1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Нега на туѓо лице

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од I I, 7 април 2018.

 1. I I

  I I Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2016
  Пораки:
  263
  Допаѓања:
  624
  Пол:
  Машки
  Ме интересира дали некој од искуство знае кога праќаат решение во врска со погоренаведената тема. Инаку, пред речиси 3 месеци е поднесено и сеуште нема никаков одговор. Дали од подрачната служба на Центарот за социјална работа е одолговлекувањето или?
  И кога треба да се поднесе транскациска сметка (во случај на одобрување) на барањето?
   
 2. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.091
  Леле помислив дека е некоја од темите во шминка и козметика(како до чисто лице). Буквално го сфатив лицето. :DЕптен морбидно ако е така:worried:
   
  На LittlePinky, Oxymoron, piglet1 и 8 други им се допаѓа ова.
 3. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.174
  Допаѓања:
  70.048
  Пол:
  Женски
  Можеш да појдеш во центарот да прашаш.
   
 4. gjoker4e

  gjoker4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  5.804
  Допаѓања:
  32.774
  Пол:
  Женски
  И јас прво помислив дека станува збор за нега на туѓо лице во буквална смисла.

  Нас решението ни било готово не ми текнува точно но отприлика за 2-3 месеци но не стигнало на домашна адреса заталкало некаде. Па јас кога прашав по 6 месеци зошто се уште нема решение ми кажаа дека е донесено но ете не стигнало. Прашај си во Центарот за социјална работа во твојот град.
   
  На ceca-1 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. I I

  I I Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2016
  Пораки:
  263
  Допаѓања:
  624
  Пол:
  Машки
  Да, секако планирам да прашам (иако уште кога аплицирав службеникот одма ми најава дека по два, три месеци најмалку ќе дојди решение, можда и покасно). Си реков сигурно претходно имал искуство некој со ова, па и овде да се информирам. А, бидејќи не ми побараа трансакциска, кога во случај на одобрување се бара (банкарска, трансакциска сметка)? И доколку е одобрено по колку време од давањето трансакциска парите легнуваат на сметка?
   
 6. gjoker4e

  gjoker4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  5.804
  Допаѓања:
  32.774
  Пол:
  Женски
  Кога ќе биде готово решението до него одиш во банка. Кај нас легнаа наредниот месец за сите 6 месеци.
   
 7. GirlRose

  GirlRose Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  4.877
  Допаѓања:
  25.464
  Дали знае што се прави со негата кога ќе почине лицето?
  Се носи нешто во социјално или само го укинуваат?