1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Невиност на 20 години

Дискусија во 'Секс' започната од marija666, 6 јануари 2010.

  1. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Невиноста и онака е социјален конструкт. Хименот не ја затвара вагината, како прво. И апсолутно не мора да боли, не мора да пукне никогаш и не мора да крвариш.
    Напротив, очекувањето да боли те тера да се стегаш и да боли, крварењето е од пукнати капилати затоа што не си доволно опуштена, и сите мислат кој знае што се случило, а само едно нешто е сигурно. Не си уживала во сексот :D
     
    На Glowy, theowndemon, cresa-jagoda и 4 други им се допаѓа ова.
  2. queen19

    queen19 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2015
    Пораки:
    578
    Допаѓања:
    1.815
    Пол:
    Женски
    Еее можело мене со прст ме скина и дали тоа значи дека не сум невина повеќе? Не сум го примила во себе :D
     
    На theowndemon, Billy Idol, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
  3. KateKane

    KateKane Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јули 2018
    Пораки:
    3.178
    Допаѓања:
    57.653
    Пол:
    Женски
    Тек па ако не искрвариш после прв однос, мене срце ќе ме стегне. Толку мачење, апстиненции за ништо на крај ;(
     
    На theowndemon, Amellie13, Billy Idol и 6 други им се допаѓа ова.
  4. Celltica

    Celltica Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јули 2020
    Пораки:
    4.234
    Допаѓања:
    27.790
    Џизс. Ме поремети мислењево.
    Сега веќе мислам дека тролаш.
    Ако не дај чукни си ја главата малце и не пиши глупости по форуми.
     
    На tinka-mace, Annath, Billy Idol и 4 други им се допаѓа ова.
  5. Tan4ence

    Tan4ence Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    5.082
    Допаѓања:
    27.321
    Лол.
    Сакаш да кажеш ти што си имала анален, ама имаш химен си поневина (глуп збор, знам) од некое девојче што немало воопшто никаков однос, ама нема од друга причина химен?
     
    На Annath, queen19, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
  6. Istata od vcera

    Istata od vcera Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2020
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    97
    Ne debatiram poeke se izjasniv kako gledam na toa ne se zamaram drugite kako gledaat na Mene Pak toa e moj izbor I moj zivot ne tug da da Mora da se razbere zosto kako
     
    На Аргентина * му/ѝ се допаѓа ова.
  7. raww

    raww Популарен член

    Се зачлени на:
    18 март 2014
    Пораки:
    1.020
    Допаѓања:
    5.840
    @Istata od vcera Нема грешка за тебе, на сите ли им викаш прв ќе си ми?
     
    На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
  8. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.032
    Допаѓања:
    26.557
    @Istata od vcera
    Замисли си по грешка отиде во другата дупка...
    Од маки човек ќе се изеде.
     
    На simona_baby, ALISA0000, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. pdb123

    pdb123 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    1.425
    Допаѓања:
    5.796
    Никој не рече дека не е твој избор и право да немаш вагинален секс, туку дефиницијата за невиност не е таа која ја кажуваш. Невиност е и секогаш ќе биде немање на (било каков) секс, без разлика што ти го толкуваш како што ти одговара за да се тешиш дека си „чиста" пред Бог или пред другите луѓе.
     
    На sparklie, Annath, Amellie13 и 10 други им се допаѓа ова.
  10. Angie1432

    Angie1432 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 април 2019
    Пораки:
    7.266
    Допаѓања:
    37.080
    Пол:
    Женски
    :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
    А другото не си го рачунаш, тоа е сѐ "чисто" и невино.
    Мора да си трол, нема друго.
    А ако не си трол, треба да си повториш дека невина по дефиниција е личност што немала никаков вид на секс.И тоа што ти го правиш нас не нѐ засега, ама каков совет бараш не разбрав.
     
    На Annath, Billy Idol, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
  11. Stephen Amell

    Stephen Amell Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јуни 2017
    Пораки:
    2.295
    Допаѓања:
    26.118
    Ахам.. значи од маж зависи дали јас ќе сум жена или не. А оние што имаат 30-40 години (и еве немале однос) девојчиња се уште или?:?:(facepalm)
    И не си невина веќе (си имала орален и анален секс).
     
    На Mencia, Glowy, theowndemon и 4 други им се допаѓа ова.
  12. Tan4ence

    Tan4ence Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    5.082
    Допаѓања:
    27.321
    Абе не знам како не ви е јасно дека нема никој ништо против вас што сте имале ваков или онаков секс, пред или после 20 години.
    Проблемот е во вас што мислите дека вашите вагини се златни и наредени со дијаманти, скапоцени, ретки, недопрени само зашто уште пенис не влегол во нив. А не сте ништо поарни.
    А сте имале, а сте немале, исти чоеци сте.
     
    На Annath, Glowy, Amellie13 и 3 други им се допаѓа ова.
  13. нина122

    нина122 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2018
    Пораки:
    4.021
    Допаѓања:
    10.576
    Пол:
    Женски
    Си го имаш зацртано ти тоа во глава дека си невина и тоа е тоа ама реалноста е поинаква.
    Еден химен не ја дефинира жената, или па тоа дали е невина или не.
    Чим си пробала било каков секс ти веќе не си невина, ама тебе ти одговара да викаш дека си.
    Во однос на тоа дека не си примила машки полов орган во тебе било анално или вагинално, а викаш дека си имала анален секс нема да коментирам.
    Само се мислам ако немаш крв при првиот вагинален секс што ќе правиш како ќе се објаснуваш дека си невина како ќе докажеш?
    Многу комплекси си ставаш сама на себе непотребни.
     
    На hermosa, queen19 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  14. KateKane

    KateKane Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јули 2018
    Пораки:
    3.178
    Допаѓања:
    57.653
    Пол:
    Женски
    Нажалост има уште многу вакви девојчиња што се со исто мислење. Дека сексот е срамна работа, што од Бога е забранета. Не знам на која религија припаѓа девојката, ама на која и да е, сите се до една полни со мизогинија и со лепење на секакви етикети на жени, како нечисти, грешни, блудни и слично. Би сакала да живееме во свет каде сите ќе сфатат колкаво срање е тоа, ама нажалост уште има вакви случаи. Само за споредба никаде овие етикети не се доделени на маж, во ниту една религија. Само на жени.

    Девојче @Istata od vcera ова ќе ти го кажам сега и ќе завршам со дискусија, пошто не ми е смешно, трагично ми е кога ќе видам вакво нешто, па макар и трол да си.

    Сексот не е ниту срамна, ниту грешна работа, туку е најнормална појава за која човековото тело има потреба. Со самото тоа што некој орално те задоволил и си побарала пак веројатно, си го искусила тоа и знаеш што ти зборувам.

    Религијата на која и се клањаш не ти може ништо, апсолутно ништо. Ти веќе кршиш божји заповеди со тоа што имаш секс пред брак (орален и анален се врсти на секс, затоа и тоа името секс го носат), второ самите свети книги викаат дека лажењето е грев а ти сигурно ги лажеш луѓето кога викаш оти си невина а не си, трето аналниот и оралниот секс се сместени во сексуални девијации кои ниту една света книга не ги признава. Ако тераш по библии или останати книги треба да имаш секс само ради расплод, во мисионерска, после брак. Се друго е еквивалент на грев.

    Мој совет ти е да го баталиш сето тоа и да уживаш во животот. Се плашиш од нешто кое не постои, од нешто што досега да земаше данок на светов апсолутно немаше вака да изгледа.
     
    На simona_baby, Annath, Glowy и 5 други им се допаѓа ова.
  15. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    На крај краева, и многу значење придавате на сексот со маж, упм...
    Концептот на невиност треба тотално да се отфрли, а не да се расправаме во стил „чим си примила мапки полов орган било каде, не си невина“. Лезбејски секс ништо не значи? Не си доживеал ништо сексуално додека маж не ти го набие? Мислам, дајте... стватно... Па уште сте седнале и се расправате со девојкава. На крај краева што сака нека прави со пичката, нека си ја поткисели за во зима ако сака...
     
    На Snowflake97, DiCaprio, theowndemon и 3 други им се допаѓа ова.
  16. Istata od vcera

    Istata od vcera Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2020
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    97
    Vo nieden moj komm na temava ne pisav deka od vas baram nekakov si Sovet..temava e za nevini nad 20 God I bidejki ja se deklariram kako takva resiv da go spodelam toa so vas,Toa e se.I da u pravo e D angel,ako sakam ke si ja cuvam I za u tursija potkiselena I ke se osekam taka nevino sedo deka ne mi se skine himenot dodeka ne posakam da se sluci toa neso premnogu ja zemavte za ozbilno rabotava ccc a zamislete samo da pisev deka sum nemala nikakov vid na seks na 25 God, kakvi se komm ke me precekaa cccc
     
  17. candy.cane

    candy.cane Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2017
    Пораки:
    1.684
    Допаѓања:
    8.983
    Пол:
    Женски
    Ќе те пречекаа коментари да не се вознемируваш и да го направиш тоа кога ќе си спремна. Истото и сега ти го мислат сите тука, само те исправуваме во ставот дека си невина, затоа што не си. Затоа што така гледано, хомосексуалците што имале секс само со мажи, се невини, затоа што не го ставиле во вагина.

    Поздрав
     
    На cresa-jagoda, KateKane, Just.do.it и 2 други им се допаѓа ова.
  18. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.582
    Допаѓања:
    155.746
    Пол:
    Женски
    Ако доволно долго повторваш лага, станва вистина. И јас сум невина, кај бил кај не бил еден. После три се број.
     
    На cresa-jagoda, KateKane, Amellie13 и 3 други им се допаѓа ова.
  19. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.604
    Допаѓања:
    151.813
    еве факач дечко и му викаш невина сум
    ок
    легнувате и ке имате прв однос
    верувај типот одма ке препознае дека си била сексуално активна иако си со химен
    така да не си невина
     
    На Annath, cresa-jagoda и candy.cane им се допаѓа ова.
  20. DiCaprio

    DiCaprio Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 септември 2019
    Пораки:
    530
    Допаѓања:
    1.970
    Пол:
    Машки
    И што има везе дали е невина или не, и колку имала претходно и дали била сексуално активна или не. Јас конкретно не познавам машко што сум чул да дебатирал еј оваа не е невина или еј оваа невина или нешто слично. Тотално небитно, не се замарајте уопште со тоа стварно. Нити ја не сум гледал тоа, се приметува да, дали била или не активна, ама тоа не никако услов или репер за ништо, ама буквално.
     
    На 100nogalka, simoncelicius, edna_malecka и 5 други им се допаѓа ова.