1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Нега на тело!

Дискусија во 'Тело' започната од Lilit, 28 декември 2009.

  1. MeLL

    MeLL Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2010
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    85
    за нега на телото користам гел за туширање (моментално го имам на nivea diamond touch и еден од орифлејм), млеко за тело-претежно користам од авон, моментално имам од кокос, јагода и две skin so soft. Зимно време после бањање секогаш ставам млеко за тело за лето поретко бидејќи почесто се бајнам. И интимниот гел ми е од авон simply delicate. Дезодоранси поретко користам но имам еден на Адидас, почесто сум на стикови и ги имам на адидас и 2-3 на рексона и еден рол он од фа :D Стапалата секоја вечер ги мијам во топла вода а потоа ги премачкувам со крема и два пати во денот на рацете ставам крема за раце од орифлејм. Тоа е се од мојата нега за тело :D
     
    На Dannyella му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Dannyella

    Dannyella Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 декември 2010
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    17
    Млака за тело , гел за туширање ... Авон ! Сега користам регенеративен лосион за тело skin so soft... гел за туширање senses mystique... а го имам и лосионот за тело shimmering ... се од Авон ... задоволна сум од сите нив ... =)) пробајте ги !!
     
  3. gossip-girl

    gossip-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    351
    Допаѓања:
    218
    Еднаш неделно пилинг, најчесто сама си правам сега хит ми е оној со кафе, сол и шеќер, еднаш месечно си се опуштам во када со портокалчиња и камилица, се туширам со Бекутан и после ставам масло исто на Бекутан :) И се чувствувам џоа бебенце :))))
     
  4. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    купка и лосион од кои сум задоволна како квалитет и цена.
    [​IMG]

    [​IMG]
     
    На frutini и wolf4e им се допаѓа ова.
  5. aNy-to

    aNy-to Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    394
    Oва масло за тело од авон го има некој користено, дали задоволни сте од него?

    [​IMG]
     
  6. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Моментално ја користам купката на Фелче Азура, обичната, ми мириса сосем исто како и нивната пудра во прав.
    Не е лоша, мирисот се задржува на телото и не ми ја пресушува кожата.
    [​IMG]
    Лосион за тело - [​IMG]
    многу убаво мириса, ама откако ќе отстои на мојата кожа, некако чувствувам некој мирис на прав. :(
    Не знам зошто ми се случува ова, и со некои други производи е така, ќе ги нанесам на телото, после 10 минути ми мирисаат гадно. :(
    Немам некој онака силен природен телесен мирис која си го носи секоја од нас, дечко ми вика си умислувам и убаво мирисам, ама јас сум убедена во спротивното.

    Нејсе, може ли да ми препорачате убаво и парфимирано масло за тело, кое брзо се впива на кожата и не остава мрсни траги и по можност да не е од Авон или Орифлејм оти немам живци за нарачка и чекање.
     
    На Angelche му/ѝ се допаѓа ова.
  7. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.098
    Допаѓања:
    56.329
    Пол:
    Женски
    Па маслата за тело од Johnson's мене убаво ми мирисаат, особено класичното:
    [​IMG]
    Го нанесувам на водена кожа после капењето и не остава траги, а кожата е мекичка џоа бебешка :lol: .

    Нареден пат планирам да си го купам ова:
    [​IMG]
    Би требало да е добро.
    Други масла освен бебешки не знам Трендафилке.
     
    На frutini му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    да јас го користев летото за да не ми се лупи кожата после сончање и задволна бев, убаво мириса а сега гледам намалено е 149 мислам дека е
     
    На aNy-to му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Latinna

    Latinna Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    108
    [​IMG]
    ^Овој гел за туширање мајка ми го купува од Кам 1литро - 100 денари.Немате поим колку убава,мека и сјајна ја прави кожата.А и прекрасно мириса :inlove:.
    [​IMG]
    А овој јас си го купувам затоа што поубаво нешто немам мириснато :inlove: :inlove:.
    За млека за тело,користам само GARNIER Skin Naturals Intensive Care малку е скапичко,ама како создадено е за мене,многу ми одговара.
    [​IMG]
    Кога станува збор за анти-перспиранти сум верен корсник на Лејди Спид Стик,ама сега последниов пат си купив
    [​IMG]и фин е!
     
  10. frutini

    frutini Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2010
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    252
    Во однос на геловите за туширање најголем обожавател сум на Palmolive Naturals производите. Моментално ги имам Nutra-Fruit со мандарина и оној со комбинација мед и млеко мммммм :)
    [​IMG]
    [​IMG]
    Потоа кога станува збор за млеката или лосиони за тело, најмнооогу ги обожавам млеката за тело од Dove, презадоволна сум. А моментално ги користам овие :
    [​IMG]
    [​IMG] ( 4 лосион за тело со мирис Fresco)

    Од дезодорансите имам пробано се и сешто и најмногу ми одговараат од Гарниер, моментално користам од колекцијата за чуствителна кожа.
    [​IMG]

    И на крај секогаш користам павловичева (витаминска) крема таму каде што кожата ми е посува :)
    [​IMG]
     
    На interesna му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    Јас ја користам кремата од орифлејм Embrace розева е , и многу ја прави мека кожата .. :)
     
  12. firequeenn

    firequeenn Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    2.019
    Допаѓања:
    5.939
    Шампонот што моментално го користам е Гарниер
    Користам купка со мирис на бело чоколадо од авон , ја добив на поклон и презадоволна сум,
    млека за тело имам повеќе што би рекла мајка ми за извос ...ги имам 4 од авон од овошните некако многу свежина даваат , 1 од севнтин( светложолто со мирис на лимон) сега најново што сакам да си купам е некое млеко за тело со цимет , па ако имате користено некое со таква арома препорачајте ..
    гел за туширање од јагода што го зедов комплет со лосионот од авон
    дове сапунот ми е незаменлив, единствено тој ми ја прави кожата како што сакам јас и тоа оној со краставица. :)
    на крај пред спиење се мачкам со крем за раце од авон кој е со глицерин и понекогаш со вазелин за помеки раце..За петите користам една маска од глина што ја правам сама ( кажав дека учам фармација) :)или пак ако немам направено со ДОЛИВА ..
     
    На frutini му/ѝ се допаѓа ова.
  13. pumpkin

    pumpkin Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    240
    Допаѓања:
    119
    Nivea Happy Time нааааајубаво мирисаат :inlove: ги добив за роденден сет и се заљубив :inlove:

     

    Прикачени фајлови:

    • niveam.jpg
      niveam.jpg
      Големина на фајлот:
      2,7 KB
      Прегледи:
      391
    • niveas.jpg
      niveas.jpg
      Големина на фајлот:
      5,5 KB
      Прегледи:
      391
  14. acvamarin

    acvamarin Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    25
    јас користам млеко за тело на SEVENTEEN го обожавам 270ден е трае 2 дена и многу ситно и нежно светка на лето исончаните нозе со него се ТОП но не се откажувам од него ни на зима, некој го има ли пробано балсамот за тело за подобрување на тенот од BEAUTY SHOP?
     
  15. Sanji4ka21

    Sanji4ka21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2010
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    88
    Го користам Елдена млекото за тело и сум пре задоволна од него.Кожата ми ја прави мазна и миризлива.Не би го менувала за ништо на светот.
     
  16. jarec6

    jarec6 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    2.734
    Допаѓања:
    17.901
    Пол:
    Женски
    Скоро секогаш менувам млека,гелови за туширање,шампони,ама не премногу,туку тоа се некои кои сум ги користела па ми се допаднале и си ги менувам.Моментално користам ваков шампон[​IMG],маска [​IMG]портокаловата, се туширам со Dove сапун или Фа гел [​IMG],лосиони за тело [​IMG],[​IMG] и за стапалата[​IMG] тоа ми текнува сега за сега....а и она без кое неможам[​IMG]
    [​IMG]
     
    На frutini му/ѝ се допаѓа ова.
  17. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.691
    [​IMG]
    Незнам дали сте го пробале ама преубаво е.го има во кам 99денари е од бадем.ептен ја хидратира кожата,ја прави сјајна,мене ми е топ.а и за тие пари :lol: е :up:
     
  18. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    За туширање моментално користам од Орифлејм крема за туширање, многу свежо мириса. Често менувам, ги сакам многу и геловита за туширање на Дав и Авон.
    [​IMG]

    Шампон користам Фитовал црвениот ама не видов некои големи ефекти па ќе си купам брезов на Илирија и внатре ампули ќе ставам. Позитивно сум изненадена од маската за коса на Генера, многу ефтина а мене ми е супер.

    Лосионите и кремите за тело ги обожавам имам многу дома и постојано менувам во зависност од расположението. Најчесто ги купувам оние од Авон, Нивеа, Орифлејм, Дав и Бекутан. Супер ми е и Елдена, за тие пари одличен е .

    Од антипреаспирантите моментално на Гарниер имам, а до неодамна ги користев Лејди спид стик или Рексона.

    Стапалата ги мачкам со Павлодерм, а пилинг за стапала користам од Орифлеј со мирис на праска.

    Антицелулитни креми исто настојувам да користам, моментално имам од бршлен гел и крема.

    Во принцип тоа е негата на моето тело. Во потрага сум по добар пилинг за тело, некако де сега слабо ми се погодуваат па не сум многу задоволна :?:
     
  19. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.729
    Допаѓања:
    122.075
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На frutini му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Bozica1980

    Bozica1980 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    6.643
    Допаѓања:
    251.440
    Пол:
    Женски
    [​IMG]

    Дали некоја од вас ја користела кремава за тело...јас видов неколку различни по боја ама му ја мислам дали да ја купам оваа или оние путерите што ги има во Рефан? :?: