1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Негативна енергија кон машкиот пол!

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Superiska, 6 јуни 2010.

 1. Superiska

  Superiska Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  33
  Mislam deka stvarno ne ste fer i korekni,sum primetil a nekoj od maskite na forumuv ima poinakvo mislenje odma go napagjate i navreduvate.znam deka ke kazete ova e zenski,ako e togas administratorite neka zabranat za da se registrirat,pa bidete samo devojki.daj malku smenete si go mislenje. Mi e gajle ako sega me napagjate,no toa e vistinata.
   
 2. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
  Можеше да го постираш тоа во СДК или најдобро ќе беше да го сместиш во Критики и забелешки, така некако се викаше темата :) Ама имаш мерак за отворање нови теми ;) Во врска со темата, јас имав негативна енергија кон Бој фром таун, ама па дали имаше некој што всушност се согласува со него? :^) И таа негативна енергија не беше насочена кон него затоа што е машко, туку заради содржината на неговите коментари |( А со тебе досега не сум имала некои закачки, а ти ако осеќаш некоја непријатност од страна на нас форумџиките тоа најверојатно е поради тоа што машките и женските имаме различни ставови во врска со повеќето прашања или проблеми. :)
   
 3. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.450
  Пол:
  Женски
  Ме боли пи*ката дали некој е машко или женско, можеш и ништо да не внесеш во таа категорија. Јас ги читам постовите и според тоа формирам мислење, а не според полот.
  П.С. Простете на вулгарност ;)
   
 4. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.295
  Пол:
  Женски
  Јас искрено немам негативна енергија кон никого. Сите сакам да ги читам, посебно пак оние со поразлично мислење од останатите. Баш ми е мило за машкиве што го читаат форумот и што постираат нивни мислења, ем тие ќе научат нешто од нас, ем ние од нив. И бојот ми се допаѓаше само што не знаееше на правилен начин да го изрази своето мислење па сите ги сваќавте како навреда неговите постови. Поздрав и до тебе Superiska и не се секирај слободно кажувај си го своето мислење, впрочем форумот за тоа и постои. :P
   
 5. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  276
  Е бе суперишка, знаев дека и денес ќе бидеш тука за да отвориш тема, да имаме со што да се занимаваме :lol: ;) ни мене не ми е лесно :D .
  а не дека кон машките имаме негативна енергија, како што рече вери, имавме кон бој а некон сите машки во форумов :$
   
 6. Superiska

  Superiska Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  33
  Ok,da im se izvinam,ne se site takvi devojki.kiss za niv:D
   
 7. GuitarHero

  GuitarHero Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2010
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  5
  Прво едно ГОЛЕМО браво за темава. :clap:
  Конечно на оваа тема ќе можеме да подискутираме за сите препукувања што ги имало.Секогаш ќе дојде некое машко и ќе ја каже реалната страна на нештата и сите веднаш почнуваат со контрање и навреди.Потоа се водат тешки дискусии,се се префрлува на навреди и на крај достигнува до бришење мислења и банирање корисници.Но изгледа дека некој на форумов заборавил (или се прави на три ипол) дека за караница се потребни најмалку двајца.
  Форумот е место за дискусија,размена на мислења и забава,а не бојно поле.Луѓето не се правени со шаблон и не се програмирани да размислуваат исто.Никој овде не е дојден за да го навредуваат ако е поинаков од другите и да му судат за постапките.
   
 8. Angel.in.dark

  Angel.in.dark Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2010
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  25
  Не викам дека нема такви девојки кои ја истураат својата нервоза и гнев на форумов, па токму машките си настрадуваат, да сум на ваше место веднаш ги ставам на игнор, па нека се расправаат сами. Јас немам ништо против машки на форумов, и не сум ширела негативна енергија спрема машките, ако грешам поправете ме, може несвесно сум го направила, додуша поблиска сум со машкиве на форумов. Не сакам никој да се навреди со првата реченица, затоа што не потенцирав никого
   
 9. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.688
  Допаѓања:
  64.989
  Пол:
  Женски
  Ете сега пак ние не сме фер! А фер ли е тоа што кога си го кажуваме мислењето некој да коментира дека лажеме?
  Вие мислите ќе се уклучите на женски форум, па ќе не оправате нас тука жените. Сме збореле само за дечковци, сме лажеле, сите сме биле светици или не знам што. Ако имаш мислење кажи си го културно, а не да ги напаѓаш другите дали лажат или не.
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 10. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.450
  Пол:
  Женски
  Констатација: Треба да дојде машко да не просветли :^) А што ти дава право да тврдиш дека твоето мислење е апсолутно вистинито ?
  Јас не сум против никого и никој на форумов не ми пречи, ама дај приберете се луѓе, зарем ако сте машки , тоа што ќе го кажете е вистината? Па јас со никого не се закачнав, со мене почнаа да се закачаат и јас враќам, нормално.
  Ме нервира кога едно машко 15 членки на форумов ги карактеризира како љубоморни, дволични, прости. Па отвара тема да ги заебава и да им се измева. Сега таа тема е заклучена од администраторите.
  Потоа се отвора нова тема, мислам на темата: ТЕШКО МИ Е,СЕ РАЗДЕЛИВМЕ.. од лажен корисник .
  Никој нема право мојот пост да го нарече лага, особено поради тоа што во постот пишувам за свое лично искуство , конкретно зборувам за темата ДРОГА.
  Со Бојфромтаун имав супер комуникација се додека не излезе дека истовремено е и ДевојкаСк па админките целосно го избришаа, а претходно неговите мислења беа избришани поради навредливи содржини, ширење меѓуетничка нетолеранција( се однесува на темите ЈАС МАКЕДОНКА, ОН АЛБАНЕЦ ) и директно вреѓање.
  Неможе некој да се зачлени и од цел форум да прави будали,не има секакви, и млади и стари и наивни.Никој не е тука за да биде вреѓан и исмејуван. Искрено прогласувам МОБИНГ на форумов од страна на некои членови, кои се сметаат надредени над сите други.
  До сега имав супер комуникација со сите на форумов , ако има некој што бил навреден од моја страна му се извинувам, не било намерно.
  И сите новозачленети машки корисници нека не помислат дека имам нешто против машкиот род, во некоја од темите имам напишано дека добро е да има по некое машко на форумов, сите ќе научиме нешто ново.
  Ве поздравувам сите , и машки и женски, и следново важи за сите:
  НИКОЈ НЕ Е ДОЛЖЕН ДА БИДЕ ПОСОЧЕН КАКО ГЛУПАВ, ПРОСТ, ДВОЛИЧЕН, ЉУБОМОРЕН, ИЛИ ДА ДА БИДЕ ПОДЕЛЕН И ДИСКРИМИНИРАН ПОРАДИ НАЦИОНАЛНОСТА. НИКОЈ НЕ СМЕЕ ДА ВРЕЃА, ПОНИЖУВА И ИСМЕВА.
   
 11. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.868
  Допаѓања:
  198.126
  Пол:
  Женски

  Се сложувам со Ирена - мислам дека некои членови тука се со цел само да се караат и да навредуваат. Мене тоа не ми се допаѓа, без разлика дали тој што го напишал тоа мислење е машко или женско. Има правила кои треба да се почитуваат, и важат за сите, без исклучок.
   
 12. Superiska

  Superiska Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  33
  Ok,se slozuvam so Irenna za nekoi raboti,boy go izbrkavte,sega sakate i mene,a zasto?zatoa sto ne se soglasuvame so vasite mislenja,pa toa vas ne vi odgovara pocnuvate da provocirata so cel da go iznervirate,i posle se cudite zasto e vulgaren,navredliv,i itn pa sleduva zalenje kaj adminkite i deckoto e baniran,toa vi e razrabotena shema.ne mi kazuvaj prikazni za mali deca.ne se odnesuva ova za site,no za poveketo.
   
 13. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.590
  Јас последните неколку постови зоврев од DevojkaSK, a.k.a. BoyfromTown, ја надминаа секоја можна мерка и граница на навредување. Поентата ми е дека иако се работело за иста личност, мене не ми се допаѓаа мислењата ни кога пишуваше во женски род, ниту во машки. И не ми се допаѓа тоа плескање во фаца без општа култура, без никаква цензура, без минимално ниво на човечност. Не викам - ајде сега да се лажеме и да си лижеме г'з едни на други, ама има и поубав начин како да се кажат некои работи и спротивставени мислења.

  Секој може да јаде го**а некому, (простете на речников мој), ама така си е. Најлесно е да се плесне нешто во фаца и да се навреди некого. Ајде сега ако не па , да земеме да се испоколеме.

  Немам никаква негативна енергија кон машкиот пол, ниту на форумов, а посебно во животов, напротив - машките ми се омилени ликови ;) Три пати УРА за машките, каде без нив?

  Ако нормално било кој/а ги претера границите на пристојност на форумов, ќе имам негативна енергија секако, а за се' друго, нека има и 100 пати поразлично мислење од моето - што има јас да се мешам, или да се навредувам ? СЕКОЈ СИ ИМА ПРАВО НА СВОЕ МИСЛЕЊЕ, НЕКА СИ ГО ИСКАЖЕ, побогу! :)
   
 14. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.381
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Суперишка, јас не знам со кое лице ти си отворил тема и се жалиш и изиграваш жртва, кога ТИ самиот си беше иницијатор за кавги и навреди, па си го доби она што го бараше. Ќе одречеш дека прв почна со навреди, провокации и исмевања ?
  А тоа дека ти си се шалел ама ние не сме разбирале од шала, ќе ти кажам ако не си упатен дека можеш да ставаш и смајлиња во текстот, чисто за да разбереме кога сакаш да се шалиш, бидејќи како што гледаш немаме овде баш некоја смисла за хумор како тебе :rofl:
   
 15. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.590
  Инаку, јас не сум сретнала ниту една тема од Superiska освен оваа, и ако претерал, не може 30 девојки да викаат едно, а некој друго, зарем сите се будали, а само 1 е најпаметен, било машко или женско? Аха, секако :)
   
 16. Superiska

  Superiska Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  33
  Суперишка, јас не знам со кое лице ти си отворил тема и се жалиш и изиграваш жртва, кога ТИ самиот си беше иницијатор за кавги и навреди, па си го доби она што го бараше. Ќе одречеш дека прв почна со навреди, провокации и исмевања ?
  А тоа дека ти си се шалел ама ние не сме разбирале од шала, ќе ти кажам ако не си упатен дека можеш да ставаш и смајлиња во текстот, чисто за да разбереме кога сакаш да се шалиш, бидејќи како што гледаш немаме овде баш некоја смисла за хумор како тебе :rofl:[/quote]
  Ako jas sum toj sto provocira,navreduva.togas slobodno neka me baniraat,izgleda deka jas problemot,fala sto me opameti,ne sum znael.pozz
   
 17. Superiska

  Superiska Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  33
  Uste nesto,neizigravam zrtva,nitu se zalam, veke spomnav ama eve sega pak ke povtoram,jas sum najgolemiot provokator,jas site gi navreduvam,jas sum najgolemiot problem na femina,izbriseteme za da im olesni na devojkive,zatoa sto tie se sovrseni,ne lazat,ne provociraat,sekogas se vo pravo.se nadevam deka ste zadovolni sega.ok li e?moze vaka neli.
   
 18. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.381
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Чисто да те потсетам пошто очигледно си заборавил:
  И не е само тоа, да не се мачам да барам, не вреди... Ова се твои зборови како што знам. Јас немам ништо против тебе, ни против било кое друго машко на форумот, ама стварно нема потреба од вакви работи. Секој на форумот си има право да си каже мислење, но не и да го навредува туѓото. Го сврте вниманието на форумџиките, сега олади малку ;) :)
   
 19. Superiska

  Superiska Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  33
  Unfaithful18 ne procita deka jas sum najgolemiot provokator,a ako pocnam jas da vadam citate nema da ima kraj,ama toa vas ne ve interesira,bitno e jas sto sum kazal,i te molam so to oladi malku kazi go na tvoite doma!bez navreda ama morav!;)
   
 20. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.381
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски

  Добро Суперишка ТИ СИ НАЈГОЛЕМИОТ ПРОВОКАТОР, и што мислиш дека тоа ти е многу паметно !? Мислам, не ти личи дури ни на годините ако ги имаш толку...