1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Невестински ташни и чевли

Дискусија во 'Свадба' започната од Snow-Queen, 9 јануари 2012.

  1. kikin

    kikin Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    4.211
    Допаѓања:
    13.861
    Пол:
    Женски
    jas najmnogu se nervirav so cevlite. Znaci pred da pocnam da baram mislev deka toa ke bide najlesnata rabota, no ispadna sosema sprotivno. Po tolku baranje najdov edni od biana koi mi odgovaraat na nogata, pa kako ke bide cel den ke vidime denta.
     
  2. MissDaisy

    MissDaisy Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2015
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    217
    Пол:
    Женски
    Може да постираш линк кој модел го купи? :)
     
  3. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.333
    Во Куманово прават чевли по нарачка...и модел и бола и материјал
    Малку поскапи ке бидат ама за некоја посебна прилика вреди да се плати.
    Незнам дуќанот како има се вика, ама се наоѓа во редот на ТТК банка , последен е како на ќош доаѓа и гледа накај плоштадот.
     
    На MissDaisy му/ѝ се допаѓа ова.
  4. MissDaisy

    MissDaisy Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2015
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    217
    Пол:
    Женски
    Би платила и поскапо само да ми бидат удобни и да ми одговараат. :) Некоја Кумановка да не знае како се вика овој дуќан? :)
     
  5. MissDaisy

    MissDaisy Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2015
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    217
    Пол:
    Женски
    Феминки јас да се пофалам дека си најдов чевли во Пеко :) :sun::sun:Бисерно-шампањ боја, чиста кожа :) Ниска штикличка, таман за да можам да издржам цел ден. :)
     
    На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
  6. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На toogood му/ѝ се допаѓа ова.
  7. insatiable-b

    insatiable-b Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2014
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    13
    Една од најпаметните работи што ја направив на мојата свадба е што не носев штикли. Додуша јас не носев од причина што мажето ми е мааааалку пониско од мене, ама после ми се покажа како најдоброто нешто што го направив. Е малку имав проблем со наоѓањето на совршените невестински балетанки ама затоа си ги направив. Си купив обични бели балетанки со мал шпиц и ги однесов кај едно девојче во Велес, се вика Кате Чукниева, ми ја препорачаа и ми ги направи совршени. Цели со бели бисери, баш како што си ги замислив. И замислете ме коштаа само 1600 денари комплет. И супер ми беа згодни и преубави. Еве ви и слики во прилог :)[​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
     
    На Normina и sugarlips им се допаѓа ова.
  8. tweety26

    tweety26 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Јас ќе земам и штикли и балетанки,ќе се обидам да најдам со соодветна цена и ќе гледам да одберам некој што ќе ги изнаносам после тоа.Деновиве ќе тркнам да разгледам
     
  9. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    FB_IMG_1438774822557.jpg FB_IMG_1438774850557.jpg Сaкaв дa ги спoделaм сo вaс. Инaку не би нoселa вaкви јaс.
     
  10. SaNJaAaaAaa

    SaNJaAaaAaa Популарен член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2010
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    1.466
    Наместо да ставате слики покорисно би било да пишувате од искуство каде може да се најдат. Бидејќи јас ги свртев сите продавници за обувки и не само шо е многу тешко да најдеш бели штикли, туку е ептен тешко да најдеш такви кои ќе бидат соодветни за таква убава прилика. И на крај ќе се задоволиш со некои бели кои не се баш најбели али ајде... шо ќе се прави, барем (се надеваш) удобни ќе бидат.

    Јас купив од Биана трејд, обични се, лаковани и е не се баш чисто бели, али мислам дека ќе пројдат. А сеа па ко за беља, не можам ни бели балетанки убави да најдам. Сите ми се ептен ко за секој ден.
    Најдов едни шо ептен ми прават ќејф, ама златни се :( Ете ми ја маката моментално :D
     
  11. <3 pleza4e <3

    <3 pleza4e <3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2015
    Пораки:
    770
    Допаѓања:
    3.442
    Пол:
    Женски
    Јас не купив бели кондури за мојата свадба, туку во боја :) исто и ташничката не беше бела.

    Гледав да ми се удобни и да не се многу високи, ниту пак скапи, плус купив и балетанки.

    Да ви кажам искрено ги изнаносив од тогаш навака, и среќа што не купив бели...бидејќи никогаш веќе немаше да ги облечам а и немаше да ми бидат по кејф баш:D
     
    На sugarlips, CameliaMiller и Fatalnata им се допаѓа ова.
  12. zabec

    zabec Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2014
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    357
    moja stikla.jpg suiteblanco
     
    На violin, buba4e89, Isabel и 3 други им се допаѓа ова.
  13. Veki4kaa

    Veki4kaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    5.072
    Допаѓања:
    17.214
    Пол:
    Женски
    IMG_20150827_171350.JPG
     
    На buba4e89 и Ицолгудбејбе им се допаѓа ова.
  14. k.frosina

    k.frosina Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 август 2015
    Пораки:
    2.490
    Допаѓања:
    26.348
    Пол:
    Женски
    1509788_607181959365282_1521221972_n.jpg
     
    На Saraa му/ѝ се допаѓа ова.
  15. mimiiiii

    mimiiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2012
    Пораки:
    2.873
    Допаѓања:
    11.269
    Пол:
    Женски
    Гледам балетанки сите барате. Мене балетанките ми се изум што во поим ја убива женственоста.(facepalm):rofl:

    За свадба во никој случај не би носела. Доста свадби поминавме значи барабар со невестата на штикли па мака од штикли не видов. Тука мислам играње кај момчето, одење по невеста значи од сабајле до вечер играње па не ми падна на памет да се пресоблекувам, се надевам дека ќе издржам.

    Инаку би избрала висока елегантна штикла. Многу мои другарки се сликаа во полна пета сандали (дека високи а удобни) на пречекот на гостите и воопшто не и се гледаа на сликите од фустанот, а за веслбата високи штикли. Секако дека не стриптизерска чевла да се разбереме.:D

    И различна боја ми е интересна комбинација ама ај прво другото да истераме, па ќе му ја мислиме на чевлите, кешки уште тоа да останеше за мислење.:D
     
  16. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.861
    Допаѓања:
    133.210
    Пол:
    Женски
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
     
    На elimkd, buba4e89 и Kukla994 им се допаѓа ова.
  17. jovana03

    jovana03 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2013
    Пораки:
    1.759
    Допаѓања:
    6.673
    Пол:
    Женски
    Лично јас не би фрлала пари за штикли шо немат да ги облечам уште еднаш. Би одбрала поедноставни и за да можам да ги носам во друга прилика. Секако нема да се гледаат под фустан.
     
  18. emkaemka

    emkaemka Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 јули 2013
    Пораки:
    7.630
    Допаѓања:
    104.399
    Пол:
    Женски
    Чевлите од регистрација, 14см високи:o, купени Bata цена некаде околу 6.000ден. :inlove:
    DSC_5842.JPG

    Чевли од свадбата, се замислив во ниско, демек и после ќе сум ги носела, но и на сликава се гледа колку се упропастија од едно носење, купени во Полини, цена околу 8.000ден.. ]:)
    DSC_5843.JPG

    Чантата ја носев на двете свечености, бојата е како ниските чевли, но на сликава изгледа чудно :?: купена од Скопска Чаршија цена 2,000ден. :inlove:
    DSC_5847.JPG
     
    На kjukli, Bozica1980, podravka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. vanna

    vanna Популарен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    1.641
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
     
    На elimkd, iloveyou29, Avokado и 2 други им се допаѓа ова.
  20. miss-bootylicius

    miss-bootylicius Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    645
    Допаѓања:
    11.018
    Штo мислите зa oвие чевли зa свaдбa :) кремoви се aмa ми се прoбaни нa темни хулaхoпки. Дa ги нoсaм ли?
     

    Прикачени фајлови:

    На buba4e89, Saraa и kjukli им се допаѓа ова.