1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Неговиот сексуален живот пред вас

Дискусија во 'Секс' започната од Unfaithful18, 7 септември 2010.

  1. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    Многу е таинствен мојот кога се во прашање такви ,,осетливи,, теми |( ! Знам дека има искуство пред мене, но со која, како, колку се - е тоа врска немам! Не дека не сум љубопитна (особено на почетокот од врската) ама пак многу детски се осеќам кога поставувавм такви прашања :tmi: ! Затоа и јас и тој одбегнуваме разговор на таа тема! Знам дека нему му е полесно во тој случај бидејќи знае дека мојот секуален живот започна со него :wasntme: , а мене пак ме копкат еден мал милион прашања во врска со неговиот сексуален живот ама не прашувам многу а и тој нејќе многу да кажува! Подобро е вака, такви муабети можат да предизвикат многу проблеми!
     
  2. stilas7

    stilas7 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    1.050
    Допаѓања:
    694
    Пол:
    Женски
    ме интересира и тоа многууууууууууу ]:) ,но секогаш кога го прашувам ќе ми каже за толку и по некој ден ќе ми каже друга верзија и така ме врзува.ваљда имало 2,3,4 п.... пред мене и сум страшно љубоморна кога го слушам како поминувал.иронија е тоа што сум љубоморна но пак сакам да слушнам и да знам за неговиот сексуален живот.
    п.с.нешто ме тера да си помислам дека тој повеќе возбуда и внимание им посветувал на другите одколку на мене :?: .
     
  3. antica20

    antica20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    28
    Ова нити го знам нити пак сакам да го знам а и подобро да не го знам, истото важи и за него најдобро е некој работи да останат не кажани
    денес можеби ке речам не не ми смета, но знаејки се себеси а и од предходно лично искуство ке почнам да му тријам сол во нос.
    Затоа минатото си е минато сегашноста си е сегашност иднината допрво ке дојде,што било не ме интересира ме интересира што ке биде.
    А чепкањето на такви теми носат само проблеми и ништо друго.:devil:
     
  4. Noemi

    Noemi Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2010
    Пораки:
    1.719
    Допаѓања:
    7.085
    Нормално е да се интересирам кај му шетал пред да иде со мене!
    Не само од љубопитност туку и од здравствени причини. И искрен си е, ми кажува се што го прашувам, од губење невиност до денес.
     
  5. solzuska

    solzuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2010
    Пораки:
    515
    Допаѓања:
    135
    аууу како му се имам налутено на бившиот кога почна да ми кажува како на истиот кревет кај шо бевме, секогаш кога за прв пат имал секс со други девојки-најлош секс му било, ја ваква останав :o го испиздив и си отидов...и уште наредниот пат ми вика: е шо де, шо има лошо у тоа шо ти зборувам искрено за мојот секс?? леле ми се идеше да го избодам со неговото џебно ноже, па потоа да го фрлам од прозорот кој патем отворен беше :devil:
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  6. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Знам толку колку што треба да знам, и тоа што сакам знам :) .
    Не ме интересирале, детали, бројки...и тој не знае точно со колку бил :tmi: ...
    Ама судејки по тоа каков е во кревет знам дека имал богато искуство, но минатото не ме интересира, ме интересира сегашноста и иднината, да му бидам единствена сега, а за некогаш па тоа си е негов живот, негова интима...

    Иако да бидам искрена, за некои дотични особи сум била пољубитна и сум го потпрашувала, и тој ми кажал се што ме интересирало, иако е невкусно да ме интересира нечија интима, но женска работа мора се да дознае :$ ....
    Но има компромис, ако јас сум сакала да дознаам нешто ниту нему не му го ускратував тоа право да ме праша доколку нешто го интересира, абе не за џабе доверба и искреност се темели на успешна врска ;) .
     
  7. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Секогаш го прашував ми кажуваше, но не ги кажуваше имињата на девојките. Ми рече дека имал 3 скинато па прептоставувам со 5 дека има легнато ама нека прави што сака сега и онака е бивши :^)
     
  8. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.467
    Допаѓања:
    39.688
    Пол:
    Женски
    Нејке да ми каже, а знам дека ги има легнато пред мене некои ама ај!
     
  9. oktavija

    oktavija Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    100
    Не ме интересира, не сакам да знам, тој ми е мене прв, знам дека нормално имал и други претходно ама не сакам да зборувам за тоа, само може малку ме интересира освен мене колку други има скинато, чиста љубопитност ама не го имам прашано ни тоа досега
     
  10. Karol.Ina

    Karol.Ina Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    263
    Допаѓања:
    73
    premnogu buren i premnogu pominati devojki. e sega, dali pred mene glumi ludilo - jak fraer ili navistina taka neznam :) ok, okolu 15 sto gi znam licno i znam deka mu se bivsi gi pominal a za drugi ne mozam so sigurnost da kazam. znaete kako e, zenskoto ja namaluva brojkata, maskoto ja zgolemuva :lol:
    inace on na mene mi e prv :)
     
  11. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
    на почеток повеќе ме интересираше.. прашував прашував .. но никако не дознав се во детали.. па до некаде и поубаво што не сум дознала можеби некоја била подобра од мене :rofl: :lol:
    сега сме само јас и тој другите воопшто не се битни,секако додека стојат САМО во минатото 8)
     
  12. Spell

    Spell Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2011
    Пораки:
    550
    Допаѓања:
    400
    Пол:
    Женски
    Ги имал доста , не многу ама доста и тоа е што да се прави ама како што ми кажуваше со сите му било само он да си се задоволи да си сврши и чича мича завршена прича :D немало емоции немало ништо се додекаааа .. :lol: сега му е убаво и не може да се контролира :lol:









    [​IMG]
     
  13. Jojoba

    Jojoba Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    868
    Допаѓања:
    718
    Немал пред мене, а ако имал мислам дека немаше да сакам да ги знам сите ситници. Признавам ќе ме копкаше ама некои работи подобро да не ги знаеш!
     
  14. paulina2

    paulina2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    419
    Допаѓања:
    122
    воопшто никогаш не ме интересирал неговиот сексуален живот пред мене....никогаш не сум се осудила да го прашам нешто,ниту пак тој мене.....мислам дека нема потреба ....не значи дека ако сум му девојка треба да ми поднесува сметки и да чувствува обврска да ми кажува секакви детаљи за неговата интима која се случувала пред мене
     
  15. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    Па го знам делумно, онолку колку е потребно т.е. колку било потребно за да не закачам некоја инфекција или болест. :!:
    Детали во смисла со која, каде и колку пати доживеал врхунац не ме интересирале, ниту ќе ме интересираат...дури не знам ни колку секс. партнерки имал пред мене :?: ...не сум прашала, едноставно не сме паднале во муабет, ај ако го прашам и ако дознаам детали ќе споделам со вас :lol: , чисто онака информативно...

    Ајде сега шала на страна..
    Мислам дека не ни сакам да ги знам тие информации, што ќе ми е да знам дали некоја била подобра од мене во кревет, па каде се сексале, на предно или задно седиште, мислам која е целта, зошто да знам :^) ...да си го замарам паметов после со тоа дека не сум најдобра и дека се сексал со некоја си некаде, а со мене не :( :D
    Битно со мене е сега за сега :lol: , го возбудувам, ме возбудува...лепо нам је ^_^ , а за претходни искуства, па не.. не мора да знам :)
     
    На jarec6 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Seznajka2

    Seznajka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    590
    Допаѓања:
    119
    Јас прва,тој прв. Романтики у п***у м***р (Се извинувам на изразот ;) )
     
  17. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    Ниту ме интересирал ниту ми кажал сам сепак тоа е дел од интима на една личност не мора сите да знаат,сигурно нема на секој следен да му кажувам вака било така било
     
  18. TeddyGrey

    TeddyGrey Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    8.060
    Допаѓања:
    72.332
    Пол:
    Женски
    Не сум зборела... Ама си имам сфатено, јебига имал врска пред мене, сигурно не се гледале во очи. Повеќе не ме ни интересира...
    За некои небитни авантури што ги имал знам од другарите што го зезале... И дури и јас го зезам за некои.
    Кога ќе размислам, среќа што он не знае за цел мој сексуален живот пред него!!! И не ни прашува, башка што нема да добие одговор, а и ваљда не го интересира!
     
  19. Theodora

    Theodora Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    1.505
    Допаѓања:
    5.575
    Јас сум била во ситуација и да не знаеме скоро ништо за претходниот сексуален живот со дечкото и да знаеме апсолутно се‘ еден за друг.
    И во вториот случај се‘ помина по принципот - секое чудо... може не баш три дена, ама се јавува заситеност и од овие информации да ги наречам и бидејќи на крајот на краиштата тоа е сепак само минато и нема што долго да егзистира во сегашноста, бидејќи завршило и останало спомен. И ако човек не се опседнува со повикување духови од минатото, нема проблем. Дури на извесен начин ми падна терет од грб во смисол нема што да дознае за мене што веќе не го знае бидејќи јас сум го соопштила доброволно.
    Како и да е, секој одлучува колкав дел од својата интима ќе сподели, не сум ни јас за себе во целост сигурна дали пак би се отворила некогаш до тој степен. Веројатно не. Бидејќи со личноста верував дека ќе останам м-хм засекогаш, а не се случи.
     
  20. Antonija123

    Antonija123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2011
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    73
    Не ми е ни важно тоа, битно болештини нема, барем дотолку имал вкус и усул да не собере нешто тешко :D