1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Невиност - украс или товар?

Дискусија во 'Секс' започната од Bright, 17 февруари 2010.

  1. candy.cane

    candy.cane Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2017
    Пораки:
    1.684
    Допаѓања:
    8.983
    Пол:
    Женски
    Само јас мислам дека е одвратно мислењево или..?
     
    На Kimberly11, Lella, Alisa22 и 7 други им се допаѓа ова.
  2. smb asr

    smb asr Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2016
    Пораки:
    776
    Допаѓања:
    9.576
    Како што тебе ти е одвратно мислењево, така и мене ми е одвратно која некоја девојка ја чува В картата за пролаз да биде добро омажена, а инаку прима бургии растуара. И ај што прави прави, па уште доаѓа и ти соли памет, ти кажува дека си блудник, а таа само што алка не и светнува над глава од невиност.
    Значи од невиност до невиност има и те каква разлика.

    Ама заборавив ова е женски форум, и сите членови се либерални и животот е розе.
     
    На edna_malecka, Damata so marama, Tanjamm и 2 други им се допаѓа ова.
  3. Mollami

    Mollami Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2019
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    297
    Пол:
    Женски
    Се до првиот се*к не украс само него позлатен украс беше за мене...бтв..ме излажа идиотот и не си ја сочував
     
  4. candy.cane

    candy.cane Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2017
    Пораки:
    1.684
    Допаѓања:
    8.983
    Пол:
    Женски
    Па можеш да зборуваш лошо за типка што вреѓа за работи кои демек не ги прави (а уствари ги прави).
    Мислењево ти е ко секоја што имала анален и орален да е расипана.

    А ме дира лично, да, затоа што никогаш не сум осудувала некој на основа секс (освен соученичките на 13 до 15 години).
     
    На Kimberly11, Alisa22, theowndemon и 2 други им се допаѓа ова.
  5. Mantub

    Mantub Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    10.800
    Допаѓања:
    97.074
    Пол:
    Женски
    Јас мислам да замолиш некој модератор да го цензурира зборот СЕКС, немој со ѕвездичка да пишеш, пак се познава :rofl:
     
    На piksooki, Damata so marama, Mollami и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    А сакаше ти да имаш секс, или не?
     
    На Mollami и candy.cane им се допаѓа ова.
  7. smb asr

    smb asr Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2016
    Пораки:
    776
    Допаѓања:
    9.576
    Значи првото мислење ми беше наменето за девојки кои ем ја чуваат невиноста ем се растураат во другите дупки, значи само на конкретно невини девојки кои сакаат и нива и крава и пи**а здрава.
    И уште нешто кенди, ете лично јас не преферирам анален, ама орален и те како, едноставно уживам. И нема потреба да се навредуваш од вакви мислења, освен ако и ти не си чуваш невиност колку само за пролаз.

    И пак ќе кажам, не е срамота да си невина, се додека на тоа си гледаш сериозно, и не е товар тоа воопшто, ако не си спремна Боже мој, чувај си се за понатака, или па и до брачна ноќ.
    Само што не е во ред да се чува невиноста само за добра мажачка, а другите дупки да се користат, и да се зборува за чесност.
     
    На King4ee му/ѝ се допаѓа ова.
  8. kukidi

    kukidi Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2015
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    173
    Пол:
    Женски
    Haha @LoneWolfGuy ne beshe celoto mislenje za tebe;) osven deka iskusna zvuchi na stara zoshto ne mozhesh da znaesh kolku e devojkata iskusna ako ne slushash muabeti od strana. Izgledot mozhe da lazhe;) Zabelezhav deka na forumite edno a vo realniot svet situacija razlichna, mene me znaat deka nemam dechkovci i nikoj ne bega od mene nevinata, zatoa iskomentirav i temata se aktivirashe.Ne sakajkji beshe izvinete ako vi smeta. Samo kje im poracham na devojkite da ne sfakjaat seriozno nishto shto kje prochitaat i da ne se sekiraat za nechii komentari, ne se bitni. Se vo svoe vreme ako treba da se sluchi.
     
  9. Naumoski96

    Naumoski96 Активен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2020
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    23
    Пол:
    Машки
    Хмм..
    Според мене мое мислење е дека сепак девојчето треба да си одлучи со кого како и што.. Доколку јас би бирал би го направил тоа со некој што би одел подолго време но доколку од некоја причина нема некоја по сериозна врска би одбрал рандом тип :)
     
  10. Nigredo Odor

    Nigredo Odor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2016
    Пораки:
    3.549
    Допаѓања:
    19.459
    Ти многу упатен во женските избори. Звучи како и онака да би одбрал рандом тип. ;)
     
    На DAngel и candy.cane им се допаѓа ова.
  11. Naumoski96

    Naumoski96 Активен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2020
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    23
    Пол:
    Машки
    Од машна гледна точка јас така го гледам :)
    Од многу причини стои тој РАНДОМ тип!
     
  12. Naumoski96

    Naumoski96 Активен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2020
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    23
    Пол:
    Машки
    Од многу женски до сега сум слушал како постојано мислат на тој ПРВИОТ или пак би направиле нешто со него иако имаат дечковци или имале поради тоа постои тој РАНДОМ тип.
    Мојата прва девојка беше рандом што нит ја знаев нит ја познавав и да ти кажам баш ми е мило што така испадна ден денес кога правиме муабет за тие теми со друштвото сите на нешто се навраќаат или гледаат нејзин профил јас си ужувам во моите слики кои знам дека веќе нема да се повторат и дека 2та сме тргнале по свој пат и дека никогаш нема повторно да се видиме или чуеме :)
     
  13. candy.cane

    candy.cane Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2017
    Пораки:
    1.684
    Допаѓања:
    8.983
    Пол:
    Женски
    Абе и јас се согласувам дека е глупаво да има секс било кај освен п*чка се со цел да биде невина коа ќе се мажи. Со оваа постапка го поддржуваат моментот - мора да е невина за да вреди.

    Ама првичното мислење повеќе ти алудираше ко тие што немале вагинален,а имале орален и/или анален од свои лични примери, да се покварени.
    Имам другарка што година дена пробувала вагинално ама не можеле никако, па почнале анален да практикуваат. Јас лично имав орален прво па вагинален. А не беше ради тоа што сакам да сум невина туку затоа што не успеавме тогаш.

    @Naumoski96 абе секс не се планира.
     
    На theowndemon и Angie1432 им се допаѓа ова.
  14. Naumoski96

    Naumoski96 Активен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2020
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    23
    Пол:
    Машки
    Никој не рече да планираш но секако имаш опција за избор кога ќе се одлучиш со кого..
    Имаш девојки што немаат изгубено невиност ама на орален или анален план партал се направиле така да нема тука оваа е невина вреди..
     
  15. candy.cane

    candy.cane Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2017
    Пораки:
    1.684
    Допаѓања:
    8.983
    Пол:
    Женски
    Ама се додека се дава толкаво значење на невиноста, ќе се прават муабетиве. Јас бев невина до 19 години, а да имаше ситуација можеби и на 16 ќе имав секс. Дали јас од 16 до 19 сум давала/добивала орален си е моја работа. За мене јас си знам дека невиноста вк сексот ја имам изгубено. Единствено хименот не е расцепкан.
     
    На crimson му/ѝ се допаѓа ова.
  16. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Познато му е бирањето типови изгледа

    IMG_20200107_132440.jpg
     
    На MayDiamonds, Kimberly11, Nausicaa и 8 други им се допаѓа ова.
  17. Naumoski96

    Naumoski96 Активен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2020
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    23
    Пол:
    Машки
    Потполно си во право и те поддржувам :)
     
  18. Mollami

    Mollami Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2019
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    297
    Пол:
    Женски
    Sakav ama se dvoumev..mn bev napalena..
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  19. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.808
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Секс пред брак??:|:^):worried:
    Каков страм и не почит кон машкото .
     
  20. Bratot

    Bratot Популарен член

    Се зачлени на:
    26 април 2019
    Пораки:
    3.933
    Допаѓања:
    13.743
    Пол:
    Машки
    Ужас,катастрофа :P
     
    На Vampire hanter и piksooki им се допаѓа ова.