1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Нега на тело!

Дискусија во 'Тело' започната од Lilit, 28 декември 2009.

  1. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    Совет за нега на тело со светол тен, а темни влакна?
     
  2. Ice&Fire

    Ice&Fire Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2015
    Пораки:
    132
    Допаѓања:
    88
    Женски, некој крем за раце кој брзо се упива и ги омекнува рацете?
     
  3. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.021
    Допаѓања:
    36.056
    Пол:
    Женски
    @Ice&Fire Ти го препорачувам овој крем на Нивеа. Многу брзо се впива во кожата, ја права мека, мазна и има пријатен мирис. Редовно го користам и не палнирам да го променам.



    [​IMG]
     
  4. Ice&Fire

    Ice&Fire Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2015
    Пораки:
    132
    Допаѓања:
    88
    А колку пари го земаш? Го има на пр.во Зегин? Или за сигурно да го барам во Веро?
    Фала
     
  5. Petra777

    Petra777 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2015
    Пораки:
    2.877
    Допаѓања:
    29.048
    Пол:
    Женски
    OД Coirnne de farme ,
    [​IMG]
    Не е скапа многу и и што е најважно огранска е , Нема да се покаеш , ја креми не сум ставала никогаш , имам многу мека кожа , ја открив кога изгорев од сонце и продолжив зимава дека од ветерот знаеше да ми испука кожата на раце. Во Зегин ја имаш , јас и влажните марамици и мицеларната вода ги користам од истото , топло ги препорачувам , пристапна цена за секој . Кремава No1 до сега од се што сум пробала , дури и Еуцерион кој кошта 3 пати дупло повеќе.
     
  6. Gerbera

    Gerbera Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2016
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    772
    Женски, некое добро, не многу скапо хидратантно млеко, без многу штетни состојки. @Biodevojka , anyone?
     
  7. Biodevojka

    Biodevojka Популарен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2015
    Пораки:
    3.321
    Допаѓања:
    7.036
    Пол:
    Женски
    Здраво драга мене лично многу ми се допаѓаат путерите за тело на алверде. Имам пробано два еден со арган и еден од линијата за мајки кој е навистина фантастичен (од линијата за мајки си го купив и гелот за туширање кој е многу убав исто така). Цената им е околу 200 денари, што воопшто не е скапо за производ од 200 мл. Друго не ми текнува во моментов затоа што во последно време за тело си правам сама креми. Ако ми текне уште нешто економично ќе ти пишам. Можеби некоја друга феминка ќе знае да ти препорача нешто.

    п.с. ми текна дека и на Санте млеката за тело не беа нешто многу скапи околу 400 денари. Имаше едно многу убаво мислам дека од калинка беше. Другиве на органските марки кај нас се поскапи од 600 па нагоре, бе знам до која цена те интересира. Поздрав
     
    На Acka22 и Gerbera им се допаѓа ова.
  8. s&s

    s&s Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2015
    Пораки:
    470
    Допаѓања:
    1.066
    Пол:
    Женски
    Девојки, дојдов на идеја да почнам да продавам од мешавината која јас ја користам против целулит, преку цела година, разни антицелулитни креми, цветови,кофеин и масла... Мене премногу ми помага, ја мачкам секој ден и еве немам целулит, а и не ми се враќа... Ме интересира дали некоја од вас би била заинтересирана да купува, доколку е по цена од околу 400 денари+доставата? :) Подетално доколку ве интересира пишете ми лп :)
     
  9. MissChievous

    MissChievous Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    4.006
    Допаѓања:
    22.583
    Сум користела секакви млека/креми/путери и најмногу ми се допаѓа балмот на Neutrogena. Какви и да пробувам, колку и да ми се допаѓаат, секогаш му се враќам на овој. Едноставно, одличен е.

    neutrogena.png

    Неодмна почнав да го користам овој:

    laura-vandini-satinizing-body-cream-200ml.jpg

    Морам да го пофалам, супер е. Многу ме потсеќа на овој на Неутрогена, слично мириса и слично се нанесува. Брзо упива и што ми е најважно, не се чувстува после нанесувањето, ги мразам оние кои потоа ги осеќаш како посебен слој на кожата. 200 мл за 220 денари во Cosmo.
     
  10. Среќа

    Среќа Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2015
    Пораки:
    505
    Допаѓања:
    2.568
    Пол:
    Женски
    Еден од подобрите производи за тело што сум ги користела. Одвај чекам во понеделник да си набавам ги најдов на попуст сите производи од Eucerin па може да си се почастам и да си земам уште нешто.[​IMG]
     
  11. Veki4kaa

    Veki4kaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    5.082
    Допаѓања:
    17.273
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Дали ги има некоја девојка користено? каде можам да ги најдам?
     
  12. Deadhalf

    Deadhalf Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2013
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Женски
    masleniot sprej (tretoto) go ima vo dm 315 den
     
    На Veki4kaa му/ѝ се допаѓа ова.
  13. blueberryy

    blueberryy Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2011
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    0
    Женски,
    Дали некоја од вас го има видено млеково на Nivea за многу сува кожа???
    п.с ако некоја го види во некој од локалните маркети ве молам да ми кажете NIVEA-Pure-and-Natural-Rich-Body-Moisturiser.jpg
     
  14. GoldenRose.

    GoldenRose. Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 март 2016
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    1.092
    Пол:
    Женски
    Ми треба некој добар лосион/млеко/путер за тело не битно што е , за сува кожа . Нешто да ми предложите? ?? Ќе одам деновиве и во Дм па може и од таму да е нешто.
     
  15. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    @GoldenRose. I jas imam suva koza a imam koristeno lasioni od avon I id cvetnite I od ovosnite I solidni se za taa cena,ubavi mirisi imaat.
    Posto go spomna diem od tamu letoto imav zemeno preubav lasion so miris na praska mislam deka bese mene mnogu mi ja omeknuva kozata I preubavo mirisa. Cenata mu bese okolu 100 denari da ne te izlazam ne se sekavam tocno ama tuka nekade e.
    Lasion koj isto taka ja omeknuva kozata I pravi mnogu nezna e onoj od kam zaboraviv kako se vikase, okolu 100 denari mu e I nemu cenata ana be bi go kupila nikogas poveke ne mi se dopaga mirisot.
     
    На Nausicaa и GoldenRose. им се допаѓа ова.
  16. GoldenRose.

    GoldenRose. Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 март 2016
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    1.092
    Пол:
    Женски
    @eloves јас си купив пред некој ден шеа путер на Алверде со ореви и макадамија , пишуваше дека е наменет за многу сува кожа. Добро си ја врши функцијата , и дава солидна хидратација на кожата само мирисот не ми се допаѓа . Од Авон тие ги немам користено а тој од Кам Елдена се вика инаку, го користев еднаш но не ми е нешто , хидратацијата ми е само моментална додека да се намачкаш после се суши кожата..а мирисот па напротив мене ми се допаѓа. :)
     
    На eloves и crazylady им се допаѓа ова.
  17. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.121
    Пол:
    Женски
    Бидејќи си правам терапии со јаболков оцет на, ко што вика мајка ми, двата прста коса што ми останаа на главава (една е мајка:D увек те држи цврсто во реалноста:D)... решив да го испробам оцетот и во купка.
    Па, минатонеделната моја сеанса -киснење во купка, го заменив со киснење во тркалца лимон и јаболков оцет. (y) Не користев гел за туширање, не користев нити млеко потоа. Кожата е мазна и мека, сеедно сум правела пилинг.:) Од она што прогуглав, јаболковиот оцет отстранува мртви клетки, ја тонира, измазнува, потхранува... и и' ја враќа pH вредноста на кожата, стимулира циркулација. And not only that, works like magic наводно и за интимните делови:D анти-габични (кандида:^) и слично) инфекции.:bug: Помагало и при егзема и сличните, ко и за поткожни влакненца итн.
    Па, ако си правите детокс од внатре - со храна, комотно направете си детокс и однадвор.
    Денеска мене ми е ден за тоа:nod:
    пс. не користете гел за измивање. Само со млаз вода. Една - две чаши сипете во топла вода.
     
    На Salome, joy1, Mama25 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.022
    @Golden Rose, кој и да го земеш нема да згрешиш :)
    prod_1188798_1_613x613.jpg l.jpg
     
    На SnowWhite8, НаталијаРист и GoldenRose. им се допаѓа ова.
  19. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.895
    @zhap4e Се чувствува после тоа мирисот на оцет на кожа?
     
  20. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.121
    Пол:
    Женски
    Бриџит, најискрено ми е тешко да осетам оти косата ја цапам исто во доста оцет. :)
    Ама, мислам дека не, оти не е ко со косата да чак толку кожата упива мириси. Плус, ти после купкава... ако ме прашуваш мене,комотно цапај се со некои масла - не млека за тело. Земи си маслиново, кокосово, путер од какао или... какво сакаш. Мене пример кожата после бањање ми е сува. После ова со оцетот..не ми беше.Испробај еднаш па види ако те ареса:)
     
    На Bridget му/ѝ се допаѓа ова.