1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Неговата сперма

Дискусија во 'Секс' започната од adele19, 14 јуни 2012.

 1. adele19

  adele19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  Знае ли некој дали е точно дека машката сперма е погуста доколку мажот немал секс подолго време? Дали е потечна ако скоро имал секс?
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Gosling

  Gosling Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2012
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  257
  Пол:
  Машки
  неговата сперма

  При подолго време на апстиненција од секс и мастурбирање, количината на спермата се зголемува... а густината повеќе зависи од фактори како исхрана и внес на вода.
   
  На Lolo5 и КикиМаус им се допаѓа ова.
 3. Sponzor

  Sponzor Активен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  10
  неговата сперма

  Исхраната има влијание и на вкусот на спермата,ако те интересира.
   
 4. dinodino

  dinodino Активен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2012
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  2
  неговата сперма

  hehee poveke ovosje i spermata ke ima vkus na jagoda hehehe
   
 5. skorpion

  skorpion Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  11
  неговата сперма

  adele 19 изгледа сака да дознае дали нејзиниот љубовник шврља? ....хехехехехехе...
  Ако сакате искрено да ви кажам да тоа е вистина, само немојте тоа да го земате здраво за готово па веднаш да направите кавга. Можеби човекот мастурбирал во меѓувреме, инаку ако машко апстинира долго време би можел да наполни и еден филџан за кафе и тоа секако густо како пудинг. Поздрав!
   
  На КикиМаус и David.wp17 им се допаѓа ова.
 6. tarzan

  tarzan Нов член

  Се зачлени на:
  30 јули 2010
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  12
  неговата сперма

  Може и да биде густа и со почесто имање односи,само ке биде во помала количина
   
 7. NewBeginning

  NewBeginning Активен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2013
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  21
  Количински се менува, а за густина еден бивши имаше прилично густа а другиот ретка
   
 8. Joanna_

  Joanna_ Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2018
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  551
  Пол:
  Женски
  Има прилично густа, количината се менува во зависност од тоа колку често имаме секс или дали мастурбирал или не.
   
  На Desi1991k и goodboy им се допаѓа ова.
 9. martin01

  martin01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2012
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  527
  Пол:
  Машки
  gustinata zavisi od ishtanata. ako se vnesuvat masti pojke od edna nedela,spermata e gusta. seksot nema vrska so gustinata. mnogu zavisi i do testisite kolku testosteron proizveduvat. tie sto koristat i tribulus tesko na zenata :rofl:
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.437
  Пол:
  Женски
  Да ја пробам, па ќе пишам. На изглед е убава. :D
   
  На SugarHoney, Dadusicka, Desi1991k и 6 други им се допаѓа ова.
 11. Tetrapak

  Tetrapak Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2017
  Пораки:
  323
  Допаѓања:
  1.381
  Пол:
  Машки
  Уште да се декорира со лист од нане ,две цевки и чадорче :D
   
  На Dadusicka му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.509
  Допаѓања:
  71.253
  Пол:
  Машки
  Мојата си ја викам водичка. :D Ептен е течна и ко безбојна. :|
   
  На SugarHoney, Dadusicka, SummerGirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. SugarHoney

  SugarHoney Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2019
  Пораки:
  443
  Допаѓања:
  1.202
  Пол:
  Женски
  Погуста е ако сме немале долго време секс, имам приметено. Количината исто. Прва партија има мноогу, наредните помалку некогаш и воопшто нема ако претераме. :lol:
   
  На t.a.m., beauty&beast, Кавалер и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. lite.

  lite. Активен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2020
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  164
  Пол:
  Машки
  Вистина е.
  Ако подогло време немаш контакти, спермата е погуста аи повеќе.
   
  На tamche995 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. DiCaprio

  DiCaprio Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2019
  Пораки:
  530
  Допаѓања:
  1.968
  Пол:
  Машки
  Aко мастурбира пак ќе се намали, така да нема врска тоа хахаха:rofl:
   
 16. Anita Nikoloska

  Anita Nikoloska Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2021
  Пораки:
  378
  Допаѓања:
  488
  Пол:
  Женски
  Густината и течноста варира.
  Прв фактор кој влијае е создавањето на хормонот тестостерон се тестсите односно скротумот доколку тестисите создаваат повеќе тестостерон за време на сексот спермата може да биде погуста.
  А за тоа дали има повеќе или помалку секогаш е различно долку немал секс или не мастурбирал повеќе од 2 недели машкиот репродуктивен систем може да излачи и исфрли околу 300ml сперма заедно со предсемена течност.
  Влијание на вкусот на спермата е храната и редовно одржување на хигиена на интимни делови.
  Доколку сакате спермата да биде со убав вкус се препорачува повеќе јадење на овошје и миење 2-4пати дневно на скротум и пенис и менување на долен веш.
  (Ова го кажувам како биолог бидејќи сум наставничка по биологија и го имам учено ова)
   
  На Arjanit2021, mira.mira, Snowflake97 и 4 други им се допаѓа ова.
 17. Andrijano31

  Andrijano31 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 мај 2021
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  311
  Пол:
  Машки
  На angelagirl123456, elimkd, asdas и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. Anita Nikoloska

  Anita Nikoloska Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2021
  Пораки:
  378
  Допаѓања:
  488
  Пол:
  Женски
  Еден филџан за кафе е од 250 до 300 мл пишав околу 300мл
   
  На diskreten32 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Ajronmen

  Ajronmen Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2021
  Пораки:
  1.359
  Допаѓања:
  5.787
  Пол:
  Машки
  Океј наставничке по биологија :D
  300 милилитри е скоро цела лименка кока кола, или две шољи турско кафе
  Нешо чудно ми е тука 8-|
   
  На asdas и Anita Nikoloska им се допаѓа ова.
 20. Anita Nikoloska

  Anita Nikoloska Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2021
  Пораки:
  378
  Допаѓања:
  488
  Пол:
  Женски
  Ова ми е учено пред 5 години и сега може со тек на време да се има менато.
   
  На diskreten32 му/ѝ се допаѓа ова.