1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Неговиот сексуален живот пред вас

Дискусија во 'Секс' започната од Unfaithful18, 7 септември 2010.

  1. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Ве интересира ли каков бил неговиот сексуален живот пред да ве сретне вас? Го прашувате ли кога, каде со кого? Правите ли муабет на оваа тема?
    Сте наишле ли на негови прашања во врска со вашето сексуално минато?


    (не очекувам не како одговор, се знаеме ние жените колку сме радознали :lol: )
     
  2. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    ајде прва да искоментирам(ако не биде некој побрз од мене)
    Од разговор сум сфатила дека пред мене немал сексуален живот! што многу ме радува! ;)
    а исто и тој за мене знае дека ми беше прв па така нема многу што да се каже!
    Е сега... некој ќе рече. машките лажат дека сте му прва! можеби е така кај некои, но кога ние прв пат имавме секс забележав дека му е многу тешко и не знае што да прави точно! :lol: смешно беше!
     
    На Amateur и ADOKI им се допаѓа ова.
  3. aquafortune

    aquafortune Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2010
    Пораки:
    179
    Допаѓања:
    23
    Многу ме интересира,го потпрашувам понекогаш,но не се открива..Секогаш ми менува тема. |(
     
  4. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    198.999
    Пол:
    Женски
    Не е дека не ме интересира воопшто (еј, па жена сум :lol: ), ама ни нешто посебно не го прашувам. Не дека би ми кажал детали, не верувам дека некој воопшто тоа би го сторил. Во секој случај, знам дека ги имал доста пред мене, и најважно ми беше да знам дали се чувал, дали е здрав. А со која што и како правел, дали пробал се и сешто или не, не сакам да знам. Затоа што сум сигурна дека, ваква каква што сум - невозможен аналитичар на се и сешто - ќе почнам себеси да се анализирам дали во кревет сум добра или не, дали ова го правам како што треба или не, и така натаму - и оп, отиде уживањето во сексот. А вака, штом не се замарам, уживањето не изостанува. А знам дека пробал некои работи кои јас не би ги пробала (добро, само една работа 100% не би пробала), ама не можам да кажам дека и јас заостанувам зад него 8) Како и да е, најважно ми е ние двајца да се сложуваме како што треба во кревет и да уживаме - она што било, поминало!
     
    На seksi и veri им се допаѓа ова.
  5. Lolipop23

    Lolipop23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    5.514
    Допаѓања:
    27.298
    Пол:
    Женски
    За мојот да не зборам... боооогато минато... и сочно. И бројот бааги голем е. А јас најголемиот невинаш, освен лапање ништо не знаев. На почетокот многу го прашував, со која, што, како... се ме интересираше. И така денес ќе извлечев нешто, утре друго и многу работи дознав. Сега нема ден да не шетам, а да не сретнам некоја од неговите бивши е*****и.
    Ама со време престанав... не дека немаше веќе што да ми кажува, ама сфатив дека е многу детско од моја страна што така го испрашувам. Самата си правев да се чувствувам лошо. Тој често ми велеше - Ти сакаш јас веднаш откако сум се родил со тебе да сум се фатил... така немаше да имам никакво минато :lol:
    Знам дека сме љубопитни по природа, ама не ви препорачувам девојки да чепкате многу таму. Што било поминало, тие другите воопшто не се битни. Сега сте само ти и тој.
     
    На blagica1991 и aquafortune им се допаѓа ова.
  6. AppoloN

    AppoloN Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 септември 2010
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    132
    Auuuuuuu.....ahahahaha.....
    Nema da komentiram ama nikoj ne e u saksija roden....pa direk.....prv.....! Neeeeeee!
    Zesnki zasto ste bre tolku ljubopitni............ :D
    Heheheheh.........
     
  7. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Па сеа многу нормално дека ќе падне муабет на таа тема, ама нема да се замарам да морам да знам или да ми пречи.....глупости. Се додека останува во минатото мене ми е ок. Или едноставен пример, ако знае нешто а нормално го научил предходно, зошто да не ми каже, е види вака и вака имам пробано добро е ај да пробаме, не е ништо страшно. Ме нервираат ова маживе кога лажат, срце не сум имал таму секс, срце не сум праел вака, абе иди лажи друга за тоа....
    Не сакам да ми стане опсесија со колку бил, сакам да знам онака општо уз муабет....
     
  8. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
    И јас исто како лолипоп цело време го испрашувам и цело време дознавам по нешто ново......и дознав еднаш еден инцидент кој се срамам да го откријам......ах тој нејзин голем гас што нема да направе....
    и чудно ми е како имал тој мој дечко таква среќа сите девојки да ги легне за една недела....се срамам да кажам ама и ја иако бев невина после една недела бев интимна со него :$ ......незнам стварно на што паднав.....ама се нервирам кога го прашувам не ми кажува, зошто јас после многу се лутам.... :^) зошто да бил со други??????(а тој ми одговора)
    -божем јас сонував дека ќе бидам со тебе!!!!!!!!!!!!! |(
     
  9. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Исто. Случајно паднавме на муабет за фамозната бројка и од старт си кажа дека за тоа не сака опседнување, создава милион проблеми подоцна. И во право е. Не знам со колку бил, не знае со колку сум била, како што рече Анат - што било поминало.

    А да биле тие така добри, немало сега да биде со мене... И обратно. :inlove:
     
    На Annath и doktorka-an им се допаѓа ова.
  10. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Оној мојон не кажува ништо |( Само знам дека со таа што одел 2 години немале односи, па си барал на друго место цело време. Еднаш рече, додека одев со бившата (таа 2 години) имав една редовно идеше кај мене, ама не кажувам која е и никој друг незнае. По некое време го прашав која е и само ми рече Јас тебе те прашувам ли кои ти биле пред мене |( Ме закопа |(
     
  11. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Порано кога бев помлада, бев порадознала, сега не се замарам ама ич со ова прашање. Поготово од причина што знам од претходните искуства каква непријатна кавга може да искрсне од таква љубопитност :worried: Сега воопшто не би се интересирала...едноставно табу тема, и точка, и мирна глава после тоа :)
     
  12. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Што повеќе,толку подобро,освен ако фатил сида или друга полово пренослива болест.
    Не е гаранција,ама барем фино е да знаеш дека е изживеан,му поминал периодот на авантури и експерименти и сега е во фаза на удобност,а башка нема да се колеба дали сака сериозна врска или не сака,едноставно здосадено му е од несигурни и несериозни нешта,па кога ќе дојде пред сериозна врска не се плаши.
    Мене ми е мило што има богато искуство!Да има што да научиш од него бре,а плус се што го интересирало,а било лудо и тешко прифатливо за мене(бар со овој памет),го пробал на друго место и не е љубопитен! :D
    А за тие бивши секс партнерки,ама ич не ми е гајле...рака на срце две третини не ги знам,а другата третина или се трудни или само што родиле! :rofl: Има само една фамилијарно што ми се мешаат во штипки дур пружам алишта,ама не ме замара,јас неа ја замарам!Малце лудичка си е двојката.... :lol:
     
    На Annath, Scarlet88 и aquafortune им се допаѓа ова.
  13. aNy-to

    aNy-to Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    394
    На почетокот од врксата бев многу љубопитна во врска со оваа тема и постојано потпрашував.Но тој беше прилично затворен,ептен малку кажуваше а знам дека е имал некое искуство.Зборовите со клешти му ги вадаев и веднаш сменуваше тема.Сега тоа воопшто не ме интересира што како е било,гледам убаво да си поминеме а другото не е важно.
     
  14. LaChiquita

    LaChiquita Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2010
    Пораки:
    586
    Допаѓања:
    463
    На почетокот и јас како секоја девојка, многу бев љубопитна, и нон-стоп сакав да ми прави спореби, каква била таа, каква сум јас....ете не знам зошто бев таква.
    Сега веќе не ме интересира, секој морал да има минато и секој морал да биде со некој...подобро е да не знаеш, од колку да ги видиш на улица и да ти биде незгодно.
    Ама тоа е - женска љубопитност ;)
     
  15. ivance5

    ivance5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    196
    Јас и дечко ми си бевме први еден на друг....Но во периодот кога две години не идевме, он имаше една сексуална партнерка и јас исто така легнав со еден...Веке три години од кога сме смирени, само го потпрашувам нешто за тој период, а реално незнам ни дали сакам да знам....
     
  16. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Многу сум љубопитна, ама знам онолку колку што ми има кажано. За повеќе не прашувам , не сум сигурна дека сакам да знам.
     
  17. Bokicka

    Bokicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    691
    Допаѓања:
    690
    Нормално, жена, го имам прашувано не онака нападно али знам како да му навлезам у психа... Ама кај се дава тој, школка затворена нема шанси. Знам дека имал две подолги врски пред мене и секогаш го завршува муабетот со тоа дека мислел дека ги сака нив се додека не ме сретнал мене... А камоли па да каже за секс :x :x :x И после ај иди прашај го... Не бе не се дава! :swear: :swear: :swear:
     
  18. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    Ја го имам се испрашано,и ми има се раскажано,знам за неговиот сексуален живот,но воопшто не се лутам ниту ми е криво,напротив сакав искусен дечко :rofl: :rofl: :rofl:
     
  19. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.087
    Пол:
    Женски
    Било поминало , некако ми е мило што се пробал пред да ме запознае . Што се однесува на девојките , оргиите, ги имал многу ..но не ме изненади искрено :)
     
  20. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.795
    Допаѓања:
    65.512
    Пол:
    Женски
    И мене се ми има раскажано... Онака во муабет, не го напињав нешто посебно. Ме интересираше, не можам да речам не :) Ама како што кажавте, било поминало.