1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Неговиот сексуален живот пред вас

Дискусија во 'Секс' започната од Unfaithful18, 7 септември 2010.

  1. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    И ако дознаеш дека бил со некоја што? Полесно ќе ти биде?
    Мислам дека не е твоја работа неговото минато, како што си правела ти што сакаш така си правел и тој, а и подобро е да бил со други претходно, пред да биде со тебе, одколку да му текне одпосле дека сака да проба и со други како е, затоа боље ќути си и не се расправај со него ниту го прашувај на оваа тема ;)
     
  2. perlaa

    perlaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 декември 2011
    Пораки:
    1.223
    Допаѓања:
    788
    Прв ми беше исто истотака и јас му бев прва партнерка. Со гордеам со тоа што сум му прва.

    Уште памтам какви бевме првиот пат :D Никој ништо не знае :lol:
     
    На Abeja му/ѝ се допаѓа ова.
  3. vickyy90

    vickyy90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.487
    Допаѓања:
    1.073
    Мојов немал многу 3-4 незнам точно,ама не се битни претходните,битно е да не има други после мене ;)
     
  4. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    искрено да полесно ке биде без разлика на вистината..јас сум таква сто полесно ја прифајка вистината каква и да е од колку лага..
    е сега па не викам јас ако не бил да оди од сега...само сепак вистината е вистина :)
     
  5. LilMissBossy

    LilMissBossy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    203
    Па прилично богат и разновиден :D Но барем не му се мислев како ќе биде како ќе испадне.Знаев дека е искусен и дека сум во добри раце,па ми го направи првиот пат незаборавен. :)
     
  6. Fibia

    Fibia Активен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    22
    Јас си го фатив дур беше помалечок па испадна да сум му прва , а и тој мене. Колку си бевме смотанки првиот пат хахах кој укочен кој пренапален их их .. :lol:
     
    На girl-miri му/ѝ се допаѓа ова.
  7. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    уште на почетокот разговаравме со сегашниов на оваа тема и ми кажа дека имал долга врска пред мене па правел малку пауза(дури еднаш ми кажа и зошто се разделиле) и пре неполн месец разговаравме на истата тема, ама не ми ја кажа точната бројка колку девојки му продефилирале низ животот а и не сакам да го потпрашувам, чуствително типче е-па на крајот на краиштата не е ни важно, важно сега е со мене :inlove:
     
  8. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    убаво ти текнало од малецко да си го фатис ти :!: супер а и подобро е :hai:
     
  9. K.e.ll.y

    K.e.ll.y Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2010
    Пораки:
    580
    Допаѓања:
    362
    Па да, ме интересира, од пуста радозналост :$
    Мене лично ништо не ми мења, ама женско ко женско сакам све да знам :lol: а тој, машко ко машко 300 различни приказни ми има кажано и не знам која е правата :)
    Факт е дека никогаш нема да ти потврдат или да ти кажат точно што како било, ама па што толку им се вреѓа тоа нивно его ако си поприкажат за тоа :^)
     
    На girl-miri му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    А зошто ви е тоа потребно, навистина ме интересира.
    Никогаш не го сфатив овој проблем, по секоја цена да се дознае со колку партнерки бил партнерот пред вас.
    Ако толку сте загрижени да речеме за преносливи болести или инфекции, одете и направете си тест.
    Се' друго паѓа во вода, освен ако не сакате да седнете со претходните женски на кафе и да си поприкажете со која каков бил...
    Попрво би рекла дека женското его трпи во случајов, оти пустото секоја суета сака да слушне -
    прва си ми,
    тие пред тебе не се бројат, зашто ти си ми едиствена,
    ти си најдобра досега, посакувам да ми беше прва,
    се каам за сите претходни пред тебе,
    бла бла бла...
    |(

    Навистина, ама навистина немате потреба да му го знаете сексуалното минато.
    Ниту тој вашето, for that matter.
     
    На ku4ence, Hipster, Annath и 6 други им се допаѓа ова.
  11. tessi

    tessi Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2012
    Пораки:
    544
    Допаѓања:
    517
    Па имал прилично богат живот и си има легнато со доста женски :devil: Искрено да го имав овој памет на почетокот на врската никогаш не би го прашала за такво нешто зошто сама си направив 300 проблеми.Женско ко женско,почнав да си правам филмови во глава од разни болести па до тоа дали тие биле подобри од мене и си го тупев мозокот по 24 саати.Некако со тек на време конечно го прифатив фактот дека тие биле само девојки за провод и се уверив во неговите чувства спрема мене и грижите ми исчезнаа.Поучена од тоа веќе никогаш не се распрашувам за детали од минатите врски,зошто сепак секој има свое минато туку се посветувам на тоа што ми се случува во сегашноста :)
     
    На Alisa22 и mili4ka123 им се допаѓа ова.
  12. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Не ме интересира, си имал живот и пред мене човекот не ме чекал мене.
    Ни на крај памет не ми паднало тоа да мислам дали имал и колку и какви имал пред мене, да не е темава нема ни да ми текне, никогаш не сум го прашала. Порано збореше нешо колку да се цепа, ама не сум обрнала внимание :)
     
  13. KristinaAna

    KristinaAna Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    0
    A kaj mene prethodno vrska 5 godini , normalno deka imale seks ,i ostanuva na toa deka e veren soprug:))
     
  14. lady.com-mm

    lady.com-mm Активен член

    Се зачлени на:
    13 март 2012
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    5

    Кога оваа го читав помислив дека ајс сум го пишела и дека не се сеќавам :D ...Јас сум во истата ситуација и неко тешко ми оде да се помирам со некој работи,Дури и некогаш ми иде да полудам ,али сепак секоај ти чест што си се помирила со тоа и што си си продолжила кон иднината без тие безсмислени мислачки ;)
     
  15. K.e.ll.y

    K.e.ll.y Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2010
    Пораки:
    580
    Допаѓања:
    362
    Добро значи што е ова одма цитирање, делење памет. Да не може човек да си пише што мисли, од тие што не мислат исто. Пиши си го твоето мислење и крај, ја си го пишав моето и толку. Не можеме сите да бидеме исти,нели? Ако не ни се совпаѓаат мислењата, ние да не пишуваме ако не.
    Никој не спомна дознавање по секоја цена. Значи со партнерот пред се сум другарка и зошто да не правиме такви муабети, не гледам нешто страшно во тоа.
    Да сум загрижена за СПБ ќе се проверам, тој нема многу да ми помогне околу тоа со неговата бројка.
    А за полнење на моето его не ми се потребни тие излишни фрази, го знам тоа и без да ми каже.
     
  16. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Па не знам искрено што се потресе толку.
    Ти си кажа мислење, јас си кажав мое.
    Не гледам никаде солење памет, тоа е мој став, одговор на твоето цитирано, башка аргументиран.
    А што одма се ставате у таков одбранбен mode, навлекувате некаква јагнешка кожа и одма - ве напаѓаат, ви солат памет...
    форум е ова, дебата, (против)аргументи, спротивставени мислења, контрирања.
    За вас се' што е спротивно од мислењето е солење памет и навреди.
    Свашта.
    |(

    Ако умеете солидно и достојно да се спротивставите со мислење - пишете.
    Немојте тие жалнопојки, никој тука не атакува директно врз вас.
    Не сфаќајте се' толку лично.
     
  17. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    не ме интересира, не го прашувам. Негово минато е тоа и таму треба да остане. Зашто се ствара не потребна тензија
     
  18. simonice

    simonice Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2012
    Пораки:
    251
    Допаѓања:
    99
    не сум се заинтересирала кој знае колку :!: ,ама го имам подпрашано :x
    што требаше да знам ми кажа :*
     
  19. swrcii

    swrcii Нов член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    723
    Допаѓања:
    270
    ААА мојов не кажува, а го имам прашано.. незнам што е тоа што толку би криел, можда би се повредил на некој начин..сега повеке не го прашувам не ме интересира, а за моето минато..хм па знам дека го интересира ама од инает не прашува :D
     
  20. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.584
    Пол:
    Женски
    Го немам прашано. Не ми е важно колку имал пред мене. Ни тој мене мислам дека не ме праша, јас самата му кажав, чисто информативно.
     
    На the drummer му/ѝ се допаѓа ова.