1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На „Телеграм“ се шират интимни фотографии

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од black-angel, 26 јануари 2020.

  1. g8lQQk

    g8lQQk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2018
    Пораки:
    2.179
    Допаѓања:
    14.261
    Пол:
    Женски
    Да не ја заборавиме новинарката Мери Јорданова :bow: која придонесе овој перверзен настан да излезе на виделина. А таа како по обичај, постојано е мета на неандерталци и добива закани поради своите истражувања.

     
    На WildMk, Angie1432, eliesaab и 7 други им се допаѓа ова.
  2. Цвет88

    Цвет88 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 март 2017
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    21.136
    Пол:
    Женски
    20200131_142120.jpg 20200131_142409.jpg
    Значи тој десетиот има право и да ја силува.. пошо била со 9 предходно, па мора да сака и со него..
    О боже.....
     
    На WildMk, butterfly6223, Rose96 и 19 други им се допаѓа ова.
  3. Nigredo Odor

    Nigredo Odor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2016
    Пораки:
    3.549
    Допаѓања:
    19.459
    Кажи ми како да дојдам до карта која води само кон еден правец за никогаш да не се вратам во земјава.
     
    На elenaxbbg, Peperutce1115, Alisa22 и 15 други им се допаѓа ова.
  4. Цвет88

    Цвет88 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 март 2017
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    21.136
    Пол:
    Женски
    Не знам..
    Искрено дали имам среќа па немам вакви особи во близина, па ми е несфатливо...
    Не можам да го сфатам размислувањево.
    Карта у неповрат не знам дали има...
    Мислам дека секаде има вакви и не можеме да избегаме.
    Некој друг треба да се позамара...
    Кај нас говор на омраза не смее само спрема јавни личности.
    Вака рандом, шо е битно...
    Се напнав што прочитав.
     
    На Nigredo Odor му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Amellie13

    Amellie13 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 јануари 2017
    Пораки:
    3.640
    Допаѓања:
    52.565
    Пол:
    Женски
    Посакувам барем и мажиштава што легнуваат со повеќе да беа мета на вакви навреди, кога веќе се оди до тоа ниво.
    Ама тие се "јаки" ако го прават тоа.

    Е*ати затуцаниот менталитет.
    Нема лек за овие неандерталци.
     
    На S.W.A.G, Peperutce1115, M&M и 4 други им се допаѓа ова.
  6. RainbowButterfly

    RainbowButterfly Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2014
    Пораки:
    344
    Допаѓања:
    609
    Пол:
    Женски
    Загреота. Му ги читав и другите коментари, искрено ми делува ко некој што го неќе никоја.
     
    На Јаневски и mariz им се допаѓа ова.
  7. WarriorMind

    WarriorMind Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2018
    Пораки:
    439
    Допаѓања:
    6.767
    Пол:
    Женски
    А зошто ние женските сме гласни само на форуми анонимно? Да пишуваме и ние коментари како затуцаниве што пишуваат. Вистина е дека ќе не нападнат ама од некаде мора да се почне. Ако ништо друго барем 1 од 50 луѓе можеби ќе ја разбере поентата?
     
    На Nigredo Odor, Miss666 и Angie1432 им се допаѓа ова.
  8. fana

    fana Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 август 2012
    Пораки:
    15.840
    Допаѓања:
    108.845
    Пол:
    Женски
    Како можеше тој метеорот, што поминуваше во септември, да не промаши? ;(
     
    На elenaxbbg, Peperutce1115, Amelia и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.180
    Ништо ние не прајме, ама жените околу нив ги жалам.
    Нека и' е Госпо на помош на таа што му е партнерка, а Бога ми, и ќерка ако има (некогаш).
     
    На elenaxbbg, Peperutce1115, M&M и 4 други им се допаѓа ова.
  10. Mantub

    Mantub Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    10.800
    Допаѓања:
    97.074
    Пол:
    Женски
    Затоа ве молам мајки на синчиња, ко ќе удри вашиот малечок син некое малечко девојче, глејте пак речете, машки деца што да им правиш...
     
    На Nausicaa, S.W.A.G, Stark и 8 други им се допаѓа ова.
  11. Asparagus

    Asparagus Популарен член

    Се зачлени на:
    21 мај 2013
    Пораки:
    1.017
    Допаѓања:
    7.747
    Пол:
    Женски
    Ах, да го познаваше човекот што го има напишано ова, све ќе ти беше јасно ...тешко е кога природата сурово ќе си поигра со нечиј физички изглед до степен да навреди за цел женски род му се единствена животна радост...и тоа стриктно онлајн...во живо мукла. :D
     
    На M&M му/ѝ се допаѓа ова.
  12. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    2.961
    Допаѓања:
    8.689
    Пол:
    Женски
    Уште едно училиште во Македонија со настава без мобилни телефони

    https://www.faktor.mk/ushte-edno-uc...wQE39f0GbYbpeLQDAvvieF4YkCN06Hnq6OtYuu_C3azIE

    Оваа вест е поврзана воопшто со настанов од гнаснава група или така им дојде (на иницијавива од минатата учебна година е наведено..)?

    "Од следниот месец во сите основни училишта во Ѓорче Петров за време на наставата, учениците и наставниците пред почетокот на часот ќе ги оставаат мобилните телфони во посебни џебови. Дел од џебовите се веќе изготвени, а за секое дете ќе има посебен дел нумериран со број."

    Фина идеја. Да се прошири и кај средниве школи и белки ќе има некој ефект.
     
    На Peperutce1115, RainbowButterfly, Tajnaotrovna и 2 други им се допаѓа ова.
  13. swizzlec

    swizzlec Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2016
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    53
    Пол:
    Женски
    Настанов е стварно страшен. Родителите што ги растат децата во дигиталната ера мора да ги пазат што прават, не само да му пуштат некој цртан на Youtube и кој го засега. Мора постојано да се води сметка, но со помладиве генерации забележувам поголема размазеност. Иако спагам меѓу нив, стварно прави разлика ако некој 5 години помлад од мене е. Јaс кога бев на нивна возраст немав најнов модел iPhone, имав едно шугаво телефонче. Едноставно времиња се сменија и родителите не им е ѓајле што прави синот или ќерката на социјалните мрежи.
    Стварно ми е жал за девојќите очигледно биле манипулирани и притискани. Али не ја глеам вината до толку во децата отколку во родителите зошто не им воспоставиле морали.
     
    На kukidi му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Dahliaa

    Dahliaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2019
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    521
    Пол:
    Женски
    Треба да се направи една група со контра напад на оваа, за секој член поединечно што глумел е*ач во јавната соба, да биде објавен со фацата сите да го знаат и од дома да го сликаат со усраните гаќи, како копа руда во носот.
    Да фаќаме сеир и ние малку на тоа какви копачи глумат е*ачи.
    Да ги покажуваме и ние малку со прстот, да се посмееме кој небањат се израдувал на малку голотија.
    Да го покажеме со прст оној кој се дрзнал да пушти слика од бившата, за наредната да не се заебе.
    Да им се покаже малку како е да си изложен на јавен срам, покажување со прст и исмевање.

    Затоа што морално проповедање кај овој профил на личности не помага, разбирате? Касно е за тоа, воспитниот процес поминал.
    Ич не ме интересира дали се малолетници што штотуку се радуваат на првите ерекции ко млади мајмуни или чичковци неиживеани што ни жената не им се соблака, пошо смрдат ко творови.
    Секој од нив треба да е исто така изложен на јавен срам, за да не им текне друг пат да се обидат да оцрнат некого.
    Би ги шамарала сите до еден.

    И гуските што напаѓаат по фејсбук, наместо да бранат затоа што може утре ќерка им ќе биде изложена на истото... Проверете прво дома каква ви е ситуацијата, да не мажот ви случајно бил дел од таа група. И преиспитајте се со кого живеете и зошто волот би сакал да гледа туѓи слики од цела држава. Или проверете синот да не објавувал слики и преиспитајте се што сте воспитале и израснале. Направете си анализа сами на себе еднаш, за првпат во животот и проценете дали воопшто сте компетентни да отворите уста за некого.

    Пу бе, ми се згади цело општество.
    А вие калуѓерки, што не сте пратиле слика никад у живот и што жените се криви по дифолт... Бев во врска 2 години, никогаш немав пратено таква слика од себе. На крајот кога се скаравме и му кажав дека не го сакам повеќе, затоа што не беше до мене кога ми требаше, ме фати за врат. Откако се откачив од него, за да не го оцрнувам дека ме фатил за врат, по пораки ми се закануваше дека ако зборнам нешто ќе објавел мои слики АМА што ги направил додека сум спиела, затоа што други не ни имаше.
    Така да, не ми зборете дека жените се криви, дека сликите биле на тацна дадени, дека само во кратки врски од 2 месеца не се праќа итн.
    Ваквите мажи се психопати и некогаш многу вешто го кријат тоа. За жал 7000 души психопати се собрале на едно место и институциите наместо да ги советуваат жртвите да поразговараат со стручни лица за да го надминат ова, нека се позанимаваат со овие 7000 души да ги стрпаат на психијатар и превоспитување. Затоа што без нив, не би имало ни жртви.
     
    На Nausicaa, SandStorm, RainbowButterfly и 16 други им се допаѓа ова.
  15. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.075
    Допаѓања:
    6.635
    Пол:
    Женски
    А кој мислете дека го пишува ова па се толку нервирате и му давате значање? Мислете дека е некој паметен? Јас мислам дека е обичен глупак што само дреме на форум и игра игрички дома и чека од мама јадење и кревето да му го наместе и од тате пари. Зафанат човек и човек со визии и свои проблеми не се замара дали некоја има со 1 или со 100
     
    На M&M и RainbowButterfly им се допаѓа ова.
  16. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.075
    Допаѓања:
    6.635
    Пол:
    Женски
  17. M&M

    M&M Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2015
    Пораки:
    5.904
    Допаѓања:
    135.248
    Пол:
    Женски
    Има нешто ново со ова, ќе одговара некој или толку беше буката?
     
    На Herrera, WildMk и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  18. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    No wonder he left :D
     
  19. Bratot

    Bratot Популарен член

    Се зачлени на:
    26 април 2019
    Пораки:
    3.933
    Допаѓања:
    13.743
    Пол:
    Машки
    Кај нас образовните институции дефинитивно се големо дно.
     
  20. Ambitious

    Ambitious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2015
    Пораки:
    1.048
    Допаѓања:
    11.333
    Пол:
    Женски
    Секое чудо за 3 дена а?
     
    На WildMk, Herrera, M&M и 8 други им се допаѓа ова.