Форумџика на годината 2019: НОМИНАЦИИ

Небото над нас

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од Miiaaa98, 27 ноември 2019.

 1. Miiaaa98

  Miiaaa98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2019
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  670
  Пол:
  Женски
  Затоа што сум опсесивна со небото и колку само е убаво кога ќе добие некоја шара ми се исполнува срцето и секогаш само сликам ..

  Ја отворам темата со цел сите да објавуваме слики од небото ..

  Ако постои темата.. клуч
   
  На LanaSGirl, daylight и INNERBEAUTY им се допаѓа ова.
 2. Miiaaa98

  Miiaaa98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2019
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  670
  Пол:
  Женски
  20191127_164155.jpg
   
  На Bitter-Sweet, barby, LadyInTheDark и 11 други им се допаѓа ова.
 3. Summer16

  Summer16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2018
  Пораки:
  390
  Допаѓања:
  788
  Пол:
  Женски
  received_245859499690556.jpeg
   
  На Bitter-Sweet, barby, LadyInTheDark и 11 други им се допаѓа ова.
 4. Miiaaa98

  Miiaaa98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2019
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  670
  Пол:
  Женски
  20191126_164852.jpg
   
  На Bitter-Sweet, barby, nextredstyle и 11 други им се допаѓа ова.
 5. Feminka22

  Feminka22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  4.451
  Допаѓања:
  14.012
  Пол:
  Женски
  57AB02FD-C082-47FC-B750-FC31DA5CAED6.png
  изгрејсонце над Дојран (јули 2019)

  371868EE-CA7B-4B56-938A-971BE1FDB6B1.png Зајдисонце во Охрид (август 2019)
   
  На barby, nextredstyle, GoodGirl45 и 6 други им се допаѓа ова.
 6. Ostaveniot

  Ostaveniot Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2018
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  1.874
  Пол:
  Машки
  IMG_20191110_160152.jpg
   
  На piglet1, barby, nextredstyle и 10 други им се допаѓа ова.
 7. Blue.Sky

  Blue.Sky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2013
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  5.331
  Пол:
  Женски
  IMG_20190713_150455.jpg
   
  На Bitter-Sweet, barby, nextredstyle и 14 други им се допаѓа ова.
 8. etoile

  etoile Активен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2019
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  51
  Пол:
  Женски
  20190817_194507.jpg 20190817_192401.jpg
   
  На Bitter-Sweet, grungy, barby и 19 други им се допаѓа ова.
 9. Miiaaa98

  Miiaaa98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2019
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  670
  Пол:
  Женски
  20190927_190120.jpg
   
  На barby, nextredstyle, GoodGirl45 и 7 други им се допаѓа ова.
 10. kalinaka

  kalinaka Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  408
  Пол:
  Женски
  img1574887708664.jpg

  IMG_20191127_222322.jpg IMG_20191127_221713.jpg IMG_20191127_220118.jpg
   
  Последна измена од модератор: 27 ноември 2019
  На piglet1, Hellobeautiful, Bitter-Sweet и 18 други им се допаѓа ова.
 11. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  14.004
  Допаѓања:
  83.517
  Пол:
  Женски
  IMG_20191127_164746.jpg
   
  На barby, LadyInTheDark, nextredstyle и 7 други им се допаѓа ова.
 12. Miiaaa98

  Miiaaa98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2019
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  670
  Пол:
  Женски
  20190603_202944.jpg
   
  На Bitter-Sweet, nextredstyle, GoodGirl45 и 6 други им се допаѓа ова.
 13. etoile

  etoile Активен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2019
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  51
  Пол:
  Женски
  20180616_195945.jpg
   
  На piglet1, Bitter-Sweet, barby и 14 други им се допаѓа ова.
 14. Bubce38

  Bubce38 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  4.384
  Допаѓања:
  81.320
  Пол:
  Женски
  На nextredstyle, buba4e89, GoodGirl45 и 4 други им се допаѓа ова.
 15. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  8.136
  Допаѓања:
  88.889
  Пол:
  Женски
  Обожавам да фотографирам небо.
  Еве дел од мојата галерија и сликички што ми се поомилени. :lol:
  IMG_20181226_142900_748.jpg
  IMG_20180821_184026_683.jpg
  IMG_20180717_202808_427.jpg
  IMG_20180928_185534_435.jpg
   
  На Hellobeautiful, Bitter-Sweet, barby и 22 други им се допаѓа ова.
 16. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  2.094
  Допаѓања:
  106.580
  20190912_172839.jpg
   
  На Bitter-Sweet, nextredstyle, buba4e89 и 9 други им се допаѓа ова.
 17. etoile

  etoile Активен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2019
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  51
  Пол:
  Женски
  received_584268202080890.jpeg
   
  На barby, Shmizla94, nextredstyle и 9 други им се допаѓа ова.
 18. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  15.477
  Пол:
  Женски
  IMG_20190703_195809.jpg
  Зајдисонце во Голем - Албанија , јули , 2019
  IMG_20190709_081103.jpg
  Кога небото и земјата ќе се спојат ...
  Голем - Албанија .
  aviary-image-1493748576038.jpeg
  Молња ... Тетово - 2016
  Insta photo editor1485116379442.jpg
  Загаденоста на градот ...
  Попова шапка - Јануари , 2016 IMG_20191128_055100.jpg
  Галичник - Мај , 2018

  Љубител сум на сликање небо , ова е еден дел од мојата галерија . Впрочем , најголемиот дел од денот гледам небо , бидејќи живеам на највисокиот кат во куќава :D .
   
  На Bitter-Sweet, nextredstyle, GoodGirl45 и 4 други им се допаѓа ова.
 19. Snowflake97

  Snowflake97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2018
  Пораки:
  536
  Допаѓања:
  1.720
  Пол:
  Женски
  Исто и јас сум буквално вљубена во небото и постојано го сликам, имам премногу слики направено, но ќе објавам неколку што ми се посебно убави. 20181001_161759.jpg 20181011_183103.jpg 20181007_172324.jpg 20180924_203542.jpg 20171014_180643.jpg 20170830_194328.jpg 20170814_191326.jpg 20191128_070728.png
   
  На Hellobeautiful, Bitter-Sweet, barby и 12 други им се допаѓа ова.
 20. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Популарен член

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  4.255
  Допаѓања:
  91.561
  Пол:
  Женски