1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Невиност на 20 години

Дискусија во 'Секс' започната од marija666, 6 јануари 2010.

  1. tina-kiki

    tina-kiki Активен член

    Се зачлени на:
    29 март 2012
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    1
    и јас да ви се придружам имам 20 год и сеуште сум невина не дека не сум имала прилипа туку многу ми е чудно тоа што денес сите машки за да опстои некоја врска сакаат секс а без секс неможеш дечко да си фатиш најискраено... ама не сум запознала сеуште некој таков со кого мислам дека би била аа и малку ми е страв ама ќе чекам па ако не може и ќе се најде некој како што сакам НЕКОГАШ :?:
     
  2. Ani.cka

    Ani.cka Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2012
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    26
    Ве поздравувам девици :hai: и Ви давам огромна подршка, алал да Ви е, ама ич да не се секирате живејте си го животот на раат и ич да не жалите.. Ке дојде некој кој ке Ве почитува како личност прво па после све друго. :* Поздрав девојки ;)
     
    На HplsRomantic, SimonaTino и tina-kiki им се допаѓа ова.
  3. Anon

    Anon Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    1.789
    Пол:
    Машки
    Тролаш сеа.
    Молим те кажи ми дека тролаш.
     
    На mili4ka123 и SimonaTino им се допаѓа ова.
  4. Sanjichka007

    Sanjichka007 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2012
    Пораки:
    1.544
    Допаѓања:
    11.928
    Пол:
    Женски
  5. Anon

    Anon Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    1.789
    Пол:
    Машки
    Ја невиноста ја изгубив на 20, скоро 21. Таа двајца дечковци плус мувачи неброени; јас две мувачици топтан дотогаш. Ич не му се мислев со колку била, што била... воопшто не ми сметаше тоа. Едноставно бев затрескан до уши. И да ни одеше све супер, ќе ја земев и око немаше да ми трепне зашто не беше невина.

    Ќе признаам, во тоа време се чувствував неадекватно, ко некој фрик, зошто ја немав изгубено невиноста. Мислев дека само јас сум, од сите околку мене, останат. И затоа лажев кога некој ќе прашаше.
    После тоа, си мислев, за ова толку се замарав? Мора да сум бил луд.

    До сите девици, машки или женски: не сте сами, не сте фрикови. Има полно околу вас што само глумат лудило.
     
    На Lux му/ѝ се допаѓа ова.
  6. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.628
    Познавам една девојка која има 35год и сеуште е нивина,и ми се доверила како на другар и никогаш не ми паднало ха памет да ја зезам или пак да кажам на други,така да не е фер сега некои тука да ги исмејуваат,тоа е нивни избор и крај.
     
  7. Marjan007

    Marjan007 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 септември 2011
    Пораки:
    340
    Допаѓања:
    3.926
    Стварнооо, а едно советче од "чичко ти" Мацко дај жити бога не се заморувај со тоа и почни да си го живееш животот како што си сакаш ти, е сега пак не значи тоа да ги "измеркаш" сите ама важно жити бога не се замарај со тоа дека имам 20 години невина сум и ќе останам така оти никој не ме сака и никој нема да ме земи, не ги слушај другите што лупаат пошто сите се прават интелектуалци и дека се знаат а единствен допир со образование им е супа со букви.....ова во превод би значело сите се прават светци а го примаат како сочуство било машки било женски :!: :worried:hock:
     
  8. marc

    marc Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2013
    Пораки:
    171
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    растргната сум на повеќе страни, постојан дечко не можам да си фатам онака за кратко фурам и има еден со кој се познавам од лани мај месец, се гледаме повремено и пак ќе се видиме... и не знам малку како да го сакам, но не сме сериозно нешто, ако го сторам тоа што го мислам- да му дадам, дали сметате дека би згрешила, сакам да имам значи односи, но самата постапка со некој што ми е непостојан во животов да имам односи прв пат ме плаши, не како чин туку дали е тоа ок или не? не можам да проценам, не знам бидејќи навистина
     
  9. Emma89

    Emma89 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    425
    Ооо Боже, кога го прочитав насловот на темата пред 10 минути, сега уште се чудам.
    Добро, зарем дојде време кога срамота е да си невина?

    И да имаш 25 години, ако уште ја немаш најдено "вистинската" личност за прв однос, никој не те тера со сила да губиш невиност, да биде само колку ради реда.

    За џабе не се става прст на глава и се размислува за вакви работи во животот. Зарем личи дете, уште недораснато психички и физички да влегува во сексуални односи, ЗОШТО, затоа што срамота било да си невина, а си тинејџер? Глупости во боја.

    Ако си со личност што може да и веруваш, што ја сакаш, што те поддржува, имаш солидна бројка на години кога личи да се впушташ во тие води, тогаш може да размислиш за губење невиност.

    Ептен ако е работата дојдена до љубопитност, е тогаш тоа е друга ствар... родители, домашно воспитување, друштво, новиот начин на живот на младите денес... и тн.
     
    На HUNK, Lux, vendiii и 2 други им се допаѓа ова.
  10. HplsRomantic

    HplsRomantic Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    23
    Па фактот што си невина на 20, 21, 22...(небитно), е нешто со кое треба да се гордееш. Првиот пат треба да ти биде со некој кон кој навистина чувствуваш нешто и кој те почитува, а не со некоја пролазна авантура. Ако тоа се случи со некој небитен, понатаму во животот кога ќе ја запознаеш ОНАА вистинската љубов, ќе ти биде криво и ќе се каеш зашто не си почекала уште малце ;)
     
  11. marc

    marc Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2013
    Пораки:
    171
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    да си почекам според вас...
     
    На HplsRomantic му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Emma89

    Emma89 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    425
    ^Хехехе, ме насмеа. Немој да не слушаш нас или некој друг, самата си знаеш што е најдобро за тебе. Ако не чекаш, ќе изгубиш невиност. Ако чекаш може само да добиеш нешто. Ако ја најдеш вистинската особа, макар тоа било и на 23-24 год., нека биде тогаш, првиот пат се памти, нека не биде на лошо. :)
     
  13. DjinTonik

    DjinTonik Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 септември 2012
    Пораки:
    399
    Допаѓања:
    110
    Значи далеку пострашно е да бидеш скината на 15 години, отколку невина на 25. Јас бев невина до 24 години, и воопшто не се замарав и не се срамев од тоа, со тоа треба да се гордееш зошто во ова расипано општество реткост е да се најдат такви девојки... Сум го направила тоа во момент кога сум била 100% сигурна дека сакам да се случи тогаш и со таа личност, никој не ме притискал и во тој момент не треба да се мисли дали е таа личност со која сакаш да го поминеш животот или не, се може да се случи и да се промени во текот на врската.
     
    На baby-star му/ѝ се допаѓа ова.
  14. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    искрено не знам засто некои девојки ако имат 20 год се срамат од својата невиност :^)
    зарем е Чудно,за мене тоа е несто позитивно...
    не мора да се ослободува од невиноста со било кој само за да се ослободис од тоа,кој кој знае сто мака е тоа...
    ви се молам се работи за вас,нормално е ако тој Чекор се направи со љубов и вистинска лиЧност,а не како некои :o имам 20 год ке одам со некоје маско само за да се ослободам од невиноста... :x :x
     
  15. marc

    marc Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2013
    Пораки:
    171
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    напротив, воопшто не се срамам од невиноста само најверојатно би требало да го преформулирам прашањево, пошо немам стален партнер првиот пат со несталниот мој партнер на 20 год. дали би бил срамен чекор со оглед на тоа дека веќе сум прилично голема. не можам да проценам и не знам, навистина не знам бидејќи не сум од тука
     
  16. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.312
    Пол:
    Женски
    девојко,штом не си од тука zошто раѕмислуваш за таква опција,секс со нестален партнер :fubar: .немој да го правиш тоа,подоцна може многу мака да ти биде :!: .
    според мене,размисли убаво на кого ја даваш невиноста,сепак тоа треба да биде со човек кого ќе го сакаш а не вака со пролазен тип.
    направи така како ти се осеќаш,сепак ти знаеш најдобро!
     
  17. Jecichka

    Jecichka Активен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2012
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    22
    Ufffff blazesi ti :D DA SE SRAMISH OD TOA ?! Nikako ! Treba da si gorda na toa. Se vo svoe vreme ke dojde momentot i za toj cin. :)
     
  18. S.N.E.G.U.L.K.A

    S.N.E.G.U.L.K.A Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2013
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    49
    Оооо ти луда женска главо :) Па ти треба да бидеш горда на себе,а не да ти биде срам.Наместо да ја чукаш главата од ѕид како некои кои треба за нивните постапки во минатото,ти треба да одиш со крената глава,горда на себе.Направи го тоа со тој кој што знаеш дека е вистински човек за тебе,што те сака и го сакаш.Вистинскиот до него ќе сака поштена девојка,а не дроља :)
    Јас уште малце ќе наполнам 19 години.И да ! Невина сум сеуште.И не ми е гајле дали ќе зборат смотана,ова,она...На денешницава ретко од девојкиве се невини,својата невиност ја изгубиле дури на 14-15 години,што според мене е страхотно.
    Суштината на ова денешно општество е да се издвојуваш од другите,а не да бидеш ист како нив.
     
    На Ketrin.Moon му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Ketrin.Moon

    Ketrin.Moon Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2013
    Пораки:
    770
    Допаѓања:
    7.172
    Пол:
    Женски
    :) Не е срамота , јас не се срамам ке наполнам 20 и не сум имала односи ,се во свое време.
     
    На Lux и bart.simpson им се допаѓа ова.
  20. dzeneta

    dzeneta Активен член

    Се зачлени на:
    2 мај 2013
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    7

    Nee dusicke ne sramno i smesno uzivaj ;) Jas ja izgubiv nevinosta na 23 god ama so mazmi ja izgubiv nevinosta od kako se zemavmee .. Ke bidee uzivaj i tebe ke ti dojde Redot napravigo toa so Covekot sto go sakas i znae da go ceni toa ;) pozzz :*