1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

"Невини"

Дискусија во 'Секс' започната од Stefaniya, 19 август 2012.

 1. Stefaniya

  Stefaniya Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2012
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  66
  Прво - ако има ваква тема,веднаш нека оди во канта,јас мислам дека нема.

  Што мислите за оние девојки кои се во долги врски и веќе се сексуално активни односно имаат анален секс,орален секс - буквално се освен вагинален и доаѓаат до некоја дискусија каде што се збори за невиност и девојките први скокаат - ЈАС СУМ НЕВИНА,СЕ ЧУВАМ ЗА БРАК. :lol: За да биде уште поинтересно тие не кријат дека биле веќе сексуално активни,ама тие упорно тврдат дека се невини.ОК тие го имаат хименот во нив,ама невиноста? И дали мислат дека ако го чувале хименот во очите на машките сеуште ќе бидат НЕВИНИ? :?:
  Или пак другиот тип - спијат со кого стигнат и на крај пред свадба се шијат и тврдат дека се невини. :o

  Според мене ни првиот тип ни другиот не спаѓаат во категорија невини. :?:
  А и не ја сфаќам целата таа збрка со невиност до прва брачна ноќ божем е толку битно,како да мажот ќе ти биде невин.. :lol:
   
  На mili4ka123 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. bitolski69

  bitolski69 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2012
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  23
  И јас има една таква и си најде за брак еден наш од странство и убеден сум, типот сеуште мисли како зеде невина од МКД . Техничарка невидена, порно звезда не и беше рамна ама ете си остана невина до крај :lol:
  Тоа со шиењето кај нас го нема мислам ама по мое е многу глупава работа.
   
  На Stefaniya му/ѝ се допаѓа ова.
 3. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  276
  ваквите како овие невини во наводици се повеќе почитувани од страна на машките отколку тие што биле скинати што имале само еден или двајца тоа на живци ми оди :envy: скинатава едвај еден или двајца нема поима што значи секс што би се рекло а оваа ''невинава'' преживеала преживеала и пак во очите на другите поштена епа јебига то ти је живот |(
   
  На srci и Stefaniya им се допаѓа ова.
 4. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.719
  Како прво, незнам дали сеуште постојат такви што се чуваат за прва брачна ноќ, мислам дека тој вид е во изумирање. А и да има такви, не им ја сфаќам фората, како што спомна феминката пред мене, зошто мажот да си ужива пред брак, а девојката да нема секс иако и се сака? Ако нејќе секс е ок, ама ако има потреба зошто да не си ја задоволи? :)
  А во врска со темата, па тоа доаѓа како лицемерие кон самата себе. Не само што ги лаже другите...таа и себеси се лаже, затоа што сите
  дупки и се отворени, и самата таа незнае колку
  а онаа најважната останала нечепната. Невиноста не значи само да имаш химен, ама некои девојки тоа не го разбираат, или па го разбираат а се прават на три ипол.
  Ама нема врска, јас најмалку ја споредувам поштеноста со невиноста, тоа за мене за два различни поими. Уште повеќе ме зачудува чувањето на хименот до брак, порано кога се мажеле на 16-17, ок, ама сега? Кој што си прави-за него си прави. Мене не ме интересираат туѓите животи, не ме интересира кој што прави кај него во спална, само ме нервира ваквото лицемерие.
   
 5. E...V...I...L

  E...V...I...L Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  782
  Допаѓања:
  466
  А уште колку теми поврзани со невиност ќе отворите?
   
  На rakce69 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  572
  Да.. ваквите невини имаат повеќе искуство од многу други сексуално активни девојки..
   
  На kristina123456 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. rakce69

  rakce69 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 септември 2011
  Пораки:
  419
  Допаѓања:
  228
  Темава е глупост во колор. Мислам дека и треба катанец :)
   
 8. decko31

  decko31 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  12
  ме потсетивте на една случка на терен бев во охрид и случајно се запознав со една девојка 20 годишна од муслиманска вера беше ма тој месец мисе запотера скоро стално дасум во охрид и така ја поканив на кафе отидовме на кафе и вамо тамо се разотидовме и утре дента ми пиши порака кога ке дојдиш во охрид јас и пишав утре идам и се сретнавме осејкам девојкава ко да сака дасе мува со мене и јас ни едно ни две ја бакнав гледам дека и се допадна продолживме со лапајње фајќајне и јас мораше дасе вратам и се договорив за следен пат дасе сретнеме некаде да одиме на поскришно место и како ше се договоривме ја земав во кола и отидовме на скришно место јас нормално лапајне фајкајне и јасоблекувам маицата потоа прслукот и почнав полека фармерките и ги откопчав и ги соблакам остана само по гајќи она мене ме соблече и полека пчна даме фајка по цело тело и јас неја и дојде главниот чин да имаме однос јас и ги дигнав нозите и полека се местам даиго ставам и она вика чекај јас и велам ако несакаш немора не вика јас сеуште сум невина кај нас бика се до прва брачна вечер мора дасме невини јас ок реков и се тргнав и ми вика ставиго во газ јас и викам сигурна си немораш за мене даго правиш тоа ако не сакаш сакам инесими прв сум имала таму односи девојката беше невероватна возбудлива овкаше незнам како да опишам послем тоа се гледав уште некое време ама шо да казам невина а сите работи ги прави отсим само вагинален секс шо уште не пробала

  поздр
   
 9. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.770
  Вака: Оние девојки кои викаат немам секс, а се во долга врска = ве лажат !!!

  А, оние кои навистина се чуваат за во брак, немаат ни анален, ни орален, никаков поголем интимен чин, освен бакнување и фаќање.

  Имам другарки (2-3) кои се правеле невини, а во врска биле 1-2 и повеќе. Ама на сите ги фативме во лага. Не знам зошто лажење и правење до толку дека си поштена.

  Ги има преретки девојки кои се невини, не се даваат лесно или пазат со кого ќе ја изгубат невиноста, им значи невиноста, ама такви за жал се преретки. Сите се прават решето.
   
 10. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.026
  Допаѓања:
  24.986
  Јас имам прашање , зашто воопшто и се замарате кој со кој и што прави :^)
   
  На ku4ence, Rose96, Mishela и 4 други им се допаѓа ова.
 11. decko31

  decko31 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  12
  girl.23 Ги има преретки девојки кои се невини, не се даваат лесно или пазат со кого ќе ја изгубат невиноста, им значи невиноста, ама такви за жал се преретки. Сите се прават решето.

  потполно си во право се сложувам со твојот коментар
   
  На rak4estip му/ѝ се допаѓа ова.
 12. PussyHunter

  PussyHunter Нов член

  Се зачлени на:
  15 август 2011
  Пораки:
  636
  Допаѓања:
  721
  Секоја девојка што во било каква форма осетила .!. не е повеќе невина за мене. :D Није више она мала слатка и наивна. :lol: Макар било и орален или анален секс, сторила “грев“ и не е повеќе невина. А тоа што вагинално е нечепната е само маска демек е невина, а притоа се растура во останатите дупки на располагање. :)
   
  На rak4estip му/ѝ се допаѓа ова.
 13. PussyHunter

  PussyHunter Нов член

  Се зачлени на:
  15 август 2011
  Пораки:
  636
  Допаѓања:
  721
  Хаха нормално ова дека е јасно се подразбира и важи за девојките 20+ па и помлади малку. Не се веќе мали па само за рачиња да се држат со дечкото, а се во подолга врска. И те како си го примаат од сите аспекти. :lol: Само и јас не гледам поента во лажење и глумење лудило дека се невини, подобро нека кажат не им се дискутира на тема секс и крај.
   
 14. m.a.f.i

  m.a.f.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  176
  леле ме потсетивте со темава на една моја бивша другарка (не сум ја видела можеби 3 години)
  али во времето коа се дружевме (дека бевме многу девојки ) едната ни кажа ко демек оваа имала односи и ние сите не бе нема шанси што ти е вака така. добро.. помина некое време таа невинава доаѓа пред излагање со нас,ние собрани, пијуцкаме вака така и таа се начука.. ние ја прашуваме вака и вака ставрно имаш односи, па зошто не кажуваш( а пред тоа коа ќе ја прашавме се лутеше,не ни правеше муабет) и почна да кажува дека мајка и цело време ја носела на прегледи и дека не и дозволувала да има односи ниту дечко затоа немала вагинални односи туку само во газ и тоа со кого. :| не ми се коментира.. ние се запрепастивме што се не ни изнакажа.
  и си викам види лажговантка пред тоа и се повраќа од таа тема а таа што правела кришум. хаха
  незнам после со кое лице не гледаше и си правеше мубет со нас како ништо да не било кога знаеше дека не лажела и не правела будали при здрав памет.
  :) :) :)
   
 15. decko31

  decko31 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  12
  да искоментирам усте ова незнам дали се сејќавата на една народна приказна на која вели ќерко чувајго образот и таја сиротата се растурасе од сите страни и кога дојде ред даја прашат таткој ќерко го чуваш образот да бе тато го чував еве види како ми свети хахах ата ја си мислела сиротата за лицето дека ивеле даго чува хахах и послем и вика леле ќерко не мори тој образ шо напрај јас ти реков долниот образ даго чуваш хахахахаха
   
 16. sweet25

  sweet25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  314
  хахахаха ме изнасмеа :D :D :D

  Иначе колку ми е одвратно ваквото глумење. Една другарка ми кажа скоро дека и она имала прво анален секс, за да се прави на некој невина, додека ја растурале во другите дупки. :puke:
  А една школска и со албанци се растураше цела година и кога се фати со еден смотан, му даде на последен ден кога имаше добиено и му одглуми дека ја скинал. :o Се чудам како типот и веруваше. :D
   
  На rak4estip му/ѝ се допаѓа ова.
 17. blue.berry

  blue.berry Активен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Никој не е должен вас да ви кажува дали е невин, каков секс има и сого има.
  Но, точно е дека има девојки кои се правата НЕВИНИ. Дури и од една таква сум била наречена ку*ва, што воопшто мене не ми одговара бидејќи јас сум невина. :talk:
   
 18. Kosovka

  Kosovka Активен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  zosto ne gi objavuva moite komentari ??
   
 19. Kosovka

  Kosovka Активен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  E pa vaka sekoja bi mozela da se pravi svetica no ne e ....no ima i koj se pa makar i retki koj nemale nikakov sex se do prva bracna nok ... edna od niv sum jas si imav zacrtano cel deka ke se cuvam se do mojata 18 - ta godina i taka i bese ... I DA imav decko 2 godini koj molese sekoj den no nemav nikakvi odnosi so nego osven ona miluvanje , gushkanje baknuvanje ...no zaradi toa sto nemavme odnosi on mi raskina .. posle 1 mesec posle razdeluvanjeto so nego jas najdov drug i mislev deka toj e bas vistinskiot so 3 mesechna vrska se verivme ...no sega go pokaza vistinskoto lice ...toj e mamino since ... sto i da mu kazam ili sto i da napravam on kazuva na majka mu ... I da jas seuste sum nevina iako ziveam kaj nego i spijam so nego ... On nikogas ne pomisluva na mene i deka ima zena do nego ... vo vrskata imavme barem miluvanje i se toa ama toj odnosi ne spomna ni togas i sega ... 1 godina bevme vereni napravivme veselba se registriravme ...3 meseci ziveam kaj nego no seuste nemame odnosi ... ne znam sto da pravam mn mi e tesko .... PLSS HELPPP !!! kazete sovet kako da go nateram za toa kako da mu recam ??? kako da mu kazam deka mi smeta toa sto celo vreme ja sledi majka mu i ja prasuva nea dali da si legne dali da izlezime , dali da se brici , i se toaaaaa :'( Mnogu sum taznaa
  [mod-kirilica:3errq9jd][/mod-kirilica:3errq9jd]
   
 20. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  15.060
  Допаѓања:
  85.224
  Пол:
  Женски

  јас би те советувала штом вереникот ти е мамино синче на време да си се тргнеш од таму , бидејки тие мажи едноставно не се менуваат ти што сакаш прави , тој пак мама ке си ја слуша прво...кога не си во брак и немаш деца се е полесно
   
  На rak4estip му/ѝ се допаѓа ова.