1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Невиност на 20 години

Дискусија во 'Секс' започната од marija666, 6 јануари 2010.

  1. Kartman

    Kartman Активен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2014
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    51
    Пол:
    Машки
    its a deal :)
     
  2. Arthur

    Arthur Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2014
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    2.518
    Пол:
    Женски
    Невиност на 20 години... па што голема работа дека некој сеуште е невин на 20 години имам 17 уште малку 18 и што треба да се е**м? стварно не ми е јасно и 25 да имам ако не се чувствувам спремно или пак го немам најдено вистинскиот нема да го направам и крај од тоа не се срамам нема ни да се срамам кој сака нека ме поддржи кој не немора
     
    На Bokchee, SnowWhite8, Ana3567 и 2 други им се допаѓа ова.
  3. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.933
    Допаѓања:
    30.767
    Пол:
    Женски
    Колку подолго задржиш невиност, толку поубаво. Мое размислување. :)
     
    На resenska, HUNK, Dream-Girl и 7 други им се допаѓа ова.
  4. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    Nema da se plasis dali ovoj mesec mi dojde ili mi kasni dali ima bebe ili ne.....:D
     
    На sweety90 и QweenSM им се допаѓа ова.
  5. Arthur

    Arthur Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2014
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    2.518
    Пол:
    Женски
    те поддржувам :* oдносно и јас така мислам туку има девојки што бараат глупава помош од типот помош невина сум а имам 20 што да правам што да правиш уште прашуваш оди и со првиот на кревет само до толку се закочени што мислат дека невиноста се губи на 15
     
    На Kukla994 и QweenSM им се допаѓа ова.
  6. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.933
    Допаѓања:
    30.767
    Пол:
    Женски
    Еххх.. искрено и јас вака како што ве читам се нервирам што не сум невина сега, а сум 19. Кога си фатив дечко да почекав уште малце убаво ќе беше, но ете младоста што не прави..
    Но за џабе не рекле, се учи од грешките.
     
    На Kartman, Kukla994 и Arthur им се допаѓа ова.
  7. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    Strastite mozebi ne se zadovoluvaat vistinski no ke se obiduvas na drug nacin pa sto e ova prv decko fati i vednas sakkat da te legnt e pa mene ne uspejaa haha
     
    На Kartman, QweenSM и Arthur им се допаѓа ова.
  8. Arthur

    Arthur Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2014
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    2.518
    Пол:
    Женски
    Куклич мој човек си до сега не успеал никој нема ни да успее некој имам решено дека невиност не губам до првата брачна нок можеби ке помислите дека сум заостаната но јас така сакам па ке видиме дали ке отстварам тоа што сакам
     
    На Bokchee, emse, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    Ista zelba...aj ke pisuvame kga ke se omazime dali ke bideme na prvata bracna nevini seuste :rofl:
     
    На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Arthur

    Arthur Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2014
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    2.518
    Пол:
    Женски
    секако дека ке пишуваме прво тебе ке ти се пофалам хахах и како во старо време чаршавот ке го закачам надвор да го видат комшиите (се зезам)
     
  11. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    Haahahaha
     
    На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Igrata

    Igrata Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2013
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    306
    Пол:
    Машки
    Девојка ми на 14 години кога ја имав 15 реши да имаме односи и воедно да ми ја земе невиноста.

    Уште се сеќавам на денот, беше во тексас шорцеви но имаше големи бутови (~60кг / 1.60м) и дека беше денски сите стари дедовци со бркови од пазарче до апче се вртеа и ја гледаа, а јас се осеќав како да шетам стара кобила наместо девојка ми што сака за првпат да има односи. Така да во право се тие што го чекаат вистинскиот, нема потреба да се избрзува, ако не ти дошол моментот, на крај ќе ти било поглупо ако би пробал како во мојот случај.

    Се си доаѓа спонтано и природно.
     
    На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    @Igrata арно ама не му се чека на секој...
     
    На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
  14. ivaaa.iva

    ivaaa.iva Нов член

    Се зачлени на:
    4 април 2014
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    леле истото јас го доживувам сега,имам 22год и долга врска и скроз истите работи ми се дешаваат, од една страна сакам и кога ке дојде тој момент ме фаќа страв цела се скочанувам и неможам едноставно а не дека ме боли така непријатно чуство имам доле :) искрено јас веќе и не кажувам на никого дека сум уште невина пошто стварно ми е срам :$ сите имаат долги врски и односи само јас никако со години да го пребродам тој страв и да се опуштам...зашто стварно незнам...се надевам ќе успеам и јас како тебе веќе и жал ми е за дечко ми што толку ме трпи и се задоволува со нешто минимално за да не ме форсира веќе и јас незнам како да се опуштам:worried:
     
  15. SnowWhite8

    SnowWhite8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    1.275
    Допаѓања:
    1.620
    Пол:
    Женски
    А не ми е јасно за кого сум се "чувала"?
    Колку глуп израз како да чуваш чоколадо или незнам што па чуваш хах.
     
  16. Igrata

    Igrata Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2013
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    306
    Пол:
    Машки
    Некој чоколади се веќе земени, некој чекаат да бидат земени

    [​IMG]
     
    На BoneMachine му/ѝ се допаѓа ова.
  17. BoneMachine

    BoneMachine Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2014
    Пораки:
    862
    Допаѓања:
    3.379
    Мене губењето на невиноста воопшто не ми претставуваше некој посебен настан во животот едноставно бидна, можеби повеќето девојки поинаку го доживуваат тоа бидејќи има болка во некои случаи и крварење. Имам сретнато и девојки на кои не им бил многу битен чинот на "скинување" или едноставно со текот на времето изгубил значење.
    Истотака не гледам некоја логика во задоволството да се одземе невиноста на некоја девојка(доста машки имаат), за мене е подобро да има поминато низ тоа.
     
    Последна измена: 19 декември 2014
  18. BoneMachine

    BoneMachine Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2014
    Пораки:
    862
    Допаѓања:
    3.379
    Друже верувај дека чоколадцата ќе бидат земени вака или онака без твое и мое знаење , едноставно се случува. :)
    и следнит пат кога ќе ја посетиш слаткарницата ќе има помалце колачиња од предходно, размисли :)
     
    Последна измена: 19 декември 2014
  19. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.189
    Пол:
    Женски
    Жити темата за коментирање|(
    Да беше "невина на 30год" па да ја разберам дискусијава...
     
    На SwanMay и crimson им се допаѓа ова.
  20. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Дали за возраст на губење невиност стои единица или двојка напред, воопшто не зборува за тоа каква е девојката. Поише за ксметот зборува отколку за нејзе самата, ако воопшто има некое значење. :rofl:
    Тоа не треба да е одлука на мнозинството, на блиските, на догми, филозофии и учења во коишто не верувате цврсто, а домашните очекуваат да верувате и тн.

    Затоа што, тоа е ваше тело, ваша потреба за блискост и одлуката треба да ја донесете вие и треба вам да ви биде убаво искуство. А за тоа, треба тоа да биде личност со којашто сакате да имате таква блискост и во којашто имате доволно доверба за да се чувствувате убаво и опуштено. Многу не му придаваат значење на овој момент, но за некои може да биде многу стресен.

    За осуда ќе се најде секогаш во друштво на луѓе коишто непријатно изненадени од сопствениот живот, не сакаат повеќе да го мислат и да се трудат да го оправат, па се занимаваат со туѓи: ако си мала, ќе ти лепат едни етикети, ако си поголема други. Де што брзала, ќе и` избега ли тоа, де што ли и` е проблемот што чекала, до толку ли не може да најде некој, ретко кој има нешто позитивно за коментирање. :D Ако се водиме по тоа, не треба од дома да излеземе. Па дури и во таков случај, ќе ти постават дијагноза.

    Затоа, не се замарајте со ништо друго освен со тоа како вие (ќе) се чувствувате. Затоа што, тоа е ваш момент и ваша интима.
     
    Последна измена: 19 декември 2014
    На Rosonerka, glosipgirl, Portishead и 2 други им се допаѓа ова.