1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Негативен тест и кога постои бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од Nana19, 3 март 2015.

 1. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.141
  Допаѓања:
  2.751
  Случаајно се зачитав на еден српски форум каде што огромен број девојки/жени добиле негативни тестови а притоа биле трудни...
  Некои пишуваат дека и после 2-3 недели по каснење на месечниот циклус добиле негативни тестови, при посета на гиниколог да проверат зошто е тоа така дознале дека се трудни...
  Дали и на вас тоа ви се има случено ?
  За вашата бременост да дознаете дури одкако ке отидете на лекар ?
  Дали некој се разочарал од негтивен тест а притоа за нај скоро време се изрдувал ?
  И јас направив неколку тестови во скоро време и сите беа негативни , можеби и јас ги правев прерано и навечер па ми покажуваа негативно и кога отидов на гиниколог пред некој ден ми рече гледам нешто како некоја цистичка ли е кај матката незнам неможам да утврдам убаво не се гледа доволно доди за некој ден...
  Одкако прочитаав искуства по интернет се надевам дека и јас ке бидам една од тие...
  Слободно сподете искуство доколку ви се случило нешто вакво...
  Јас за некој ден пак имам закажано и се надевам дека се убави вести
   
 2. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  14.690
  Допаѓања:
  70.939
  Пол:
  Женски
  Abe vidi se e mozno... cim e mozno i zeni menstruacija da imaat, a da se bremeni mislam deka se e mozno. Jas znam i slucaj so negativni testovi 4ti mesec si bila bremena zenata, postara zena treto detence mislela deka vo klimaks vlaga, pokraj negativni testovi ona bremena. A zasto ne pokazuva toj hormon hcg na testovite neznam... Tebe dosta ti docni, pa da se nadevame na najubavo :) zasto i ne napravis preku krv test, najsigurno ti e... :)
   
  На Nana19 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.141
  Допаѓања:
  2.751
  ТИ благодарам мариз од срце и јас се надевам на надоброто...Веќе закажав кај гин...специјалист преглед...
  се надева таа цистичка што матичниот ми ја виде ке биде малото ембрионче...
  искрено се надевам бидејки веке 11 ден ми доцни и немам абер дека ке добијам нити ме гради болат нити ништо, осеќам подуеност во стомакот, од време на време боцкање во јајници, мала болка во грбот и огроменн апетит, само јадам...
  Искрено ова не ми се веруваше но прочитав каде на најмалку 20 им се има случено ова...Се надевам дека е можно и сакам да верувам во ова...
   
  На Bebulleee и mariz им се допаѓа ова.
 4. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  14.690
  Допаѓања:
  70.939
  Пол:
  Женски
  Ama i da ne bide nemoj da gubis nadez, cim tolkava zelba imas gospod kje ti dade :)
  bidi mi pozdravena i ti posakuvam toa vo meseto da ti bide bebce :)
   
  На Nana19 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.141
  Допаѓања:
  2.751
  благодарам душо....ааа надеш губење никако, па се знае животот е пред нас за водење љубов и убави нешта хаха....Нека дава господ на сите....
   
  На mariz му/ѝ се допаѓа ова.
 6. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  15.573
  Допаѓања:
  271.283
  Доколку евентуалната циста која докторот ја видел се наоѓала во матката, односно во делот во кој би можел и се вгезди и еден ембрион требало да направи тест преку крв за да елиминира сумља.

  Доколку цистата била на цервиксот - грлото...јајници, тогаш секако ќе се исклучела бременост(доколку не станува за вонматерична).

  Каде точно е цистава е уствари најважното, и каков вид на циста е тоа доколку не станува збор за бременост.
  При каснење на периодот бременоста веќе би била во 5 недела и не само што преку крв би се утврдило, туку и би бил видлива точката на ехо и цистата која ќе го храни плодот.

  А циста може да биде причина за најразлични симптоми и каснење на периодот.
  Се надевам анреден пат ќе ти биде извршен потемелен преглед и убави вести.
   
  На _budaletinka*, Anomis11, t-sweet и 3 други им се допаѓа ова.
 7. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  19.125
  Допаѓања:
  312.290
  Пол:
  Женски
  Можно е да ти касни и од цистата.После 11 дена хсг би требало да реагира на тестот.Но да се надеваме дека ке биде онака како ти што сакаш :)
   
 8. Angel.Heart

  Angel.Heart Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2012
  Пораки:
  593
  Допаѓања:
  2.052
  Еве ме мене како пример, на два дена доцнење од менструација направив тест Sure Chek, за кој велат дека е 99% точен и излезе негативен, а мене никако да ми дојде менструација, имав пред тоа проблеми со хормоните па помислив дека сигурно е пак истата песна, хормонално пореметување. Закажав на гинеколог и кога отидов таму ја слушнав и видов најубавата и долго очекуваната вест, дека ќе имаме бебе :inlove:
   
  На Draganasss, *Milicka*, чупето* и 13 други им се допаѓа ова.
 9. LUCERKA

  LUCERKA Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2015
  Пораки:
  764
  Допаѓања:
  5.370
  Пол:
  Женски
  сакам да Ве прашам дали на некоја и се има случено да биди бремена а тестот да и покажи негативен?
   
 10. kallias

  kallias Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  3.782
  Допаѓања:
  6.982
  Na mene :)
  2 testa negativni i tretiot najposle pred da odam na ginekolog pozitiven posle 3 nedeli kasnjenje na menzis, zadocneta ovulacuja, t.e. sum ostanala bremena den pred da dobijam :)
   
  На чупето*, Sandra91 и LUCERKA им се допаѓа ова.
 11. Maceto123

  Maceto123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  612
  Допаѓања:
  960
  Пол:
  Женски
  Да и на мене, два дена пред да добијам беше негативен, после 5 дена доцнење испадна позитивен:inlove:
   
  На LUCERKA му/ѝ се допаѓа ова.
 12. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  19.125
  Допаѓања:
  312.290
  Пол:
  Женски
  Три негативни :)
  После 18 дена доцнење позитивен конечно.
   
  На DragonA420, Kaetana, kallias и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. LUCERKA

  LUCERKA Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2015
  Пораки:
  764
  Допаѓања:
  5.370
  Пол:
  Женски
  JOY 1 i mene mi docno okolu 2 nedeli nemam nikakvi simptomi pa rekov aj ke napravam test ama pokaza negativen i sega neznam na sto sum...pa zato prasav
   
 14. kallias

  kallias Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  3.782
  Допаѓања:
  6.982
  Togas odi na ginekolog da se vidi, ako si bremena kje se vidi bar gest.kesa. I mene posle 3 nedeli kasnenje konecno mi pokaza pozitiven test, mozebi i ti si pokasno ostanala bremena pa zatoa uste ne pokazuva
   
  На Shkolka@ му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Milla989

  Milla989 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2010
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  257
  Пол:
  Женски
  Jas i soprugot resivme da imame bebe, eve sega mi docni 4 dena, pravev test, testot izleze negativen, nemam nikakvi simptomi, pa moze e rano, ama ako ne dobija za nekoj den ke moram da odam na ginekolog. A bas sakam da ima pozitivni rezultati.
   
 16. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.162
  Допаѓања:
  105.652
  Пол:
  Женски
  Јас за синко кога забременав прво имав негативен тест. Можда многу рано го правев¿ А има цел серијал кој понекогаш го гледам на тлц не знаев дека сум трудна, и тестови негативни, и менструација имаат и неочекувабо се породуваат.
   
 17. bokace

  bokace Популарен член

  Се зачлени на:
  14 август 2013
  Пораки:
  1.638
  Допаѓања:
  5.980
  Пол:
  Женски
  Lele stvarno i jas ja gledav taa emisija i uste ne mi e jasno kako moze taka. Imam poznanicki koja ednata doznala deka e trudna vo 8mi mesec, a drugata vo 6ti mesec..
  No ete dokolku e zacnato pokasno ili premnogu rano napraven testot normalno prvite dva testa negativni bi bile pa potoa pozitiven, neli dokolku postoi bremenost..
   
 18. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  19.125
  Допаѓања:
  312.290
  Пол:
  Женски
  Што стори? правеше ли пак тест? :)
   
 19. LUCERKA

  LUCERKA Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2015
  Пораки:
  764
  Допаѓања:
  5.370
  Пол:
  Женски
  се чуствував како да сум бремена....ама ми дојде за жал....ајде има време....фала што праша
   
 20. edinstvena21

  edinstvena21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2014
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  7
  Kolku sto mozam da zaprimetam site kazuvaat deka tie testovi so mokraca ne se bas sigurni. Mene mi docni 26 dena a test napraviv na 20tiot den od docnenjeto i mi pokaza negativen. Sega za edna nedela sum zakazana da napravam test preku krvta i se nadevam deka ke ispadni pozitiven :inlove: Inaku nemam nikakvi simptomi osven sto me bolat jajnicite i stomakot mi e poduen. Mislite deka e mozno da pokazi negativen na 20tiot den?
   
  Последна измена: 24 август 2015