1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Неговите родители не ме сакаат!

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од I.R.E.N.A, 25 октомври 2010.

  1. beautiful87

    beautiful87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    116
    Неговите родители не ме сакат!

    Нејзе не и е проблем тоа што ти немаш пари, таа си има некој подлабок проблем па ова и е само изговор. Очигледно и треба некој да и го дотера умот, уффф како ме нервираат такви пуфици кои мислат ако имаат пари имаат сеее и можат да прават како сакаат. Држи се настрана од нив, чим ја имаш подршката од дечкоти други не е битно, малку олади ја ситуацијата и гледај да го држиш понастрана дечкоти, не ги спомнувајте нив кога ќе бидете заедно, не му врши притисок сигурно и него не му е лесно, па да не му прекипе и да направи некоја глупост.Се сложувам со погоре дадениот совет некој ден кога мајка му ќе биде излезена да одите и да разговарате со татко му. И запамти неговите не се вечни затоа не се откажувај и не дозволувај да ви застанат на патот на вашата среќа.
     
  2. Bokicka

    Bokicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    691
    Допаѓања:
    690
    Неговите родители не ме сакат!

    Оф мори мајко, не ти е лесно! Ама не им е лесно ни на нив... Во овој страшен капитализам каде постојат само богати и оние кои преживуваат, богатите и те како се исплашени од сиромаштија!

    Не ги оправдувам, еве ги анализирам пробувам да им влезам во психа. Знали, тие се богати, а ти не! Тие се исплашени дека ти си само една обична спонзоруша која го има збудалено нивниот син и сега тие не знаат како да те спречат да им влезеш во куќа! Со нокти си го бранат богатството и не сфаќаат дека бранат гола вода! Од немање проблем тие си го измислиле... Ти си го сакаш дечко ти и тој тебе, а тие уште толку ви прават инат за вие да останете заедно по секоја цена!

    На крај што ќе добијат? Ќе си го изгубат синот заради според нив „спонзорушата на син им“...

    Мој совет ти е да не паѓаш на провокации! Крај краева, кој ги врти, ти си со него и ништо не треба да те интересира! Батали ги нив, што сакаат нека зборуваат... Кучињата си лаат караванот си врви! Немаат избор, ќе се помират... Аман не е ова робовладетелско општество (добро де до некаде е ама за тоа друг пат) па сега робовите и господарите не смеат на иста маса да јадат...

    Ич не му ја мисли, на памет не ги ставај, терај си со дечко ти, сакајте се и ИГНОР!
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  3. I.R.E.N.A

    I.R.E.N.A Нов член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    7
    Неговите родители не ме сакат!

    Јасно имаме речено дека не се откажуваме еден од друг! Како и да е последна год му е на факултет па толку издржавме и сега за малку нема да е проблем
     
  4. LilMissBossy

    LilMissBossy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    203
    Неговите родители не ме сакат!

    Иренче идејата за тоа да разговарате со неговиот татко ми се допадна и мене.Значи искрен и отворен разговор заедно ти и дечко ти кажете се што ви лежи на срце.Отворено кажи дека те повредува тоа што имаат погрешна претстава за тебе.Воопшто не те познаваат.Не го познаваат вашиот однос.Љубовта!Што ако ти немаш длабок џеб?! Тие луѓе имаат длабоко СРЦЕ! Знаат вистински да ценат човек,по душа,а не по хартија која утре може да ја снема!Не се срами зошто имаш помалку од нив.Не се срами од себеси.Спонзоруша?! Па тие ако виделе спонзоруша во тебе не знам што ќе направат ако утре им донесе некоја побетер што ќе го стриже како овца!Јака ти душа како ги трпиш,јас не би можела.Емотивна сум.Се при срце си земам.Ако веруваш твојот пост ми натера солзи..Стискам палци за тебе :*
     
  5. Unnaa

    Unnaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2010
    Пораки:
    145
    Допаѓања:
    40
    Неговите родители не ме сакат!

    На дечко ми родителите исто не ме сакаат од Х причини, што си ги знаат само они и се во нивните глави. А нема причина да не ме сакаат. Тоа многу ме тишти но што можам да направам.. Ако ни било судено од Бога никој не може да не раздели па ниту неговите родители.. Да се навратам на твојот проблем.. Немој да очајуваш, зошто според мене еден од најголемите гревови е да им застанеш на патот на двајца млади заљубени луѓе и да им правиш неправдини, зошто кога тогаш се се враќа.. Ако дечко ти те сака, ако ти го сакаш и на глава ако сакаат да одат не можат да ве разделат.. А тебе ич уво да не ти чуе и да станеш отпорна на нивната малограѓанштина и глупости. Се најдобро.
     
    На Linn1 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Јас би те советувала ... и покрај се што ти се случува со неговите немој под никаков основ да се откажуваш од него кога веќе се сакате толку.Сакале, нејќеле неговите ќе го прифатат тој факт со време, посебно мајка му.Може денес имаат ама може утре за еден миг да се руши се па да немаат ни за леб.Не е убаво вака што прават посебно мајка му...грев фаќа па не дај Боже утре се одразува на децата,внуците.Ти биди силна,издржи и не се откажувај од дечко ти.Се ќе си дојде на свое со време.
     
  7. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Е тоа е кога покондирани тикви ке се кренат!! Ама прости луге. Се изнервирав стотка. :swear: :swear: Па зарем парите го прават човекот!! Никако не си го оставај дечкото за некој кој немат блага врска со животот. Си немала пари..па што..божем немаш душа. Бори се за својата љубов, и за среќата и твоја и негова. Знам дека е тешко кога немаш подршка од дома па макар иод неговите. Но најважен е тој и ти. Не дозволувај да те понижуваат некои што смислата на животот ја гледаат само во пари. Животот е тркало, никогаш незнаеш што ке се случи. Немој еден ден тие да се долу а ти горе. Чувај си ја љубовта и не се замарај со кој што мисли.. :*
     
  8. LilMissBossy

    LilMissBossy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    203
    Иренче те снема некако..Пиши ни што направи :*
     
  9. I.R.E.N.A

    I.R.E.N.A Нов член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    7
    Еве меее! :) :) Иначе ве послушав и разговаравме само со татко му но безуспешно :( Тие не ме сакат а и најновата информација е тоа дека веке тие му нашле некоја богаташка на нивнит син :D Само штета ке е бидејки ние двајцата не се делеме а и како и да е уште малку ке издржеме додека заврши факултет и бегаме двајцата насамо :)
     
  10. Bokicka

    Bokicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    691
    Допаѓања:
    690
    Јас не знам зошто воопшто разговаравте со него! Па така му придавате значење и на некој начин како да барате оправдување затоа што сте направиле нешто грешно...

    Они не се во право и тоа мора да го сфатат! А ќе го сфатат само ако ги игнорирате! Што можат да направат? И на глава да застанат ако речете дека ќе се земете, ќе се земете! Ваша одлука е на крај секако...

    Останете си заедно заљубени и среќни, а родителите, они нека си мрчат до утре сабајле ;)
     
  11. I.R.E.N.A

    I.R.E.N.A Нов член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    7
    Камо да беше сето тоа тако лесно! Но не е. Да не разговараш со сопствените родители тое е тешко, да знаеш оти немаш подршка од нив :( Но сепак стоиме цврсто има и некој кој не сака ;) Вие феминките ;)
     
  12. kiki-riki

    kiki-riki Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    228
    Допаѓања:
    116
    IRENA bi sakala da te poddrzam kako i ostanatite forumdziki no od mene zboruva iskustvoto, mojata sveki e so zamisleno pedigre poteknuva od selo a se zamisluva golema gradjanka i bogataska, za nea site se seljaci i siromasi pa i jas ( iako realnosta e sosema sprotivna), jas go izdrzuvam nejziniot sin, i nie na pocetokot bevme silni i zaedno i dobro ni odese prvite 2 god od brakot, ama taa ne se otkazuvase od namerata da ne razdeli, poslednive 5 god brak mi se pekol i vece razmisluvam ( i prevzemam nekoi cekori za razvod), VNIMAVAJ i tvojot decko da ne stane MAMIN SIN podocna koga ce dojdat decata e mnogu potesko da stavis kraj zosto mnogu boli koga za se sto se slucuva vo vasiot zivot da bide KAKO KE KAZE MAMA a ti da bides nisto
    ti posakuvam sreca ama razmisli poveke
    [mod-kirilica:3j143w0i][/mod-kirilica:3j143w0i]
     
  13. I.R.E.N.A

    I.R.E.N.A Нов член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    7
    Лелеее :( :( :( :( Не сакам ова да се случи ;(
     
  14. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Кики-рики, не ни го плаши девојчево. Не се сите луѓе исти и не се сите бракови исти.
     
  15. Anggie

    Anggie Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    36
    Добро е што тој не попушта.. сепак издржете ке помине време и се ке се среди. На едно мислење една форумџика напишала да почекате тој да заврши факс и да се осамостое па после е лесното и во право е :) еден ден ке тропнат на врата да си и видат внуците. :)
     
  16. I.R.E.N.A

    I.R.E.N.A Нов член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    7
    Се ке се среди !
     
  17. Analiverpool

    Analiverpool Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2010
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    Немој ич да се секираш што казуваат тие или што мислат за тебе, важно е вие да се сакате и се да оди убаво помегу вас тоа е најваќно.Ти посакувам многу среќа. :) :D
     
  18. ditrih

    ditrih Активен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2013
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    6
    неговата фамилија не ме сака

    здраво на сите!
    јас сум нова на форумов,првпат пишувам...
    значи вака , имам 19 и пол години имам дечко кој е постар од мене 7 години ... тој ми е прв дечко досега...заедно сме веќе 4 месеци ...мислам дека сум заљубена во него ... на почетокот кога уште не одевме официјално неговите дознале дека се гледаме и мајка му му рекла дека јас сум била премала за него, дека сме биле роднини( неговиот прв братучед е прв братучед и на мојата мајка), да имал на ум да не се жени со мене ... толку ми кажа за тоа со мајка му потоа спомна нешто незначајно и за остантите членови од фамилијата( поточно не ми ни докажа )... јас тоа и го кажав на мајка ми а таа ми рече веќе да не се гледам со него ниту да му пишувам ...меѓутоа јас продолжив да се гледам со него ... за тој случај и спомнав и на мојата тетка ...денеска таа повторно ме потсети на тоа и ми рече дека е подобро да се разделам од него бидејќи работите можат да станат посериозни , и тогаш ако неговата фамилија не те сака тогаш што ќе правиш...?
    незнам што да правам...неможам да се разделам од него бидејќи го сакам..
    најмногу ве молам за совет .... :(
     
  19. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    неговата фамилија не ме сака

    ^тоа што не те сакаат неговите, помалку/повеќе битно ради разликата 7 години што сте биле.
    Само капчето настрана и мува да не те лази-доколку имаш максимална поддршка од него, а он да не потпаѓа под туѓи влијанија.
    Е сега, разјасни го ова другово, негов прв братучед е братучед на твојата мајка.....а малце расчешлај го ова семејно стебло и пиши ни убаво.

    АКо сте вие близок род....дефинитивно треба да се каже КРАЈ.
     
    На ditrih му/ѝ се допаѓа ова.
  20. ditrih

    ditrih Активен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2013
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    6
    неговата фамилија не ме сака

    братот на баба ми т.е мајка на мајка ми е татко на првиот бртучед(негов и на мајка ми )
    сестрата на неговиот татко е мајка на првиот братучед (негов и на мајка ми )