1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Невиност (Masumiyet) [Канал 5]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Rama, 15 септември 2021.

  1. Amelia

    Amelia Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    1.559
    Зошто? Нели тој не е крив?

    Леле како и го скина ушето оваа свршеницата на Илкер на Ела :worried::worried:.
     
  2. mssuniquee

    mssuniquee Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 февруари 2015
    Пораки:
    3.684
    Допаѓања:
    52.101
    Пол:
    Женски
    Крив е.. Илкер и Ела ќе се венчаат но на крај тој ќе биде виновникот :wasntme: Ќе има многу заплети во сите ќе сомневаат, дури Татко му на Илкер и другарот на Ела исто ќе ги затворат..
     
  3. Amelia

    Amelia Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    1.559
    Зошто тој виновникот, и да е виновен зарем нема таа да го повлече обвинението ако се венчаат? А што ќе биде со Ирем?

    Уште колку епизоди има?
     
  4. mssuniquee

    mssuniquee Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 февруари 2015
    Пораки:
    3.684
    Допаѓања:
    52.101
    Пол:
    Женски
    13 епизоди се вкупно..
     
  5. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.185
    Пол:
    Женски
    Кога има реприза, само при крај фатив вечерва. Овие двете ќе се испоубијат за Илкерот, Бог да чува. И сите други ќе ги убијат.
     
  6. @ceci11

    @ceci11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2020
    Пораки:
    1.498
    Допаѓања:
    1.641
    Пол:
    Женски
    Во 14.30
     
    На Аргентина * му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Bebce1

    Bebce1 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2020
    Пораки:
    1.362
    Допаѓања:
    5.699
    Пол:
    Женски
    Илкер ли е виновникот за тоа што и се случи на Ела? Нели татко му ја фрли или?
     
  8. @ceci11

    @ceci11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2020
    Пораки:
    1.498
    Допаѓања:
    1.641
    Пол:
    Женски
    Тој ја претепа, но татко му ја исфрлија Ела од колата
     
    На _beautyy_ му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Amelia

    Amelia Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    1.559
    Илкер само ја еднаш удрил, ама потоа повторно некој ја удрил со столот додека лежела на подот, пред да ја исфрлат од кола. Кој втор пат ја удрил?
     
  10. @ceci11

    @ceci11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2020
    Пораки:
    1.498
    Допаѓања:
    1.641
    Пол:
    Женски
    Можно е љубовницата на Исмаил
     
  11. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Нема да биде така, никој друг не ја удрил, она така си замислила веројатно поради ударот не се сеќава добро или зошто потсвесно не сака он да ја истепал. На крај ќе излезе он крив.

    Инаку јас на нет ја догледав, крајот ми беше малку штур. Не отварајте спојлер ако не сте ја гледале уште до крај и не сакате плус информации. :D
    Свадбата меѓу Илкер и Ела беше најглупо нешто што можеше да се случи. Сакав да прикажат некоја епизода уште, бар како животот им се средил и подобрил барем после некое време, нешто за Бахар и таткото на Ирем, па за Ела, Илкер во затвор како се измачува психички и дека си ја добил казната, Ирем да биде со некој што ја цени... Некако потајно имав надеж дека на крај ќе прикажат дека Ела ќе е со Умут зошто дечкото стварно ја сакаше и безврска го кривеа или нешто така. Вака ми фалеше некако да се дообработи крајот.
     
    На Rama, cresa-jagoda и _beautyy_ им се допаѓа ова.
  12. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Сигурно барала таа, нели за да изгледа уште помладолика, ама стварно беше смешна така замачкана целата:rofl:

    Инаку Хале има тешка рака, кога снимаа сцена кај што му удира шлаканица на мажот и, му ја скршила вилицата, и тој беше на болница, така изјавија од продукцијата, изгледа ептен се внесила во улогата:D:D:D
     
    На @ceci11 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  13. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.185
    Пол:
    Женски
    Јас ја гледам серијава само поради глумициве, до душе три епизоди имам утнато ама нејсе.

    Најодвратен лик сега ми е свекрвата на Бахар, каква сподоба |( Што и вика толку на Бахар, зошто не му се развика на син и?

    Бахар е душа. Типична добра жена која од добрина не може да го исконтролира детето. Познавам вакви жени!

    Харун е исто така добар, се надевам нема да ми го расипе впечатокот. А девојка му да не се смува со Илкер? Ми изгледаше како да флертуваа.

    Во Илкер не ми е јасно што гледаат толку. Ама си одговараат со Ела, има некоја хемија тука.

    Татко му е многу нервозен, ќе си го расипе здравјето, секоја сцена нешто мрчори хаха

    Иремче ми е греотка, симпатична е некако, има многу убава коса и убаво ја средуваат!

    За Ела ми е жал, не ја осудувам. Мала е, и лета паметот.

    Тимур е мајмун. Бану не ме нервира, си брка работа она.

    Дали братучетка и на Ела е вљубена во детето што се дружи со Ела и затоа ја мрази? И она е многу одвратна, како баба и.
     
    На Bebce1 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Okica

    Okica Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2012
    Пораки:
    208
    Допаѓања:
    477
    Серијата ми се допаѓа, нешто поразлично од другите серии , ми се допаѓа што нема 200- 300 епизоди туку 13 турски , кај нас тоа би било можеби 25-26 . Сплетки до крај , не се вртат во круг едно те исто. Инаку се сложувам со Аргентина * во врска со ликовите.Инаку мајка му на Илкер се бори за својот син, ама и гази преку сите.Премногу , би рекла.
     
    На Rama и BlackNight им се допаѓа ова.
  15. @ceci11

    @ceci11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2020
    Пораки:
    1.498
    Допаѓања:
    1.641
    Пол:
    Женски
    Заради мал рејтинг на гледаност ја укинаа. Инаку ќе имала повеќе епизоди
     
    На Rama и _beautyy_ им се допаѓа ова.
  16. Okica

    Okica Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2012
    Пораки:
    208
    Допаѓања:
    477
    Штета, не ми е јасно зашто мал рејтинг, мене навистина ми се допаѓа , можам да речам до сега ми е нај интерасна од сите што сум ги гледала ( турски серии) . Ама за вкусови не се дебатира .Можеле да ја завршат целосно, барем уште некоја епизода.
     
    На Limpan, Rama и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  17. Melodi-Mel

    Melodi-Mel Нов член

    Се зачлени на:
    16 мај 2021
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    5
    Хемија има многу помеѓу Ела и Илкер,актерите беа заедно неколку месеци во текот на серијата и после.
    Косата на Ирем е надоградба.Актерката приватно има кратка коса.
    Да заљубена е во него бартучедка и.
    Сите се заплеткани во претепувањето на Ела.
     
    На Rama и Аргентина * им се допаѓа ова.
  18. Bebce1

    Bebce1 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2020
    Пораки:
    1.362
    Допаѓања:
    5.699
    Пол:
    Женски
    А Илкер најмногу? Или друг?
     
  19. _beautyy_

    _beautyy_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2021
    Пораки:
    711
    Допаѓања:
    2.413
    Пол:
    Женски
    Докажано е дека Илкер ја удрил со столот, мислам дека само тоа, телото го фрлил татко му и уште една личност. Така да мислам дека да, Илкер е најмногу крив бидејќи ја удрил.
     
  20. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Илкер ја претепа, асистентката Бану го исчисти нередот по претепувањето, а татко му на Илкер заедно со адвокатката која му е љубовница, ја фрлија од колата. На крај сите си го добиваат заслуженото, сите одат во затвор, само адвокатката ја осудија на условна казна.
     
    На Bebce1, _beautyy_ и cresa-jagoda им се допаѓа ова.