1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Нега на пазувите

Дискусија во 'Тело' започната од sanja-lazanja, 14 декември 2010.

 1. sanja-lazanja

  sanja-lazanja Нов член

  Се зачлени на:
  7 септември 2010
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  48
  Бидејки знаеме дека пазувите се една од 5 те нај јаки или поточно нај чувствителни, ерогени зони кај женскиот пол, а и се покрај лицето еден од нај излозените, делови на телото на очоте на јавноста., и со самото тоа на сите нас ни е важно да имаме привлечни и секси пазуви.
  Па кажете ми освен редовната хигиена кажете ми дали употребувате, уште нешто за нега на пазувите.
  Се разбира за да кожата биде нежна и да бидете привлечни за припадниците на посилниот, пол бидејки колку што сум можела да забележам од разговорот со другари и пријатели тој дел од женското тело исто така е многу битен и е една од точките кои поприлилно ги возбудуваат машките.
  Па ме интересира вашето мислење на оваа тема.
   
 2. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.893
  Hемам некоја посебна нега на пазувите осевн бричење,ролонче,и ако имам црвенило ставам бебешка пудра :) Tоа е се!
   
 3. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Мене ми е глупа темава, секогаш кога ќе прочитам за пазуви ми текнува на мартина срцуш, а како што гледам и за тебе се голема ерогена зона, за мене НЕ!

  Инаку ги негувам исто како Волфче
   
 4. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.344
  :o Пазувите ерогена зона?
  Прв пат слушам, мене на ништо такво не ме асоцираат :) Јас или ги депилирам или ги бричам, дезодоранс и ајт.
   
 5. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.451
  Пол:
  Женски
  Мартина се викаше, а баш не ми текнуваше на името. :)
  И мене не ми се ерогена зона, мене ми се интимна зона :) Не сакам никој да ми ги чепка. :!:
  А ако бричот и антиперспирантот се нега , тогаш ги негувам ;)
   
 6. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  125
  И јас прв пат слушам за ова дека се ерогена зона :lol: :lol: :lol: Инаку бричење, крем за тело и стик.
   
 7. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  500
  Ги негувам со брич, млеко за тело и антиперспирант. Толку.
   
 8. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.645
  брич и Lady Speed Stick, незаменлив е.
   
 9. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Мене пазувите ерогена зона не ми се. Мене да ми хухне некој под пазува веднаш смеа ме фаќа :rofl: камоли нешто друго да ми прави. Ауу не не :shake:
  Иначе ги негувам со крем за депилација, гел за туширање, млеко/крем за тело и дезодоранс антиперспирант.
   
  На Name му/ѝ се допаѓа ова.
 10. LilMissBossy

  LilMissBossy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  203
  Ерогена зона?!Многу ме скокотка ако некој ме допре таму и може да добие шамар,а не воздишки од возбуда :D :D Инаку немам некоја посебна нега за пазувите само брич,стик или антиперспирант,тоа :)
   
 11. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  637
  И јас моите не ги негувам нешто посебно, само брич и стик :| ! Толку! |(
   
 12. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  880
  Пол:
  Женски
  леле хипи :rofl: се согласувам со хухнувањето :D

  исто и за мене, брич и антиперспирант :)
   
 13. unique.lady

  unique.lady Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  69
  јас ги негувам со посебна пудра ако имам црвенило и се бричам
  а ерогени зони :shake:
   
 14. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.539
  Допаѓања:
  6.306
  Паах, јас не им обрнувам некое посебно внимание. Брич, дезодоранс или рол он, ама најчесто дезодоранс. Некогаш дури заборавам да им ставам дезодоранс од што ме мрзи. :$ За мене не ми претставуваат нешто посебно..
   
 15. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.809
  Бебешка Бекутан пудра и [​IMG]

  Прекрасно мириса и нежни ви се пазувите како на бебенце ;)
   
 16. Latinna

  Latinna Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  108
  Па немам некоја посебна нега освен,брич и стик Лејди Спид Стик :)
  [​IMG]
   
 17. jarec6

  jarec6 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  2.734
  Допаѓања:
  17.901
  Пол:
  Женски
  Исто и јас немам некоја посебна нега,користам Рексона стик и Гарниер дезодоранс,а за отстранување на влакната брич сега вака зимно време,а летно време ги депилирам со машинка обавезно
   
 18. Sanji4ka21

  Sanji4ka21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2010
  Пораки:
  428
  Допаѓања:
  88
  Пења за бричење,брич и Нивеа стик.
   
 19. sanja-lazanja

  sanja-lazanja Нов член

  Се зачлени на:
  7 септември 2010
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  48
  А дали сте пробале, да ствите павловичева маст под пазувите особенопосле бриченје и да видите колку е мека кожата потоа. Мислам немора да ставате ако излегувате но кога сте дома слободно ставете, и ке видите колку е прекрасна кожата потоа.
   
 20. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299
  Девојки да не знатете некој препарат (крема) која се користи за избелување на кожата под пазувите. Сум забележала дека ми е малку потемнета, најверојатно од брич :^). Не е многу, но сепак јас забележувам.
  Инаку за под пазуви најчесто користам Нивеа, Дав или Лејди спид стик :)