1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Нега на туѓо лице

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од I I, 7 април 2018.

  1. I I

    I I Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2016
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    625
    Пол:
    Машки
    Ме интересира дали некој од искуство знае кога праќаат решение во врска со погоренаведената тема. Инаку, пред речиси 3 месеци е поднесено и сеуште нема никаков одговор. Дали од подрачната служба на Центарот за социјална работа е одолговлекувањето или?
    И кога треба да се поднесе транскациска сметка (во случај на одобрување) на барањето?
     
  2. ceca-1

    ceca-1 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    5.092
    Леле помислив дека е некоја од темите во шминка и козметика(како до чисто лице). Буквално го сфатив лицето. :DЕптен морбидно ако е така:worried:
     
    На LittlePinky, Oxymoron, piglet1 и 8 други им се допаѓа ова.
  3. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.048
    Допаѓања:
    76.038
    Пол:
    Женски
    Можеш да појдеш во центарот да прашаш.
     
  4. gjoker4e

    gjoker4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2016
    Пораки:
    6.188
    Допаѓања:
    33.950
    Пол:
    Женски
    И јас прво помислив дека станува збор за нега на туѓо лице во буквална смисла.

    Нас решението ни било готово не ми текнува точно но отприлика за 2-3 месеци но не стигнало на домашна адреса заталкало некаде. Па јас кога прашав по 6 месеци зошто се уште нема решение ми кажаа дека е донесено но ете не стигнало. Прашај си во Центарот за социјална работа во твојот град.
     
    На ceca-1 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. I I

    I I Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2016
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    625
    Пол:
    Машки
    Да, секако планирам да прашам (иако уште кога аплицирав службеникот одма ми најава дека по два, три месеци најмалку ќе дојди решение, можда и покасно). Си реков сигурно претходно имал искуство некој со ова, па и овде да се информирам. А, бидејќи не ми побараа трансакциска, кога во случај на одобрување се бара (банкарска, трансакциска сметка)? И доколку е одобрено по колку време од давањето трансакциска парите легнуваат на сметка?
     
  6. gjoker4e

    gjoker4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2016
    Пораки:
    6.188
    Допаѓања:
    33.950
    Пол:
    Женски
    Кога ќе биде готово решението до него одиш во банка. Кај нас легнаа наредниот месец за сите 6 месеци.
     
  7. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.029
    Допаѓања:
    26.540
    Дали знае што се прави со негата кога ќе почине лицето?
    Се носи нешто во социјално или само го укинуваат?