Нега на телото за време на бременоста

Дискусија во 'Бременост' започната од marchi-cool, 9 декември 2018.

 1. ocicka2014

  ocicka2014 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  3.751
  Допаѓања:
  12.249
  Пол:
  Женски
  Не, само представник што е зачленет може да ти го порача.
   
  На Мариаа. му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Ive13

  Ive13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2018
  Пораки:
  602
  Допаѓања:
  1.532
  Пол:
  Женски
  Јас кога се породив со првото дете сестрите ни забранија во болница да се прскаме со тие спрејовите јас рексона имав рекоја ако сакаме само рол он и тоа на природна база.како што е штетно за нас и за бебињата е зошто и тие вдишуваат така ни кажаа во болница и сега за оваа бременост се мислам што да користам
   
 3. Emma2

  Emma2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  2.242
  Допаѓања:
  5.557
  Пол:
  Женски
  Ајдеее и мене шубе ме фати... јас ретко надвор искачам, ама кога одам ставам нивеа антиперспирант или балеа.
  Нешо на природна база викате а, уф бре тие ич не мирисаат убаво!
   
  На Ive13 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  3.942
  Допаѓања:
  45.366
  Сигурно полошо од потта не мирисаат :rofl:

  Еј стварно не замисливте сега.
  Кажвајте шо да ставаме а 8-|
   
 5. Мариаа.

  Мариаа. Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2016
  Пораки:
  1.911
  Допаѓања:
  12.683
  Пол:
  Женски
  Еве јас разгледав одма по нет..:lol:8-|
  Имало во дм на Балеа без алуминиум некои стикови. После ќе идам да си купам(fingers)
   
 6. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  3.942
  Допаѓања:
  45.366
  Купи и за нас шо немаме дм во близина :(
   
  На Мариаа. му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Emma2

  Emma2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  2.242
  Допаѓања:
  5.557
  Пол:
  Женски
  Аааа да ги знам тие , и не мирисаат лошо... може и ја ќе ги зеам... кај и да е ќе фати пролет, треба да си се спремиме...
   
  На Мариаа. му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Emma2

  Emma2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  2.242
  Допаѓања:
  5.557
  Пол:
  Женски
  Ооо кај сте бе душо тоа вие, ДМ скоро сегде има... :(
   
  На Kukla994 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Ive13

  Ive13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2018
  Пораки:
  602
  Допаѓања:
  1.532
  Пол:
  Женски
  Види па кажи каков е.во Охрид додека отворат еххе ако има опција да се порача од интернет од дм не знам
   
  На Ygritte и Мариаа. им се допаѓа ова.
 10. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.290
  Допаѓања:
  10.632
  Пол:
  Женски
  ааа.... Скоро нигде нема. Северна македонија само има - тетово скопје куманово велес. И сега битола. А ние од западна македонија? Ќе цркнуваме по патиштава еднаш месечно со список треба да одам и со вреќи да се враќам. Инаку еве што најдов јас на природна база. Screenshot_20180430-160029.png Screenshot_20180425-122746.png Screenshot_20180409-224411.png Screenshot_20180430-155944.png сиве производи ги имав ставено во листата за пазарење ,си чекаа ред ама изгледа сега ќе им дојде редот 8)
   
  На Emma2, Kukla994, Ive13 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. ocicka2014

  ocicka2014 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  3.751
  Допаѓања:
  12.249
  Пол:
  Женски
  Zenski jas imam mnogu suva koza i posle kapenje se mackav do sega cel zivot so mleka za telo pretezno od avon.
  Sega sakam da prasam da ne e stetno vo bremenost so ovie kremi da se mackam?
  So sto ja neguvate kozata vie?
  Za strii rano mi e seuste krema posebno da koristam.
   
 12. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  3.942
  Допаѓања:
  45.366
  Струшко Охридско...
  Само смештај имат кај нас ак требит а дм слабо, да не речам ич :D
   
  На H.VAGA, Emma2, Мариаа. и 2 други им се допаѓа ова.
 13. Ygritte

  Ygritte Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2015
  Пораки:
  1.118
  Допаѓања:
  16.137
  Пол:
  Женски
  Ќе имат и кај нас во 2021 ;) не умри магаре до зелена трева :rofl::rofl:
   
  На Kukla994 и Ive13 им се допаѓа ова.
 14. Emma2

  Emma2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  2.242
  Допаѓања:
  5.557
  Пол:
  Женски
  Ооооо, ај ќе ви праќаме ако не па со комбе :lol:
   
  На Ygritte, Kukla994 и Ive13 им се допаѓа ова.
 15. Ive13

  Ive13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2018
  Пораки:
  602
  Допаѓања:
  1.532
  Пол:
  Женски
  Ние ти сме во Тингузија или Воливија :D веро немаме џамбо немаме дм немаме одвај еден вај кики го имаме и то (n)
   
  На Ygritte му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Мариаа.

  Мариаа. Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2016
  Пораки:
  1.911
  Допаѓања:
  12.683
  Пол:
  Женски
  Ние ќе праќаме од тука што треба,вие да средите смештај за на лето бе8):lol::lol:
   
  На Makedonka007, Ygritte и Ive13 им се допаѓа ова.
 17. Ive13

  Ive13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2018
  Пораки:
  602
  Допаѓања:
  1.532
  Пол:
  Женски
  Немат проблем што би рекле ние во било кое време да ни дојдете ајде здравје сите со бебушите другото лето :D8)
   
  На Emma2 и Мариаа. им се допаѓа ова.
 18. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.330
  Допаѓања:
  70.741
  Пол:
  Женски
  За дезодоранси природни (без алуминиум и без др штетни состојки) можете да читнете на темата Антипреспиранти без алуминиум , таму имаме пишувано доста кои се природни , кои штитат навистина итн.
  Од Алверде од ниеден дезодоранс и рол-он не сум задоволна.
  Има и два на Др.Хаушка- овие ги има во аптека ама не сум ги пробала и не можам да кажам дали и колку штитат. :) Можам да потврдам дека одлични дезодоранси се на Lush-Aromaсо и на Нивеа - мислам дека има два што има пишува 0% алуминиум.

  Јас би ви предложила некоја да отвори тема општо за нега во бременоста , за лице , тело , козметика , шминки што е добро да се користи а кои состојки да се избегнуваат - за ретиноли имам читано дека обавезно треба да се избегнува , за салицилната киселина исто така , бидејќи сите производи што ги користиме преку крвотокот штетните супстанции навлегуваат и преку плацентата на бебето..
   
  На srekice, Ive13 и ocicka2014 им се допаѓа ова.
 19. srekice

  srekice Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2013
  Пораки:
  2.896
  Допаѓања:
  6.276
  Пол:
  Женски
  Јас се опремив од ДМ со путер и масло од Алверде на природна база.Маслото одма го ставам после туширање на мокра кожа се облакам во бањарка и седам да се впие,после го ставам и путерот.Кожата е преубава,мека и хидрирана а и преубаво мириса.И плус не се скапи
   

  Прикачени фајлови:

  На marchi-cool, Emma2, ocicka2014 и 2 други им се допаѓа ова.
 20. Софија 88

  Софија 88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2016
  Пораки:
  1.329
  Допаѓања:
  3.069
  Пол:
  Женски
  Труднички што викате за ролонот на Еуцерин ? Пишува дека нема алкохол и алуминиум во него :?: