1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Невиност (Masumiyet) [Канал 5]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Rama, 15 септември 2021.

 1. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.525
  Допаѓања:
  47.808
  Пол:
  Женски
  Серијата од понеделник ќе се емитува на Канал 5, во Турција заврши во мај, се работи за нова серија снимена во 13 епизоди.

  Ела е обична млада девојка која на факултет ќе се заљуби во 35 годишниот женкар и богаташ Илкер, кој патем е тежок нарцис, ќе почне да стажира во неговата фирма и ќе почнат врска, а Илкер во меѓувреме е свршен за друга девојка со која е во долга врска и ќе биде истовремено во врска со двете. Во меѓувреме Ела прославува 19 роденден и додека сите блиски и прават изненадување, Ела бега тајно од дома за да се најде со Илкер, таа вечер некој ја претепува Ела и во безсознание од автомобил ја фрла на автопат, тука почнува исплеткана приказна, со многу осомничени и многу вмешани луѓе, тука почнува драмата на Ела, покрај неа ќе биде мајка и која како вистински борец ќе се бори до крај против богатото поткупливо семејство на Илкер и против него, отргнувајќи ја на секој можен начин наивната ќерка од него, но за жал честопати не толку успешно.

  Серијата е психолошка драма, и мислам дека служи како лекција за сите нас од женскиот пол, посебно за младите девојки.
   
  На Tajnaotrovna, Cherry blossom89, cresa-jagoda и 4 други им се допаѓа ова.
 2. Oneo

  Oneo Популарен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2014
  Пораки:
  1.747
  Допаѓања:
  9.062
  Пол:
  Женски
  Интересно звучи.
  Во колку часот ќе се емитува ?
   
  На cresa-jagoda и Rama им се допаѓа ова.
 3. edna_malecka

  edna_malecka Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  3.016
  Допаѓања:
  10.942
  Пол:
  Женски
  Се пријавувам, ќе гледам.
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Camille84

  Camille84 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2020
  Пораки:
  124
  Допаѓања:
  265
  Пол:
  Женски
  Во 22:30 на реклама видов.
   
  На cresa-jagoda, Oneo и Rama им се допаѓа ова.
 5. @ceci11

  @ceci11 Активен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2020
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  152
  Пол:
  Женски
  Серија е добра, крај е много добар. Секој си плаќа за сопствени гревови.
   
  На cresa-jagoda, Oneo, Rama и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. Saliii

  Saliii Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 декември 2020
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  542
  Пол:
  Женски
  Првите неколку епизоди се многу интересни, со примамлива содржина. Серијата е правена за европски пазар со скапа продукција и убава актерска екипа, но терминот во кој беше објавувана во Турција и го намалуваше рејтингот кој е и најважен за што повеќе епизоди.
  Канал 5 ме изненади со изборов на серијава овој пат, мислам ќе биде гледана.
   
  На spacegirl92, cresa-jagoda, Oneo и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.525
  Допаѓања:
  47.808
  Пол:
  Женски
  Во 22:30, слободно да ја гледаш, предобра е серијата, и не е долга да се вртат во круг ко повеќето:)

  @Saliii Не само што беше серијата добра, туку и на сет љубов се роди меѓу Ела и Илкер, скоро раскинаа, ама ич не ми одговараа ко пар, ни за серијата, ни приватно, ептен е ко дете Илајда спрема него:lol:
   
  На Cherry blossom89, Saliii, mssuniquee и 3 други им се допаѓа ова.
 8. Mantub

  Mantub Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  7.576
  Допаѓања:
  55.621
  Пол:
  Женски
  Ќе пробам да ја гледам, спојлери пишувајте скриени! :lol:
   
  На Cherry blossom89, Saliii, mssuniquee и 2 други им се допаѓа ова.
 9. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.525
  Допаѓања:
  47.808
  Пол:
  Женски
  Нема да згрешиш, закон е серијата и доста современа е, опишува се што се случува на денешницата и во реален живот и на социјални мрежи(fingers)
   
  На Cherry blossom89, Bebce1, Saliii и 3 други им се допаѓа ова.
 10. Аргентина *

  Аргентина * Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  2.694
  Допаѓања:
  5.686
  Пол:
  Женски
  На јутуб гледав сцени и не ми беше нешо посебно. Вакви серии има, со лопата да ги рине чоек.
   
  Последна измена: 17 септември 2021
 11. mssuniquee

  mssuniquee Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 февруари 2015
  Пораки:
  2.404
  Допаѓања:
  36.382
  Пол:
  Женски
  Добра серија, омилена ми беше.
  Посебно крајот(y):)
  Серијава прикажува колку социјалните мрежи влијаат врз нас..

  @Rama Леле јас и ти ама скроз исти мислења имаме :lol: Стварно не знам Серкај што виде во неа.. дете баш

  Туку, што мислење имаш за новава Ask
  Mantik Intikam?
  Во Турција сум, оставив забава и се седев сама во соба и ја гледав епизодава, ептен интересна беше:D
   
  Последна измена: 18 септември 2021
  На cresa-jagoda, Saliii и Rama им се допаѓа ова.
 12. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.525
  Допаѓања:
  47.808
  Пол:
  Женски
  Пример за тоа се Ирем и Хале кои опсесивно прикажуваа лажен живот, глумејќи нешто што не се, а ќе речеш возрасни жени, се до Ела и цела армија други девојки, страшно навистина и за жал доста реално.


  Не ја гледам таа серија, знам за што се работи, ама не ја загледав, не ми се баш омилени главните глумци, ама знам дека има голема хемија меѓу Илхан и Бурџу, и серијата има гледаност.
  Јас ја чекам сега во среда да почне Sadakatsiz, таа ми е врв серија :)
   
  Последна измена: 18 септември 2021
  На cresa-jagoda и mssuniquee им се допаѓа ова.
 13. Dream-Girl

  Dream-Girl • The insomniac dreamer • Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  14.237
  Допаѓања:
  143.095
  Пол:
  Женски
  Ми фати око и мене серијава, ќе ја загледам.
  Добар избор на глумци, личи на добро осмислено сценарио, се надевам нема да ме разочара крајот. :)
   
  На Saliii, cresa-jagoda и Rama им се допаѓа ова.
 14. calm-girl

  calm-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2021
  Пораки:
  425
  Допаѓања:
  537
  Пол:
  Женски
  На поучна серија ми се виде. :)
  ПС. Таман ќе ја гледам и Ферхунде (актерката што глумеше во Кога Лисјата Паѓаат) пак. :lol:
   
  На _beautyy_, cresa-jagoda и Rama им се допаѓа ова.
 15. Аргентина *

  Аргентина * Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  2.694
  Допаѓања:
  5.686
  Пол:
  Женски
  Кој ќе ја претепа Ела? Претпоставувам нејзиниот излапен татко и идејата за серијава е преземена од Твин Пикс.
   
 16. Dream-Girl

  Dream-Girl • The insomniac dreamer • Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  14.237
  Допаѓања:
  143.095
  Пол:
  Женски
  Првата епизода ми беше мачна за гледање од аспект на ликовите и дејството. Како серија е добро осмислена, почетокот добар беше и ми задржа внимание додека гледав.
  Али мака ми беше гледајќи го Илкер, манипулатор тежок, па и 18г девојче што се пика упорно на 35г човек кој е верен. Исто и сопругот на Бахар многу ми оди на нерви.:worried:

  Бахар и комшијата Умут највеќе ми се допаднаа во серијава како ликови.
  Чудно кој би рекол дека некогаш за Ферхунде ќе кажам дека ми е омилен лик. :rofl: Ама ете се зависело од сценариото. :D

  Може ќе сменам мислење како ќе гледам повеќе, ова само првични впечатоци.
   
 17. Аргентина *

  Аргентина * Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  2.694
  Допаѓања:
  5.686
  Пол:
  Женски
  На Ферхунде овде улогата и е малку како мутава, не е за неа :wasntme: Тој маж и што го глуми ми иди да го скршам.
   
  На spacegirl92 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.311
  Допаѓања:
  1.037
  Нели ја Илкер исфрли Ела од колата и ја удри со столот? Или до крај ќе е неизвесно, Илкер ќе испадне невин? Ако може во спојлер?
   
 19. @ceci11

  @ceci11 Активен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2020
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  152
  Пол:
  Женски
  Мислам дека татко му е крив. Тој ќе ја фрли Ела од колата.
   
 20. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.525
  Допаѓања:
  47.808
  Пол:
  Женски
  Илкер ја претепа Ела, на крај ќе се потврди тоа, а татко му негов заедно со адвокатката која му е љубовница, ја исфрлија Ела од колата на Илкер
   
  На Melodi-Mel, Dream-Girl и cresa-jagoda им се допаѓа ова.