1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Нега на тело!

Дискусија во 'Тело' започната од Lilit, 28 декември 2009.

  1. lily-prune

    lily-prune Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    155
    Па за нега на тело си користам од купките на фелче азура розевата прекрасно мириса и купката на џенера со мирис на капини која ми е омилена.
    Од млеката за тела користам на фелче розевата елеганте ,авон од цреши,бекутан млеко и пудра и млекото елдена кое е супер за сува кожа.
    Од антиперспиранти користам на рексона зелената и од нивеа перл бјути и дабл ефект,а од шампоните користам на гарниер.
     
  2. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    [​IMG]

    Овој лосион го земав денеска во Рамстор, мириса прекрасно, брзо се впива и многу е лесен на кожата, ама мирисот, ааааааааааа :inlove:
    *235 денари и вреди за секое денарче. ;)
     
    На Estelle, xxAngelxx и LivingGlam им се допаѓа ова.
  3. firequeenn

    firequeenn Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    2.019
    Допаѓања:
    5.942
    најново што купив е овој лосион бидејќи ми се потроши стариот од јагода па ај си ркеов да сменам ..
    овој има одличен мирис но мене некако не ми впива убаво во кожата , како да му треба повеќе време за да навлезе :?:
     

    Прикачени фајлови:

  4. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    користев пилинг за тело од planet spa avon од малсиново масло и некако ми се здосади мирисот, инаку одличен е преубав! ај препорачајте ми некој друг пилин ама убав некој, салам да ме измазни! :lol:
     
  5. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.691
    И јас не сум задовлна од овој,ич не е хидратантен и кога се мачкав со него ко лепак да се имав мачкано :|
     
    На firequeenn му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Rose96

    Rose96 Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    2.680
    Допаѓања:
    37.125
    Fa - евтин а мн добро мириса и баш се чубствувам свежо кога излегувам од бањата :)
     

    Прикачени фајлови:

    • hhh.JPG
      hhh.JPG
      Големина на фајлот:
      14,6 KB
      Прегледи:
      220
  7. Sweety-Tweety

    Sweety-Tweety Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    994
    Допаѓања:
    500
    Јас ги имам овие две, пилингот и путерот. Не знам колку ти се допаѓаат овошни мириси, ама овој од цреша со ванила мене ми е прекрасен.

    [​IMG]
     
    На xxAngelxx му/ѝ се допаѓа ова.
  8. xxAngelxx

    xxAngelxx Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2010
    Пораки:
    1.516
    Допаѓања:
    968
    Пол:
    Женски
    свити твити кажи ми од каде ги купи пилингоот и путерот, ја обожавам оваа комбинација од цреша и ванила мммм, а млеко за тело има? и колку чинат? :) благодарам однапред
     
  9. topce25

    topce25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2010
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    48
    ПРОцитав едно мал милион пати на форумов пилинг од кафе,али посо сум скептик за такви ствари си фурав со пилингот сто си го имав купено од космо,али вцера видов дека ми се потроси и си викам ај ке пробам со кафе...и кога сто да видам кожа бебешко газе,значи крај со кафево,многу ефикасен момент...
    фала феминкии
     
  10. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Остај време шо му треба, јас никогаш не успеав да го впијам.. :D Колку и чудно дa звучи. Полошо млеко за тело здравје.. :tmi:
     
  11. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Јас користам гел за туширање на palmolive од калинка,многу убаво мириса,млеко за тело обично фелче плавото го користам ама сега моментално едно од H&M и преубаво е (светка),и антицелулитна крема моментално Gosh ама некако не сум баш задоволна па ќе си купам пак гарниер или нивеа бај бај целулит :)
     
  12. Sweety-Tweety

    Sweety-Tweety Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    994
    Допаѓања:
    500
    Ги купив од Тинекс, мислам дека двете заедно се околу 500-600 денари, не можам да се сетам точно. Ај ќе видам баш, па ќе ти кажам :) Путерот е 500мл. Вредат за парите ;)
    Има и лосион за тело, гел за туширање, спреј за тело.
     
    На xxAngelxx му/ѝ се допаѓа ова.
  13. eli12

    eli12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 март 2011
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    8
    Бидејки кожата ми е многу сува не користам пилинг за тело,моментално користам Nivea casmire -прекрасна купка и користам бебешко масло од Hemel -супер е
     
  14. sleepingbeauty

    sleepingbeauty Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    304
    Допаѓања:
    615
    Пол:
    Женски
    здраво... :tmi: јас сакв да ве прасам дали е здраво за кожата да користам лосиони и лека? зашто јас ги користам онака да речам редовно но баба ми ми вика дека кожата ке ми остарела и дека она никогаш не ставила ништо на себе(ни шминка дури) а лицето и е као порцелан, добро за нејзини70на години и тоа како и е добро... плс пишете... :(
     
  15. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.100
    Допаѓања:
    56.330
    Пол:
    Женски
    Сигурно баба ти не живеела во голем град со испарувања од нафта, прашина од градење згради на секој чекор и многу други загадувања ;) . Мораш да ја ја заштитиш од атмосферските влијанија, во спротивно ќе ти се суши и ќе ти остари побрзо.
    Плус во времето на баба ти таа не ни имала можност да користи млека за тело.
     
  16. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    Кај го има ова и колку пари е?

    Читајки ги коментарите тука дека многу од вас го користат Нивеа Енџел стар вчера го купив и јас и навистин многу убаво мириса мммм, а за како ќе ми одговара ќе видам понатака сепак од едно ставање не може да се види. Секогаш купувам различни гелови за туширање, лусиони и млека, ама најзадоволна сум од Бекутан и Џонсон дефинитовно не заменливи.

    Исто така многу сум задоволна и од овој Адидас гел за туширање, мириса убаво и многу ја омекнува кожата.

    Оваа Рексона не ја мењам за ништо, убаво мириса и не остава никакви траги на облеката.
     

    Прикачени фајлови:

  17. Chocoholic

    Chocoholic Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2011
    Пораки:
    747
    Допаѓања:
    987
    Користев гелови за туширање на Nivea и Dove но ми се правеа многу мозолчиња по телото. Сега користам само сапун, Nivea или Teo Aroma Therapy. Задолжително ставам млеко за тело зимно време, а на лето масло за тело на влажна кожа, чувството е прекрасно :) . Понекогаш користам спрејчиња за тело на Avon, но некако дечко ми не ги сака баш зошто горчат :lol: (не знам дали некој друг има приметено?? ) И нормално, редовно депилација нозе, раце итн. зошто инаку маф е работата без тоа, шлакај се колку сакаш со млека и кремови :D
     
  18. kristii

    kristii Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    1.706
    Моментално користам гел за туширање од Fа.Постојано ги менувам,сакам да испробам повеке.Потоа се мачкам со она млеконо Елдена.Кога ке го потрошам ке си земам друго :D Некогаш се прскам со оние спрејчинана од Авон.На секое капење се помнувам со бричот на нозе и на интимните места. :)
     
  19. Feminkaa

    Feminkaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    312
    Допаѓања:
    62
  20. Theodora

    Theodora Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    1.505
    Допаѓања:
    5.575
    Прво,јас сум пилинг манијак во буквална смисла ова,имам сапун за оваа намена од Dove,прво со него се стругам :lol: ,потоа и од Palmolive SPA со минерали од Мртво Море-милина иако на почеток ме нервираа тоа парталите кои ги има ама ефикасни се за намената признавам,ама и преубаво мириса,абе ќе се солупам цела некој ден.
    Користам арома-терапи гелови и купки и сакам на база на лаванда,пачули,иланг-иланг и др.комбинации или поединечно нешто во овој стил.
    Од млека за тело моментално употребувам едно за затегнување на кожата на телото од Dove,имам и од новата колекција на Nivea,ги употребувам наизменично.
    За интимна нега користам интимен гел од Nivea кој е пХ неутрален,ама и сода бикарбона секако консултирана сум со гинеколог.
    За стапалата пишував на соодветната тема.Со кремата од невен се мачкам и на сите места каде кожата е нешто потврда.За раце употребувам креми со витамин Е и масло од јојоба.