1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На „Телеграм“ се шират интимни фотографии

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од black-angel, 26 јануари 2020.

  1. Slatkish255

    Slatkish255 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2016
    Пораки:
    475
    Допаѓања:
    785
    Пол:
    Женски
    За жал така е, ама како и девојчињата така и машките треба да се воспитуваат. Искрено не верувам, иако има исклучоци дека ама добро воспитано дете кое имало женска што ја сакал нема да препраќа слики па колку и да му згрешила.
    На 16-17 години тоа им е интересно, они не размислуваат зашто и каква е девојката и дека ке ја зима за женска. Единствено битно им е да си заврши работа и да ја батали, жално но така е. А ако е саглам девојче и девојчето се постави со машкото како што треба, во никој случај нема да прави така.
     
  2. Asparagus

    Asparagus Популарен член

    Се зачлени на:
    21 мај 2013
    Пораки:
    1.017
    Допаѓања:
    7.747
    Пол:
    Женски
    hehehe kurle na tato, prakaj sine da vidat tija kurvi mije trpevci kakvi kalabasteri imame hehe
     
    На Harper, Gosh и Mantub им се допаѓа ова.
  3. Mantub

    Mantub Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    10.800
    Допаѓања:
    97.074
    Пол:
    Женски
    Тебе ич да не те боли кој со колку има легнато.
    Ама со таков татко што "би те искршил од ќотег" не ми е чудно да имаш вакво размислување. Ко што рекоа многу членки над мене, криви се родителите најмногу, и ти тоа го потврдуваш.
     
    На mode-kristina, Purplelilac, Just.do.it и 8 други им се допаѓа ова.
  4. СуперДевојка

    СуперДевојка Популарен член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    2.849
    Допаѓања:
    17.189
    Пол:
    Женски
    Озбилно праќате фотки за некој да си изрдка на вас?
    Па не сте тачни!
     
    На buba4e89, Sindell, Emy867 и 8 други им се допаѓа ова.
  5. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Народ со ваква младина не треба да се плаши за својата иднина или како беше...

    Дебилчиња имаше доста и во моја генерација машки-женски, само под една олеснителна околност, допрва се учеа со социјалните мрежи, иако кога бев четврта излегоа некои клипчиња од едно девојче ама не го извадија средношколци туку 5-6 год поголем...
    Ја па у средно немав ни ФБ, глупо ми беше да се дружам со малоумните и на нет.
     
    На daylight му/ѝ се допаѓа ова.
  6. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.076
    Допаѓања:
    6.637
    Пол:
    Женски
    Не треба да се поставува девојчето како жртва и да се плаше ако несакаш сликите да ти бидат објавени покажи дека имаш самодоверба и дека нема да те скршат едни слики покажани и јас имам пракано на бивш ама нигде не се испливале веке 3 4 години така да таков став треба да се има на самодоверба само
     
  7. Asparagus

    Asparagus Популарен член

    Се зачлени на:
    21 мај 2013
    Пораки:
    1.017
    Допаѓања:
    7.747
    Пол:
    Женски
    Не.
    Ама ние неаме 13 години.
     
  8. СуперДевојка

    СуперДевојка Популарен член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    2.849
    Допаѓања:
    17.189
    Пол:
    Женски
    Некој погоре така напишал. Не мислев на тебе конкретно.
     
  9. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.694
    Пол:
    Женски
    Не ,,некој” туку ја.Можеше да ме тагнеш слободно.
    Ја ти кажав реално како се муабетите а кој и зошто праќал не е моја работа.Нека праат што сакаат али во вакви моменти имаат поддршка од мене зошо они во моментот кога праќаат не мислат баш сите за последиците, а со нив не се носат добро и затоа им треба поддршка а не Дева Марија да изигравате
     
    На buba4e89, Fallen.Angel, RosettaStone и 3 други им се допаѓа ова.
  10. thequeen95

    thequeen95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2016
    Пораки:
    1.232
    Допаѓања:
    4.863
    Пол:
    Женски
    @СуперДевојка Па пратиш слика на дечко во кој имаш доверба, подолго време сте заедно, тука ништо нема лошо.
    Побогу мајка ми му праќаше на татко ми да праша кој веш и стоел подобро.
     
    На Amellie13, RosettaStone, Роберт 7 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. BayernKa

    BayernKa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2016
    Пораки:
    691
    Допаѓања:
    1.079
    Пол:
    Женски
    Ама не сите девојки се снимаат и праќаат на дечко, зошто не го разбирате тоа? Ај тие да ги сфатиш некако, се излажале.
     
    На daylight му/ѝ се допаѓа ова.
  12. СуперДевојка

    СуперДевојка Популарен член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    2.849
    Допаѓања:
    17.189
    Пол:
    Женски
    Дечко во кој имаш доверба нема да те објави во група и да напише курвата Митра од Кривогаштани, а ниту татко ти на мајка ти ќе ја објави.
    Праќаат на секој втор ете ко @Feminka22 што пишала за да си го издрка царот. И никој не им е крив што немаат 2 грама мозок туку со тие слики се докажуваат пред друштво колку се тие јаки женски.
    И да не постоеше групава, машки си ги препраќаат тие слики по чатови меѓусебно, а то му доџе скоро па исто.
    И да, тие деца си имаат проблем со мозокот и тоа треба да се третира.
     
    На Fallen.Angel, cresa-jagoda, daylight и 3 други им се допаѓа ова.
  13. Mantub

    Mantub Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    10.800
    Допаѓања:
    97.074
    Пол:
    Женски
    Ама кој се тие де? Сериозно мислиш дека некоја ќе застане и ќе се слика и ќе му пушти на некој онака? Сите слики верувам се пуштени во доверба и нема потреба од додатни драми
     
  14. Mantub

    Mantub Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    10.800
    Допаѓања:
    97.074
    Пол:
    Женски
    А бе аман на секој втор! Драми драми
     
    На RosettaStone му/ѝ се допаѓа ова.
  15. BayernKa

    BayernKa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2016
    Пораки:
    691
    Допаѓања:
    1.079
    Пол:
    Женски
    Епа ја имам причини да не верувам дека сите слики се пуштени во доверба и дека сите девојки се излажани.
     
  16. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.694
    Пол:
    Женски
    Добро ај сите сме курви и ненормални.
    Ало бре телото е мое, ако се решам да го сликам некому он нема право да препраќа макар стварно сум курва
     
    На buba4e89, Shugarspice, RosettaStone и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. Mantub

    Mantub Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    10.800
    Допаѓања:
    97.074
    Пол:
    Женски
    Ајде де образложи ја причината. Опиши ја ситуацијата како изгледа кога една девојка му ги пушта цицките на некој рандом лик. Пошо лесно е да речеш НА СЕКОЈ ВТОР, а уствари да се замислиш малце реално никој не пушта цицки така, ај овај ми пишал, чек сега ќе му пуштам. Така да не драматизирајте многу.
     
    На ocicka2014, Amellie13 и RosettaStone им се допаѓа ова.
  18. thequeen95

    thequeen95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2016
    Пораки:
    1.232
    Допаѓања:
    4.863
    Пол:
    Женски
    А зошто некоја би праќала слика од цицките на некој што не го познава, не го капирам тоа.
     
    На RosettaStone му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Mantub

    Mantub Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    10.800
    Допаѓања:
    97.074
    Пол:
    Женски
    И они не капираат, а не пак ние.
     
    На RosettaStone му/ѝ се допаѓа ова.
  20. bicycle

    bicycle Популарен член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2019
    Пораки:
    4.756
    Допаѓања:
    40.246
    Пол:
    Женски
    Внимавај што пишуваш, ќе те распнат.:D

    На темава ќе ви кажам еден случај од мојот град што се случи пред неколку години, период во кој веќе во секој дом имаше интернет.

    Девојчето беше од мирно помирно, но си го упропасти животот кога започна врска со дечко кој го биеше лош глас.
    Неколку месеци во врска девојчето му дозволи на својот партнер да ја снима гола, при што го постави видеото на youtube (видеото веќе не постои) и гордо таа пишуваше коментари така што секое девојче НЕ Е ЖРТВА БЕ.

    Што правиме со тие што постојано на своите инстаграм профили свесно објавуваат слики со едвај две парчиња облека на себе, задници и цицки на изволте м? Знаејќи дека постојат манијаци зад лажни профили и подоцна кукаат по форуми еден манијак ми прати дик пик? И не зборувам за инста блогерки.

    Еднаш случајно, пред 3 4 на фејсбук ми излезе сугешчн за додавање на седум годишно девојче кое си поставило слика во беби дол и по гаќички сликана во провокативна поза.:@ Се згрозив.
    Мислев дека е слика извадена од гугл и шерната, но не беше така да некои едноставно претеруваат со голотијата.

    Многу си наивна. Ако Трајанка испратила слика на Петре, рандом човек со кој се допишува на интернет биди сигурна дека сликата се шири секаде.
    Инаку, од каде тие слики во Телеграм стигнале на многу членови на групата м? Некоја се осмелила да испрати и сликата кружела.
    Со кој памет се испраќаат голи слики на рандом луѓе? Со кој памет? За танго се потребни двајца, така да, вина имаат и едните, најголлема имаат тие што ја препраќаат.
    Како не кружи слика од @Dust да кажеме? ЗАТОА ШТО НЕ ЈА ПРАЌАЛА, едноставно е.
    Дали сликата е пуштена во доверба или не, денес се нема контрола што се прави на социјалните мрежи.

    Пати за внимание, пати од комплекси и сака да слушне зборови колку е само таа јака.
     
    На buba4e89, Emy867, Dennings и 4 други им се допаѓа ова.