1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Невестински накит, вел, нараквици

Дискусија во 'Свадба' започната од Snow-Queen, 9 јануари 2012.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.010
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

  • acj15_necklace_and_earrings.jpg
   acj15_necklace_and_earrings.jpg
   Големина на фајлот:
   12,3 KB
   Прегледи:
   2.130
  • Planer (113).jpg
   Planer (113).jpg
   Големина на фајлот:
   24,8 KB
   Прегледи:
   2.130
  • Planer (96).jpg
   Planer (96).jpg
   Големина на фајлот:
   55,2 KB
   Прегледи:
   2.130
  • 06 - Copy.jpg
   06 - Copy.jpg
   Големина на фајлот:
   16 KB
   Прегледи:
   2.128
  • 23.jpg
   23.jpg
   Големина на фајлот:
   31,3 KB
   Прегледи:
   2.129
  На Angel4eeee му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Special.Someone

  Special.Someone Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2011
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  635
  Невестински накит и украси

  :)
   

  Прикачени фајлови:

 3. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  576
  Пол:
  Женски
  Невестински накит и украси

  :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

 4. awee

  awee Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2011
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  117
  Невестински накит и украси

  Искрено не ми се допаѓа мнпгу напнат накит!!Сакам нешто едноставно.Подобро со лачне со бисери отколку со незнам какви ред други работи.Едно вакво и доста е:
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 5. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  14.633
  Допаѓања:
  121.383
  Јас отсекогаш сум сакала вел,па најверојатно и ќе носам за во црква и матично а за во ресторантот планирам да го извадам :) Ракавици не сакам да носам,не знам дали обавезно мора :^)
  За накит сакам само убави нежни менѓуши.
  Воопшто не ми се допаѓа кога на невеста ќе видам дебел златен ланец даруван од свекрвата :( Мојата ако инсистира да ми го стави,тоа веднаш ќе откачам :lol:

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 6. soncenceto.matea

  soncenceto.matea Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2012
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  57
  Невестински накит,вел,нараквици

  Вел планирам да носам и некој нежен накит(не злато),а нараквици по желба се носат,не мора,можеби би носела некои кратки до зглобот чипкани како венчаницата..
   
 7. joelle

  joelle Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2010
  Пораки:
  1.117
  Допаѓања:
  2.366
  Невестински накит,вел,нараквици

  и јас ќе носам вел преубаво ми изгледа и сакам да го носам се додека не почне забавата во ресторанот. за накит незнам зависи од моделот на фустанот и што ќе биде убаво, знам само дек нема да носам се од накит, или само обетки или само ланче и слично нешто нежно мало и не жолто злато.

  ракавици нема шанси, мада што овие ракавиците на сликата се многу симпатични првите со машничката. некако рокески изгледаат. пак ќе кажам се зависи од фустанот ама од некои работи што ми се зацртани како да изгледам нема да правам отстапка...
   
 8. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.017
  Пол:
  Женски
  Ми се допаѓа вел долг до земја,а ракавици можеби до глужд чипкани,НИКАКО на среден прст,многу ми се демоде :^) Накит за свадба несакам бижутерија,така да можеби обетки и нараквица (бело злато или евентуално сребро :!: )
  [​IMG] [​IMG]
   
 9. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.556
  Мене вел ми се допаѓа не зависно дали долг или краток, сепак тоа зависи и од фустанот каков ќе одговара, а за ракавици абе ептен ако мора ( ама не мора ) од оние кратките чипкести што се, а ич ама ич не ми се допаѓаат оние на еден прст што се како танга :lol: ептен ми се грозни. И наќит не сакам многу ми е поубаво само со некои ептен дискретни обетки може бисерчиња и ништо друго. Сакам ептен нежно :)
   
 10. ilence

  ilence Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  87
  Вел може,а ракавици ме нервираат,евентуално на некое нежно чипкано ременче ставен цвет како што ке имам на венчаницата да биде како алка на врзување,тоа ми изгледа нај нежно и складно
   
 11. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.482
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На soncenceto.matea му/ѝ се допаѓа ова.
 12. ilence

  ilence Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  87
  Тие на првата слика ми се допагјаат,ама нема да ми се совпаќаат со венчаницата,a плус тоа сакам една
   
 13. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.689
  Не носев нити вел нити нараквици.Од свеки добив златен ланец,кој ми го стави околу врат :puke: и кој секако во колата го извадив.Фустанот ми беше цел од чипка па и златен ланец :shake: не благодарам.
  Накит носев Сваровски малечки менѓуши.Искрено сакав и вел и нараквици,ама некако не стигнав до таа точка :lol: т.е. не се заангажирав додволно па остана само така.
  Мој совет е да не се китите со бижутерии премногу.Не изгледа ич убаво.Ланче,нараквица, гломазни менѓуши :x Имајте едно нешто убаво на себе.Бидете што поедноставни,а убави ;)
  Meнѓушите ми беа слични на овие ,може сте ги виделе и кај нас во Сваровски ги има,многу девојки ги носат :)
  [​IMG]
   
  На tinkerbelll и soncenceto.matea им се допаѓа ова.
 14. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  Вел да, нараквици не би носела.
  Што се однесува до накит, доколку самиот фустан е китен или чипкан, освен некои минијатурни менѓуши друго ништо не би ставила. Доколку е едноставен, тогаш можеби би ставила и нешто плус.
   
 15. Sun.shine

  Sun.shine Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2011
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  116
  Исто и јас сум против носење ракавици... Посебно не оние само со среден прст! Велот е убав детаљ, долг или краток не е важно само да не е везен или со чипки и чуда. А накитот секако зависи од фустанот, ако е чипкан со повеќе детали тогаш понежен накит и обратно.
   
 16. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.051
  Сакам вел и немора да се влечка, ама да остава добар впечаток. Дискретен накит, не многу наџиџгано и да изгледам како елка. А ракавици хммм не сум размислувала...

  [​IMG]
   
  На maca99 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Mayyya

  Mayyya Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.253
  Допаѓања:
  6.026
  Пол:
  Женски
  И мене ми се допаѓа вел, сакам да носам, меѓутоа сепак зависи и од венчаницата за која имам некоја идеја меѓутоа сеуште не сум ја дефинирала целосната слика, иако се приближува денот Д. :tmi:
  А ракавици не ми се допаѓаат и нема да носам, ми изгледаат вишок, е сега има исклучоци кога го дополнуваат целокупниот изглед.
  А од накитот, сакам да има едно повпечатливо парче, дали трака или украс за коса, обетки, ѓердан или алка, да даде екстравагантна нота на целиот впечаток. :)
   
  На maca99 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  14.633
  Допаѓања:
  121.383
 19. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.010
  Пол:
  Женски
  Еве некој примерок и од мене:
   

  Прикачени фајлови:

 20. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Кога станува збор за ракавиците, посимпатични ми се оние кратките, до зглоб, и тоа не наврени на еден прст, туку такви кои ги покриваат сите прсти. Ракавиците кои се долги над лактот ми се гломазни некако и се‘ ми изгледа пренатрупано :?:
  [​IMG][​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]