1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Невиност - украс или товар?

Дискусија во 'Секс' започната од Bright, 17 февруари 2010.

  1. zokipoki.1

    zokipoki.1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2016
    Пораки:
    397
    Допаѓања:
    1.288
    Пол:
    Машки
    Dvosmisleno prasanje...imav koleska so 35 god starost i bese nevina. Taa mi velese..jas sekogas si mislev ima vreme za se asega gledam deka so godini sum zadocnila i so toa cekajki go princot i so uzivanjeto vo seksot...sega sum samo rob na nevinosta koja i bas ne mi e najdobro alibi za sreken brak koga iks moi prijatelki i pred mene go uzivaa seksot i pred mene se omazija
     
    На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
  2. sugarlips

    sugarlips Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    672
    Допаѓања:
    761
    Пол:
    Женски
    Ммм,ниту украс,ниту товар.:D
     
  3. lunchy

    lunchy Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2016
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    311
    Пол:
    Женски
    Eve jas imam 22 godini i iskreno nekogas mi e tovar ama nekogas i ne zatoa sto denesnive maski samo mislat kako da legnat nekoja a mnogu retko sakaat vrski. I osven toa ne dozvoluvaat da pomine vreme pa.togas da sakaat nesto tuku vednas pa zatoa jas Ne sakam i ne mi e samo aj so bilo koj . Da mozebi mi e vreme i jas sum svesna za toa ama ne mi e nitu pak da legnam so nekoj radi reda .A drugive ako mislat deka toa ne e vo red neka se ismejuvaat ama jas znam deka ne sum storila nisto loso so sto bi bile povredeni moite ili nekoj drug taka da mnogu mi e gajle. inaku da gledam deka sega mn rano stapuvaat vo odnosi no sepak ima i isklucoci :)
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  4. s1a1n1d1r1a1

    s1a1n1d1r1a1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    1.685
    Допаѓања:
    14.358
    Пол:
    Женски
    Ни едното ни другото.
    Хименот е мембрана- дел од физиологијата на жените.
    А поимот „невиност“ е глупост, и често девојки што не се „скинати“ не би се сметале за невини.
     
  5. Фин Дечко

    Фин Дечко Активен член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2016
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    47
    Пол:
    Машки
    Најсвето нешто за едно машко да има таква девојка т.е да и бидеш прв (дупи си на страна, ама твојата да биде невина), на крај на краиштата никој не сака "дупнат производ" :D
     
  6. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    А ти невин ли си?
    Чисто информативно прашувам. :D
     
    На Dust и Rama им се допаѓа ова.
  7. Фин Дечко

    Фин Дечко Активен член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2016
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    47
    Пол:
    Машки
    Бев до пред некоја минута, но твоето прашање ме "скина" :rofl:
     
  8. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Е жими дедо мраз,што во 21 век ќе најдеш невина :D
    Едно е да сакаш,друго дали ќе ти се оствари ;)
    И кога велиш кој сака дупнат производ,звучиш ко да го слушам прадедо ми од 19 век :D
     
    На foreverMATH, ♣ Alba Viduam ♣, Someonespecial и 2 други им се допаѓа ова.
  9. Фин Дечко

    Фин Дечко Активен член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2016
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    47
    Пол:
    Машки
    Ех...сега и ти, има и млади девојки кој се чуваат, не се сите исти нели, не сите се со "раширени нозе" На крајот 21-ви век сме медицината е унапредната може и да се "сошие" или тоа не рачуна? :rofl:
     
  10. Nalutena1

    Nalutena1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2016
    Пораки:
    498
    Допаѓања:
    1.762
    Пол:
    Женски
    Hahha e da be da se sosie i ja sum slusnala a znae li nekoj u slucaj kolku cini toa? inace retki se devojkite koi se nevini mislam ne gi ima poveke osven onie bubalicine a bogami i tie lesno pagjaat samo.da probat hahaa.
     
  11. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.565
    Пол:
    Женски
    500-1000 евра на приватно
    Ептен мал зафат е.. ама глупост до немај каде


    Како што гледам на младиве им е повеќе товар од украс
     
  12. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    3.005
    Допаѓања:
    4.821
    Пол:
    Женски
    Како ја затерале младиве како што слушам изгледа ќе се врати мажење и женење до 18 год со стројници и сте сексуално ќе се среќни со фамилија и деца. Инаку ова од 13 год што читам е надвор од нормала, се што е под 18 год, е прерано и незрело, не е тоа нашето време, еден и за тој се мажиш зш и тој знае и ти знаеш дека тоа е тоа и за то асе решаваш на тој чекор, а денес не се знае кој пие кој плаќа.
     
  13. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.565
    Пол:
    Женски
    Да му се згади на човек дојде времето. Деца по 15 години со стомаци до заби пред пораѓање, па фала богу неедуцирани ни за секс ни за спб ни за забременување...
    А што е па еден химен па и ти :D
     
    На elenaeli22, Rama и ЕденЧлен им се допаѓа ова.
  14. Фин Дечко

    Фин Дечко Активен член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2016
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    47
    Пол:
    Машки
    MTV Sixteen (16) and Pregnant :rofl:
     
  15. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    3.005
    Допаѓања:
    4.821
    Пол:
    Женски
    Едуцирани се за заштита и бременост само не се едуцираат изгледа за тоа што таквите појави и прават на емотивната состојба ТРАЈНО. Јас разбирам да згрешат, возрасни сме па, грешиме тоа е дел од животот ама да згреши мал дел, а не отишле на екскурзија и пола клас 13годишни деца останале бремени алооо бре !!!! Па, не ги чувале наставниците, родител да си па, оди дочувај ги. И по школи и по медиуми треба да се работи не само на заштита да се научат да пливаат туку и да им се укаже што тие постапки значат и кои последици ги носат на секоја возраст, на пр. абортурс (јака и душа на таа жена што абортирала возрасна,а не па дете). А химен како што се шие денес и се тепа пари на тоа нема важност веќе и не треба да има затоа што тоа не е за мажот, за неговата или нејзната фамилија ТУКУ ЛИЧНО ЗА ЖЕНАТА.
     
  16. Nalutena1

    Nalutena1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2016
    Пораки:
    498
    Допаѓања:
    1.762
    Пол:
    Женски
    da i jas porano go gledav toa na mtv 16 and pregnant i mozam da kazam deka se soocuvaat so dosta problemi koi doprva doagjaat i toa na 16 god katastrofa nevidena ama barem im davaat primer na drugive sto znaci da se ima dete na 16 god. i razni vrsti problemi. Ednostavno si go unistuvas tinejdzerstvoto, ucenjeto i se po red samo radi toa sto nevinosta im je tovar i moraat da ja izgubat a za zamena dobivaat milion problemi ccc strasno i zalno:puke:
     
    На Фин Дечко му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.582
    Пол:
    Женски
    Е ова е најпростиот став на едно машко.
     
    На foreverMATH, sparklie, crimson и 9 други им се допаѓа ова.
  18. elenaeli22

    elenaeli22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2015
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    380
    Треба да си до толку будала, без ум да земиш да се шиеш прво, второ да има шо се чуваат да, знам јас и тоа не мали, ама не одам со секој или за една вечер, друго девојката не се одредува по тоа дали е невина, дали имала еден, двајца.
    А претерано партнети и за женско и за машко не ми е нормално мене.
    Особено и за оние машки шо нон стоп менуваат, мене тие ми се баш одвратни, не сакам некој шо не се цени себе си, шо секоја можи да го има.
     
    Последна измена: 26 ноември 2016
    На fallenangel му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Фин Дечко

    Фин Дечко Активен член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2016
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    47
    Пол:
    Машки
    Да ама така мислиш дека си женско е ова дегенско размислување, не ни сеедно на нас машките не сме ние роботи. Повеќето женски кријат колку секс партнери имале, без разлика никое машко нема да и каже на партенерката но во главата ни се врти прашањето: од каде да знам колку ја поминеле оваа? И никој несака "расклашена партнерка" :D
     
    Последна измена: 26 ноември 2016
  20. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.565
    Пол:
    Женски
    А мислиш ние сакаме фраери? Женкари?

    Пффф... не сакаме.
    Ама поарни нема.
     
    На foreverMATH, fallenangel и eloves им се допаѓа ова.