1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Неговиот сексуален живот пред вас

Дискусија во 'Секс' започната од Unfaithful18, 7 септември 2010.

 1. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Ве интересира ли каков бил неговиот сексуален живот пред да ве сретне вас? Го прашувате ли кога, каде со кого? Правите ли муабет на оваа тема?
  Сте наишле ли на негови прашања во врска со вашето сексуално минато?


  (не очекувам не како одговор, се знаеме ние жените колку сме радознали :lol: )
   
 2. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  ајде прва да искоментирам(ако не биде некој побрз од мене)
  Од разговор сум сфатила дека пред мене немал сексуален живот! што многу ме радува! ;)
  а исто и тој за мене знае дека ми беше прв па така нема многу што да се каже!
  Е сега... некој ќе рече. машките лажат дека сте му прва! можеби е така кај некои, но кога ние прв пат имавме секс забележав дека му е многу тешко и не знае што да прави точно! :lol: смешно беше!
   
  На Amateur и ADOKI им се допаѓа ова.
 3. aquafortune

  aquafortune Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2010
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  23
  Многу ме интересира,го потпрашувам понекогаш,но не се открива..Секогаш ми менува тема. |(
   
 4. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.010
  Допаѓања:
  198.821
  Пол:
  Женски
  Не е дека не ме интересира воопшто (еј, па жена сум :lol: ), ама ни нешто посебно не го прашувам. Не дека би ми кажал детали, не верувам дека некој воопшто тоа би го сторил. Во секој случај, знам дека ги имал доста пред мене, и најважно ми беше да знам дали се чувал, дали е здрав. А со која што и како правел, дали пробал се и сешто или не, не сакам да знам. Затоа што сум сигурна дека, ваква каква што сум - невозможен аналитичар на се и сешто - ќе почнам себеси да се анализирам дали во кревет сум добра или не, дали ова го правам како што треба или не, и така натаму - и оп, отиде уживањето во сексот. А вака, штом не се замарам, уживањето не изостанува. А знам дека пробал некои работи кои јас не би ги пробала (добро, само една работа 100% не би пробала), ама не можам да кажам дека и јас заостанувам зад него 8) Како и да е, најважно ми е ние двајца да се сложуваме како што треба во кревет и да уживаме - она што било, поминало!
   
  На seksi и veri им се допаѓа ова.
 5. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.297
  Пол:
  Женски
  За мојот да не зборам... боооогато минато... и сочно. И бројот бааги голем е. А јас најголемиот невинаш, освен лапање ништо не знаев. На почетокот многу го прашував, со која, што, како... се ме интересираше. И така денес ќе извлечев нешто, утре друго и многу работи дознав. Сега нема ден да не шетам, а да не сретнам некоја од неговите бивши е*****и.
  Ама со време престанав... не дека немаше веќе што да ми кажува, ама сфатив дека е многу детско од моја страна што така го испрашувам. Самата си правев да се чувствувам лошо. Тој често ми велеше - Ти сакаш јас веднаш откако сум се родил со тебе да сум се фатил... така немаше да имам никакво минато :lol:
  Знам дека сме љубопитни по природа, ама не ви препорачувам девојки да чепкате многу таму. Што било поминало, тие другите воопшто не се битни. Сега сте само ти и тој.
   
  На blagica1991 и aquafortune им се допаѓа ова.
 6. AppoloN

  AppoloN Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2010
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  132
  Auuuuuuu.....ahahahaha.....
  Nema da komentiram ama nikoj ne e u saksija roden....pa direk.....prv.....! Neeeeeee!
  Zesnki zasto ste bre tolku ljubopitni............ :D
  Heheheheh.........
   
 7. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  581
  Па сеа многу нормално дека ќе падне муабет на таа тема, ама нема да се замарам да морам да знам или да ми пречи.....глупости. Се додека останува во минатото мене ми е ок. Или едноставен пример, ако знае нешто а нормално го научил предходно, зошто да не ми каже, е види вака и вака имам пробано добро е ај да пробаме, не е ништо страшно. Ме нервираат ова маживе кога лажат, срце не сум имал таму секс, срце не сум праел вака, абе иди лажи друга за тоа....
  Не сакам да ми стане опсесија со колку бил, сакам да знам онака општо уз муабет....
   
 8. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  И јас исто како лолипоп цело време го испрашувам и цело време дознавам по нешто ново......и дознав еднаш еден инцидент кој се срамам да го откријам......ах тој нејзин голем гас што нема да направе....
  и чудно ми е како имал тој мој дечко таква среќа сите девојки да ги легне за една недела....се срамам да кажам ама и ја иако бев невина после една недела бев интимна со него :$ ......незнам стварно на што паднав.....ама се нервирам кога го прашувам не ми кажува, зошто јас после многу се лутам.... :^) зошто да бил со други??????(а тој ми одговора)
  -божем јас сонував дека ќе бидам со тебе!!!!!!!!!!!!! |(
   
 9. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.594
  Исто. Случајно паднавме на муабет за фамозната бројка и од старт си кажа дека за тоа не сака опседнување, создава милион проблеми подоцна. И во право е. Не знам со колку бил, не знае со колку сум била, како што рече Анат - што било поминало.

  А да биле тие така добри, немало сега да биде со мене... И обратно. :inlove:
   
  На Annath и doktorka-an им се допаѓа ова.
 10. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Оној мојон не кажува ништо |( Само знам дека со таа што одел 2 години немале односи, па си барал на друго место цело време. Еднаш рече, додека одев со бившата (таа 2 години) имав една редовно идеше кај мене, ама не кажувам која е и никој друг незнае. По некое време го прашав која е и само ми рече Јас тебе те прашувам ли кои ти биле пред мене |( Ме закопа |(
   
 11. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.809
  Порано кога бев помлада, бев порадознала, сега не се замарам ама ич со ова прашање. Поготово од причина што знам од претходните искуства каква непријатна кавга може да искрсне од таква љубопитност :worried: Сега воопшто не би се интересирала...едноставно табу тема, и точка, и мирна глава после тоа :)
   
 12. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.707
  Допаѓања:
  150.442
  Што повеќе,толку подобро,освен ако фатил сида или друга полово пренослива болест.
  Не е гаранција,ама барем фино е да знаеш дека е изживеан,му поминал периодот на авантури и експерименти и сега е во фаза на удобност,а башка нема да се колеба дали сака сериозна врска или не сака,едноставно здосадено му е од несигурни и несериозни нешта,па кога ќе дојде пред сериозна врска не се плаши.
  Мене ми е мило што има богато искуство!Да има што да научиш од него бре,а плус се што го интересирало,а било лудо и тешко прифатливо за мене(бар со овој памет),го пробал на друго место и не е љубопитен! :D
  А за тие бивши секс партнерки,ама ич не ми е гајле...рака на срце две третини не ги знам,а другата третина или се трудни или само што родиле! :rofl: Има само една фамилијарно што ми се мешаат во штипки дур пружам алишта,ама не ме замара,јас неа ја замарам!Малце лудичка си е двојката.... :lol:
   
  На Annath, Scarlet88 и aquafortune им се допаѓа ова.
 13. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  394
  На почетокот од врксата бев многу љубопитна во врска со оваа тема и постојано потпрашував.Но тој беше прилично затворен,ептен малку кажуваше а знам дека е имал некое искуство.Зборовите со клешти му ги вадаев и веднаш сменуваше тема.Сега тоа воопшто не ме интересира што како е било,гледам убаво да си поминеме а другото не е важно.
   
 14. LaChiquita

  LaChiquita Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2010
  Пораки:
  586
  Допаѓања:
  463
  На почетокот и јас како секоја девојка, многу бев љубопитна, и нон-стоп сакав да ми прави спореби, каква била таа, каква сум јас....ете не знам зошто бев таква.
  Сега веќе не ме интересира, секој морал да има минато и секој морал да биде со некој...подобро е да не знаеш, од колку да ги видиш на улица и да ти биде незгодно.
  Ама тоа е - женска љубопитност ;)
   
 15. ivance5

  ivance5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  196
  Јас и дечко ми си бевме први еден на друг....Но во периодот кога две години не идевме, он имаше една сексуална партнерка и јас исто така легнав со еден...Веке три години од кога сме смирени, само го потпрашувам нешто за тој период, а реално незнам ни дали сакам да знам....
   
 16. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Многу сум љубопитна, ама знам онолку колку што ми има кажано. За повеќе не прашувам , не сум сигурна дека сакам да знам.
   
 17. Bokicka

  Bokicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  690
  Нормално, жена, го имам прашувано не онака нападно али знам како да му навлезам у психа... Ама кај се дава тој, школка затворена нема шанси. Знам дека имал две подолги врски пред мене и секогаш го завршува муабетот со тоа дека мислел дека ги сака нив се додека не ме сретнал мене... А камоли па да каже за секс :x :x :x И после ај иди прашај го... Не бе не се дава! :swear: :swear: :swear:
   
 18. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  341
  Ја го имам се испрашано,и ми има се раскажано,знам за неговиот сексуален живот,но воопшто не се лутам ниту ми е криво,напротив сакав искусен дечко :rofl: :rofl: :rofl:
   
 19. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.086
  Пол:
  Женски
  Било поминало , некако ми е мило што се пробал пред да ме запознае . Што се однесува на девојките , оргиите, ги имал многу ..но не ме изненади искрено :)
   
 20. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.789
  Допаѓања:
  65.498
  Пол:
  Женски
  И мене се ми има раскажано... Онака во муабет, не го напињав нешто посебно. Ме интересираше, не можам да речам не :) Ама како што кажавте, било поминало.