1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Негативен тест и кога постои бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од Nana19, 3 март 2015.

  1. jarec6

    jarec6 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    2.734
    Допаѓања:
    17.901
    Пол:
    Женски
    Испитај бета хцг преку крв, ако и тоа е негативно направи си преглед кај гинеколог да не е до друго.
    Инаку може покасно да се зачне,јас после 16 каснење потврдив бременост преку крв,тестовите преку мокрача беа негативни.
     
    На Anns Anns, Sandra91 и Balkan gril им се допаѓа ова.
  2. Anns Anns

    Anns Anns Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2021
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    33
    Пол:
    Женски
    Јас имав такво искуство нажалост, кај мене за 1 недела се изгуби хормонот.
     
  3. deadej

    deadej Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2021
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    106
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки еве и јас да го кажам мојот случај , ми касни 2 дена правев два теста и двата негативни градите ми се осетливи имав грчеви болки како за добивање пред недела дена, но тогаш сеуште беше рано за менструација па си велев ова може да дојде порано, но ништо :( ве молам за совет или некоја со слично вакво нешто.
     
  4. Autumn Love

    Autumn Love Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2020
    Пораки:
    1.559
    Допаѓања:
    4.689
    Испитај бета хцг и ќе си најсигурна.
    Во спротивно почекај уште некој ден и пак направи тест.
    Симптомите пред добивање и рана бременост се исти.
    Искуства можеш да најдеш милион, кај некоја тестот може да е позитивен неколку дена пред добивање, или една недела после термин за добивање, се' зависи од должина на циклус и кога настанала овулација.
    Ти посакувам да си го видиш посакуваниот резултат (fingers).
     
    На deadej му/ѝ се допаѓа ова.
  5. deadej

    deadej Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2021
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    106
    Пол:
    Женски
    Ти благодарам најмогу циклусот ми е од 30 до 32 дена, ќе почекам уште некој ден па пак ке направам тест <3
     
    На Autumn Love му/ѝ се допаѓа ова.
  6. dzuliiija

    dzuliiija Активен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2020
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    48
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки ,
    Сакам да ве прашам нешто што ме мачи последниве 2 недели .. Немам редовен циклус ,пред два месеци правев хистеро и лапароскопија ,со вереникот не користиме заштита , последен циклус добив на 1ви март а ете веќе сме 26ти Април и сеуште немам добиено . Направив 3 теста и негативни се , проверив преку урина и ми рекоа пак негативно( можеби треба преку крв да проверам ) А имам мачнини, замор , спијам по цели денови , се чувствувам ептен изнемоштено , притисокот ми беше нормален но сега ми е 140 /80-90 и пулс висок 125 .. имам тахикардија и ми се случува да неможам да земам воздух , зуење на уши ...не знам што е работава но би сакала и ваше мислење па следнава недела одам на гинеколог . Поздрав :)
     
  7. MilaSs12

    MilaSs12 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2020
    Пораки:
    8.612
    Допаѓања:
    18.177
    Пол:
    Женски
    Провери си бета преку крв и ке заеш на што си.
    Притисокот може да ти е од времето ама не смееш да го занемариш, доста е висок.
     
  8. princess02

    princess02 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2017
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    718
    Пол:
    Женски
    Мене ми доцни 10 дена имам незаштитени односи правев два теста на 4 5 ден и вчера пак негативни се. Дали некоја се соочила со истово??
     
  9. MilaSs12

    MilaSs12 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2020
    Пораки:
    8.612
    Допаѓања:
    18.177
    Пол:
    Женски
    Бета од крв и ке знаеш на што си.
     
  10. LanaDelR

    LanaDelR Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2016
    Пораки:
    868
    Допаѓања:
    1.501
    Пол:
    Женски
    1. Здраво имам едно прашање.Овој месец се обидувавме за второ детенце.Прерходно не сме пробувале инаку пет години е првото дете.Знам дека од прва нема да може односно мали се шансите,но ми се случи следново.Следев плодни денови работевме на случајот и требаше да добијам на 22 а добив на 25 сега но ми траеше еден ден и тоа малку на тоалет при бришење како за прв ден ми беше вообичаено така имав симптоми на добивање болка во кичмата и градите.Вчера и денес немам ништо а втор и трет ден ми се лудница при менструација.Сега правев тест негативен е? Мислења ве молам дали има шанса да сум трудна

     
  11. Autumn Love

    Autumn Love Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2020
    Пораки:
    1.559
    Допаѓања:
    4.689
    Има, особено ако уште те болат градите.
    Повтори го тестот за некој ден или направи бета.
    Исто искуство имам, ти пуштам среќа (fingers).
     
    На LanaDelR му/ѝ се допаѓа ова.
  12. kristina.k

    kristina.k Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    8.301
    Допаѓања:
    37.951
    Пол:
    Женски
    @LanaDelR можно е ако си имала доцна овулација, и сега се имплантира, а не е доволно јак хормонот за да се детектира на тест за бременост. Почекај неколку дена и повтори го.
    Јас оваа бременост имам останато на крај на циклус, т.е неколку дена пред да треба да добијам. На 2-3 дена доцнење имав негативен тест, па по една недела многу танка линија, па по неколку дена јака црвена линија на тестот.
     
    На LanaDelR му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Sparkleangel

    Sparkleangel Активен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2021
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Здраво на сите,последна менструација ми беше на 21.04,симптоми,одвреме навреме осеќам ко да ќе добијам,вени по градите но болки никакви,утрово правев тест,испадна негативен,можа ли е бременост без симтоми и при негативен тест,инаку после првата бременост имам хормонално пореметување,совети искуства
     
  14. Ане.

    Ане. Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2021
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    1.073
    Можно е, кај мене беше негативен тест а на крв ми покажа рана бременост
     
  15. Sandra91

    Sandra91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2017
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    137
    Пол:
    Женски
    Да ви го пренесам моето искуство ... 3 години обид за бременост, од кои 1 година верени и 2 години во брак, секој месец чекав да останам бремена незнам колку симптоми не си барав и тестови безброј, прегледи следење овулации хормони , хсг за на крај конечно да го убедам сопругот да направи спермограм по што добив шок азоспермија. За жал денес 50 -50 се поделени проблемите со потомство кај мажи и жени, сите што пробувате долго не губете време како мене пред се да се испита и машкиот фактор, решение има за се , , јас мислејки ај ке биде изгубив 3 години .... ве поздравувам сите поскоро до позитивна цртка :):inlove:
     
    На tambelina му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Sparkleangel

    Sparkleangel Активен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2021
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    а колку време ти доцнеше менструацијата,мене ми е 13 ден како ми доцни
     
  17. Ане.

    Ане. Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2021
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    1.073
    Повеќе од 10 дена
     
  18. Sparkleangel

    Sparkleangel Активен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2021
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    да се надевам на позитивно,првата бременост сум била бремена месец време без симптоми требаше да одам на забар си реков ќе напрам тест може има нешто а ми доцнеше само 3 дена првиот тест ептен бледа линија,вториот не се ни гледаше,на крв позитивно,но сега негативниот ми ствара паника
     
    На Ане. му/ѝ се допаѓа ова.
  19. BadKarma94

    BadKarma94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2021
    Пораки:
    171
    Допаѓања:
    245
    Пол:
    Женски
    Феминки здраво и во оваа тема
    Дали некоја имала искуство со негативен тест и преку мокрача и преку крв, а да постоела бременост?
    Еве 4 ден ми доцни, симптоми немам ни за пмс ни за бременост, само болка во јајници (за прв пат во мојот живот, а да не е во овулација). Денеска двата вида на тестови ми излегоа негативни.
     
  20. MilaSs12

    MilaSs12 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2020
    Пораки:
    8.612
    Допаѓања:
    18.177
    Пол:
    Женски
    Бета преку крв ке реши дилеми. Многу причини може да има за доцнење.
     
    На BadKarma94 му/ѝ се допаѓа ова.