1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Неговиот сексуален живот пред вас

Дискусија во 'Секс' започната од Unfaithful18, 7 септември 2010.

  1. MSkorpionka

    MSkorpionka Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.972
    Допаѓања:
    4.096
    Не е точно, лажеш...Стварно сум му најдобра, од лошотилок вака збориш... ;( ;( ;(
     
    На danichap му/ѝ се допаѓа ова.
  2. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Нека му излага во пресрет... ама џабе, сепак не е толку добра како мене. :wasntme: И Десан мој ми излага во пресрет... :D Уште мислам на раката, ама ако ја пишам Десанка, апла бисексуалка ќе излезам. :D
     
    На Sawyer му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Sawyer

    Sawyer Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2011
    Пораки:
    432
    Допаѓања:
    3.031
    Пол:
    Машки
    Па секогаш постојат исклучоци,може не те лаже тебе,ајде не плачи одма ти,животот продолжува и да не си му најдобра ;) :D
     
  4. innamylove

    innamylove Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2011
    Пораки:
    379
    Допаѓања:
    226
    море прашувам и кој биле и шо биле не утре другиден да му се лизне некој збор и јас да се чудам опа пато од кај излезе сега ова?....... :!:
    ако неможи да идржи само со еден партнер тогаш не е за тебе
     
  5. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.799
    А, ако ве пофали дека сте најдобра од сите, тоа навистина го мисли, или е само утеха за да не се замарате со бившите??? :?:
     
  6. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Aбе,па и да каже дека не е така демек па ја ептен ќе се повредам, може онака ќе ме пецне малце не велам не,ама... :D Tоа ќе ми даде мотив уште толку да се подобрам де :) :)
    ;)
     
  7. Gluvcee

    Gluvcee Нов член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2011
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    27
    Прва му бев исто и тој мене.
     
  8. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    Не сум 100 проценти сигурна, ама мислам дека прва сум му :$ и мило ми е што е така :) ... али како и да е ако на двајцата им е убаво, не е битно нешто што било па прошло. :)
     
  9. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    haha факт е ова колку и да сакате да негирате па секое машко на последната девојка со која што е му вели ти досега си најдобра ништо ново бе ништо чудно и дечкоми така ми рече јас само си се изнасмеав воопшто на таа тема не сум влегла во дускусија...
    знам одрлика колку партнерки имал (ако е тоа точно што ми го кажа ајде јас верувам дека е) :lol: и јас му кажав пред него за моите партнери што било поминало така? :geek:
     
  10. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Бев задоволна знаејќи дека е искусен и бев сигурна дека е добар :lol:
    Но откако се уверив во тоа почнав да љубоморам на неговите поранешни партнерки(или партнерка), и сега кога помислувам силна љубомора ме обзема знаејќи дека некоја друга го допирала и љубела.. Ама се тешам со тоа што сега е само мој ;)
     
    На mime87 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. MSkorpionka

    MSkorpionka Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.972
    Допаѓања:
    4.096
    Се шалев бе луѓе :D
     
    На Sawyer, danichap и Gluvcee им се допаѓа ова.
  12. Sawyer

    Sawyer Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2011
    Пораки:
    432
    Допаѓања:
    3.031
    Пол:
    Машки
    Хаха,па има различни личности,некои тоа ги мотивира да се подобруваат,а некои нема да го прифатат тоа како мотивациона критика,па ке го остаат без секс дечкото,за и тој на свој грб да почувствува малце од тежина на тоа што го кажал.Неможе ништо да се генерализира,може само да се полемизира што,како,зошто.........,некој може ја збори вистината,некој го кажува тоа од други причини,но секој си има своја причина :D
     
  13. Baby1994

    Baby1994 Активен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2012
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    11
    Многу пати го имам прашано ама секогаш ја менува темата!
     
  14. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.250
    Допаѓања:
    21.753
    Пол:
    Женски
    Уште на почетокот на врската го правевме овој муабет со дечко ми. А можеби не требаше, тоа што било - поминало. Знам со колку девојки бил пред мене, некои од нив и ги знам кои се. Во секој случај, бројката не ми е воопшто важна, нормално дека и тој имал живот пред мене, а исто и јас пред него. Не сме мали, па да глумиме лудило.
     
  15. Giovanna

    Giovanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    1.944
    Допаѓања:
    10.075
    Можам само да кажам, среќа што имал асален сексуален живот пред мене, па и јас пред него. Колку повеќе знаеш што сакаш, толку уживањето е поголемо. Ме интересира само од аспект на болести, да знам дали треба да обрнам посебно внимание на тоа. Не се распрашувам, некогаш сосема случајно со муабет сами си излегуваат приказни и случки од минатото...ама никој не се оптеретува со тој дел од дискусијата. Познавам примери за дечковци што се исфрустрирани ако девојката изјави некоја бројка што е поголема од нивната, или па некои што едноставно сакаат да пробаат уште и да си ја изживеат младоста малку побурно.
    Искрено јас не сакам да си имам работа со некој партнер што ќе ми суди за изминатиот сексуален живот, ниту па со некој што толку болно сака да дознава информации. Но секој си е различен, па само ќе кажам дека не се споделуваат секакви информации со секакви луѓе, пошто секој ги прифаќа како што е научен.

    И да факт е дека дечковците сакаат да влеат самодоверба со тоа што ќе кажат работи од типот на „ најдобра си до сега“. Сигурна сум за еден дека ме лажеше така...беше постар и поискусен од мене, а јас скоро почетник,сакаше да ме направи да се осеќам ко Џена Џејмисон со цел да се опуштам :lol: мислааам не пијам нафта, јасно ми е што „знаев и умеев“ тогаш :D
    Сега не се оптеретувам со такви изјави,мило ми е ако е точно, но и да не е се додека гледам дека има обострано уживање ништо друго не е ни битно.
     
    На Priroden му/ѝ се допаѓа ова.
  16. mili4ka123

    mili4ka123 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    1.101
    Допаѓања:
    2.333
    Пол:
    Женски
    Ме интересираше, го прашав и се ми кажа.. Бидејќи е поголем од мене неколку години, има повеќе искуство секако. Јас сум невина сеуште, кога ми кажуваше за тоа, не ми беше баш сеедно бидејќи јас нема да му бидам прва, а тој на мене да .. :$ Но се тешев со тоа дека ќе му бидам првата со која што ќе го прави тоа од љубов, бидејќи претходните му биле само за задоволство. :)
     
  17. bumbuleya

    bumbuleya Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2012
    Пораки:
    259
    Допаѓања:
    105
    Пред мене? Бурен Богами, но во смисла дека со многу девојки го има правено тоа. И не ми смета воопшто. Па пред мене биле а тој е поголем од мене 4 години така да.. има влезно во тие води пред мене и тоа доста време. Имал секс со премногу девојки, ич не си бил принципелен :D ама ок, тоа е што е.
    Сепак, пред мене бурен со многу девојки, а со мене ? Е пак бурен, ама само со мене :lol: 8)
     
  18. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    јас ке си казам искрено... он ми е прв на мене и јас сакам да сум прва на него :( е сега тоа е денес теско али јас го имам прасувано и он ми вика дека јас сум му прва за ова..и секогас има инсистриано дека јас сум прва не му верувам...од кај да знам дека е вистина??
    сепак и да е и да не е сакам вистината..иако сакам да сум му прва...
    совет.
     
  19. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Ќе ти дадам најдобронамерен совет.
    Се додека ви е убаво заедно, и си уживате, нема зошто да се замараш за никакви бројки. И освен тоа, треба да му веруваш, штом тој толку инсистира дека е така. И ако те лаже, тешко дека би дознала. Затоа ич не си го ставај на памет ова.
     
  20. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    fala :) али сепак би сакал да знам едно а не вака да се сомневам :@ малце е напнато...
    сто мислите вие?? и кога бевме заедно и кога сме заедно он казува дека SME ODELE PONAPRED SO NEKOI INTIMNI STвари заради сто ме сака и сто сака да знае како е тоа цуствио ;) оти никогас демек не бил со некоја друга :^) и секогас ми се колне дека не бил е сега некогас му верувам некогас не..сепак и јас не сум искусна со маски па да знам прв ми е он. :^) тое а :)