1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Невиност на 20 години

Дискусија во 'Секс' започната од marija666, 6 јануари 2010.

  1. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Еее ај сега не претерувај! :tmi: :wasntme: Почитувам твоја желба и цел ама ќе те советувам немој да оставаш до денот Д после мажачка здравје ако и кога ќе се омажиш, зашто машко кое ќе ти удоволи на таква желба нема. Искрено не знаеш што пропушташ ... зашто не е лошо да се смени партнер и да се открие што ти годи што не, да си стекнеш некое искуство ... Немој навистина те молам, со вакво размислување. ;)
     
  2. MSkorpionka

    MSkorpionka Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.972
    Допаѓања:
    4.096
    Ок е тоа што сакаш да си невина до мажачка, не ми е чудно... само немој да се залажуваш дека тоа ти е карта за убав, мирен живот со сопруг кој ќе те обожава, почитува до бескрај и гледа како кралица затоа што ти е прв...Леле немој така да се лажеш, приказни за мали деца...
     
    На srcekrsacka и simonice им се допаѓа ова.
  3. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    ^ Kолку само е точно :) Jас никогаш не сум планирала да седам невина до брак, може на 12-13 години така сум мислела :)
    Eве да речеме, ајде сте издржале до брак се ок, и ви се соблака мажот, и 10цм, или уште полошо инвалид доле.
    а да не правам муабет да е срање во боја во кревет, и цел живот јас да трпам некоја мизерија да не може да ме задоволи и да си се тешам, ау да бре да, прв ми е :D
    па искрено, на машките баш им е гајле, ја еве го мојов, колку само не се осеќа поносно дека ми е прв, баш му е гајле, тоа е најмалата работа зашто тој мене ме сака.
    да не го биваше, оддамна ќе го сменев :) зашто-дечко е,а во брак да ве видам дали така е лесно
     
    На Trendafilka и Hellen им се допаѓа ова.
  4. H.VAGA

    H.VAGA Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2012
    Пораки:
    1.590
    Допаѓања:
    5.302
    девојки дај бре спуштете се на земја.ако ми е прв ќе ме сака повеќе,ќе ме третира како кралица .... ма како не.се зависи од машкото и на каков тип ќе налетате.ако вистински те сака,во ред.но ако е некој кретен и да ти е прв и последен ќе те шутне без око да му трепне.
     
    На Lovely93 и SimonaTino им се допаѓа ова.
  5. XMaN

    XMaN Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.307
    Допаѓања:
    2.370
    Невина (зборот ми е многу глуп) е само именка, суштината е дека сакаш да немаш секс пред брак, во ред твоја одлука твој живот.

    Само тоа дека машките повеќе ценат невина за брак нема врска ама баш ни е сеедно едино ни е битно да не ја поминале 50 луѓе и да ја зборат од што била промискуитетна, се друго ни е ирелевантно барем кога ќе направиш 25+ :).
     
    На fallenangel му/ѝ се допаѓа ова.
  6. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    15.941
    Допаѓања:
    278.461
    Се надевам тој за кого си спремна да ја дочуваш невиноста, ќе биде спремен и да чека до бракот.
     
    На sadangel и srcekrsacka им се допаѓа ова.
  7. ViktorijaMari

    ViktorijaMari Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    463
    Допаѓања:
    159
    Е како не да се чувам за брак, што ако не е добар во кревет(bad in bed :P)? ќе морам таков да го трпам цел живот :lol: , а замисли како ќе ти биде цел живот да имаш лош секс ...не, шала настрана, можеби вистина ќе има поголема почит спрема тебе, но дали мислиш дека ќе те чека до брак?? за да стапиш во брак со некого треба да одите повеќе години и мислиш ли дека ќе те чека рецимо 3-4 год? :?:
     
  8. fallenangel

    fallenangel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    16.149
    Мое мислење во врска со тоа што сеуште ја немаш изгубено невиноста иако си имала дечковци сметам дека тоа е поради тоа што ниту еден од нив доволно не те привлекувал едноставно не си ги ни сакала толку цврсто за да посакаш да ја изгубиш невиноста со некој од нив,инаку тоа ќе се случи само од себе , не се планира и затоа не се оптеретувај околу тоа.
    Инаку да се надоврзам на некои мислења на некои од форумџиките околу тоа дека повеќе ќе ве ценат ако сте невини.Ако невиноста е гаранција дека некој ќе ве сака и ќе ве почитува да ми простите ама не е баш така,денес никој не ти ја цени невиноста и никому не му е важна освен на тој што си ја има ! И јас бев една од тие која многу се гордеев со својата невиност и си имав ветено дека нема да ја дадам секому и така бидна ја изгубив со некој кого искрено го сакав и најмногу се каам затоа мое глупаво размислување дека поради тоа што сум невина ќе ме почитува и ќе ме сака а всушност излезе да ме остави и тоа неколку дена потоа откако бев со него што значи дека се чувствував искористено,фрлена како стара скината крпа ,со години потоа плачев ,се мразев себе си,поминаа дури 4 години откако успеав да се опоравам од тоа , баш поради ова мое нетолку пријатно искуство не верувам во тоа дека некој многу повеќе ги цени тие девојки што ќе бидат невини безразлика дали станува збор за врска или брак.На крај без навреда (ова не се однесува на никој конкретно )да си кажам јас некој може да има анален и орален секс со секој втор и па да си ја зачува невиноста и да вели да јас сум невина не бе злато не си пак ќе си бидеш курва.
     
    На H.VAGA му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Elenuskaa

    Elenuskaa Популарен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2011
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    2.037
    Баш поради ова ми е страв да имам секс не дека не сакам :lol: :P
    инаку девојки ви благодарам на советите али ја би да си останам невина ;)
     
  10. MSkorpionka

    MSkorpionka Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.972
    Допаѓања:
    4.096
    ^
    Со среќа, и пази со тоа играчките за самозадоволување да не направиш беља :D
     
    На Decapitated.Hanna, sadangel, srcekrsacka и 2 други им се допаѓа ова.
  11. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Oваа па оваа над мене :rofl: :rofl: . Kои црни играчки, ајдее, ти си заборавила, додека не те 'пополнат', немаш толкави кризи за секс :D Hе е дека не те маваат, ама не е исто :)
     
    На fallenangel и MSkorpionka им се допаѓа ова.
  12. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Денеска невиноста ти е многу интересна ствар ...

    Или се рокаат од 13-14 или не можат никако да се решат ма да овие првиве се во мнозинство . Шта речи нездраво општество = нездрава младина .

    Релативна работа е кога ќе бидне , искрено не , не сум за невиност до брак . Прво мене лично ми е незамисливо да си го изоставам сексот од врска на било која млада девојка кога има 18-25 -30 години ... Тоа дека ќе ве цени нема врска од врска денес машките и бубрег да им дадеш џабе ти е сестро ако е кретен троа му е генетски код . Само ќе се разочарате сами себе од тој апспект ако тоа ви е целта пиши пропало .
    Не оправдувам чудење за невиност на 20-21-22 ако девојката ја немала таа среќа да има врска ко што треба , малку подолга не наишла на дечко со кој сака тоа да го стори ондак нејќум бре ! Што треба да легне со кој било само да не биде невина ?! :^) Или да се чуствува лошо поради тоа ? Или да направи лош избор , не велам дека тој ќе и боде последниот дека тука зборувам за Ромео и Јулија , ама не е ни работа утредента да и раскине одкако добил што сакал . Во овој случај лош потег и лош избор се матираш сама себе и се гризеш и жалиш цел живот . И сеа немој некој морал да биде да ми каже , да точно некој морал ама не морал да биде првиот кретен на кого налеташ . Јас не брзав барав човек во кого ќе имам доверба тоа ми беше најважно да се опуштам психички . Да биде убаво за мене , не само за него . И да ми остане во убав спомен . Тргнав од таа појдовна точка , а сметам дека од истава треба да тргнат сите идни девојки што тешко се решаваат .
    Меѓутим денеска кога се рокаат на 13 а други се невини на 23 нажалост и млади и како психички неспремни скокаат во сексуални води само да се вклопат или не заостануваат во трендот на напредна младина под наводници .
    Има една ај да ја кажам поговорка не верувам дека е народна :D поговорка на 21 век .

    Нема девојка што не дава има само машко што не знае како да побара ...

    Ова е целата филозофија на муабетот . Некои мислат помалку некои повеќе ова си е индивидуално . Од мене целосна подршка за невините девојки макар и со повеќе години . Само ВИЕ решавате кога тоа ќе биде и со кого ваше тело и ваш живот не дозволувајте трендот и притисоците од општествово да делуваат на вас . Ако сте во врска не мора да бидете векови со него ама доволно за да може да му верувате и навистина го сакате тоа тогаш во акција во спротивно ова бар за мене важи девизата два пати мери еднаш сечи .
     
  13. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    и порано имам пишувано на оваа тема
    имам другарка која за неполни 2 месеци ке наполни 29 години и е сеуште невина
    вели дека не го нашла вистинскиот за да има односи, нејзин живот, нејзин проблем

    на 23 години бидна тоа со личност која навистина многу ми значеше, и до ден денес има посебно место во моето срце-на некој начин баш се поврзавме :)
     
    На resenska му/ѝ се допаѓа ова.
  14. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    е добро де и јас бев невина до 20 години па ништо страшно се во свое време
     
  15. sweat2

    sweat2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2012
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    80
    Пол:
    Женски
    И јас сум невина и тоа не го сметам за товар,се си доага со ред
    ке биде само вистинскиот човек треба :)
     
  16. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    За тие што се грижат дека ќе влезат во книгата на рекорди ,

    Рекордот е 115 години невиност , пред 3 год прочитав во дневник дека умрела жена на 115 год и никогаш немала секс..

    Така да немаш гајле , неможеш да го срушиш рекордот, почекај и ќе си дојде на место све :D
     
    На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
  17. sweat2

    sweat2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2012
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    80
    Пол:
    Женски
    хаххаххаха ептен си луд :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
     
  18. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    Не ги осудувам тие што немале сексуални односи над 20год. туку им се восхитувам како успеале да издржат. Немате ли ПОТРЕБА бе, луѓе? :D
     
    На tikvi4ka992 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. SimonaTino

    SimonaTino Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    1.575
    Па да јас немав потреба за секс ама сакав да пробам со дечкото(сега маж) што го сакав многу,се случи на 16 години
    Додека не се "разработиш" не е убав сексот нели?Колку се каев што не почекав,се разочарав зошто ја изгубив невиноста за нешто што не вреди,ма со тек на време се опушташ и станува убаво,поубаво,најубаво....Да не ве лажам ама два месеци ми требаше да ја вкусам убавината,да се опуштам и сега знам дека тоа беше така зошто не бев спремна и опуштена
    Со ова сакам на сите девојки да им порачам да не избрзуваат кога ќе дојде моментот ќе знаат,некој зреат порано некој покасно поздрав :*
     
  20. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.626
    Точно,но и немора да значи,се зависи од дечкото,има многу и што не ценат,но има и што ценат,така да ич да не ти е гајле што зборат другите,ти одлучуваш за тоа и крај,јас те подржувам.поздрав
     
    На DigY му/ѝ се допаѓа ова.