1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Неверство или не кога мастурбираш на друга особа?

Дискусија во 'Секс' започната од Boyfromtown, 9 април 2010.

 1. Boyfromtown

  Boyfromtown Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  411
  Допаѓања:
  101
  Дали девојки некогаш ви се случило да сте во врска,брак ,а да мастурбирате на друга особа?Дали сметате дека ова е неверство ,некој аларм дека во врската нешто фали или мислите дека тоа е сепак некоја луда екскурзија на разумот?Незнам дали темава треба да иде у врски или овдека па се одлучив овдека.
   
 2. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
  Boyfromtown дечко ми има мастурбирано на пола странска естрада, кога ќе го уклучам неговиот компјутер се чудам што се не симнал од тие порно страни, сега си се научив прво ги исклучувам звучниците па уклучувам компјутер , неколку пати се зезнав така и чудни звуци ечеа до седми спрат :D
  Не мислам дека тоа е неверство, со која ме изневерил :?: Памела, Џена, Севе ? На кого да се лутам :D
  И мене низ мисли ми поминале куп машки ама ретко мастурбирам а кога го правам тоа не мислам на некој посебно туку општо на работите што ме палат.
   
  На Macimaxi3, Milenapopovska11, nencunen и 2 други им се допаѓа ова.
 3. Bokicka

  Bokicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  690
  Па сега тоа е човечки ум, секаде може да отиде, уште ако не смееме ни да помислиме на други, тогаш не би биле луѓе :lol: Мислам дека не би го ставила во категорија неверство мастурбирањето на друга особа, сепак тоа е само потреба која се задоволува, па која и личност да ти се прошета низ главата не е страшно :lol: :lol: :lol:
   
 4. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  581
  Јас се лутам кога викаат не бе срце јас само со тебе се задоволувам, абе иди прошетај ..........сигурно ќе поверувам, прво и основно никад нема да дознаам што прави дома и неможам да си ја мавам главата од ѕид за тоа. АА дека го прават го прават, и не може да се спомне тоа дека е неверство....мислам алал да им е кога така им е убаво, мислам ме сваќате што сакам да кажам :lol: ..мене ми е поубаво кога сум со некоја особа во живо..и ај сега ако гледал порнич да му раскинам, ќе му раскинам ако ме лаже дека не гледа :lol: пошо знам дека не е возможно да не погледне :lol:
   
 5. Boyfromtown

  Boyfromtown Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  411
  Допаѓања:
  101
  Поентата не ми беше на темата тоа дали вие мастурбирате на познати личности,порно звезди,пејачи и слично туку дали сте мастурбирале на некој близок,некој дечко што го знаете во вашиот град,другарот на вашиот дечко и слично.И не зборам баш дали сте некогаш туку дали почесто сте практикувале мастурбација на иста личност и дали тоа значи дека кога би се нашле во ситуација еден на еден со гореспоменатиов дали би потклекнале на природата.
   
 6. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  276
  pa da, mislam deka toa e neverstvo, pred da dojde do masturbiraneto ti se baknuvas,se miluvas... so taa licnost. ne znaci deka neversvto e samo koga imas seks so nekoj drug :roll:
   
 7. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  581
  ааа во живооо..епа тоа е веќе нешто сосем друго и за мене не е само мастурбирање, тоа е веќе неверство, значи да си дозволиш такво нешто со некоја особа, треба д апредходи нешто
   
 8. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.895
  Допаѓања:
  65.933
  Пол:
  Женски
  Јас би го ставила во емоционално неверство, бидејќи тоа е знак дека веќе некој друг почнал да ти се врти во глава и мислиш на некој друг. Мислам дека ако дојде до ова, веќе има проблем.
   
  На Acka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. swarovski

  swarovski Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  4

  ДА, ова е најточно дефиниран одговор според мене. Најлошо неверство е емоционалното, цело време да мислиш на некој друг, дури е пострашно и од физичкиот контакт - бакнеж со некој кој вооппшто не ти значел.

  Во врска со постовите од типот - ме ,,изневерил" со ѕвезда па што?! Да, тоа е апсурдно, ако стварно мастурбирал на ѕвезда, но што ќе кажете ако мастурбирал на другарка ви или на некоја девојка за која цело време му префрлувате ?! Како би се осеќале тогаш ?!?!?
   
  На lovelygirl.bg му/ѝ се допаѓа ова.
 10. plavusha

  plavusha Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  124
  не ми се случило, но мислам дека тоа нема никаква врска со неверството, тие се само сексуални фантазии :)
   
  На multirama1 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  394
  Не го сметам тоа за неверство,зошто не е неверство.Можеме да се правиме сите светици но секој има валкана фантазија.Дечко ми ќе биде сам,ќе гледа порнич и нема да си го издрка...абе ајде нема шанса.Според мене нема ништо лошо во тоа и сите макар на миг сме помислиле на некој друг,само може да се правиме дека не е така.
   
 12. Kala001

  Kala001 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  9
  ако знам дека мастурбира на личност со која што е реално нешто да направи,би ми било непријатно но нма сигурно да го сметам за неверство.а ако се работи за некој ѕвезда или порнич не ми смета
   
 13. zasekogas0408

  zasekogas0408 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2010
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  41
  RainBow jas bi se soglasila so tvoeto mislenje...ako veke si masturbiral na taa licnos znaci so nesto te privlekuva ti se dopaga...nemora da izgleda perfektno no ima nekoj sharm vo nego/neja...od kade znaes nemozes da upravuvas so sopstvenite custva moze ke premine vo nesto pogolemo...e TOGAS STO PRAVIME?
   
 14. ane111ane

  ane111ane Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 септември 2010
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  8
  I jas smetam deka ne e neverstvo.Posto site nie barem ednas vo zivotot sme mislele na drug dur masturbirame.
  Ima edna mn interesna slucka u mojot zivot za koja den denes nz dali se smeam ili go zalam bivsiot ili se osekjam povredena...nekako se mi e izmesano u glava....Dur idev so eden decko podolgo vreme se bese ok vo vrska so sexot...ali u zadnje vreme imase problemi so srceto i nemozese da svrsi...imavme odnosi po celi saati i dvajcata uzivavme ne ni bese dosadno nitu nisto.Poso on nemozese da svrsi dur ima odnosi JAS mu predloziv da pusti pornic dodatno da se stimulira....I radi toa smetam deka ne e neverstvo...
   
 15. Incubus

  Incubus Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2011
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  9
  Eh ova ako e neverstvo togas site sme izneverile po koj znae kolku pati...Nema covek mislam sto go nema napraveno toa i ne go smetam za neverstvo

  [mod-kirilica:lqxua16i][/mod-kirilica:lqxua16i]
   
 16. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.895
  Абе мене јес да ми е непријатно да замислам некој мој дека мастурбира на други, т.е. дека свршува под други услови, а не со мене... ама кога ке ми текне со какви не фаци јас сум го изневерувала*, онда мудро си молчам.

  Ако му кажам ке му е криво што не го постигнал нивниот ефект. ]:)


  фусноти:
  *на какви не фаци сум мастурбирала

  ;)
   
 17. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.930
  Пол:
  Женски
  Мене ми е многу безвеза ова. Не го сметам за неверство, ама ич.
  Па тогаш неверство е ако правиш муабет за секс со машка особа. (?) Безвеза ми е.

  Секогаш ќе постојат мажи во мојата фантазија додека мастурбирам. Па и да е пејач, што, тие не се луѓе? Или се рачуна неверство само ако се фантазира за обичен "смртник"? :lol:

  И да имам дечко, и да го сакам, не е страшно ако мастурбирам на некој секси дечко што пред тоа сум го сретнала во автобус, или во супермаркет. Нити ќе го видам пак, нити ќе направам нешто.

  Едноставно да си ја пролепшам и збогатам фантазијата. :lol: Па исто и тој, не ми смета кога во мастурбација вклучува и некои други освен мене. Ајде сега, зар и во фантазиите на луѓето ќе се мешаме? Доста во реалноста луѓево се мешаат во се и сешто, зарем и овде треба да бидеме ограничени?
   
  На ku4ence, blackwave, thelittle17 и 5 други им се допаѓа ова.
 18. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.598
  ^^ Живела Лакримоса. :clap:
  Ми го разубави утрото. :rock:

  Нормално дека не е.
  Поголем процент од машкиот род сонува да има тројка.
  Таа фантазија дури ја спроведуваме и на глас, јас си кажувам што ќе правиме ние двајцата + некоја бомба типка.
  И сега - дали сум јас латентна лезбејка, јас го изневерувам или он мене?

  Имам милион фантазии, си мастурбирам и на замислени ликови.
  И нема потреба да си се мешаме во тој дел.
  Сигурно и он кога гледа порно, си мастурбира на главната хероина.
  И сега - да одам да ја потепам Џема или Сатива Роуз?
  Абе ајде...
   
  На zokipoki.1, Lacrimosa и lolyta777 им се допаѓа ова.
 19. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.899
  Пол:
  Женски
  :clap: :clap: Lakrimossa, мастурбација на друга особа ни јас не го сфаќам како изневерување, каде има тука изневерување?...во мислите, во фантазијата, што лошо се прави, се повредува некој, се загрозува некаква врска, се доведуваат во прашање нечии чувства??? НЕ...можеби само моите, но тоа е моментално, додека се задоволи потребата макар и на кратко и нереално да се биде со некој друг......потоа пак назад во реалноста..
  Колкумина од нас додека воделе љубов со партнерот фантазирале за некој друг, на пр. некоја личност од естрадата...и тоа ли е изневерување? Ако одговорот е ДА, тогаш јас сум неверна сопруга... :)
  А во врска со ова би се чувствувала загрозена и повредена само ако ми каже, а чисто сумљам дека ќе биде така...Дали можам јас на мојот партнер да му забранам да фантазира...не можам, а не може ни тој, не го сфаќам како емоционално неверство затоа што тоа е само фантазија, имагинација, за момент бегство од реалноста...
   
  На Lacrimosa му/ѝ се допаѓа ова.
 20. noskirT

  noskirT Нов член

  Се зачлени на:
  28 март 2011
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  12
  ...се сложувам со горенавеното(на блуд) па дури и со фактот дека менталното неверство е полоша форма од оноа физичкото... :lol: