1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Неартикулирано, чудно смеење

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од I I, 22 мај 2017.

 1. I I

  I I Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2016
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  618
  Пол:
  Машки
  Насловот кажува СЕ. Знам еден човек кај едни роднини го среќавам (нивни пријател) кој најблаго кажано чудно се смее. Онака, гласно и налудничаво. Малку невкусно од моја страна, ама човекот (здрав, прав) ко мрднат делува кога се смее. :^):)
  Познавате вакви ликови?
   
  На elimkd и Jas! им се допаѓа ова.
 2. realGirl

  realGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2014
  Пораки:
  1.377
  Допаѓања:
  6.680
  Пол:
  Женски
  Една школска се смее како ненормална. Незнае нормално да се насме, што почне да се смее вие како да снемува воздух и наеднаш ќе вдише. Освен тоа и многу гласно и е виењето.
   
  На elimkd, I I, Jas! и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. teteks

  teteks Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2017
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  788
  Еден човек што го познавам,се смее стварно чудно,понекогаш ми звучи како некој од цртан филм.:D
   
  На elimkd, I I и Jas! им се допаѓа ова.
 4. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  10.352
  Допаѓања:
  131.154
  Пол:
  Женски
  Неколку личности. Толку гласо, нападно се смее еден од нив конкретно, што ми се чини онака зема замаф, зема воздух и гракнува. Од такт ме вади. Повеќе пати ми се чини како да се смеј и со сила и тоа ужасно, ужасно ме нервира. Другите двајца ми се слатки и се смеат гласно, нападно ама и во исто време смешно. И неможам да не ја споменам комшивката која се смеј заразно, ако таа ја слушните да се смеј - сите ќе се смеете.
   
  На I I и Jas! им се допаѓа ова.
 5. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.677
  Допаѓања:
  14.132
  Пол:
  Женски
  Има такви луѓе кои испуштаат awkward и creepy звуци додека се смеат. Дали не се свесни, или пак, не успеваат да го контролираат, не знам. А не знам ни колку е учтиво да го коментираме ова, особено ако се работи за второто.
   
  На mama31, I I и Jas! им се допаѓа ова.
 6. InWonderland

  InWonderland Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  418
  Пол:
  Женски
  Познавам. И е многу одбивно, дури ми е срам да седам на иста маса со таква личност.
   
  На Jas! му/ѝ се допаѓа ова.
 7. k.frosina

  k.frosina Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  2.377
  Допаѓања:
  21.988
  Пол:
  Женски
  Јас добивам такви испади јбг шта чеш :wasntme:
  Кога ке почнам да се смеам никако да престанам, ама екстра гласно:wasntme:
  :drunk::party:
   
  На Jas! му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ilyan

  ilyan Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2015
  Пораки:
  1.859
  Допаѓања:
  19.270
  Пол:
  Женски
  Една познаничка кога се смее почнува чудно да грофта со носот,небаре прасе е!
   
  На I I и Jas! им се допаѓа ова.
 9. Jas!

  Jas! Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2016
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  6.306
  Пол:
  Женски
  И јас се смеам гласно :$ знам дека понекогаш е тоа можеби чудно, некому можеби делува нападно, еве се пробувам да го контролирам, но ретко ми успева :tmi: И што е најинтересно (знам дека на сите ви се случува :lol:) баш кога треба да прекинам, да се смирам, од срце ми иди таква смеа и глас... да се чудиш (facepalm)
  Сепак најчесто добивам коментари дека се смеам слатко и заразно, но во себе знам дека оние кои не мислат така премолчуваат и не го коментираат моето смеење.
   
  На I I му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Zaljubena26

  Zaljubena26 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2017
  Пораки:
  1.752
  Допаѓања:
  26.014
  Пол:
  Женски
  Еднаш бев на гости кај бившиот и таму беше брат му со неколку другарки. Едната од нив кога се смееше испушташе ептен чудни звуци, не знам ни како да ги опишам, како да земаше воздух ама притоа и писнуваше некако, како завивање или не знам што. И тоа многу гласно го правеше. Стварно чудно и језиво по малце. Мислев одпрво дека нешто се зезаат и дека намерно прави некои такви крици но потоа забележав дека така се смее. До ден денес ми е чудно, мора да станува збор за некој проблем затоа што навистина ненормално и непријатно звучеше.
   
  На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Blue000

  Blue000 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2017
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  158
  Пол:
  Женски
  па...дечко ми е еден од тие луѓе што поседува ваква чудна појава и во исто време смешно ми е и поцрвенувам од срам пошто кога ќе се насмее сите гледаат во нас. Тие чудни звуци никако не се опишуваат. Кога го запознавав со мои другарки во случај да почнеше да се смее го штипев силно за да престане да го прави тоа амаааа што да правам таков е, дел од него е и ќе си го прифатам
   
  На teteks му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  6.515
  Допаѓања:
  21.032
  Пол:
  Женски
  Некогаш се смеам ептен вештерски, некогаш урлам зависи