Нега на туѓо лице

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од I I, 7 април 2018.

1. I I

I I Истакнат член

Се зачлени на:
    12 јуни 2016
    Пораки:
    260
    Допаѓања:
    616
    Ме интересира дали некој од искуство знае кога праќаат решение во врска со погоренаведената тема. Инаку, пред речиси 3 месеци е поднесено и сеуште нема никаков одговор. Дали од подрачната служба на Центарот за социјална работа е одолговлекувањето или?
    И кога треба да се поднесе транскациска сметка (во случај на одобрување) на барањето?

2. ceca-1

ceca-1 Популарен член

Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    5.090
    Леле помислив дека е некоја од темите во шминка и козметика(како до чисто лице). Буквално го сфатив лицето. :DЕптен морбидно ако е така:worried:

На Oxymoron, piglet1, crimson и 7 други им се допаѓа ова.
  3. Bitter-Sweet

Bitter-Sweet Форумски идол

Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    9.952
    Допаѓања:
    55.799
    Можеш да појдеш во центарот да прашаш.

4. gjoker4e

gjoker4e Популарен член

Се зачлени на:
    6 октомври 2016
    Пораки:
    3.784
    Допаѓања:
    23.763
    И јас прво помислив дека станува збор за нега на туѓо лице во буквална смисла.

Нас решението ни било готово не ми текнува точно но отприлика за 2-3 месеци но не стигнало на домашна адреса заталкало некаде. Па јас кога прашав по 6 месеци зошто се уште нема решение ми кажаа дека е донесено но ете не стигнало. Прашај си во Центарот за социјална работа во твојот град.

На ceca-1 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. I I

I I Истакнат член

Се зачлени на:
    12 јуни 2016
    Пораки:
    260
    Допаѓања:
    616
    Да, секако планирам да прашам (иако уште кога аплицирав службеникот одма ми најава дека по два, три месеци најмалку ќе дојди решение, можда и покасно). Си реков сигурно претходно имал искуство некој со ова, па и овде да се информирам. А, бидејќи не ми побараа трансакциска, кога во случај на одобрување се бара (банкарска, трансакциска сметка)? И доколку е одобрено по колку време од давањето трансакциска парите легнуваат на сметка?

6. gjoker4e

gjoker4e Популарен член

Се зачлени на:
    6 октомври 2016
    Пораки:
    3.784
    Допаѓања:
    23.763
    Кога ќе биде готово решението до него одиш во банка. Кај нас легнаа наредниот месец за сите 6 месеци.