1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Невестински фризури

Дискусија во 'Свадба' започната од Tikve, 26 јули 2010.

 1. Tikve

  Tikve Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2010
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  4
  Има за фустани за сл детали но не забележав некоја тема посебна за фризурата:) Иако во последниве години мн мн не се прават некои ``пунџи`` или сл но ајде да видиме девојки како ја замислувате вашата коса :) Јас мојата ја замислувам како топче горе собрана и некако испреплетена да не е само собрана :)
   
 2. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  393

  Прикачени фајлови:

  • hg060m2xf.jpg
   hg060m2xf.jpg
   Големина на фајлот:
   28,6 KB
   Прегледи:
   13.067
  • 1.jpg
   1.jpg
   Големина на фајлот:
   23,6 KB
   Прегледи:
   13.066
  • 38-1.jpg
   38-1.jpg
   Големина на фајлот:
   28,2 KB
   Прегледи:
   13.066
  • 23-1.jpg
   23-1.jpg
   Големина на фајлот:
   33 KB
   Прегледи:
   13.066
  • 13-1.jpg
   13-1.jpg
   Големина на фајлот:
   22,2 KB
   Прегледи:
   13.069
  На Cacuvche му/ѝ се допаѓа ова.
 3. girl12

  girl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  43
   

  Прикачени фајлови:

 4. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
 5. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.040
  Допаѓања:
  6.460
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Angel4eeee му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
 7. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
 8. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.587
  Па мене искрено не ми се допаѓаат такви пунџи со вртени детаљи, многу ми личат на повраќаница (се извинувам на грубиот збор, ама мене лично ми се пренакитени и кичести).
  Сакам едноставни, убави пунџи кои ќе го отворат ликот на невестата. И не сакам невести со пуштени коси, кои не личат на самите себе.
  Еве ги моите најидеални фризури, се надевам ќе завршам со една ваква (ако имам доволно коса). :D
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.544
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На d.Darla му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.439
  Допаѓања:
  146.544
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Што полелеаво и романтично растурено,толку поубаво.
   
  На TheStar, sonjicka-86 и ljubam им се допаѓа ова.
 11. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.057
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

  • images.jpg
   images.jpg
   Големина на фајлот:
   8,2 KB
   Прегледи:
   1.460
 12. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  393
 13. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.320
  Допаѓања:
  5.836
 14. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
 15. sweet13

  sweet13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • najubavaaa.jpg
   najubavaaa.jpg
   Големина на фајлот:
   47 KB
   Прегледи:
   1.419
  • ^^.jpg
   ^^.jpg
   Големина на фајлот:
   71,6 KB
   Прегледи:
   1.420
  • mmmm....jpg
   mmmm....jpg
   Големина на фајлот:
   7,3 KB
   Прегледи:
   1.420
 16. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
 17. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  393
 18. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
 19. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.641
  Пол:
  Женски
 20. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.641
  Пол:
  Женски