1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Невестински ташни и чевли

Дискусија во 'Свадба' започната од Snow-Queen, 9 јануари 2012.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.971
  Пол:
  Женски
  Каква беше вашта ташна и чевли, колку долго траеше изборот?Дали баравте нешто special или ви беше важна штиклата?
  Еве неколку убави:
   

  Прикачени фајлови:

  На LaDyDoLl му/ѝ се допаѓа ова.
 2. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.422
  Се уште не сум била невеста, но ова е нешто што ми се допаѓа
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
 3. ljubicicaa

  ljubicicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  1.540
  Допаѓања:
  552
  јас моите ги најдов сосема случајно, иако мислев дека мн тешко ке најдам бели бидејки носам 35 :( а и не барав нешто специјално, нели немам и некој избор заради бројчето ;) а ташна не носев...
  еве ги моите чевлиња :D
   

  Прикачени фајлови:

  На Meggy и guguence им се допаѓа ова.
 4. Special.Someone

  Special.Someone Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2011
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  634
  :)
   

  Прикачени фајлови:

  На eleni23 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. guguence

  guguence Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  291
  Допаѓања:
  317
  Пол:
  Женски
  еве од мене неколку кој ми се свигат :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  На skenco и Fintinny им се допаѓа ова.
 6. LaDyDoLl

  LaDyDoLl Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  17.396
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

 7. papilona

  papilona Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 август 2011
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  142
  Е за летно време вакви
  [​IMG]
  [​IMG]

  Ама пошто е ладно и мора да биде нешто различно јас ќе си најдам вакви и ќе ги носам без око да ми трепне
  [​IMG]

  А за ташни вистинско мало ремек дело
  [​IMG]
  [​IMG]

  и за мене нормално ако најдам на црно ваква
  [​IMG]
   
  На Fintinny му/ѝ се допаѓа ова.
 8. HeelsLover

  HeelsLover Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2011
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  655
  Пол:
  Женски
 9. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.011
  Пол:
  Женски
  Има некој стереотип дека чевлите за невестинскиот фустан треба да се бели,односно 90 посто од невестите купуваат бели чевли.
  Како понов моден тренд е чевли во појаки бои кои секако е многу смел избор.
  [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  Какви чевли вие би сакале да носите за вашата свадба?Дали би останале на она традиционалното бели чевли или би избрале во некоја друга боја?
   
  На babybelle, kate21, Fintinny и 3 други им се допаѓа ова.
 10. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.077
  Допаѓања:
  1.630
  Една од можеби најважниот детал на свадбата. Да,не се гледа, но што ако чевлите не се удобни, ти поминала цела свадба со издуени нозе или плускавици.
  И тоа како ќе ги најдеш, па уште и ако зима правиш свадба ограничена си со изборот.
  Јас имав крем чевли високи, иако имав бела венчаница.
  И ташната и чевлите ги купив во последен момент.
   
 11. I.vana

  I.vana Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  40
  Каде низ градов можат да се најдат бели чевли со мала штикла?? Јас до сега нигде немам видено. Сите се или превисоки или рамни. Помооош
   
 12. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.971
  Пол:
  Женски
  Во кинеските Gary, има бели со ниска штикла, во мавровка...и во Бисер
   
 13. I.vana

  I.vana Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  40
  Во мавровка во бутиците за венчаници или по продавници? А какви се убави или најобични?
   
 14. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.971
  Пол:
  Женски
  Во мавровка на поминување по продавниците, во 2 видов пред едно недела дена.
  А за Gary сум 100% сигурна вчера,завчера ги видов.
   
 15. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.077
  Допаѓања:
  1.630
  Невестински чевли кои можат да се најдат во МК
   

  Прикачени фајлови:

 16. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  390
  Јас сакам вакви, ако знае некој кај може да се најдат баш вакви нека пише.

  [​IMG]
   
 17. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.077
  Допаѓања:
  1.630
  имам видено вакви ама бели
   

  Прикачени фајлови:

 18. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.971
  Пол:
  Женски
  И јас имам видено само бели...и сиво со црна чипка. Друга боја не.
   
 19. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.791
  Сметам дека невестинските ташна и чевли не мора да ја имаат истата судбина како и фустанот: ги облекувате само на свадбата и никогаш повеќе. Токму затоа сметам дека не мора да бидат типично невестински. Нека бидат оние кои сте ги бендисале два месеци пред воопшто да планирате свадба, оние кои два месеци после свадбата ќе ги облечете за на вечера. И најважно е да ви бидат удобни, затоа што треба цел ден да го поминете на нив. Невеста боса без чевли не ја личи.

  Можеби ќе сменам мислење, но засега желба ми е да носам на свадбата црвени штиклички, високи некои си 5 сантими.
  [​IMG]
   
  На sencuk и tinkerbelll им се допаѓа ова.
 20. I.vana

  I.vana Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  40
  Изгледа ја обажаваш црвената боја :) Црвени штиклички, црвен долен веш и црвен бидермаер :) Интересно и нескојдневно
   
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.