1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Невиност (Masumiyet) [Канал 5]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Rama, 15 септември 2021.

  1. Amelia

    Amelia Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    1.559
    Што се случува со зетот на Илкер Џенк малку ми е сумлив и оваа психологот женската на Харун, таткото на Ирем чудна ми е што е проблемот со неа? А оваа Бану пак што спрема?
     
  2. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Џенк и е бивши дечко на Ирем и сеуште е заљубен во неа. Кога се вратил од Америка тајно отишол со Ирем кај куќата што се состануваа Ела и Илкер, и ја видоа Ела претепана и фрлена на патот, ама не и помогнаа.Со девојката на Харун нема проблем, освен тоа што лудо е вљубена во него. За Бану не кажаа што спрема бидејќи набрзина ја завршија серијата, ама мислам дека се работи за нередот кој го направи Илкер кога ја претепа Ела, бидејќи вечерта Илкер ја повикал Бану да ги исчисти трагите, мислам со тоа сакала да ги уценува, бидејќи има снимено се на Усб стик.
     
  3. Amelia

    Amelia Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    1.559
    Знае ли Харун дека Џенк и бил дечко на Ирем и таа дали го сака? Девојката на Харун ли е вљубена во Илкер?
     
  4. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Не ми текнува дали знае Харун, ама мислам дека никој не знае. Ирем не го сака Џенк, тој неа ја сака.
    Девојката на Харун го сака Харун, Илкер ја манипулира и неа, намерно ја избра таа да му биде психолог само за да го нервира Харун.
     
    На Amelia му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Amelia

    Amelia Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    1.559
    Во каква игра се Харун и Ела, зошто се договорени да оди Ела кај Илкер на јахтата? Си прават лице или?
    Зошто е осомничен другарот на Ела дека ја претепал?
     
  6. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Не е лоша серија, ама како цело време да се повторува и се едно исто се случува. Не ме чуди што ја завршиле брзо, бидејќи и во овие 13 епизоди нема многу материјал. Е сега дека глупи серии траат многу подолго од оваа, тоа е точно, но изгледа затупен е народот и глупости сака да гледа.
     
  7. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    2.958
    Допаѓања:
    8.665
    Пол:
    Женски
    Оваа мајка му на Илкер ми беше најантипатична, ама арно си направи. Најпозитивно ме изненади.

    Бану и она не знаеше кај тера, таткото на Ела толку слаб карактер и појава. Реално и Ела сама си го направи другарот таков, пошто пред да биде исфрлена така, многу поинаку (лабаво) си се однесуваше. После се приземји. Илкер ко да не живее буквално, ко дух се шета низ серијата.
     
    На @ceci11 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Limpan

    Limpan Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2020
    Пораки:
    1.136
    Допаѓања:
    3.598
    Пол:
    Женски
    Серијата заврши како недовршена;(
     
  9. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Dve nedeli ne gledav zsh si legnuvav rano ;( Samo poslednive dve epizodi gi fativ. Serijava beshe obid za woke, no nekako nerealno prikazhana situacijata na manipulator koj se izzhivuva so zheni, izlishno ja izromantiziraa prikaznata na Ela I Ilker.

    Inaku novava serija shto pochnuva utre mi e poznata i ne e losha, kje ima dramatichnost i neizvesnost. Taman gi prekinav seriite na kanal 5, ovie dve serii me vratija kako gledach ;(
     
    На @ceci11 и Limpan им се допаѓа ова.
  10. @ceci11

    @ceci11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2020
    Пораки:
    1.498
    Допаѓања:
    1.641
    Пол:
    Женски
    Новата серија што ќе ја даваат наместо Невиност е многу добра.
     
    На Аргентина * му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Hoping

    Hoping Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2021
    Пораки:
    276
    Допаѓања:
    849
    Пол:
    Женски
    Некако заврши без крај како да фалат неколку епизоди. Не сакам долги серии, ако е кратка ама оваа можеше уште некоја епизода да има.
    Како може оваа серија да нема гледаност а пример ранети птици да има. :D
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Така е во Турција, речиси сите модерни приказни поминуваат слабо, ама оние со стари конаци, со пушки, со слушање што ќе каже свекорот, со барање чест, е тие поминуваат одлично:D
    Инаку навистина можеа барем накратко да покажеа уште нешто за натаму што и како било, ама ете.
     
    На Hoping му/ѝ се допаѓа ова.
  13. _beautyy_

    _beautyy_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2021
    Пораки:
    711
    Допаѓања:
    2.412
    Пол:
    Женски
    Малку ќе сум оф топик, но која е новата серија, не видов на реклама?:)
     
  14. @ceci11

    @ceci11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2020
    Пораки:
    1.498
    Допаѓања:
    1.641
    Пол:
    Женски
    Не плачи мамо или Ağlama anne. Во главни улоги: Birce Akalay,Ozlem Yilmaz, Cansel Elcin i др. Ја гледав серијата до 3 епизода. Не е којзнае што
     
    На _beautyy_ му/ѝ се допаѓа ова.