1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Нега на тело!

Дискусија во 'Тело' започната од Lilit, 28 декември 2009.

  1. butterfly33

    butterfly33 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    1.252
    Допаѓања:
    1.100
    Можиш да пробаш со ексфолијација со некоја крпа и можи така ќе ти се излупи кожата :)
     
    На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Oxymoron

    Oxymoron Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    12.246
    Некој лосион за тело со мирис на кокос? Имав еден од Орифлејм, но го потрошив, а во новиот каталог го нема. Доаѓа лето, па сакам да бидам кокосна :rofl:
     
  3. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    Имаш на Гош лусион со мирис на кокос. Го имаш во Космо и Јуник за 150 денари.
     
    На Oxymoron му/ѝ се допаѓа ова.
  4. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.823
    Допаѓања:
    122.753
    Пробај со течна пудра,нешто на база на цинк оксид-кај мене е проверено. :)
     
  5. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.799
    Како се справувате со поткожните влакна?

    Мене пилинг, ексфолијација не ми помогнуваат никако. :^)

    Само не ми велете со стерилна игла, бидејќи не можам со такво нешто, а и не е само едно влакно. :lol:
     
  6. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    лосионите за тело од кокос се за сува кожа-имам сува кожа и јас па одвреме-на време ги користам :)
     
  7. zara

    zara Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    28
    СДП но не знаеев која е соодветна тема?
    Пробав еден крема за тело, чудесно мириса а и е мрсна, баш како што ми треба за сувава кожа.
    Е сега било од македонско произвотство и го правел некој дечко во Автокоманда. Го користат по козметичкиве салони во Скопје, но нејќеа да ми дадат информации за производителот. Дали некој знае или има идеја шо, како?
    Инаку и доста ефтин е, со тоа што 1кг било 350 денари.
     
  8. Candice.S

    Candice.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    172
    побарај на фрутини јас баш сега фрлив цело кутивче ми останало од лани неискористено
    е на ова мислам убаво мириса [​IMG]
     
  9. love.summer

    love.summer Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    147
    Допаѓања:
    24
  10. Lining

    Lining Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2012
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    185
    Порано користев свашта сега се уморив на пауза сум. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
     
  11. PinkGir123

    PinkGir123 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.125
    Допаѓања:
    759
    Па после бајнање обавезно си ставам лосион за тело.За летото секогаш бирам некој цветни лосиони како од авон , а за зимата имам потешки креми еден со светки и друг спа. :)
     
  12. kristina123456

    kristina123456 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2012
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    59
    Пол:
    Женски
    На martine му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.271
    Допаѓања:
    8.904
    Редовно правам пилинг со маслиново масло и шеќер. Се депилирам. Се мачкам со лосион за тело. Некогаш гледам да е хидратантен многу, некогаш одбирам да е миризлив ,а помалку хидратантен.

    Пазувите ги бричам и им ставам Нивеа дезодоранс што ја негува кожата после бричење.

    На лактите и колениците им обрнувам повеќе внимание , редовно ги мачкам со некоја мрсна крема или вазелин.

    Повремено правам и антицелулитни масажи.
     
    На tatjanasakalieva му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Li..Na

    Li..Na Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2012
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Пилинг за тело од АВОН со мирис на ванила исто така и лосионот и кремата .... гел за туширање моментално ми е овој од АВОН SENSES Spirit исто ,има убав мирис , на круша нешто ...до сега не сум видела во АВОН да има и гел за туширање од ванила...инаку не ми се допаѓаат многу од SENSES тие .. :!:
     

    Прикачени фајлови:

    На tatjanasakalieva му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Кој сака да си ја омекне кожата и да мириса убаво, нека си купи
    [​IMG]

    Jaс го потрошив тој и сега си купив од истата линија, само од манго
    [​IMG]

    :up:
     
    На tatjanasakalieva му/ѝ се допаѓа ова.
  16. tatjanasakalieva

    tatjanasakalieva Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2012
    Пораки:
    504
    Допаѓања:
    832
    za tusiranje gel nivea for men (iako e za mazi preubav e )
    hidratanten krem ---bilo kakov samo da mirisa ubavo
    mleko za telo -dove becutan nivea oriflame no naj ubavo mi e losionceto baby johnson
    eee sega da ve prasam dali nekoj ima kupeno od kam marketite od odie kupkite na la ligne kakovi se bidejki cenata e mnogu primamliva
     
  17. tatjanasakalieva

    tatjanasakalieva Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2012
    Пораки:
    504
    Допаѓања:
    832
  18. Angelinkka

    Angelinkka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2012
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    361
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На tatjanasakalieva му/ѝ се допаѓа ова.
  19. dunika

    dunika Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    3.694
    Допаѓања:
    91.915
    Пол:
    Женски
    прво нешто депилација-редовно,кога ке излезам од бања со влакна по нозете како нечиста се осеќам..при туширање(нивеа хепи тајм) обавезно пилинг па триење грбче со луфа или фротирска ракавица,маска или регенератор за коса...после мора да нанесам некој лосион или масло,имам сува кожа, а кога сме кај лосионите ниева си е нивеа-истиот мирис од детството(кога ме мачкаше мајка ми пред да почне бинго со игор)!сега во лето избегавам колку можам пошто се потам одма надвор и тоа лепење ме асоцира на нечисто,бекутанот млеко најбрзо ми се упива во лето!исто ги негувам и стапалата,имам цела колекција од авон,антиперспирант се подразбира..исто внимавам на сонце да не изгорам-многу неодговорно и нечисто ми делуваат прецрнети девојки со кожа како кора и флеки по грбот и нозете..
    лицето ми е посебна прича-на неколку месеци си одам на третмани за отстранување нечистотии,си ставам крема лореал ревиталифт секој ден,го чистам и мијам секој ден од пудра и така..
     
  20. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Депилација најнормално, без тоа,џабе ми е се. Е за телото се туширам со Дове гел за туширање кој досега се покажа најдобар за мојата сува кожа. Еднаш неделно си правам пилинг со морска сол збогатена со алое, ама сега баш не ми текнува што пишува на таа теглата. За долната госпожа си имам посебен интимен гел. :lol: Потоа задолжително се мачкам со бебе масло и тоа Џонсон со витамин Е и алое. Обавезно стик и тоа конечно си открив еден кој нема никаков досаден мирис, а си ја врши работата ептен. Многу се нервирам кога ќе се истуширам и пак треба да мирисам на антиперспирант. :lol: Ако останам дома се прскам со Викторија сикрет мист, а ако одам некаде и ставам парфем не ставам други мириси за да не стане чорба-каша. Друго нешто кое секојдневно го правам незнам, не ми текнува. Може одвреме- навреме да ме фати манија за антицелулитни креми ама тоа ми минува брзо. :lol: А, да и навечер обавезно си ги мачкам стапалата со авон крема за стапала,која патем кажано не ми праи некоја особена разлика ама мора да ја дотрошам, е потоа ќе си се вратам на стариот добар бекутан. ;)3
     

    Прикачени фајлови: