѓа ова.
 19. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  На јадење и на бензин :(
   
 20. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  500
  На све и свашта. Воопшто не сум штедлива, т.е. штедам за да ги потрошам на патување пропратено со шопинг кој вклучува обавезно обувки, марами и козметика, на бензин и излегувања. Моите секогаш ме караат дека не штедела за "црни" денови ама јас имам своја теорија: Дури имам ќе трошам, кога знам дека немам нема и што да трошам, па ќе ги трошам стекнаните залихи :lol: