1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Невестински наметки,палта,болера...

Дискусија во 'Свадба' започната од Snow-Queen, 26 септември 2012.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На Angel4eeee и babybelle им се допаѓа ова.
 2. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.423
 3. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.890
 4. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
 5. Anouk

  Anouk Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  806
  Допаѓања:
  1.380
  [​IMG]
   
  На Angel4eeee му/ѝ се допаѓа ова.
 6. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.629
  Допаѓања:
  21.940
  Пол:
  Женски
  :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • 1.jpg
   1.jpg
   Големина на фајлот:
   123,9 KB
   Прегледи:
   911
  • 273448256_144.JPG
   273448256_144.JPG
   Големина на фајлот:
   64,8 KB
   Прегледи:
   910
  • original.jpg
   original.jpg
   Големина на фајлот:
   41,1 KB
   Прегледи:
   911
  • wedding-bolero-298x300.jpg
   wedding-bolero-298x300.jpg
   Големина на фајлот:
   24,1 KB
   Прегледи:
   910
 7. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

  • 22.jpg
   22.jpg
   Големина на фајлот:
   30,9 KB
   Прегледи:
   879
  • 23.jpg
   23.jpg
   Големина на фајлот:
   29,7 KB
   Прегледи:
   879
  • 08.jpg
   08.jpg
   Големина на фајлот:
   18,6 KB
   Прегледи:
   878
  На Angel4eeee му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

  • 1.jpg
   1.jpg
   Големина на фајлот:
   123,9 KB
   Прегледи:
   851
  • 31.jpg
   31.jpg
   Големина на фајлот:
   9,8 KB
   Прегледи:
   851
  • 27.jpg
   27.jpg
   Големина на фајлот:
   16,3 KB
   Прегледи:
   851
 9. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   

  Прикачени фајлови:

 10. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
  Бидејќи беше премногу жешко, попот ме пушти без наметка во црква...уште наметка да имав ќе се онесвестев жими се.
   
 11. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.777
  Допаѓања:
  25.459
  Пол:
  Женски
  Кога е летен период скоро во секоја црква пуштаат без наметка.
   
 12. mona22

  mona22 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  681
  Допаѓања:
  1.858
  јас немаам купено наметка ниту болеро ке се покријам со велот
   
 13. Emotional123

  Emotional123 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  8.048
  Допаѓања:
  38.194
  Пол:
  Женски
  .
   

  Прикачени фајлови:

 14. Irrepleceable

  Irrepleceable Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  1.066
  Допаѓања:
  1.358
  Наметка,која ќе ја искористам само во црква.
  Некои што ги гледам со чадори,болера...ептен ми се претерано накитени.Да можела се ќе облече..:D
  Фустанот треба да се носи онаков каков што е,и да се истакне неговата убавина,без никакви додатоци.
  Мај опинион :D
   
  На CvetanovskaE му/ѝ се допаѓа ова.
 15. galijan

  galijan Популарен член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2012
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  260
  Бидејќи скоро ми е свадбата, ќе морам палто да носам.Планирам од бела чоја да си направам струкирано кратко палтенце со руска јака и само едно поголемо украсно копче на средина.Не сакам болера, или наметки, некако многу се демоде.Палтото можам и подоцна да го носам.
   
 16. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  5.092
  Допаѓања:
  45.736
  Пол:
  Женски
  Јас појма си немав дека треба наметка за во црква, па никој не ми ни кажа |( Откако го зедов фустанот и текна на другарка ми дека треба ама касно веќе :lol: Среќа велот ми е така раскошен па ќе можам со него да се подскријам малце :$
   
 17. Veki4kaa

  Veki4kaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  5.047
  Допаѓања:
  17.125
  Пол:
  Женски
 18. Veki4kaa

  Veki4kaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  5.047
  Допаѓања:
  17.125
  Пол:
  Женски