1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Нега на тело!

Дискусија во 'Тело' започната од Lilit, 28 декември 2009.

  1. aNy-to

    aNy-to Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    394
    Лосион за тело користам на нивеа и севантин.Лосионот од севантин е со светки и го користам кога излегувам,му дава прекрасен сјај на телото.
    Гелови за туширање користам од авон,орифлеј најизменично ми досадува кога користам секогаш ист. Сега порачав од авон од тие купките што се по литар одамна се спремав да порачам.
     
  2. princeza87

    princeza87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    momentalno upotrebuvam mleko za telo od seventeen i avon(oriz i sake)..i dvete ostavaat svetki na teloto bas se letni.piling pravam dva pati mesecno i lete i zime obavezno.gelovi za tusiranje imam mn pa gi menuvam vo zavisnot od raspolozenie monetlano go koristam Nivea angel star .priznavam deka za vreme na letniot preiod poveke se posvetuvam na nega na teloto,depilacija,pilinzi,anticeluliten tretman,solarium se obavezni na listata za leto
     
  3. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.080
    Допаѓања:
    6.747
    Пол:
    Женски
    Млекото за тело на натуралс авон што го имам моментално е прекрасно.Мирисот и нежноста траат многу време,едноставно прекрасно е...Го истрошив до пола за 5 дена,а уште не ми е платено :D Има мирис на калинка и манго...Еве како изгледа и на сите ви го препорачувам.Цената е 159 денари скоро во сите каталози.

    [​IMG]
     
    На maa му/ѝ се допаѓа ова.
  4. butterfly.mimi

    butterfly.mimi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    455
    Допаѓања:
    102
    сапунче Lush [​IMG]
    регенератор исто Lush и масло за тело Oriflame Swedish Spa [​IMG]
     
    На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
  5. maa

    maa Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    38
    Jas bi rekla nivea ;) pozz
    [mod-kirilica:12dampzh][/mod-kirilica:12dampzh]
    [mod-tekst:12dampzh][/mod-tekst:12dampzh]
     
  6. Anggie

    Anggie Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    36
    Единствен шампон кој ми одговара на косата :)

    [​IMG]

    Најубавиот гел за туширање :)

    [​IMG]

    И најубавото млеко за тело :)

    [​IMG]
     
    На maa му/ѝ се допаѓа ова.
  7. sexybaby

    sexybaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2010
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    62
    мене многу ми се допагаат производите од lush и ви ги препорачувам на сите кои ги немате пробано.исто така користам многу производи од avon,nivea,freeman i seventeen.prekrasni se ;)
     
    На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Го користев шампонот од Авон за виткана коса, исто и регенераторот. Косата никогаш не ми била поубава. Ем често на намаление беа. По неколку броја гледам по каталозиве повеќе ги нема тие за виткана коса. Сега користам Wash and Go и немам мака, иако повеќето се жалат од тие шампони дека стварале првут. Мојата коса, се трпи. Имам маска за коса од Гарниер и преубава е.

    Гел за туширање користам од Авон на Сенсес и имав и млеко за тело едно розево големо со светки внатре незнам како се викаше. Ама прекинав да го користам затоа што премногу се чешав од него. Имав и крема за раце од авон од истата колекција како млекото за тело одеа заедно за ефтини пари.

    Сега си ставам бекутан масло за тело и многу го сакам се осеќам како бебе :$ Обавезно на колениците, лактовите и интимната зона си ставам бекутан крема. Утре ќе одам да си го купам и млекото за тело на бекутан, сакам да ја комплетирам колекцијата и да се тинтрам со неа цело време.

    Имам некои чуда од Викторија сикрет ама не ставам од нив. Многу јако ми мирисаат. А тоа дека се трајни и не ти треба парфем е точно. И алиштата ми мирисаат кога ќе ставам.

    Порано на времето многу ја сакав колекцијата Rose од Орифлејм. Ја имав целата комплетирано, до сапун до масло за туширање, кремата за раце и ја користев долго време . Одамна немам отворено каталог на Орифлејм да видам попусти, можеби пак ќе ја комплетирам :) .

    А за лицето заборавив да кажам дека секое утро кога ќе станам се мијам со Нивеа сапун и после тоа си ставам Лала крема. Лицето ми го прави како свила!
     
  9. Sweety-Tweety

    Sweety-Tweety Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    994
    Допаѓања:
    500
    Во моментов сум навлечена на Fruttini со мирис на цреша и ванила. Цела колекција си ја имам: гел за туширање, пилинг, путер за тело и спреј. Од другите млека за тело најмногу ми одговара Нивеа и секогаш си го имам. Мелем (загребачки) ми е универзален лек за сува кожа. Си го користам за нега на стапала, лакти, колена и нозе после депилација Имам и едно мало пакување од него и си го користам како балсам за усни и лице (во лето).
     
  10. ludacaa

    ludacaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    180
    и јас го користам истото и сум презадоволна..сеа у последниов каталог шо беше си нарачав дури 4 хаха мајками ке ме затепаше вика за извоз да не ти се...
     
  11. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Колекцијата Фелче Азура.... мирис... :mm:
     
  12. Tadija

    Tadija Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 септември 2010
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    14
    За гелови за туширање мислам дека на "Nivea" им нема рамни. Премногу пена и преубава миризба :)
     
  13. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Денес си го купив и млекото за тело Бекутан и само се шлакам од него. :inlove: :inlove: :inlove:

    А и да ви кажам еден гаф од мајка ми :lol: Ја пратив да ми купи се враќа и ми вели... Абе незнаев дали да го купам гледам на него пишува за деца па мислев да не ми го удриш од глава :lol: И викам ах мори мамо а Бекутан за старци ли треба да биде :D :D :D
     
    На Ognenija, Lilit и Trendafilka им се допаѓа ова.
  14. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    Дефинитивно Dove... Го користам гелот за туширање и мелкото за тело подолго време! задоволна сум!
     
  15. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.098
    Допаѓања:
    56.329
    Пол:
    Женски
    Јас гелови за туширање и млека за тело постојано менувам, никако да се одлучам за омилени.
    Пилинзите за тело на Рефан ми се прекрасни и обавезно правам пилинг на неколку дена, така се спречува појава на поткожни влакна на нозете, а и се отстрануваат мртвите клетки.
    Последно време на влажна кожа втривам бебешко масло Џонсон (лилавото), и навистина кожата ми е помека, задоволна сум.
    Едно време бев зависник од парфимирани лосиони па нон стоп си купував Ескада или користев еден Макс Мара што ми го дадоа гратис со парфем, но тоа само за специјални пригоди, навистина тие лосиони не можат да се споредат со ништо, и покрај тоа што одговараат со парфемот, кожата на телото ја прават како од насловна страна - како фотошопирана :)
    Одамна не си имам дозволено таков луксуз, но штом имам вишок пари, ќе си купам повторно Max Mara, добро што се сетив :D
     
  16. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.098
    Допаѓања:
    56.329
    Пол:
    Женски
    А, да, за малку ќе ги заборавев сапуните на Lush, Кармата е мој фаворит, иако често се презаситувам од мисрисот, бидејќи е доста јак, па паузирам некое време и користам Honey, I washed the kids или некој друг, но секогаш се враќам на Карма.
     
  17. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.711
    Допаѓања:
    150.494
    LivingGlam ќе те замолам нареден пат кога ќе сакаш да го надополниш своето мислење кое си го напишала пред најмногу половина час да ја користиш опцијата редактирај која се наоѓа во горниот десен агол на напишаното мислење. ;)
     
  18. anima

    anima Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    275
    Ги користам производите на НИВЕА,од купките за туширање,шампон за коса,млеко за тело,потоа крем нивеа софт кој го користев исклучиво за раце,сега почнав да го користам и за лицето,го ставам навечер и лицето наутро ми е убаво и свежо.Сега сакам да си купам некоја крема за областа под очите,немора да е на нивеа,зависи...Единствено што ретко го користам е антиперспирантот од нивеа,затоа што сметам дека на Рексоната и нема замена,најефикасна ми е.
     
  19. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.098
    Допаѓања:
    56.329
    Пол:
    Женски
    ok, примено и разбрано :)
    поздрав!
     
  20. maleckaa

    maleckaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    17
    Јас користам подолго време млеко за тело од кокос и ванила мммммммммммммммм преубаво е :) на Body Care...Летово добив неколку колекции од Bettina Barty...прекрасни се и многу траат...има гелови за туширање,лосиони,ролон4иња...јас сум презадоволна од нив...сега ми се при крај па сакав да прашам дали некој има сретнато некаде по скопјево... :( јас неможам никаде да најдам...