Нега на пазувите

Дискусија во 'Тело' започната од sanja-lazanja, 14 декември 2010.

 1. sanja-lazanja

  sanja-lazanja Нов член

  Се зачлени на:
  7 септември 2010
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  46
  Бидејки знаеме дека пазувите се една од 5 те нај јаки или поточно нај чувствителни, ерогени зони кај женскиот пол, а и се покрај лицето еден од нај излозените, делови на телото на очоте на јавноста., и со самото тоа на сите нас ни е важно да имаме привлечни и секси пазуви.
  Па кажете ми освен редовната хигиена кажете ми дали употребувате, уште нешто за нега на пазувите.
  Се разбира за да кожата биде нежна и да бидете привлечни за припадниците на посилниот, пол бидејки колку што сум можела да забележам од разговорот со другари и пријатели тој дел од женското тело исто така е многу битен и е една од точките кои поприлилно ги возбудуваат машките.
  Па ме интересира вашето мислење на оваа тема.
   
 2. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.887
  Hемам некоја посебна нега на пазувите осевн бричење,ролонче,и ако имам црвенило ставам бебешка пудра :) Tоа е се!
   
 3. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.267
  Мене ми е глупа темава, секогаш кога ќе прочитам за пазуви ми текнува на мартина срцуш, а како што гледам и за тебе се голема ерогена зона, за мене НЕ!

  Инаку ги негувам исто како Волфче
   
 4. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.343
  :o Пазувите ерогена зона?
  Прв пат слушам, мене на ништо такво не ме асоцираат :) Јас или ги депилирам или ги бричам, дезодоранс и ајт.
   
 5. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.409
  Пол:
  Женски
  Мартина се викаше, а баш не ми текнуваше на името. :)
  И мене не ми се ерогена зона, мене ми се интимна зона :) Не сакам никој да ми ги чепка. :!:
  А ако бричот и антиперспирантот се нега , тогаш ги негувам ;)
   
 6. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  122
  И јас прв пат слушам за ова дека се ерогена зона :lol: :lol: :lol: Инаку бричење, крем за тело и стик.
   
 7. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  498
  Ги негувам со брич, млеко за тело и антиперспирант. Толку.
   
 8. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.625
  брич и Lady Speed Stick, незаменлив е.
   
 9. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.789
  Мене пазувите ерогена зона не ми се. Мене да ми хухне некој под пазува веднаш смеа ме фаќа :rofl: камоли нешто друго да ми прави. Ауу не не :shake:
  Иначе ги негувам со крем за депилација, гел за туширање, млеко/крем за тело и дезодоранс антиперспирант.
   
  На Name му/ѝ се допаѓа ова.
 10. LilMissBossy

  LilMissBossy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  201
  Ерогена зона?!Многу ме скокотка ако некој ме допре таму и може да добие шамар,а не воздишки од возбуда :D :D Инаку немам некоја посебна нега за пазувите само брич,стик или антиперспирант,тоа :)
   
 11. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  623
  И јас моите не ги негувам нешто посебно, само брич и стик :| ! Толку! |(
   
 12. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  878
  Пол:
  Женски
  леле хипи :rofl: се согласувам со хухнувањето :D

  исто и за мене, брич и антиперспирант :)
   
 13. unique.lady

  unique.lady Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  69
  јас ги негувам со посебна пудра ако имам црвенило и се бричам
  а ерогени зони :shake:
   
 14. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.049
  Допаѓања:
  5.371
  Паах, јас не им обрнувам некое посебно внимание. Брич, дезодоранс или рол он, ама најчесто дезодоранс. Некогаш дури заборавам да им ставам дезодоранс од што ме мрзи. :$ За мене не ми претставуваат нешто посебно..
   
 15. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.779
  Бебешка Бекутан пудра и [​IMG]

  Прекрасно мириса и нежни ви се пазувите како на бебенце ;)
   
 16. Latinna

  Latinna Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  107
  Па немам некоја посебна нега освен,брич и стик Лејди Спид Стик :)
  [​IMG]
   
 17. jarec6

  jarec6 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  2.392
  Допаѓања:
  12.401
  Пол:
  Женски
  Исто и јас немам некоја посебна нега,користам Рексона стик и Гарниер дезодоранс,а за отстранување на влакната брич сега вака зимно време,а летно време ги депилирам со машинка обавезно
   
 18. Sanji4ka21

  Sanji4ka21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2010
  Пораки:
  428
  Допаѓања:
  87
  Пења за бричење,брич и Нивеа стик.
   
 19. sanja-lazanja

  sanja-lazanja Нов член

  Се зачлени на:
  7 септември 2010
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  46
  А дали сте пробале, да ствите павловичева маст под пазувите особенопосле бриченје и да видите колку е мека кожата потоа. Мислам немора да ставате ако излегувате но кога сте дома слободно ставете, и ке видите колку е прекрасна кожата потоа.
   
 20. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299
  Девојки да не знатете некој препарат (крема) која се користи за избелување на кожата под пазувите. Сум забележала дека ми е малку потемнета, најверојатно од брич :^). Не е многу, но сепак јас забележувам.
  Инаку за под пазуви најчесто користам Нивеа, Дав или Лејди спид стик :)