1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Негативна енергија кон машкиот пол!

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Superiska, 6 јуни 2010.

  1. Superiska

    Superiska Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    33
    A tebe ti lici da kazuvas oladi malku?

    [mod-kirilica:2qc2qqza][/mod-kirilica:2qc2qqza]
     
  2. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Ауу види го господинот се навредил од „олади малку“ а очекуваш ние девојките да не се навредиме од твоите провокации и навреди што ги делиш по форумот. Добро Суперишка, сега сме квит :handshake:
     
  3. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    еве и овдека ќе кажам... не, не рефлектирам негативна енергија кон машкиот пол :) не ни ги читам нивните постови, т.е ретко ги читам, зашто одат во крајност, бегаат од темите, напаѓаат... и некако не ми е интересно баш тоа :^) воопшто не ме импресионира ;)
    странава е фемина, што значи за женски.... ама ајде еве имало и по некој форумџија, ништо страшно :!: самоо да си се придржува на правилата на форумов, да разговара (ако му се разговара) на дадената тема, а не да дебатира и да исправа криви дрини :!: , не да навредува, да отвара непотребни теми... и си знаат што уште :)

    и пак ќе кажам, доколку форумџиите не' почитуваат нас и нашите мислења, и нема да се контрат и кога треба и не треба и да се прават најпаметни на свет... нема да ја ширеме таа според некој негатовна енергија кон машкиот пол :D

    поздрав 2468
     
  4. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Немам ништо против за тоа машки членови на форумов да се регистрираат,да оставаат мислења.Нивното вклучување во форумов од една страна е добро,затоа што и самите ќе дознаат нешто повеќе за женскиот свет,за тоа што и како го живеат животот женските,да дознаат со цел да знаат како треба да се однесуваат во реалниот живот со жените,но од друга страна сметам дека не е добро,заради што одат со цел да стапат во контакт со девојките,за да си остварат некаква желба,што не го почитуваат мислењето,начинот на живот на кој го живеат жените,со самото тоа што ги навредуваат итн.Нормално е секој да има различно мислење,како и тоа дека неможе секој да се согласи со таквото мислење,какво и да е,може да се прифати или не,да не се контра со другите,едноставно само да го прочита мислењето и доколку не му се допаѓа,нека не возвраќа,ако смета дека треба да одговори,нека биде тоа на културен начин,без навреди.Со самата навреда ние не се почитуваме едни спрема други,без разлика дали е тоа машко или женско.Можам да кажам дека сум прочитала мислења кои што биле спротивно од мојот начин на размислување,не сите,но никогаш немав намера да земам со некого на форумов да се расправам и да му докажувам дека не е во право,да го омаловажувам,а најмалку да го навредувам,затоа што како прво и не сум таква личност која на секој збор или кон секого,користи навреди,без разлика дали се работи за форум,за реалниот живот,за луѓето со кои што комуницирам итн.Кога веќе станува збор за Бој,кој што се појавуваше и под друго име како ДевојкаСк,така мислам дека му беше второто име,тој човек воопшто не ми се допаѓаше,како карактер,како личност,не зборам за неговите мислења,туку за тоа што нонстоп некого навредуваше,не испушташе шанса,а некого да не навреди,како прво немаше култура,а како второ мислеше дека е најпаметен од сите.Кој и да си,машко,женско,однесувај се културно,со почит спрема другите,без разлика дали си ги видел или не,бидејки во спротивно си ја покажуваш својата култура и се покажуваш каков човек си всушност,а другите се тие кои ќе проценат дали и каков човек си.Едно како за крај ќе речам,се што сакате другите луѓе да ви прават,правете им и вие на нив.
     
  5. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.789
    Допаѓања:
    65.498
    Пол:
    Женски
    Се сложувам дека Суперишка е најголемиот провокатор. Ете мене цело време ме провоцира и нормално бидејќи е многу интелигентен лесно ме наведува да паднам на неговите провокации. Така ли е Суперишка? И јас не само што паѓам, туку и се тркалам еден километар подалеку. :smirk: Еееех да се најдеше некоја паметна членка па да му врати на провокациите :?:
     
  6. Superiska

    Superiska Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    33
    Ok,devojki bash mi e drago so debatirame,i sto dosega bevte fini i kulturni,svakam deka nema fajde od ova,zatoa sto vie pak si terate po staro,kako i sekogas ste vo pravo,no sakam samo da im kazam na ostanatite maski,ako sakaat da bidat prifateni ke moraat koga ke komentiraat nekoj od temive da kazaat .da taka e,se slozuvam so vas,vo pravo ste,ako sakate da ostanete na femina,i zapamtite nikogas da ne si go kazuvate vaseto mislenje ako ne odi vo prilog na devojkite.taka tuka ke bidete dobrodojdeni.
    [mod-kirilica:2qpso2g7][/mod-kirilica:2qpso2g7]
     
  7. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
    Nemam negativno energija kon maskiot pol ... se si ima granica ... a pak ako se pomine taa granica ... se znae sto sleduva ...kako zena mozam da izlezam na kraj so sekoj provokator i da go smestam kade mu e mesto .Dokazano.
    No nekoi provokatori ne se dosledni na moite zborovi .
    Mislam deka 30 te godini ne bi trebale da bidat ludi godini .
    [mod-kirilica:19pxj2kx][/mod-kirilica:19pxj2kx]
     
  8. WildAngel

    WildAngel Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    1.012
    Допаѓања:
    108
    Јас лично немам негативна енергија кон машкиот пол. А зошто и да имам?!? :^) Искрено немам лошо мислење за Бој ... Секој има право да го каже своето мислење и тука никого не осудувам... нема потреба од разни кавги и расправии....затоа што тука сме за да помине време...А не да го сфакаме лично форумот... :) ;) :P
     
  9. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    мислење беше тоа (на темата легнав со дечкото на мојата другарка) кога ни рече дека љубоморни сме??? :?: ок беше тоа што рече дека премногу и осудуваме, но дека и љубомориме... :^)
     
  10. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Јас суперишка прв пат во живот го гледам, и ме мрзи да ги пречитувам сите коментари насочени кон него. :)
    Имам приметено во темата 11 причини да се биде атеист (нешто вака беше името) голема доза на негативна енергија токму кон машки член.
    Кај е атеист, па и машко, згора на се на женски форум и така натаму...

    Кон одреден број на машки членови пак, има неверојатно топла и позитивна енергија, така што...зависи се од тоа какво мислење ќе причини коментарот на дотичниот. :)
     
  11. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Дечко, здодевно ти е па замараш на форумов??
    Нема врска дали е машки или женски и не верувам дека некој гаи негативна енергија кон некого само затоа што е од спортивен пол!
    Јас не ни читам кој е автор на постовите, туку ги читам и ако имам потреба цитирам ако не си пишувам звое мислење!!
    Не се занесувај многу „негативна енергија кон машкиот пол!“ пошто кога би имало машки форум (можда има, не знам) и на него неколку девојки однесувањето на мнозинството спрема малцинството би било далекууууу полошо и понесоодветно отколку тука!!
     
  12. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    Јас машките на форумов ги почитувам нормално како секој човек не само на форумов туку и надвор нема врска за регистрирањето нека има и малу машки подобро ќе е. И немам негативна енергија што е најважно :)
     
    На littlevampire му/ѝ се допаѓа ова.
  13. maca cvet

    maca cvet Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2014
    Пораки:
    683
    Допаѓања:
    455
    Пол:
    Женски
    ги почитувам машките на форумов но ако некој ја прејде границата да каже нешто што не треба ќе си ја најде бељата
     
  14. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.120
    Допаѓања:
    76.420
    Пол:
    Женски
    Јас немам негативна енергија кон машките на форумов, дури повеќето кои ги ценам овде се машки отколку женски.
     
  15. Lotus-14

    Lotus-14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2014
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    663
    Пол:
    Женски
    Повеќето од мажите на форумов даваат прилично компетентни мислења и помош. Има некој исфрустрирани но ќе ги прилагодиме хаха